První třídy na Visalajích

14 15 ss8 Lyzar
Po prvních krůčcích na lyžích jsme zjistili, že je to někdy pěkná dřina. Děláme ale velké pokroky a máme z toho velkou radost. Na svahu i na vleku už jezdíme všichni úplně sami a večer usínáme z hezkým pocitem, že jsme spolu strávili krásný den a těšíme se na další…

Lyžařský kurz druhých tříd - Visalaje

Beskydské hory nás hned po příjezdu přivítaly čerstvým křupavým sněhem a teplými paprsky slunce. Upravená sjezdovka přímo vybízela k učení se novým lyžařským dovednostem. I druhý den nám počasí přálo a sluníčko se na nás smálo z azurově modré oblohy. Celý den jsme trénovali obloučky, projížděli brankami a objevovali nové lyžařské trasy. Večery jsme trávili společnými hrami a diskotékou. Foto zde.
Ve středu jsme brázdili sjezdovku jen dopoledne. Zdatnější lyžaři si vyzkoušeli slalom, začátečníci zdolali pomu. Odpoledne jsme se rozdělili do družstev po pěti a postavili se na start závodu Beskydské míle. Sjížděli jsme kopec na podsedáku, svezli se na saních a prolézali ledovým tunelem. Na závěr jsme si ještě postavili sněhuláky. Den jsme zakončili talentovou soutěží a pohádkou.

Sobotní školička

Sobotní školička 2020

Vánoční jarmark 2019

Jarmark2019

Zájezd do Rakouska

Naše škola ve spolupráci se SK ZŠ Vrchní uspořádala lyžařsko-poznávací kurz v rakouských Alpách.

1. den návštěva Melku

Kostel a trhy a po další ose návštěva zámečku u jezera Gmundem a krásně nazdobeného městečka Bad Ischl.

Alpy1
2. den - Molltaler Gletscher

Dnes první den lyžování neskutečné počasí, sluníčko, minus 5, prázdné sjezdovky, párada. Foto zde.
Alpy2

3. den - Lienz

Lyžování opět super sice bez sluníčka, ale šlo vidět pod nohy. Lyžování středisko Sillian a po zpáteční cestě návštěva krásně vyzdobeného městečka Lienz.

Alpy3

Lyžování ve středisku Kals Matrei a pravá zima
Alpy4

Lyžařská střediska, Molltaler Gletscher, Sillian, Kals Matrei
Alpy5

Den poslední - azuro nádhera. Teď cesta domů.

Alpy6

Předvánoční koncerty školních sborů

Letošní koncertovaní jsme zahájili opravdu slavnostně. Oba školní sbory dostaly příležitost účastnit se slavnostního zahájení vernisáže Příběh Kateřinek, které se uskutečnilo 26. 11. v krásných prostorách Obecního domu. Zazpívali jsme pásmo lidových písní z Opavska a prohlédli si moc pěknou výstavu. Děkujeme především paní Juchelkové za pozvání a výbornou organizaci.

V pátek 29. 11. jsme si díky panu Kosterovi mohli zazpívat v prostorách kulturního domu opavské psychiatrické léčebny. Prožili jsme velmi příjemné dopoledne a potěšili nejen uživatele ale i personál především vánočními písněmi. Ani tímto vystoupením naše koncertování nekončilo. V úterý 3. 12. jsme zavítali znovu do domova Bílá Opava, kde jsme potěšili naše již stálé posluchače a naladili se s nimi na vánoční notu. Předvánoční „šňůru“ jsme zakončili v centru pro seniory svaté Kateřiny, kde jsme vystoupili 9. 12. Moc děkujeme všem institucím a posluchačům za příjemně prožité chvíle a těšíme se zase brzy u dalších koncertů. Foto zde.

Návštěva Slezského muzea

19 20 as04Dne 14. 11. jsme se třídou 3. A navštívili Slezské muzeum. Měli jsme zde edukační program na téma „Krajina kolem nás“.

Děti si nejdříve vyslechly krátké povídání o různorodosti krajiny v našem nejbližším okolí, poté se seznámily s materiály, které se využívají  především v oděvním průmyslu - vlna, len, konopí.

Program byl zakončen tvořivou dílnou, kde si žáci mohli vyrobit sovičku. Foto zde.

Vítali jsme nové občánky Opavy

19 20 as03Již tradičně připravují naši žáci kulturní program u příležitosti vítání občánků.

Letos se nacvičování ujala třída 2.A pod vedením paní učitelky Gracové a společně předvedli moc pěkné pásmo plné básniček a písniček. Hrou na housle program doprovodil Jakub Nosek z páté třídy. Foto zde.

Děkujeme za moc pěkné dopoledne i bohaté občerstvení všem zúčastněným.

Sportovní den v Kravařích

19 20 as01
Tři říjnové středy jsme se přesouvali se třídami na jeden den do Buly centra v Kravařích, kde jsme se pořádně vysportovali. Děti měli možnost výběru tří sportů, které si během dne vyzkoušeli a naučili se mnoho nových dovedností.

Nabídka byla velmi pestrá - plavání, tenis, bojová umění, fotbal, minigolf a bowling.  Pro žáky je to vždy velmi příjemné zpestření výuky s možností si vyzkoušet něco nového.

Fotky zde.

Cyklistický kurz v Karlově pod Pradědem

19 20 as02V nádherném říjnovém týdnu jsme pokořovali jesenické kopce a místy si sáhli na dno svých sil.

V opravdu velkém počtu 62 dětí jsme vše zvládli na jedničku a užili si krásné babí léto ze sedla kol. Kromě jízdy spadaným listím jsme vyrazili na celodenní túru, ověřili si své schopnosti a dovednosti při jízdě zručnosti a zakončili celý týden diskotékou.

Už teď se moc těšíme na další ročník…..

Ochrana osobních údajů