1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Kontakty

ředitel
mobil:  775 291 654

zástupkyně ředitele
mobil:  602 388 162

kancelář
mobil:  778 757 407

sborovna
mobil:  778 757 408


speciální pedagog
mobil:  775 881 183


výchovná poradkyně
mobil:  775 881 182

družina
mobil:  775 158 692

jídelna
mobil:  606 605 422
web:    zde

hřiště
objednávky: 8 - 14 h
mobil:  778 757 407
info:    zde
 
datová schránka
jwymqjc

Přihlášení


Lehkoatletický trojboj

Výrazného úspěchu dosáhli naší malí atleti. Ti se v pondělí 12. 6. 2017 zúčastnili lehkoatletického trojboje, na kterém obsadili krásné 1. místo. 2. třídy reprezentovali Terezka Kremerová, Adélka Kokešová, Oliver Kačena a Jáchym Šupola, 3. třídy Elen Honková, Petra Prejdová, Robin Bromboš a Danek Grabiáš. V soutěži jednotlivců dopadla nejlépe Terezka Kremerová, která ve své kategorii také zvítězila. Foto zde. Blahopřejeme!


Republikové finále pódiových skladeb "Česko se hýbe" 2. 6. 2017

V opravdu parném letním počasí se konalo v moravské metropoli Brně na půdě Masarykovy univerzity republikové finále pódiových skladeb. Naši školu reprezentovaly v různých kategoriích tři skladby:
"Pilné studentky", "Já bych se ženil jako ďas" a "Money". Cvičilo se celý den, od ranních hodin až do těch pozdních večerních.
Nenechali jsme se unavit ani náročným programem, ani horkem, které v hale panovalo a naší škole jsme přivezli krásný pohár a stříbrné medaile.

Všem gratulujeme a těšíme se na příští ročník....


Mc Donald´S Cup 2017

Letošního 20. ročníku fotbalového turnaje Mc Donald´s Cupu se zúčastnilo v kategorii žáků 1. – 3. tříd 24 základních škol okresu Opava. Naši malí fotbalisté vybojovali v takto silné konkurenci krásné 3. místo. Školu reprezentovali třeťáci Janda Bravenec, Jonáš Gebauer, Tomáš Antl, Jindra Gvoždík, Danek Grabiáš, Matěj Binar, Robin Bromboš a druháci Jáchym Šupola, Danek Hrbáč, Kryštof Glogar a Kuba Kirschner. Velký kus práce odvedla i jedna fotbalistka – Elen Honková, žákyně 3. B. Foto zde. Blahopřejeme!


Republikové finále "O nejlepší pohybovou skladbu"

16-17-ss04V pondělí 24.4.2017 se v opavské hale v Městských sadech konalo RF v soutěži "O nejlepší pohybovou skladbu". Za účasti družstev z celé republiky se ZŠ Vrchní podařilo uspět v I. i v II. kategorii.

Tentokrát nás reprezentovali v I. kategorii naši nejmenší žáci z prvních tříd se skladbou "Já bych se ženil jako ďas". I když byli nejmladší a zažívali atmosféru veliké soutěže úplně poprvé v životě, podařilo se jim získat bronzové medaile.

V druhé kategorii jsme poprvé spojili dívky ze sedmých tříd s žákyněmi nižšího stupně. Po hodinách pilného a někdy vyčerpávajícího trénování děvčata vybojovala se skladbou "Money" stříbrné medaile.

Chceme tímto poděkovat všem, kteří nás podporovali a pomáhali nám k těmto skvělým výkonům. Našim žákům a žákyním gratulujeme!!! Foto zde.


Já bych se ženil jako ďas: Lucka Vítková, Ivonka Krybusová, Koletka Onderková, Terezka Šindlerová, Klárka Dubovanová, Adélka Kubánková, Kamil Konopka, Tobiáš Ficek, Sebastián Strnadel, Filip Kaňok, Matěj Křižanovský a Kryštof Holaň.

Money: Michaela Konečná, Sabka Konečná, Eliška Stonišová, Barbora Kubánková, Adéla Grabiášová, Kateřina Pavlíčková, Eliška Barwencziková, Tereza Gebauerová, Natálka Nováková, Terezie Bendová, Viktorka Bendová, Adéla Stonišová, Iva Lorencová, Kristina Kubáňová, Kristýna Šindlerová, Jana Černá a Tereza Wittassková.


Krajské kolo soutěže ve sportovní gymnastice

15-16-ss08-GymnastkaPo úspěšném tažení okresním kolem pokračovali naši gymnasté a gymnastky v krajském kole. Tady si nejlépe vedli chlapci 6. a 7. tříd, kteří obsadili 1. místo, stejně jako Filip Drozd v soutěži jednotlivců a Prokop Věncek získal medaili bronzovou. Chlapci 1. – 3. tříd i chlapci 4. – 5. tříd vybojovali stříbrné medaile. Tomáš Antl, žák 3. třídy, Marek Hrbač, žák 4. třídy, získali bronzové medaile. Z děvčat dopadla nejlépe nejstarší děvčata, která rovněž získala bronzové medaile. Ostatní družstva obsadila ve velmi silné konkurenci krásné 5. místo. Blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v dalších soutěžích.

Děvčatům 7. tříd patří také poděkování za úspěšné vystoupení s pohybovou skladbou Manažerky na oslavách 110. výročí založení TJ SK Podolí v Hradci nad Moravicí a na „Krajské přehlídce pohybových skladeb“ v Mošnově. Foto zde.


Basketbalový turnaj

Chlapci 8. a 9. tříd se účastnili basketbalového turnaje na ZŠ Mařádkové, kde úspěšně reprezentovali naši školu a získali bronzové medaile za 3. místo v celém okrese Opava. Sestava týmu: Jan Blaštík, Lukáš Klapuch, Vojtěch Stoklasa, Matyáš Kittel, Libor Škobránek, Vojtěch Fuksík, Daniel Kružel, Vítek Heim, Vratislav Wiesner, Michal Chovanec, Matouš Pospíšil. Všem zúčastněným děkuji za reprezentaci školy. Fotka zde.


O pohár náměstka primátora města Opavy

ZŠ Vrchní obhájila v okresním přeboru putovní pohár ve sjezdovém lyžování

14-15-ss8-LyzarNaše škola pořádala ve čtvrtek 23. 3. 2017 v Karlově pod Pradědem již III. ročník okresního přeboru opavských základních škol v obřím slalomu. Letos se utkalo o putovní pohár náměstka primátora města Opavy rekordní počet závodníků (158).
Žáci zápolili ve 3 kategoriích: 1. - 5. tříd, 6. - 7. tříd, 8. - 9. tříd. Jako hosté startovní pole zakončili a utkali se rovněž o svůj mini putovní pohár studenti Mendelova a Slezského gymnázia Opava.
I přes nepříznivé teploty pohybující se vysoko nad bodem mrazu se podařilo závod uskutečnit. ZŠ Vrchní opět obhájila putovní pohár a stala se tak celkovým vítězem letošního klání. Mini putovní pohár získalo Slezské gymnázium Opava.

Výsledky:

kategorie 1. - 5. tříd
chlapci: 1. místo Jiří Podzemný ZŠ Vrchní, 2. místo Daniel Kudela ZŠ Vrchní, 3. místo Ondřej Poloch ZŠ Otická
dívky: 1. místo Kateřina Vavrlová ZŠ Vrchní, 2. místo Karolína Neugebauerová ZŠ Kylešovice, 3. místo Kateřina Pavlíčková ZŠ Vrchní
kategorie 6. - 7. tříd
chlapci: 1. místo Jakub Skopal ZŠ Englišova, 2. místo Šimon Všetečka ZŠ Hlučín-Rovniny, 3. místo Kryštof Kotrla ZŠ Vrchní
dívky: 1. místo Květka Pavlíčková ZŠ Vrchní, 2. místo Barbora Martikánová Mendelovo gymnázium, 3. místo Klára Kazimírská ZŠ Englišova
kategorie 8. - 9. tříd
chlapci: 1. místo Jan Jelínek ZŠ Englišova, 2. místo Jaromír Dosoudil ZŠ Vrchní, 3. místo Mikuláš Pavlík ZŠ Otická
dívky: 1. místo Elizabeth Vavrlová ZŠ Vrchní, 2. místo Karolína Roháčová ZŠ Vrchní, 3. místo Michaela Koutná ZŠ Vrchní

Děkujeme všem rodičům a příznivcům lyžování, kteří podporují své děti v tomto krásném koníčku a umožňují jim každoročně se od první třídy účastnit našich lyžařských kurzů, kde pravidelně probíhá trénink v brankách a nácvik ostatních sjezdařských dovedností. Foto zde.


Basketbalový turnaj školních družin

16-17-ss03V úterý 21. 2. bojovali naši malí basketbalisté z druhých a třetích tříd na turnaji školních družin, který se konal na ZŠ Edvarda Beneše .

V silné konkurenci se naše družstvo ve složení Petr Lenger, Hynek Adamec, Jakub Novák, Kryštof Glogar, Antonín Kubánek, Jan Bravenec, Filip Palyza, Jonáš Říman, Jindřich Gvoždík neztratilo a vybojovalo bronzové medaile. Všem hráčům patří velké poděkování za bojovný výkon a vzornou reprezentaci školy.


Sportovní gymnastika

Vynikajícího úspěchu dosáhli v minulých dnech naší gymnasté a gymnastky. V okresním kole sportovní gymnastiky obsadili chlapci 1. kategorie 1. místo v soutěži družstev a zároveň se podělili o umístění na 1. třech místech v jednotlivcích, kdy Tomáš Antl skončil na 1. místě, Jan Bravenec na místě druhém a třetí příčku obsadil Jonáš Gebauer. Druhá kategorie /žáci 4. a 5. tříd/ obsadila krásné 2. místo a Lukáš Lazecký v této kategorii zvítězil. Chlapce 6. – 7. tříd pro velkou nemocnost reprezentovali náhradníci, ale i jim se podařilo zvítězit, na čemž má lví podíl vítěz této kategorie Filip Drozd. Nejstarším chlapcům se i přes velkou snahu a pěkně předvedené sestavy nepovedlo dostat na „bednu“ a získali bramborovou medaili, Tomáš Sedláček vybojoval 2. pozici v soutěži jednotlivců.

Ještě lépe skončila děvčata, když A družstva vybojovala v 1., 2. a 3. kategorii zlaté medaile, ve 4. kategorii medaile bronzové. B družstva se svým výsledkem zařadila v 1. kategorii na 5. místo a v 2. kategorii na 4. místo. Vítězkou 1. kategorie se stala Terezka Kremerová, Katka Pavlíčková obsadila 2. místo a Vanessa Šafarčíková místo třetí. 2. kategorii vyhrála Natálka Nováková, ve 3. kategorii obsadila Adéla Grabiášová 2. místo. Foto zde.

Všem dětem blahopřejeme, děkujeme za vzornou reprezentaci a přejeme hodně úsoěchů v krajském kole.


Okresní finále v přeboru škol v šachu

12-13-ss1ŠachyDne 7. 12. 2016 proběhlo Okresní finále v přeboru škol v šachu, kde naši šachoví velmistři opět zabodovali a dali mat všem ostatním družstvům.

Těšíme se na výsledky v Krajském kole, které proběhne v průběhu měsíce ledna. Děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme!!!

Složení družstva: Kupka Jan, Klapuch Dominik, Kozelský Antonín, Dušek Jan a Czech Adam. Foto zde.


Vyhodnocení ligy sportu základních škol 

Dne 6. 12. 2016 se konal 23. ročník slavnostního vyhodnocení Ligy sportu Základních škol za školní rok 2015/2016. Jedná se o tradiční akci s hlavními představiteli města Opavy. Do Kulturního domu Na Rybníčku bylo pozváno deset nejlepších škol II. a I. stupně. V obou případech jsme měli zastoupení a byli úspěšní. ZŠ Vrchní dosáhla na skvělé šesté místo prvního stupně a stupeň druhý se umístil na místě čtvrtém. Potvrdili jsme tak, že patříme ke sportovní špičce mezi opavskými základními školami. Všem sportovcům, kteří se zúčastňují školních závodů a přispěli tak k tomuto výbornému výsledku gratulujeme a těšíme se s nimi na další soutěže v tomto školním roce. Foto zde.


Republikové finále TeamGym Slavkov u Brna

15-16-ss08-GymnastkaDen před první adventní nedělí se konalo republikové finále soutěže TeamGym. Závodilo se ve třech disciplínách (pohybová skladba, akrobacie, trampolína) a naše škola měla zastoupení ve všech věkových kategoriích.

Po sérii náročných tréninků ze sebe naše dívky vydaly opravdu maximum a v konečném pořadí se v jednotlivých kategoriích umístily: Junior 0 - 4. místo Junior I - 5. místo Junior II - 4. místo

Děkujeme našim gymnastkám za odhodlání, bojovnost a nadšení se kterým školu reprezentovaly a také našim fanouškům za jejich přízeň, kterou nás podporovali. TeamGym ZŠ Vrchní


Okresní finále v plavání


14-15-ss5 PlavecVe středu 24. 11. 2016 se v Městských lázních v Opavě konalo Okresní finále v plavání. Naše škola se účastnila ve 3 kategoriích.

II. kat. – 4. – 5. tř.: Kudela Daniel, Gebauer Filip, Černohorský Jan, Kovář Filip, Gilík Pavel, Bilerová Kateřina, Jedličková Hana, Žáková Dagmar, Vavrlová Kateřina, Lišková Natálie, Silberová Klára III. kat. – 6. – 8. tř.: Chovanec Michal, Chovanec Lukáš, Planka Jakub, Gebauer Daniel, Petzuch Adam, Drozd Filip, Bendová Terezie, Wittassková Tereza, Černá Jana, Otáhalová Andrea, Koutná Michaela, Orlíková Kateřina IV. kat. – 8. -9. tř.: Postupa Tomáš, Říčný Matěj, Skřivánek Bartoloměj, Němec Lukáš, Rosmanit Jakub, Škobránek Libor Nejlépe se umístily dívky ze III. kategorie, které získaly báječné 2. místo v okrese Opava. Všem jmenovaným žákům děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší školy a blahopřejeme k dosaženým výsledkům.


Memoriál Mirko Fišera

14-15-ss4 SkokanJiž tradiční závod v atletických disciplínách a šplhu se díky nepřízni počasí podařilo uskutečnit až na třetí pokus. V úterý 18. 10. 2016 si v Háji ve Slezsku porovnali atletické dovednosti žáci sedmých a šestých tříd základních škol.

Naši žáci se v chladném říjnovém dopoledni statečně drželi a v konečném pořadí obsadili krásné čtvrté místo.

Všem děkujeme a gratulujeme.


MTB CROSS

Zpestřením sportovních aktivit našich žáků se už poněkolikáté stal MTB CROSS, soutěž v jízdě na trekových a horských kol, kterou pořádají Sportovní kurzy Opava. Letos se tato soutěž uskutečnila na Stříbrném jezeře v pátek 30. 9. 2016. Naši školu na ní reprezentovalo 21 žáků, z nichž nejlépe si vedla děvčata Karolína Roháčová z 9. třídy a druhačka Terezka Kremerová. Obě děvčata ve své kategorii zvítězila. Třetí místo v soutěži dětí narozených v roce 2009 a ml. obsadil Štěpán Stoklasa, žák 2. B. Prožili jsme pěkné sportovní dopoledne za krásného podzimního počasí. Foto zde.


Najdi si svou kešku

16-17-ss02V úterý 20. září 2016 se v opavských Městských sadech uskutečnil závod " Najdi si svou kešku".

Naši školu reprezentovali dva týmy složené ze žáků 8. a 9. tříd. V závodě, ve kterém bylo celkem 26 týmů se na 4. místě umístili - Vojtěch Fuksík, Lukáš Klapuch, Matouš Pospíšil, Ondřej Šíma, Oliver Ulitzka. Na celkovém 3. místě se umístili - Hynek Závorka, Kateřina Beková, Vratislav Wiesner, Honza Pchálek.

Všem zúčastněným gratuluji a děkuji za úspěšnou reprezentaci školy Vrchní, fotky zde.

Mgr. Aleš Gebauer.


Přespolní běh - "Běháme s BK Tour"

16-17-ss01Ve čtvrtek 22. 9. 2016 se na Stříbrném jezeře konalo okresní finále v přespolním běhu. Za krásného slunného počasí si naše nejmladší dívky v II. kategorii (4. - 5. třída) doběhly pro skvělé 2. místo.- Adéla Vondřejcová, Sabina Konečná,Dagmar Žáková, Kateřina Hlaváčková, Hana Gilíková, Hana Jedličková. Chlacům ve stejné kategorii unikl stupeň vítězů o jedno místo.

Ve starší kategorii III. slavili naše děvčata úžasné 2. místo ve složení: Anežka Bravencová, Bára Pachmannová, Michaela Rabinská, Tereza Wittassková, Natálie Dostálová, Marie Dlabolová. 
Chlapci ve stejné kategorii se umístili na 7. místě. V nejstarších žácích doběhly naše dívky na místě desátém a chlapci na místě jedenáctém. Foto najdete zde.

Všem za gratulujeme za jejich výkony!!!


Evropský týden mobility

Součástí Evropského týdne mobility je také soutěž v jízdě na in linech a koloběžkách, která proběhla 22. září 2016 v OC Breda. Do akce se zapojili i naši žáci. Na stupně vítězů sice vystoupil jen jeden náš zástupce a to Adam Juřík v soutěži koloběžek, ale všichni si odnesli pěkné zážitky. Foto najdete zde.

Počítadlo