1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Kontakty

ředitel
mobil:  775 291 654

zástupkyně ředitele
mobil:  602 388 162

kancelář
mobil:  778 757 407

sborovna
mobil:  778 757 408


speciální pedagog
mobil:  775 881 183


výchovná poradkyně
mobil:  775 881 182

družina
mobil:  775 158 692

jídelna
mobil:  606 605 422
web:    zde

hřiště
objednávky: 8 - 14 h
mobil:  778 757 407
info:    zde

Přihlášení

 
Je to tady..."Vyhráli jsme republiku"!!!
 
V pondělí 23. 4. 2018 dosáhly naše malé gymnastky úžasného úspěchu, když v repulikovém finále "O nejlepší pohybovou skladbu" se skladbou "KRYSÁCI" vyhrály a staly se tak mistryněmi republiky. Ve druhé kategorii získaly dívky se skladbou "Pravěk" místo čtvrté. Foto zde. Všem moc gratulujeme...

 
Štafetový pohár
 
16 základních škol okresu Opava se ve čtvrtek 19. dubna 1018 zúčastnilo Štafetového poháru. Naše děti vybojovaly „bramborovou medaili“, když jim bronzová utekla jen o setiny sekundy. Přesto si zaslouží poděkování za vzornou reprezentaci školy. Foto zde.
 
Gymnastika
 
15 16 ss08 GymnastkaGymnastky a hlavně gymnasté naší školy pokračují ve svých úspěších… Ve středu 28. března 2018 na krajské soutěži získalo družstvo nejmladších děvčat ve složení Lucie Vítková, Lucie Antlová, Valérie Vaňková a Vanessa Šafarčíková „bramborovou“ medaili, starší děvčata Tereza Kremerová, Natálie Nováková, Viktorie Bendová a Natálie Vítková obsadila krásné 5. místo.
 
Družstvo žáků 4. a 5. tříd tvořené Jandou Bravencem, Tomášem Antlem, Hynkem Augustinem a Markem Hrbačem vybojovalo 2. místo a poslední jmenovaný skončil rovněž na 2. místě. Ještě lépe dopadli Lukáš Lazecký, Marek Adamec, Prokop Věncek a Šimon Petlák, reprezentanti 6. a 7. tříd. Ti, stejně jako žáci 8. a 9.tříd Filip Drozd, Jan Hanuš, Tomáš Sedláček a Tomáš Doleží přivezli zlaté medaile. Tomáš Sedláček byl ve své kategorii první v soutěži jednotlivců, Lukáš Lazecký a Šimon Petlák druzí a Filip Drozd a Tomáš Doleží třetí. Nejstarší chlapci si výhrou zajistili postup na republikové finále, kde skončili na krásném 4. místě.
 
Všem děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy i okresu Opava.

 
Opavská brusle
 
„Nejde o čas, jde o účast.“ Tak znělo heslo akce, konané ve středu 28. 3. 2018 na zimním stadionu v Opavě, jež oslavovala 110 let od založení opavského hokejového klubu. Každý z příznivců bruslení, včetně žáků naší školy, měl možnost zúčastnit se a obdržet pamětní medaili. Foto zde.

 
Turnaj ve volejbale chlapců
 
Tento týden jsem odehráli turnaj ve volejbale chlapců 8. a 9. tříd. Zúčastnilo se 9 škol z okresu Opava. Chlapci trénovali pouze v hodinách tělesné výchovy a svoji hrou dokázali získat 4. místo, když prohráli jen 1 ze 4 zápasů. Nejlepší volejbalisté na škole: Jan Blaštík, Jan Smékal, Lukáš Klapuch, Matyáš Kittel, Michal Chovanec, Libor Škobránek, Ondřej Šíma, Patrik Jedlička, Vojtěch Stoklasa, Daniel Gebauer, Šimon Adamčík, Lukáš Kubesa. Děkuji všem za reprezentaci, Gebauer. Pár fotek zde.
 
Krajské kolo ve šplhu
 
Ve Frýdku-Místku se konalo krajské kolo ve šplhu na tyči. Kluci ve složení Libor Škobránek, Jan Smékal, Tomáš Sedláček a Jan Hanuš vybojovali skvělé 2. místo.
 
Všem gratuluji a děkuji za reprezentaci školy, Aleš Gebauer.
 
Pár fotek zde.


Street hockey 2018
 
Každoročně se účastníme turnaje ve florbale s názvem RBP Street hockey. V tomto roce nám vylosovali soupeře z Bolatic. Oba zápasy jsme vyhráli a po loňské účasti ve Velkém finále jsme udělali další krok k účasti ve finále 2018. V týmu hráli Vít Rein, Filip Uvíra, Matyáš Drastík, Filip Drozd, Vojtěch Pavlíček. V přístích dnech se dozvím, zda postupujeme přímo do Velkého finále či budeme muset ještě hrát předkolo o postup. Fotky zde.
 
Aleš Gebauer.
 
Okresní kolo soutěže ve sportovní gymnastice
 
15 16 ss08 Gymnastka27. a 28. února 2018 proběhlo okresní kolo soutěže ve sportovní gymnastice. Žáci naší školy opět dokázali, že sportovní gymnastika má na naší škole dobrou úroveň. Ve čtyřech chlapeckých kategoriích totiž obsadili 3 x 1. místo, v dívčích vybojovali 1. místo 2 x, jednou místo druhé a jednou místo třetí.
 
Všem dětem blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v krajském kole.
 
 
Foto najdete tady.

 
Goalbal
15 16 ss09 Fotbal
V rámci dobrých vztahů s ostatními školami, jsme byli pozváni na turnaj v Goalbale.
 
Turnaj pořádala ZŠ Havlíčková, která je zaměřena k výuce slabozrakých žáků. Za naši školu se zúčastnili - Patrik Jedlička, David Binar, Daniel Dostál, Matěj Baránek a Daniel Bitomský.
 
Několik videí zde a fotek zde.
 
Florbal 4.-5. třída
 
V minulém týdnu jsme postoupili z okrskového kola, kde jsme porazili všechna družstva. V okresním kole jsme nedokázali proměnit naše gólové šance a nepostoupili jsme ze skupiny dále. Všichni hráči i hráčky se snažili ze všech sil, za což jim patří velké díky a jsou to tito - brankáři - Filip Čelůstka, Daniel Mrázek - v poli - Petra Prejdová, Elen Honková, Tereza Fuksíková, Lada Jedličková, Adam Juřík, Jíří Prejda, Jiří Podzemný, Marek Hrbáč, Jan Dušek, Lukáš Hrbáč. Fotka zde.
 
Šachy
12 13 ss1ŠachyŽáci 3. - 5. třídy se ve středu zúčastnili šachového turnaje.
Po velice vyrovnaném boji se nakonec umístili na 3. místě.
Žákům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.
Složení družstva: Holaň Kryštof, Tůma Matyáš, Horák Martin, Czech Adam
 
Foto zde.

Skok vysoký
14 15 ss4 Skokan
Parádní výkony předvedli naši chlapci v soutěži ve skoku vysokém konané na Tyršově stadionu. Bronzové medaile si odnesli chlapci v kategorii mladších žáků a kategorii starších žáků kluci VYHRÁLI. 
Ve strhující bitvě s ostatními školami jsme měli i absolutního vítěze v kategorii jednotlivců starších žáků. Je jím Libor Škobránek z 9.B s úctyhodným skokem vysokým 173cm. Gratulujeme.... Foto zde.
Skokani III. kat. - Filip Drozd, Lukáš Chovanec, Daniel Gebauer, Jakub Dzida
Skokani IV. kat. - Libor Škobránek, Matouš Pospíšil, Jan Smékal, Michal Chovanec
Slavnostní vyhlášení "LIGY SPORTU 2017"
Zhodnocení sportovních úspěchů základních škol za rok 2016/2017 proběhlo 6. 12. 2017 v KD Na Rybníčku. Skupina našich nejlepších sportovců, jak těch nejmenších, tak starších si vyslechli slova chvály a užili si příjemné dopoledne. 
Na tuto akci je pozváno pouze 10 nejlepších základních škol, které nasbíraly nejvíce bodů ve sportovních soutěžích. Naše ZŠ Vrchní se umístila v kategorii II. stupně na skvělém 4. místě a žáci prvního stupně obsadili příčku druhou. Navíc jako jediná škola jsme se zúčastnili všech vypsaných soutěží ASŠK.

Školní kolo VÁNOČNÍ LAŤKY
14 15 ss4 Skokan30. 11. 2017 se uskutečnilo školní kolo ve skoku vysokém. Z něj pak vyšlo několik statečných, kteří nás budou reprezentovat na okresním finále, kde už se poměříme s ostatními školami. 

Kategorie 6. - 7. třída: dívky - 1) Natálie Bártová, 2) Natálie Lišková, 3) Natálie Cihlářová, chlapci: 1) Filip Drozd, 2) Lukáš Chovanec, 3) Filip Uvíra

Kategorie 8. - 9. třída: hoši - 1) Tereza Wittassková, 2) Kristina Kubáňová, 3) Adéla Grabiášová, chlapci: 1) Libor Škobránek, 2) Jan Smékal, Michal Chovanec

Republikové finále TEAMGYM Třebíč
15 16 ss08 Gymnastka
První prosincový den se konalo republikové finále soutěže TEAMGYM v Třebíči. Tyto celodenní náročné gymnastické závody se skládají ze třech disciplín (akrobacie, skoků na trampolíně a pohybové skladby).

Naší škole se podařilo secvičit celkem tři týmy a obsadit tak všechny vypsané věkové kategorie. Výsledkem našeho úsilí jsou: v kategorii "TEAMGYM O" - 4. místo, "TEAMGYM JUNIOR I - 6. místo a "TEAMGYM JUNIOR II - 5. místo. Foto zde.

Všem našim gymnastkám děkujeme za reprezentaci školy, píli a nadšení při tréninku.

Okresní finále v plavání

14 15 ss5 Plavec
Ve středu 22. 11. 2017 jsme bojovali v plaveckém bazénu nejen se soupeři, ale mnohdy i sami se sebou. O to větší úspěch pro nás je, že jsme se ve všech obsazených kategoriích vrátili s medailemi na krku. Přemohli jsme obavy z neúspěchu,  a dokázali si, že na to máme...III. kat. dívky - 3. místo, chlapci - 2. místo, IV. kat. dívky - 3. místo, chlapci - 3. místo a naši nejmenší ve II. kat. chlapců byli stříbrní. Foto zde.

Všem, kteří za nás s velkým odhodláním a nasazením veškerých sil bojovali... moc gratulujeme...a děkujeme...


Okresní finále v halové kopané dívek

15 16 ss09 Fotbal V úterý 15. 11. 2017 jsme se zúčastnily Okresního finále v halové kopané dívek. Po velkých bojích, s radostí a novou zkušeností jsme nakonec obsadily 7. místo.
Ale … příští rok jdeme bojovat znovu!!!

Natálie Cihlářová, Kateřina Pachmannová, Nela Sudová, Natálie Fischerová, Jasmína Šafarčíková, Markéta Stoklasová, Lucie Rudyncová, Natálie Bártová, Marie Dlabolová, Markéta Lorenzová, Marie Sedláčková, Anežka Bravencová, Klára Silberová.
Foto zde.


Turnaj v halové kopané

15 16 ss09 FotbalV úterý 7. 11. jsme hráli turnaj v halové kopané.
Konal se v krásné nové hale SFC Opava. Kluci hráli 4 zápasy a bohužel s pozdějším vítězem skupiny prohráli těsně 2:1. Sestava - brankář - Jakub Ballok, hráči - Jakub Dzida, Ondřej Nýč, David Glössl, Maxim Dlabola, Maxmilián Híreš, Alexandr Rychlý, Matyáš Drastík, Lukáš Lazecký.

Fotky zde.


Okresní finále ve stolním tenise


14-15-ss3-TenisV pátek 13. 10. 2017 se konalo Okresní finále ve stolním tenise IV. kategorie. Po velice těžkém boji nakonec hoši obsadili krásné 2. místo. Foto zde.
Družstvo hochů: Nýč Ondřej, Kotrla Kryštof, Chovanec Michal
Družstvo dívek: Koutná Michaela, Černá Jana, Sedláčková Marie
Všem žákům děkujeme za reprezentaci školy!


Memoriál Mirko Fišera

17-18-ss02V úterý 10. října 2017 se naši žáci zúčastnili okresního kola Memoriálu Mirko Fišera. I přes chladné podzimní počasí si závodů užili, padla spousta osobních rekordů a na závěr přišla sladká odměna – BRONZOVÁ MEDAILE!

Družstvo dívek - 10. místo: Nela Tomášková, Markéta Stoklasová, Natálie Lišková, Katka Pachmannová, Marie Dlabolová

Družstvo hochů – 3. místo: Maxim Dlabola, Jan Krček, Ondřej Slanina, David Glössl, Filip Kokeš, Lukáš Chovanec

Štafeta

V úterý 26. 9. 2017 se osmičlenný tým, který tvořili čtyři chlapci a čtyři dívky naší školy, vydal na Tyršův stadion ke štafetovému běhu na 8 x 200m. Díky bojovným výkonům a skvělému finiši Tomáše Doležího jsme do poslední chvíle bojovali o medaili. I když jsme nakonec jen "o fous" skončili na místě čtvrtém, tento krásný a napínavý závod jsme si užili.

Blahopřejeme celé štafetě ZŠ Vrchní...


Hody

17-18-ss01-BasebolkaTrenéři SK HIT Opava, kteří se věnují sportu dětí se zaměřením na pálkovací hry - baseball a softball, uspořádali v pátek 8. září 2017 soutěž v hodu pro žáky 1. a 2. tříd.

I když jsme nezískali pohár pro vítěznou školu, mohou se naši prvňáčci Radka Tomanová a Dominik Křestan pochlubit zlatou medailí, Šimon Tůma bronzovou a Nikol Drozdová, žákyně 2. B, medailí stříbrnou. Všechny tyto medaile získali v soutěži jednotlivců.

Blahopřejeme a přejeme všem dětem hodně úspěchů v dalších soutěžích v novém školním roce. Foto zde.


Okresní finále v přespolním běhu

Dvanáctý den měsíce září se na Stříbrném jezeře konaly závody základních škol ve vytrvalostním běhu. Šestičlenná družstva dívek a chlapců ve třech věkových kategoriích soupeřila nejen s mnohapočetným startovacím polem, ale mnohdy i sami se svou vůlí a odhodláním. Největšího úspěchu dosáhlo družstvo chlapců III. kategorie, kteří si odnesli bronzové medaile. Dívkám ve stejné kategorii unikla medaile jen o "vlásek" a v konečném pořadí obsadili sice nepopulární, ale krásné čtvrté místo. Všem, kteří za nás bojovali děkujeme...a blahopřejeme... Bronzová sestava chlapců: Ondřej Nýč, Jakub Dzida, Filip Kokeš, Lukáš Lazecký, Maxmilián Hireš a Maxmilián Dlabola
Foto zde.