1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Kontakty

ředitel
mobil:  775 291 654

zástupkyně ředitele
mobil:  602 388 162

kancelář
mobil:  778 757 407

sborovna
mobil:  778 757 408


speciální pedagog
mobil:  775 881 183


výchovná poradkyně
mobil:  775 881 182

družina
mobil:  775 158 692

jídelna
mobil:  606 605 422
web:    zde

hřiště
objednávky: 8 - 14 h
mobil:  778 757 407
info:    zde
 
datová schránka
jwymqjc

Přihlášení


Okresní kolo atletického čtyřboje II. stupně ZŠ

14-15-ss4 Skokan11. a 12. května se konaly závody v atletických soutěžích žáků druhého stupně ZŠ. Po kvalitních výkonech v okrskových kolech se našim žákům podařilo postoupit ve všech čtyřech kategoriích. Chlapci třetí kategorie vystoupali z výchozí jedenácté pozice na konečnou sedmou. Dívky ve stejné kategorii ze sebe vydaly maximum a po vyčerpávajících výkonech zaslouženě obsadily úžasnou stříbrnou pozici. Druhý den závodili chlapci a dívky kategorie starších žáků a i tam jsme se neztratili. Chlapci obsadili konečné 11. místo a dívky místo 10. Všem žákům gratulujeme.

Stříbrné medaile si vybojovaly: Katka Beková, Bára Pachmannová, Karolína Roháčová, Natálie Dostálová a Klára Quisová

Pohár rozhlasu

Další dva květnové dny patřily královně sportu ATLETICE. Tentokrát se závodilo jiným systémem než v klasickém čtyřboji a nám se opět podařilo uspět. Mladší žáci obsadili krásné páté místo a dívky stejné kategorie opět odjížděli s medailemi tentokrát BRONZOVÝMI. V kategorii starších žáků jsme obsadili dvanácté místo a starší dívky skončily na pozici šesté.


McDonald´s CUP

15-16-ss09-FotbalKaždoroční největší fotbalový svátek žáků nižšího stupně, turnaj McDonald´s CUP, se blíží ke svému konci– celorepublikovému finále. Naši žáci skončili svoji cestu v okresním kole, kde se chlapci 1. – 3. tříd umístili na krásném 4. místě a žáci 4. a 5. tříd obsadili 6. místo. Při účasti více než 20-ti škol v každé kategorii lze tento výsledek považovat za úspěch. Poděkování patří nejen hráčům, ale i poradcům při hře z řad rodičů a Vojtovi Zygulovi, žáku 9. třídy.

Kategorie 1. – 3. tříd: Adam Juřík, Jirka Podzemný, Péťa Kutálek, Danek Mrázek, Michal Elbl, Filip Čelůstka, Danek Grabiáš, Matěj Binar, Šimon Svoboda, Tomáš Antl, Jonáš Gebauer, Janda Bravenec, Jindra Gvoždík

Kategorie 4. – 5. tříd: Adam Sedláček, Matyáš Drastík, Adam Baďura, Saša Rychlý, Filip Kokeš, Filip Drozd, Kuba Ballok, Hynek Adamec, Lukáš Lazecký, Vojta Pavlíček, Pavel Gilík, David Glossl, Filip Říčný

Okrskové kolo atletického čtyřboje družstev ZŠ

4. 5. 2016 se konalo okrskové kolo v atletických disciplínách žáků druhého stupně základních škol. Po skvělých výkonech v chladném, větrném počasí se našim chlapcům podařila vybojovat v kategoriích mladších a starších žáků krásná druhá místa.
Dívky v obou kategoriích vyhrály a tím si zajistily postup do okresního finále, které se koná 11. a 12. 6. 2016 na Tyršově stadionu. Všem reprezentantům naší školy děkujeme, gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalších atletických závodech.

Po úspěchu v Praze bylo gymnastkám blaze ...


15-16-ss08-Gymnastka... že se pilná příprava a nadšení vyplatí, se přesvědčily gymnastky ZŠ Vrchní na republikovém finále "O nejlepší pohybovou skladbu" v našem hlavním městě.
V soutěži jsme porazily nejen většinu soupeřů, ale i velkou trému. Naše malé gymnastky se skladbou "Láska" se dokázaly svým výkonem vyšplhat na bronzovou pozici. O kategorii výše si dívky se skladbou "Manažerky" vybojovaly stříbrné medaile.

Odměnou pro všechny byly nejen lesknoucí se medaile, ale také krásná jarní procházka Prahou a spousta legrace, kterou jsme za ty dva dny zažily.

GRATULUJEME!!!

Za "Lásku" bojovaly: Šárka a Viktorka Machů, Bára a Adélka Rychlé, Natálka Nováková, Karolínka Krybusová, Natálka Vítková, Kristýnka Šindlerová, Viktorka Bendová, Hanka Gilíková, Lada Jedličková, Terezka Fuksíková, Petra Prejdová, Bětka Laresová, Katka Pavlíčková. Chyběla nám nemocná Eliška Kubíková. Foto je zde.


Manažerkami byly: Michaela Konečná, Terezie Gebauerová, Bára Kubánková, Kristina Kubáňová, Eliška Stonišová, Adélka Stonišová, Terezka Wittassková, Terezie Bendová, Eliška Barwencziková, Adélka Grabiášová, Dianka Michalisková, Jana Černá, Iva Lorencová


To se nám to POVEDLO

Po úspěchu v okresním finále naše gymnastky a gymnasté postoupili do finále krajského. To se tentokrát konalo v Paskově a i tam doslova zazářili.
Nejmenší dívky se umístily na krásném pátém místě a dívky 3.kategorie si odnesly odměny za místo druhé. To ale nebylo vše.
Chlapcům první kategorie byly na krk pověšeny medaile stříbrné, druhé a třetí kategorii se povedlo svou konkurenci převálcovat a odvezli si domů kov nejcenější.
Za tento velký úspěch jim patří velká gratulace!!!


Skvělí gymnasté a gymnastky ZŠ Vrchní

O opravdu velký úspěch se postarali žáci naší školy v okresním kole ve sportovní gymnastice družstev. Závodilo se ve dvou dnech v trojboji - přeskok, hrazda a prostná. S konkurencí několika základních škol jsme se poprali skutečně skvěle. Z osmi kategorií se nám podařilo umístit 1x na krásném 4.místě, poté jsme brali už jen medaile: 1x na bronzové, 1x stříbrné a 5x zlaté!!! Všem žákům děkujeme za výkony a reprezentaci školy. Foto je zde.


Za naši školu ve dnech 22. - 23. 3. 2016 bojovali:

Hoši:

I. kategorie (1-3.třída)

Gebauer Jonáš
Zardich Arden
Bravenec Jan
Gvoždík Jindřich

II. kategorie (4-5.třída)

Drozd Filip
Petlák Šimon
Lazecký Lukáš
Věncek Prokop

III. kategorie (6-7.třída)

Hanuš Jan
Doleží Tomáš
Smékal Jan
Adamec Hynek

IV. kategorie (8-9.třída)

Podzemný Vojtěch
Pchálek Štěpán
Postupa Tomáš
Kudla Ondřej

Dívky:

I. kategorie (1-3.třída)
družstvo A

Nováková Natálie
Šindlerová Kristýna
Mrusková Barbora
Šafarčíková Vanessa

I. kategorie (1-3.třída)
družstvo B

Pavlíčková Kateřina
Vítková Natálie
Bočková Vanda
Kokešová Adéla

II. kategorie (4-5.třída)

Silberová Klára
Konečná Sabina
Pallová Barbora
Durčáková Michaela

III. kategorie (6-7.třída)

Kubánková Barbora
Bendová Terezie
Grabiášová Adéla
Černá Jana
Konečná Michaela

VI. kategorie (8-9.třída)

Fiedlerová Hana
Beková Kateřina
Černínová Lucie
Řezníčková Anna


Školáci zdolali slalom na jedničku

15-16-ss08Na sto padesát opavských školáků se zúčastnilo ve čtvrtek 17. března lyžařských závodů v obřím slalomu O pohár prvního náměstka primátora, který již podruhé pro školy zorganizovali pracovníci ZŠ Vrchní ve spolupráci s lyžařským areálem SKI Karlov.

Závody v obřím slalomu se uskutečnily ve SKI areálu Klobouk v Karlově pod Pradědem, který opět dal jeho majitel pan Mitáš k dispozici opavským školákům na den zcela zdarma, a to včetně lyžařského vleku, občerstvení a dalšího potřebného zázemí. Závodníci si změřili síly ve čtyřech věkových kategoriích, a to 4. – 5. třídy, 6. – 7. třídy, 8. – 9. třídy. Foto je zde.


Hlavní cenu, tedy pohár náměstka primátora, získala ZŠ Vrchní, která dominovala ve většině věkových kategorií a po právu tak zvítězila i celkově. „Obří slalom sjely všechny děti na jedničku,“ připojil slova chvály první náměstek primátora Martin Víteček, který dětem předal pohár, medaile a diplomy a dodal: „Rád bych poděkoval panu Mitášovi, majiteli lyžařského areálu, za jeho zapůjčení a ZŠ Vrchní za skvělou organizaci soutěže.“ Více fotografií, jejichž autor je Vladan Šafarčík, najdete na facebooku města.

Umístění žáků ZŠ Vrchní:

I. kat. 3.-5. tř. dívky 2. místo Jasmína Šafarčíková 5.A, I. kat. 3.-5. tř. chlapci 3. místo Ondřej Slanina 5.A
II. kat. 6.-7. tř. dívky 1. místo Květka Pavlíčková 6.B, 2. místo Tereza Wittassková 6.B, II. kat. 6.-7 tř. chlapci 2. místo Kryštof Kotrla 6.B, 3. místo Jarda Dosoudil 7.A
III. kat. 8-9. tř. dívky 3. místo Karolína Roháčová 8.B, III. kat. 8-9 tř. chlapci 1. místo Vojtěch Podzemný 9.A, 2. místo Vojtěch Zygula 9.A


Házená

15-16-ss07
Ve středu hráli žáci 8. a 9. tříd na ZŠ Mařádkové turnaj v házené. Zúčastnili se tito žáci - Štěpán Pchálek, Tomáš Otýpka, Jakub Tůma, Vítek Heim, Tomáš Godula, Jakub Turzák, Tomáš Postupa, Dominik Rubeš, Marek Kolb, Daniel Kružel.

Chlapci se umístili ve velmi vyrovnaném turnaji na 4. místě.


Závody ve šplhu

15-16-ss06Ve středu 3. 2. 2016 se konaly v rámci soutěží AŠSK závody ve šplhu pro 4. a 5. třídy. Děvčata ve složení Adéla Vondřejcová, Nela Tomášková, Jasmína Šafarčíková a Mariana Libová získala 10. místo. Chlapci Filip Kokeš, Filip Drozd, Šimon Petlák a Lukáš Lazecký obsadili pěkné 5. místo Ve čtvrtek 4. 2. 2016 proběhla soutěž ve šplhu pro 2. stupeň ZŠ.

Děvčata 6. a 7. tříd - Tereza Wittassková, Terezie Bendová, Iva Lorencová, Anežka Bravencová, Květa Pavlíčková se umístila na 6. místě. Skvělé 3. místo obsadili Jaromír Dosoudil, Tomáš Doleží, Jan Hanuš, Jakub Dzida. Děvčata 8. a 9. tříd - Klára Plošková, Tereza Smolková, Lenka Stočková, Nikol Stanovská se umístila na 6. místě. Chlapci - David Masnica, Lukáš Němec, Štěpán Pchálek, Rudolf Wittek získali v silné konkurenci 10. místo. 

Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy.


Florbal

Ve středu 9. prosince děvčata 7. a 8.ročníků bojovala v okrskovém kole soutěže ve florbalu. Uspěla a z 2. místa postoupila do okresního kola, které se bude konat na začátku měsíce ledna.

Složení družstva: Denisa Blachutová (brankář), Kateřina Beková, Sára Wiederová, Klára Quisová, Bára Pachmannová, Leontina Mořkovská, Adéla Laresová, Michaela Koutná, Barbora kostková, Tereza Valíková

Děvčatům gratulujeme a držíme palce v okresním kole!!!

Markéta Beková


Okresního finále přeboru škol v šachu

15-16-ss05V úterý 8. 12. 2015 se žáci naší školy ze 4. a 5. třídy zúčastnili Okresního finále přeboru škol v šachu, kde získali 1. místo a postup do Krajského finále, které se bude konat v průběhu měsíce ledna.

Děkujeme za reprezentaci a gratulujeme!!!

Složení družstva: Kupka Jan, Klapuch Dominik, Kozelský Antonín, Stanovsky Erik


Republikové finále soutěže Teamgym Junior

15-16-ss04V sobotu 28. listopadu 2015 proběhlo v Třebíči republikové finále soutěže Teamgym Junior, na které naši školu reprezentovala 3 družstva. Nejvíce uspěla nejmladší děvčata, která soutěžila v kategorii Junior 0 - prvňačky Bára a Adélka Rychlé, Vaneska Šafarčíková, Vanda Bočková a třeťačky Natálka Nováková, Kristýna Šindlerová a Viktorka Hájková, která obsadila krásné 3. místo.

Poděkování za vzornou reprezentaci patří i B družstvu kategorie Junior 0 a kategorie Junior II.


Krajské finále ve stolním tenise

14-15-ss3-TenisPo okresním finále ve stolním tenise se děvčata III. kategorie zúčastnila i Krajského finále, které se konalo 25. 11. 2015.

Zde, po těžkém boji, vybojovala Kateřina Beková a Karolína Roháčová krásné 3. místo. Děvčatům gratulujeme !!!


Okresní finále ve stolním tenise


Ve středu 18. 11. 2015 se uskutečnilo Okresní finále ve stolním tenise III. kategorie. Družstvo dívek se umístilo na krásném 2. místě. Družstvo chlapců na místě 4.
Všem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci!!!
Složení družstev:

Dívky: Kateřina Beková, Karolína Roháčová, Jana Černá

Chlapci: Kryštof Kotrla, Patrik Procházka, Michal Chovanec, Dominik Zlámal


Okresní finále v plavání

15-16-ss03-PlavecV úterý 10. 11. 2015 se uskutečnilo Okresní finále v plavání základních škol. Nejlépe se vedlo družstvům mladších dívek - kategorie III a starších hochů - kategorie IV. Obě družstva vybojovala stříbrné medajle!!!

Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy!

Složení družstev:

Mladší dívky: Terezie Bendová, Tereza WIttassková, Jana Černá, Andrea Otáhalová, Michaela Rabinská, Michaela Koutná

Starší hoši: Votěch Zygula, Tomáš Postupa, Bartoloměj Skřivánek, Vítek Heim, Lukáš Němec, Hynek Závorka


Krajské finále ve stolním tenise

14-15-ss3-TenisVe středu 4. 11. 2015 se uskutečnilo Krajské finále ve stolním tenise IV. kategorie, do kterého se probojovaly Nela Uvírová a Hana Fiedlerová. Děvčata obhajovala vítězství z loňského roku.

Po těžkém boji se jim to nakonec podařilo a získaly zlaté medaile a postup do Republikového finále, které se bude konat 18. - 19. 11. 2015 v Jindřichově Hradci.


Děvčatům gratulujeme!!!

Školní kolo v plavání

Chlapci : 6. – 7. třída

Michal Chovanec 39,7
Martin Kryšpín 52,0
Tomáš Kocurek 53,6 

Chlapci: 8. – 9. třída

Vojtěch Zygula 34,0
Tomáš Postupa 34,2
Vítek Heim 40,63

Dívky: 6. – 9. třída 

Jana Černá 44,9
Lucie Wittková 46,5
Terezka Wittassková 47,4


Memoriál Mirko Fišera

15-16-ss02Po nepřízni počasí a dvou odkladech se dne 22. 10. 2015 uskutečnil „Memoriál Mirko Fišera“. Ve čtyřech atletických disciplínách a šplhu soutěžili žáci šestých a sedmých tříd základních škol. Konkurence byla veliká a bojovalo se do posledních chvil.

I přes těžké podmínky se družstvu naší školy podařilo obsadit úžasné TŘETÍ MÍSTO. Našim žákům proto patří velké dík za vzornou reprezentaci školy a odhodlanost se nevzdávat.

Složení družstva:

Dívky – Bára Pachmannová, Michaela Rabinská, Michaela Koutná, Anežka Bravencová, Natálie Dostálová, Marie Sedláčková
Hoši – Tomáš Kocurek, Ondřej Nýč, Kryštof Kotrla, Jakub Dzida, Tomáš Sedláček, Tomáš Doleží, Jaroslav Dosoudil


MTB cross

V pátek 2. 10. 2015 proběhl u Stříbrného jezera MTB CROSS – soutěž v jízdě na horských a trekových kolech. Za krásného slunného počasí se soutěže zúčastnilo 30 našich žáků. Všichni si závod užili, mnozí z nich si užili i krásný pocit při předávání diplomů za umístění na předních místech.

1. místa obsadili ve svých kategoriích Kryštof Glogar (1. B) a Klára Quisová (7. A), 2. místa Jan Hájek (1. A), Johana Rybková (3. A) a Vojtěch Podzemný (9. A) a třetí skončil Daniel Urbánek (4. A) a Štěpán Stoklasa (1. B). Foto je zde.


Běháme s BK Tour

15-16-ss01Ve středu 23. 9. 2015 se žáci naší školy zúčastnili okresního finále v přespolním běhu „Běháme s BK Tour“. Nejlepšího výsledku dosáhla děvčata v kategorii III ve složení:

Eliška Bravencová, Bára Pachmannová, Marie Sedláčková, Michaela Rabinská, Karolina Roháčová, Tereza Wittassková. V celkovém pořadí vybojovala krásné 2. místo. Gratulujeme!!!!

Celková umístění a složení dalších soutěžících družstev:

6. místo: Ondřej Slanina, Šimin Petlák, Filip Kokeš, David Glössl, Hynek Adamec, Lukáš Lazecký
10. místo: Ondřej Šíma, Jakub Dzida, Daniel Gebauer, Patrik Procházka, Tomáš Doleží, Dominik Zlámal
10. místo: Lucie Černínová, Tereza Smolková, Diana Hönischová, Nela Uvírová, Hanan Fiedlerová
11. místo: Mariana Libová, Kateřina Pachmannová, Tereza Uhliarová, Adéla Vondřejcová, Klára Silberová, Šárka Machů
13. místo: Vojtěch Podzemný, Jan Ibler, Jakub Tůma, Jakub Turzák, Tomáš Postupa, Jakub Rosmanit

Počítadlo