1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Kontakty

ředitel
mobil:  775 291 654

zástupkyně ředitele
mobil:  602 388 162

kancelář
mobil:  778 757 407

sborovna
mobil:  778 757 408


speciální pedagog
mobil:  775 881 183


výchovná poradkyně
mobil:  775 881 182

družina
mobil:  775 158 692

jídelna
mobil:  606 605 422
web:    zde

hřiště
objednávky: 8 - 14 h
mobil:  778 757 407
info:    zde

Přihlášení

Lyžařský kurz Dolní Morava
 
Foto zde a tady.
 
Lyžařský kurz 7. tříd Karlov pod Pradědem
 
14 15 ss8 Lyzar
Letošní rekordní počet účastníků předčil veškerá naše očekávání. 73 dětí a z toho 42 úplných začátečníků bylo pro nás velkou výzvou. Zde je foto 1, 2, 3, 4, 5, 6 a 7.
 
Přes počáteční respekt frekventantů kurzu vůči "bílému sportu" a místním sjezdovkám Klobouk a Ježek všichni úspěšně absolvovali celotýdenní trénink, závody ve slalomu, běžecké trasy a biatlon.
 
Výsledky v biatlonu smíšených dvojic:
 
1. místo Jan Krček, Šárka Machů
2. místo Vojta Pavlíček, Šimon Petlák
2. místo Matyáš Drastík, Jakub Černohorský
3. místo Filip Kokeš, Katka Pachmannová
3. místo Filip Drozd, Mariana Libová
 
výsledky ve slalomu - snowboard:
 
hoši
 
1. místo Filip Drozd
2. místo Ondřej Slanina
3. místo Tomáš Rypel
 
dívky
 
1. místo Mariana Libová
2. místo Markéta Stoklasová
3. místo Lucie Rudyncová
 
výsledky ve slalomu - lyže:
 
hoši začátečníci
 
1. místo Jan Krček
2. místo Maxim Dlabola
3. místo Filip Uvíra
 
dívky začátečníci
 
1.místo Markéta Lorenzová
2. místo Adéla Grygarčíková
3.místo Sabina Přibylská
 
hoši pokročilí
 
1. místo Matyáš Drastík
2. místo Jakub Černohorský
3. místo Prokop Věncek
 
dívky pokročilí
 
1. místo Jasmína Šafarčíková
2. místo Eliška Halfarová
3. místo Tereza Uhliarová
 
Recitační soutěž
 
Na naší škole již tradičně proběhlo školní kolo recitační soutěže. Do soutěže se ve čtvrtek 18. 1. na nižším stupni zapojili tito žáci: Daniela Otáhalová, Nikol Drozdová, Klára Dubovanová, Jonáš Říman, Sophie Pavlíková, Filip Brokl, Valerie Vaňková, Kryštof Holaň, Amálka Šenková, Eva Szrajberová, Nela Vašicová, Klaudie Lukešová, Hana Gilíková, Adam Czech, Karolína Krybusová, Lukáš Jarnot, Iva Pachmannová, Jakub Stoklasa, Matěj Rychlý, Karolína Schreierová. 
 
Vyšší stupeň se o postup do okrskového kola utkal přesně o týden později, tedy 25. 1. Zúčastnili se tito žáci: Dagmar Žáková, Jan Montág, Lucie Rudyncová, Klára Vadinská, Nikol Hájková, Pachmannová Bára, Němcová Nela a Hájková Natálie.
Všem recitátorům děkujeme za krásný kulturní zážitek, který nám svou recitací a dramatizací textů přivodili, vítězům gratulujeme a přejeme úspěchy také v dalších kolech. Foto zde.
 
Těšíme se na příští ročník. 

 
Lyžařský kurz Karlov pod Pradědem
 
14 15 ss8 LyzarDen 1.
 
Po příjezdu a vylodění jsme se podívali na mezinárodní závody FIS na svahu Klobouk, kde jsme nasáli tu správnou lyžařskou atmosféru, kterou jsme hned jeli vyzkoušet na svah u Ježka.
 
Den 2.+3.
 
Dnešní den ve znamení Ledového království.
 
Den  4. + 5.
 
Středeční den jsme věnovali závodům ve slalomu. Dopoledne probíhal trénink, odpoledne už se závodníci chystali na start. Večer jsme rozdali medaile a lyžařský kurz zakončili karnevalem.
 
 
2. r. dívky     
 
1. místo – Tereza Šindlerová
2. místo – Adéla Kubánková
3. místo – Daniela Otáhalová
 
2. r. chlapci   
 
1. místo – Tobiáš Ficek
2. místo – Ondřej Chudý
3. místo – Kamil Konopka
 
3. r. dívky     
 
1. místo – Vanessa Šafarčíková
2. místo – Tereza Hlaváčková
3. místo – Adéla Rychlá
 
3. r. chlapci     
 
1. místo – Šimon Vavrla
2. místo – Jakub Nosek
3. místo – Filip Brokl
 
5. r. všichni     
 
1. místo – Jirka Podzemný
2. místo – Filip Čelůstka
3. místo – Jan Černohorský
 
Foto si můžete prohlédnout zde.

 
Národní testování
 
17 18 as04Na podzim 2017 se naše škola zapojila do projektu Národní testování.
 
Někteří z našich žáků dosáhli těch nejlepších výsledků v našem kraji.
 
Koukněte se zde a tady.
 
 Sobotní školička - 20. 1. 2018
 
17 18 as03Všichni, kdo v sobotu přišli na sobotní školičku „Krtek muzikantem“, si jistě užili velmi příjemné dopoledne. Děti si zazpívaly, zatančily, ale také vyrobily jednoduché hudební nástroje. Proto věříme, že se 17. 2. 2018 opět všichni uvidíme na dalším pokračování „ Krtek malířem“, která se uskuteční na základní škole.
 
Těšíme se na vás. Foto zde.
 
Lyžařský kurz - Visalaje
 
14 15 ss8 LyzarI když sněhu máme na Visalajích oproti jiným rokům málo, lyžujeme a užíváme krásného prostředí a čistého vzduchu. Zajeli jsme si také zařádit do Aquaparku a s napjetím očekáváme, jak dopadnou naše výkony při závěrečných lyžařských závodech, kde zúročíme, co jsme se všechno naučili. Medaile si rozdáme na závěrečném karnevalu, kde to hezky roztočíme.
Zdraví naší lyžařští benjamínci…
 
Fotografie z lyžařského kurzu si můžete prohlédnout zde.
 
Rodičovský klub
 
Srdečně Vás zveme na lednový rodičovský klub, který bude tentokrát zaměřený na problematiku dysgrafie a dysortografie. Klub povede speciální pedagožka Mgr. Eva Šimečková, která si pro Vás připravila konkrétní rady, ukázky pracovních listů, tipy na domácí procvičování. Zájemci se mohou přihlásit prostřednictvím e-mailu karin.burkartova@seznam.cz
 
Rodičovský klub proběhne 25. 1. 2018 od 16.30. Těšíme se na Vás.
 
Sobotní setkávání s budoucími prvňáčky
 
ZŠ Vrchní zve všechny budoucí školáky a jejich rodiče na sobotní setkávání. Více se můžete dozvědět zde.

 
Krtečkova školička pro předškoláky na ZŠ Vrchní.
 
Zveme všechny předškoláky na sobotní školičky, které pořádá ZŠ Vrchní . První školička se uskuteční 20. 1. 2018 v prostorách školní družiny, druhá 17. 2. 2018 v hlavní budově školy a třetí 24. 3. 2018 v tělocvičně školy, na kterou si s sebou vezměte sportovní oblečení a obuv. Přijďte se pobavit společně s krtečkem a naučit se něčemu novému. Začínáme vždy v 10 hodin. Těšíme se na Vás.

 
Vánoční aerobik
 
15 16 ss08 GymnastkaDo vánočních prázdnin žáci naší školy doslova vtančíli. Téměř polovina dětí se totiž aktivně zúčastnila „Vánočního aerobiku“. Soutěže, kterou již tradičně připravují vychovatelky ŠD a především p. vych. Naděžda Hřivnacká, která dětem předcvičuje.
Vítězství si mezi prvňáky odnesla Radka Tomanová, soutěž 2. a 3. tříd vyhrála Kelly Tran, 4. a 5. tříd Viktorka Bendová a 6. – 9. tříd Barča Kubánková a Lukáš Klapuch. Podstatnější ale je to, že tělocvičnu ovládla úžasná vánoční atmosféra, přátelství a radost z pohybu.
 
Vánoční šachový turnaj
 
12 13 ss1ŠachyNa naší škole proběhl dne 9.12.2017 Vánoční šachový turnaj, ve kterém soutěžilo  14 mladých šachistů.
První příčku obsadil Matyáš Tůma ze čtvrté třídy, druhou Kryštof Holaň ze třetí třídy a třetí se umístil Martin Horák  z páté třídy. Tabulku s umístěním ostatních soutěžících najde zde.
Vítězům blahopřejeme a těšíme se na další pěkné výsledky. 

Vánoční bruslení
Dne 18.12.2017 jsme si s žáky užili vánoční bruslení. Od října do března bruslíme v každé druhé pondělí v měsíci. Všichni žáci naší školy se mohou zúčastnit a něco se přiučit. Těšíme se na další bruslení. Foto zde.
Sbor rozdával radost
Advent představuje dobu, která nám dává příležitost zastavit se, zamyslet se, ale především být se svými nejbližšími. Ne všichni však máme možnost trávit tyto nádherné svátky s lidmi, které máme rádi. Především z tohoto důvodu se náš školní sbor rozhodl navštívit Domov Bílá Opava na Rybářské ulici, který pečuje o desítky seniorů.
  
Vydávali jsme se na vystoupení plní očekávání. Pro řadu sboristů byl koncert prvním veřejným vystoupením a pro většinu z nás to byla také první příležitost podívat se do zařízení, které pečuje o seniory. Ihned po první písni však zpěváci odhodili veškeré napětí za hlavu a svým spontánním projevem si získali nejen uživatele Domova, ale také personál. Během závěrečné písně dostali babičky a dědečkové od žáků malé balíčky s cukrovím a touto pozorností se také rozloučili.
  
Po vystoupení se téměř všem leskly v očích slzy štěstí a my jsme z Domova odcházeli s krásným pocitem, že jsme rozdali alespoň trochu vánoční radosti a lásky i tam, kde ji opravdu potřebují. Foto zde.
Chceme velmi poděkovat vedení Domova Bílá Opava a především paní Pavlíně Ludvigové za možnost vystoupit u Vás, za velmi příjemně strávené dopoledne a také za dárečky, které jsme obdrželi. Budeme se těšit na příští setkání.

Vánoční jarmark
Jarmark2017
Zvířátka u jesliček
Bohužel ani v předvánočním čase si nemoc nevybírá, a tak některé děti musí trávit tyto dny v nemocnici. Naši žáci se vydali do Slezské nemocnice v Opavě, aby malým pacientům zkrátili a zpříjemnili čekání na Ježíška. Zpěváčci z 1.A zazpívali nemocným dětem koledy a herci z dramatického kroužku ŠD zahráli pohádku Zvířátka u jesliček. 
Obě vystoupení se všem moc líbila. Našim dětem děkujeme a nemocným přejeme brzké uzdravení.
Zájezd do Rakouska

 
Naše škola ve spolupráci se SK ZŠ Vrchní uspořádala ve dnech 3.-7.12.2017 lyžařsko-poznávací kurz v rakouských Alpách.
  
Při cestě do Alp jsme navštívili benediktinský klášter v rakouském Melku, který patří k největším ve střední Evropě. Zavítali jsme rovněž do vánočního Salzburgu, zde jsme si prohlédli rodný dům W.A. Mozarta. Od 4.12. jsme lyžovali ve středisku Kals Matrei, kde byla úžasná atmosféra a sjezdovky patřily pouze nám. Velkým zážitkem bylo pro nás setkání a společné fotografování na Mölltalském ledovci s Filipem Trejbalem (bývalý reprezentant a juniorský mistr světa ve slalomu speciál). Během našeho lyžařského pobytu jsme si prohlédli krásně vyzdobené město Lienz s vánočními trhy. Nepřišli jsme ani o mikulášskou nadílku. Strašili nás místní čerti v tradičních ručně vyřezávaných maskách. 
Vyšlo nám nádherné počasí. Stihli jsme kromě lyžování, prohlídku rakouských městeček a všichni jsme přežili bez úrazu. Akce se velice vydařila…

Salzburg
1512319161779
Melk
1512300780451
Lyžování
1512401538656

Lienz - Druhý den, prohlídka Lienz - nejkrásněji vyzdobeného města v Rakousku, kde se jede světový pohár žen.
1512494350423

Mikuláš
stažený soubor
Grosseglockner - Třetí den lyžování, co víc si přát - paráda, žádní lidi, v pozadí Grosseglockner, děti se učili jezdit ve volném terénu.
1512577445746


Společná dílna rodičů a dětí
Děkujeme všem rodičům a žákům 3. ročníku, kteří se dne 28. 11. 2017 sešli v podvečerním čase ve škole, aby si vyzkoušeli společně plnit zadané úkoly.
Byly pro ně přichystány pracovní listy na rozvoj zrakového vnímání, grafomotoriky nebo čtení s porozuměním, materiály k upevnění sluchového vnímání a pravolevé orientace, pomůcky pro zlepšení představivosti, prostorového vnímání a koncentrace či hra k rozšíření slovní zásoby.
Věříme, že společná dílna byla přínosem a inspirací pro všechny zúčastněné. Těšíme se na další spolupráci.
Foto zde.
Hudební vystoupení školního sboru

17 18 as02 ZpěvNáš školní sbor pod vedením žákyně deváté třídy Terezie Kvasničkové byl osloven, aby svým vystoupením zpříjemnil vánoční večírek jedné z opavských firem. Žákyně vyššího stupně si připravily několik sborových úprav populárních písní.

Za své vystoupení sklidily nejen potlesk a slova chvály, ale i sladkou odměnu.
 
Děkujeme panu Fuksíkovi za pozvání i dárečky.

8. ročník Česko-slovenského projektu "Záložka do knihy spojuje školy"

Naše škola se zapojila do 8. ročníku Česko-slovenského projektu "Záložka do knihy spojuje školy". Dívky a chlapci našich druhých, čtvrtých a pátých tříd, i někteří žáci z vyššího stupně vytvořili 160 záložek, které byly poslány vybrané partnerské škole ZŠ s MŠ Slanec v Košickém kraji. Na oplátku jsme dostali krásných 170 záložek ze Slovenska.

Mezinárodní den evropských jazyků

Mezinárodní den evropských jazyků, 
který se na naší škole konal ve čtvrtek dne 16. 11. 2017, proběhl ve zcela novém duchu. Za pomoci žáků devátých tříd, kteří v tento den plnili funkci odborných asistentů, bylo šest tříd rozděleno do speciálních pracovišť zaměřených na cizí jazyky, které se vyučují na naší škole. Jako druhý cizí jazyk se na naší škole vyučuje němčina, španělština a ruština. Zpestřením akce byl francouzský koutek.

Cílem této akce bylo, aby se žáci šestých, sedmých a osmých tříd měli možnost seznámit s ostatními cizími jazyky, které se sami neučí a poznali specifika jejich slovní zásoby a výslovnost. Žáci se dozvěděli různé informace o zemích, kde se těmito jazyky mluví. Tímto bych chtěl poděkovat všem deváťákům za jejich pomoc při organizování této akce.

Exkurze

KruzitkoV úterý 31. 10. 2017 jsme podnikli s žáky exkurzi do strojírenské firmy Ostroj.

Načerpali jsme nové informace v oblasti výroby sortimentu důlních zařízení a dalších strojírenských produktů.

Těšíme se na exkurze do dalších firem.

Fotečky si můžete prohlédnout zde.


Sportovní den

Ve středu 19. 10. 2017 se konal v areálu Buly v Kravařích sportovní den. Žáci 6. – 8. ročníků využili možnosti a za krásného počasí celé dopoledne hráli fotbal, florbal, badminton, minigolf, věnovali se sebeobraně, navštívili aquapark, hráli bowling.

Sportovní dopoledne taktéž prožili i žáci 4. a 5. ročníku a naši nejmladší - prvňáci a druháci. Zatímco těm prvním ve středu 11. října počasí přálo a děti mohly využít i venkovní sportoviště, žáci 1. a 2. tříd museli 25. října zůstat „jen“ vevnitř. Zde si měli možnost zahrát bowling a tenis, zaplavat si v akvaparku nebo shlédnout ukázku teakwon-da, kterou si pro ně připravili starší spolužáci z 8. B - Martin Kryšpín a Danek Přibyla.

Sportování v Buly aréně se stává pro naši školu tradicí, letos jsme si sportoviště Buly arény užili podruhé a už teď se děti těší na příští školní rok. Foto zde a tady.


Cyklo-turisticko-mykologicko-fotograficko-vzdělávací kurz

17-18-as01První den kurzu horské cyklistiky jsme se přesunuli z Vrbna pod Pradědem krásnou podzimní přírodou Jeseníků na chatu Zátiší. Třicetikilometrovou trasu jsme zvládli za 7 hodin a to je známka toho, jak se nám to líbilo. Jsme tu teprve druhý den a takový „škandál“ (viz. foto), jehož váha je 32,604 kg , jsme zmákli za 1 hodinu.

Výsledek je jasný. Jsme lepší houbaři, než cyklisti……prozatím…

První informace najdete zde.