1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Kontakty

ředitel
mobil:  775 291 654

zástupkyně ředitele
mobil:  602 388 162

kancelář
mobil:  778 757 407

sborovna
mobil:  778 757 408


speciální pedagog
mobil:  775 881 183


výchovná poradkyně
mobil:  775 881 182

družina
mobil:  775 158 692

jídelna
mobil:  606 605 422
web:    zde

hřiště
objednávky: 8 - 14 h
mobil:  778 757 407
info:    zde
 
datová schránka
jwymqjc

Přihlášení

 
První třídy na Visalajích
 
14 15 ss8 Lyzar
Po prvních krůčcích na lyžích jsme zjistili, že je to někdy pěkná dřina. Děláme ale velké pokroky a máme z toho velkou radost. Na svahu i na vleku už jezdíme všichni úplně sami a večer usínáme z hezkým pocitem, že jsme spolu strávili krásný den a těšíme se na další…
 
Foto zde.
 
Lyžařský kurz druhých tříd - Visalaje
 
Beskydské hory nás hned po příjezdu přivítaly čerstvým křupavým sněhem a teplými paprsky slunce. Upravená sjezdovka přímo vybízela k učení se novým lyžařským dovednostem. I druhý den nám počasí přálo a sluníčko se na nás smálo z azurově modré oblohy. Celý den jsme trénovali obloučky, projížděli brankami a objevovali nové lyžařské trasy. Večery jsme trávili společnými hrami a diskotékou. Foto zde.
Ve středu jsme brázdili sjezdovku jen dopoledne. Zdatnější lyžaři si vyzkoušeli slalom, začátečníci zdolali pomu. Odpoledne jsme se rozdělili do družstev po pěti a postavili se na start závodu Beskydské míle. Sjížděli jsme kopec na podsedáku, svezli se na saních a prolézali ledovým tunelem. Na závěr jsme si ještě postavili sněhuláky. Den jsme zakončili talentovou soutěží a pohádkou.
 
Sobotní školička
 
Sobotní školička 2020

 
Vánoční jarmark 2019
 
Jarmark2019
 
 
Foto zde.

 
Zájezd do Rakouska

 
Naše škola ve spolupráci se SK ZŠ Vrchní uspořádala lyžařsko-poznávací kurz v rakouských Alpách.
 
1. den návštěva Melku
 
Kostel a trhy a po další ose návštěva zámečku u jezera Gmundem a krásně nazdobeného městečka Bad Ischl.
 
Alpy1
2. den - Molltaler Gletscher
 
Dnes první den lyžování neskutečné počasí, sluníčko, minus 5, prázdné sjezdovky, párada. Foto zde.
Alpy2
 
3. den - Lienz
 
Lyžování opět super sice bez sluníčka, ale šlo vidět pod nohy. Lyžování středisko Sillian a po zpáteční cestě návštěva krásně vyzdobeného městečka Lienz. 
 
Alpy3
 
Lyžování ve středisku Kals Matrei a pravá zima 
Alpy4
 
Lyžařská střediska, Molltaler Gletscher, Sillian, Kals Matrei
Alpy5
  
Den poslední - azuro nádhera. Teď cesta domů.
 
Alpy6

 
Předvánoční koncerty školních sborů
 
 
Letošní koncertovaní jsme zahájili opravdu slavnostně. Oba školní sbory dostaly příležitost účastnit se slavnostního zahájení vernisáže Příběh Kateřinek, které se uskutečnilo 26. 11. v krásných prostorách Obecního domu. Zazpívali jsme pásmo lidových písní z Opavska a prohlédli si moc pěknou výstavu. Děkujeme především paní Juchelkové za pozvání a výbornou organizaci.
 
V pátek 29. 11. jsme si díky panu Kosterovi mohli zazpívat v prostorách kulturního domu opavské psychiatrické léčebny. Prožili jsme velmi příjemné dopoledne a potěšili nejen uživatele ale i personál především vánočními písněmi. Ani tímto vystoupením naše koncertování nekončilo. V úterý 3. 12. jsme zavítali znovu do domova Bílá Opava, kde jsme potěšili naše již stálé posluchače a naladili se s nimi na vánoční notu. Předvánoční „šňůru“ jsme zakončili v centru pro seniory svaté Kateřiny, kde jsme vystoupili 9. 12. Moc děkujeme všem institucím a posluchačům za příjemně prožité chvíle a těšíme se zase brzy u dalších koncertů. Foto zde.
 
Návštěva Slezského muzea
 
19 20 as04Dne 14. 11. jsme se třídou 3. A navštívili Slezské muzeum. Měli jsme zde edukační program na téma „Krajina kolem nás“.
 
Děti si nejdříve vyslechly krátké povídání o různorodosti krajiny v našem nejbližším okolí, poté se seznámily s materiály, které se využívají  především v oděvním průmyslu - vlna, len, konopí.
 
Program byl zakončen tvořivou dílnou, kde si žáci mohli vyrobit sovičku. Foto zde.

 
Vítali jsme nové občánky Opavy
 
19 20 as03Již tradičně připravují naši žáci kulturní program u příležitosti vítání občánků.
 
Letos se nacvičování ujala třída 2.A pod vedením paní učitelky Gracové a společně předvedli moc pěkné pásmo plné básniček a písniček. Hrou na housle program doprovodil Jakub Nosek z páté třídy. Foto zde.
 
Děkujeme za moc pěkné dopoledne i bohaté občerstvení všem zúčastněným. 

 
Sportovní den v Kravařích

19 20 as01
Tři říjnové středy jsme se přesouvali se třídami na jeden den do Buly centra v Kravařích, kde jsme se pořádně vysportovali. Děti měli možnost výběru tří sportů, které si během dne vyzkoušeli a naučili se mnoho nových dovedností.
 
Nabídka byla velmi pestrá - plavání, tenis, bojová umění, fotbal, minigolf a bowling.  Pro žáky je to vždy velmi příjemné zpestření výuky s možností si vyzkoušet něco nového. 
 
Fotky zde.

 
Cyklistický kurz v Karlově pod Pradědem
 
19 20 as02V nádherném říjnovém týdnu jsme pokořovali jesenické kopce a místy si sáhli na dno svých sil.
 
V opravdu velkém počtu 62 dětí jsme vše zvládli na jedničku a užili si krásné babí léto ze sedla kol. Kromě jízdy spadaným listím jsme vyrazili na celodenní túru, ověřili si své schopnosti a dovednosti při jízdě zručnosti a zakončili celý týden diskotékou.
 
Už teď se moc těšíme na další ročník…..
 
Foto zde.
 

GDPR

Ochrana osobních údajů