1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Kontakty

ředitel
mobil:  775 291 654

zástupkyně ředitele
mobil:  602 388 162

kancelář
mobil:  778 757 407

sborovna
mobil:  778 757 408


speciální pedagog
mobil:  775 881 183


výchovná poradkyně
mobil:  775 881 182

družina
mobil:  775 158 692

jídelna
mobil:  606 605 422
web:    zde

hřiště
objednávky: 8 - 14 h
mobil:  778 757 407
info:    zde
 
datová schránka
jwymqjc

Přihlášení


Den prevence

11-12-as4 Ve čtvrtek 28. června 2012 proběhl na hřišti TJ Sokol Kateřinky Den prevence, kterého se zúčastnili všichni žáci naší školy. Na devíti stanovištích si prakticky ověřovali své znalosti z oblastí: topografie, bezpečnost na ulici, prevence, civilní obrana, EVVO, střelba ze vzduchové pušky, hod na cíl, dopravní výchova a chování v krizových situacích. Na realizaci akce se podíleli žáci 9. ročníku, kteří svým mladším spolužákům pomáhali s plněním zadaných úkolů. Den se vydařil a děti si vložily výstupní karty do třídního portfolia. Foto si můžete prohlédnout zde.


Sportovní den

11-12-as5 Ve středu 27. června žáci naší školy prožili středeční dopoledne na hřišti a soutěžili v kopané, beachvolejbalu a přehazované. V kategorii 6. a 7.tříd se celkovým vítězem stala třída 6.B, druhá skončila 6.A a třetí místo vybojovala 7.A třída. V kategorii 8. a 9. tříd zvítězilo družstvo 9.B třídy, druhé místo obsadila 8.A třída a bronzovou pozici 8.B třída. Bojovalo se, fandilo se,... prostě jsme si to užili!!! Foto si můžete prohlédnout zde.

Zpívando, foukando, dívando

11-12-as1 Víte, že Zpívando, foukando, dívando … sklidilo velké tleskando?

Pokud jste ve středu 9. května 2012 viděli do prostor Loutkového divadla proudit davy lidí a slyšeli po 17. hodině obrovský potlesk a bujarý smích, tak to rodiče, prarodiče a přátelé ZŠ Vrchní slavili netradičně Den matek.
Velkolepou podívanou připravili žáci nižšího stupně ZŠ Vrchní divadelním představením Sněhurka a sedm trpaslíků a milým pásmem pro maminky v podání pěveckého sboru Vrchňáček. Diváci se pobavili u tanečního vystoupení Myšky a poslechli si několik písniček zahraných na zobcové flétny.
O vyvrcholení programu se postarali žáci vyššího stupně ZŠ Vrchní svým zpracováním známých „super songů“. Zlatou tečkou bylo divadelní představení Pohádky s rolničkou, kterým rozesmáli a roztleskali celé publikum. Foto si můžete prohlédnout zde.


Den Země

11-12-as2 V neděli 22. dubna 2012 proběhly na opavském Dolním náměstí pod záštitou Statutárního města Opavy každoroční oslavy Dne Země. Stejně jako v loňském roce, tak i letos, se naše škola zúčastnila organizace tohoto dne. Děti naší školy si připravily do soutěžní části dva Pet-arty: Ježkomut Karel a Kakutuřkuřník. V této výtvarné soutěži „PETkoviny“ získaly krásné 2.místo a odnesly si tašku sladkostí. Dále si připravily stanoviště, na kterém si příchozí děti za drobnou sladkost vyzkoušely osmisměrky, křížovky, nasadily si semínko hrachu nebo fazole, které si odnesly domů. Tam budou za pomoci svých rodičů pozorovat podmínky klíčení semen – podmínky života. Děkujeme děvčatům za pomoc při organizaci nedělního odpoledně a tím i vzornou reprezentaci školy. Akce se zúčastnily: Bára Tomíčková, Martina Kolková, Tereza Brabencová, Michaela Waiglhoferová, Gabriela Smetanová, Jana Kukuczková, Michaela Heiderová. Plastiky pro soutěž a činnosti pro stanoviště si připravily děti v rámci přírodovědných praktik. Fotky najdete zde.

Sběr papíru

Výsledky soutěže
:


1. místo                     3. A                 588 kg
2. místo                     1. A                 399 kg
3. místo                     7. A                 337 kg

The funny English day

11-12-as3 Již po čtvrté se na ZŠ Vrchní v Opavě  uskutečnila v pátek 2. března 2012 soutěž v anglickém jazyce pro žáky 4.a 5. tříd nazvaná „THE FUNNY ENGLISH DAY“. Letošního ročníku se zúčastnil rekordní počet škol opavského okresu, přijelo jich 21.                         
Pro děti byla připravena spousta aktivit formou her, které prověřily jejich znalosti angličtiny.                
Hlavním rozhodčím a zároveň moderátorem byl p. učitel PhDr. Jan Valeček.
Dopoledne strávené s angličtinou se soutěžícím líbilo, všichni odcházeli spokojeni.

Letos si medaile a diplomy odnesla družstva:

  1. místo  -   ZŠ  Opava, Šrámkova
  2. místo  -   ZŠ Litultovice
  3. místo  -   ZŠ  Opava, Malé Hoštice
Všechny děti prokázaly  dobrou znalost angličtiny, bodové rozdíly  byly malé.
Děkujeme všem školám za účast a jejich učitelům za skvělou přípravu a příští rok se těšíme na jubilejní 5. ročník. Máte-li zájem, můžete si prohlédnout fotky.

                                                                                     PhDr. Jan Valeček


Cesta kolem světa za 80 dní - byli jsme na ní …

Dne 27.2. 2012 navštívily 6.a 8. třídy naší školy divadelní představení „ Cesta kolem světa za 80 dní“ na motivy stejnojmenné knihy J. Verna, které zinscenovala činoherní složka Slezského divadla v Opavě.

Z popudu návštěvy divadla vyučující českého jazyka předpřipravily šesťáky formou projektu, který byl nazván J.Verne- projekt „ pro divadlo“.

Pokud se chcete o projektu J.Verne - projekt „pro divadlo“ dozvědět více, čtěte a hledejte v sekci projekty.Akce Debrujárů pro naše prvňáčky


V letošním školním roce začal na naší škole pracovat kroužek Debrujárů, který je zaregistrovaný ve světové organizaci Asociace malých debrujárů (AMD) . Jeho netradiční název pochází z francouzštiny a znamená ve volném překladu šikula, vynálezce, průzkumník. Z toho vyplývá i jeho náplň – provádění a zkoušení různých fyzikálních pokusů, konstrukce jednoduchých zařízení a přístrojů. Jeho členové jsou dokonce tak šikovní, že si připravili několik pokusů i pro své mladší spolužáky, naše prvňáčky. Celá akce se vydařila, pokusy se povedly a všechny děti odcházely nadšené . Určitě podobnou akci ještě zopakujeme, už teď máme v záloze několik dalších zajímavých pokusů. Fotky si můžete prohlédnout zde

Pokud máte zájem, můžete se podívat na stránky AMD i na webu


Lyžařské kurzy

* Lyžařský kurz pro 7. ročníky 26.2. - 6.3.2012. Fotky z lyžařského kurzu najdete zde.

* Výběrový lyžařský kurz  pro 3. – 9. ročník - Dolní Morava  20.2. – 24.2. 2012. Fotky najdete zde.


* Fotky z lyžařského kurzu z Visalají z 2. - 6. ledna 2012 najdete zde.

* Výtvarně sportovní kurz pro 3.-5. ročník v Istebne v Polsku od 9.1. - 13.1. 2012. Fotky si můžete prohlédnout zde.Zprávičky  ze  sobotní  školičky

Ve dnech 12. a 26. listopadu a 10. prosince 2011 proběhla na naší škole setkání dětí a rodičů budoucích prvňáčků. Tématem sobotních školiček bylo „Písmenkové malování“, „Divadlohraní“ a „Tancování s písničkou“. Velká účast předškoláků a jejich rodičů přispěla k příjemné předvánoční atmosféře.

12.11. - „Písmenkové malování“. Fotky si můžete prohlédnout zde.
26.11. - „Divadlohraní“. Fotky si můžete prohlédnout zde.
10.12.-  „Tancování s písničkou“. Fotky si můžete prohlédnout zde.


Jarmark

Dne  13.12.2012 proběhl na dvoře naší školy vánoční jarmark. Předtím jsme se všichni pěkně naladili ve Švédské kapli, kde zpívali naši žáci koledy u živého betlému. Poslední píseň "Půlnoční" si můžete pustit zde.
Fotky si můžete prohlédnout zde.


Vídeň


Dne 8.12.2011 naši žáci vyrazili na vánoční trhy do Vídně. Výlet se vydařil, počasí nám přálo, výzdoba Vídně a její trhy nás uchvátily. Prošli jsme historickým centrem, viděli významné stavby a přivoněli k vánoční atmosféře našich sousedů. Domů jsme přijeli spokojení a už jsme všichni začali těšit na Ježíška.     

Fotky si můžete prohlédnout zde.


Mikuláš

Dne 5.12.2012 naši školu navštívil nejen Mikuláš, ale i čert. Prošli si všechny třídy a po zásluze žáky odměnili. Do pekla se nikdo nedostal, takže jsme usoudili, že máme hodné děti.
Uvidíme, co příští rok.

Fotky si můžete prohlédnout zde.


Den jazyků

Fotky si můžete prohlédnout zde.


Den stromů

Fotky si můžete prohlédnout zde.

GDPR

Ochrana osobních údajů