1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Kontakty

ředitel
mobil:  775 291 654

zástupkyně ředitele
mobil:  602 388 162

kancelář
mobil:  778 757 407

sborovna
mobil:  778 757 408


speciální pedagog
mobil:  775 881 183


výchovná poradkyně
mobil:  775 881 182

družina
mobil:  775 158 692

jídelna
mobil:  606 605 422
web:    zde

hřiště
objednávky: 8 - 14 h
mobil:  778 757 407
info:    zde
 
datová schránka
jwymqjc

Přihlášení

 
6. ročník školního kola in-line poháru
 
Již 6. ročník školního kola in-line poháru proběhl 20. června 2018 v podzemních garážích OC Breda. Jako každý rok, také letos se ho zúčastnily i žáci naší školy. Soutěž provázela příjemná atmosféra, vzájemné povzbuzování a radost z úspěchu druhých. Diplom za umístění na 1. místě ve své kategorii si odnesl Šimon Adamčík, za 2. místo Terezka Haburová, Nela Fládrová, Daniel Němec, Filip Kovář a Patrik Procházka a za místo třetí Jan Hendrych, Šimon Klapuch a Valérie Vaňková. Foto zde.
 
Dětem děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.
 
Poslední lehkoatletická soutěž
 
 
Poslední lehkoatletická soutěž v tomto školním roce, trojboj 2. a 3. tříd, skončila krásným úspěchem našich žáků a to ziskem 2. místa. Druhačka Sára Valíková a třeťačka Tereza Kremerová vybojovaly v soutěži jednotlivců 1. místo, když zvítězily ve všech třech disciplínách. Všem dětem patří poděkování za vzornou reprezentaci školy a přání hodně úspěchů nejen na poli sportovním.
 
Republika je naše - vyhrály jsme...
 
15 16 ss08 GymnastkaPo postupu z krajského kola soutěže "Česko se hýbe" v pohybových skladbách, jsme jely závodit do našeho hlavního města, kde se konalo republikové finále. 
 
Na Den dětí jsme se utkaly v rozpálené hale pražské Sparty s ostatními postupujícími z celé naší krásné, české země. 
 
A jak to dopadlo? Skladba "KRYSÁCI" obsadila krásnou čtvrtou příčku. "Pravěk" vyhrál a dívky si dovezly krásný pohár a velké zlaté medaile.
 
Gratulujeme........... 
 
Krajské finále "Pohár rozhlasu"
 
14 15 ss4 Skokan
Naše škola se může pochlubit dalším skvělým úspěchem v atletických disciplínách. 
 
Nejstarší žáci školy si v krajském finále "Poháru rozhlasu" vybojovali bronzové medaile. 
 
V úmorném vedru se nevzdali, vydali ze sebe maximum a  tak si zasluhují pochvalu a naše gratulace...
 
Foto zde.
 
Joy run
 
JoyV sobotu 2.6. 2018 v 10:30 hodin proběhne v Opavě v Městských sadech asistovaný běžecký závod v délce 6 km - JOY RUN. Jedná se o závod s handicapovanými dětmi, jehož hlavním cílem je začlenění této skupiny mezi své zdravé vrstevníky.
 
Za náš školní tým poběží Mgr. Eva Šimečková, Mgr. Lucie Prášilová, Mgr. Petra Hudečková, Mgr. Monika Gracová, Martin Vavrla a Jana Ježková s dcerou. Přijďte je povzbudit. Více na http://joyrun.cz/opava/
 
In-line biatlonový závod tříčlenných družstev
 
V pondělí 28.5.2018 jsme se zúčastnili In-line biatlonového závodu tříčlenných družstev, pořádaného v Městských sadech Střediskem volného času Opava. Obhájili jsme putovní pohár za nejnerychlejší dívčí družstvo: Květoslava Pavlíčková, Terezie Bendová, Barbora Kubánková a dále:
 
za družstva 6. tříd:
 
v kategorii chlapců 2. místo - Dominik Klapuch, Jan Montag, Filip Kovář,
v kategorii děvčat 3. místo - Pavla Pflegrová, Kateřina Bilerová, Viktorie Peršínová,
 
za družstva 7. tříd:
 
v kategorii chlapců 2. místo - Ondřej Midloch, Matyáš Drastík, Filip Drozd,
v kategorii děvčat 1. místo - Šárka Machů, Jasmína Šafarčíková, Klára Vadinská,
 
za družstva 8. tříd:
 
v kategorii chlapců 3. místo - Šimon Adamčík, Patrik Procházka, Kryštof Kotrla,
v kategorii děvčat 1. místo - Květoslava Pavlíčková, Terezie Bendová, Barbora Kubánková a 2. místo - Kristina Kubáňová, Tereza Wittassková, Terezie Gebauerová.

 
In-line biatlonový závod
 
Dne 21.5.2018 jsme se v Městských sadech zúčastnili In-line biatlonového závodu na kolečkových bruslích. Závodníci absolvovali vyznačený pětikilometrový okruh a dvakrát střelbu vleže na biatlonový terč. Foto zde.
Za 6. ročník:
 
1. místo - Kovář Filip (17,06 min)
2. místo - Klapuch Dominik (18,09 min)
3. místo – Peršínová Viktorie (19,30 min)

Za 7. ročník:
 
1. místo - Vadinská Klára (15,40 min)
2. místo – Šafarčíková Jasmína (16,49 min)
3. místo – Drozd Filip (16,54 min)
Za 8. ročník:
 
1. místo - Kubánková Barbora (14,30 min)
2. místo – Kotrla Kryštof (15,09 min)
3. místo – Pavlíčková Květoslava (15,59 min)

 
 
"Pohár rozhlasu" osmých a devátých tříd
 
14 15 ss4 Skokan
V úterý 15.5.2018 jsme dobře naladěni vyrazili na Tyršův stadion, abychom změřili naše atletické výkony s ostatními žáky základních škol v okrese Opava.
 
Po velké atletické bitvě se spoustou skvělých výkonů, si naši hoši odnesli stříbrné medaile. Dívky pak v konečném pořadí skončily na místě šestém. 
 
Chlapci si těmito závody zajistili postup do krajského kola, kde jim budeme všichni držet pěsti.... 
Ve středu 16.5.2018 se naši žáci 6. a 7. tříd zúčastnili atletické soutěže "Pohár rozhlasu" Závodili ty to dívky: Dagmar Žáková, Klára Silberová , Sabina Konečná , Natálie Lišková, Hana Jedličková, Natálie Bártová, Nela Tomášková, Markéta Stoklasova, Kateřina Pachmannová, Mariana Libová a tito žáci: Lukáš Lazecký, Maxmilián Híreš, Hynek Adamec, Filip Kokeš, Jan Krček, Prokop Věncek, Dominik Klapuch, Lukáš Chovanec, Pavel Gilík, Ondřej Midloch. Závod se skládá z atletických disciplín - 60 m, skok daleký, skok vysoký, hod kriketovým míčkem a závěrečné štafety 4x60 m. Každý závodník může soutěžit ve 2 disciplínách + štafeta 4x60 m. Chlapci se umístili na 4.místě a děvčata skončila na 5. místě v okrese Opava. Všem děkujeme za výbornou reprezentaci školy. Fotka zde.
 
Atletický čtyřboj 4. a 5. tříd
 
Pátek 11. 5. 2018 se stal pro ZŠ Vrchní úspěšným dnem.
 
V opravdu obrovské konkurenci sedmnácti škol jsme na atletickém oválu vybojovali v kategorii chlapců pátých tříd čtvrté místo a v kategorii dívek místo třetí. 
 
Naši atleti ze sebe vydali to nejlepší a tak si za tento skvělý výsledek zaslouží velkou pochvalu. 
 
Je to tady..."Vyhráli jsme republiku"!!!
 
17 18 ss03V pondělí 23. 4. 2018 dosáhly naše malé gymnastky úžasného úspěchu, když v repulikovém finále "O nejlepší pohybovou skladbu" se skladbou "KRYSÁCI" vyhrály a staly se tak mistryněmi republiky.
 
Ve druhé kategorii získaly dívky se skladbou "Pravěk" místo čtvrté. Foto zde. Všem moc gratulujeme...

 
Štafetový pohár
 
16 základních škol okresu Opava se ve čtvrtek 19. dubna 1018 zúčastnilo Štafetového poháru. Naše děti vybojovaly „bramborovou medaili“, když jim bronzová utekla jen o setiny sekundy. Přesto si zaslouží poděkování za vzornou reprezentaci školy. Foto zde.
 
Gymnastika
 
15 16 ss08 GymnastkaGymnastky a hlavně gymnasté naší školy pokračují ve svých úspěších… Ve středu 28. března 2018 na krajské soutěži získalo družstvo nejmladších děvčat ve složení Lucie Vítková, Lucie Antlová, Valérie Vaňková a Vanessa Šafarčíková „bramborovou“ medaili, starší děvčata Tereza Kremerová, Natálie Nováková, Viktorie Bendová a Natálie Vítková obsadila krásné 5. místo.
 
Družstvo žáků 4. a 5. tříd tvořené Jandou Bravencem, Tomášem Antlem, Hynkem Augustinem a Markem Hrbačem vybojovalo 2. místo a poslední jmenovaný skončil rovněž na 2. místě. Ještě lépe dopadli Lukáš Lazecký, Marek Adamec, Prokop Věncek a Šimon Petlák, reprezentanti 6. a 7. tříd. Ti, stejně jako žáci 8. a 9.tříd Filip Drozd, Jan Hanuš, Tomáš Sedláček a Tomáš Doleží přivezli zlaté medaile. Tomáš Sedláček byl ve své kategorii první v soutěži jednotlivců, Lukáš Lazecký a Šimon Petlák druzí a Filip Drozd a Tomáš Doleží třetí. Nejstarší chlapci si výhrou zajistili postup na republikové finále, kde skončili na krásném 4. místě.
 
Všem děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy i okresu Opava.

 
Opavská brusle
 
„Nejde o čas, jde o účast.“ Tak znělo heslo akce, konané ve středu 28. 3. 2018 na zimním stadionu v Opavě, jež oslavovala 110 let od založení opavského hokejového klubu. Každý z příznivců bruslení, včetně žáků naší školy, měl možnost zúčastnit se a obdržet pamětní medaili. Foto zde.

 
Turnaj ve volejbale chlapců
 
Tento týden jsem odehráli turnaj ve volejbale chlapců 8. a 9. tříd. Zúčastnilo se 9 škol z okresu Opava. Chlapci trénovali pouze v hodinách tělesné výchovy a svoji hrou dokázali získat 4. místo, když prohráli jen 1 ze 4 zápasů. Nejlepší volejbalisté na škole: Jan Blaštík, Jan Smékal, Lukáš Klapuch, Matyáš Kittel, Michal Chovanec, Libor Škobránek, Ondřej Šíma, Patrik Jedlička, Vojtěch Stoklasa, Daniel Gebauer, Šimon Adamčík, Lukáš Kubesa. Děkuji všem za reprezentaci, Gebauer. Pár fotek zde.
 
Krajské kolo ve šplhu
 
Ve Frýdku-Místku se konalo krajské kolo ve šplhu na tyči. Kluci ve složení Libor Škobránek, Jan Smékal, Tomáš Sedláček a Jan Hanuš vybojovali skvělé 2. místo.
 
Všem gratuluji a děkuji za reprezentaci školy, Aleš Gebauer.
 
Pár fotek zde.


Street hockey 2018
 
Každoročně se účastníme turnaje ve florbale s názvem RBP Street hockey. V tomto roce nám vylosovali soupeře z Bolatic. Oba zápasy jsme vyhráli a po loňské účasti ve Velkém finále jsme udělali další krok k účasti ve finále 2018. V týmu hráli Vít Rein, Filip Uvíra, Matyáš Drastík, Filip Drozd, Vojtěch Pavlíček. V přístích dnech se dozvím, zda postupujeme přímo do Velkého finále či budeme muset ještě hrát předkolo o postup. Fotky zde.
 
Aleš Gebauer.
 
Okresní kolo soutěže ve sportovní gymnastice
 
15 16 ss08 Gymnastka27. a 28. února 2018 proběhlo okresní kolo soutěže ve sportovní gymnastice. Žáci naší školy opět dokázali, že sportovní gymnastika má na naší škole dobrou úroveň. Ve čtyřech chlapeckých kategoriích totiž obsadili 3 x 1. místo, v dívčích vybojovali 1. místo 2 x, jednou místo druhé a jednou místo třetí.
 
Všem dětem blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v krajském kole.
 
 
Foto najdete tady.

 
Goalbal
15 16 ss09 Fotbal
V rámci dobrých vztahů s ostatními školami, jsme byli pozváni na turnaj v Goalbale.
 
Turnaj pořádala ZŠ Havlíčková, která je zaměřena k výuce slabozrakých žáků. Za naši školu se zúčastnili - Patrik Jedlička, David Binar, Daniel Dostál, Matěj Baránek a Daniel Bitomský.
 
Několik videí zde a fotek zde.
 
Florbal 4.-5. třída
 
V minulém týdnu jsme postoupili z okrskového kola, kde jsme porazili všechna družstva. V okresním kole jsme nedokázali proměnit naše gólové šance a nepostoupili jsme ze skupiny dále. Všichni hráči i hráčky se snažili ze všech sil, za což jim patří velké díky a jsou to tito - brankáři - Filip Čelůstka, Daniel Mrázek - v poli - Petra Prejdová, Elen Honková, Tereza Fuksíková, Lada Jedličková, Adam Juřík, Jíří Prejda, Jiří Podzemný, Marek Hrbáč, Jan Dušek, Lukáš Hrbáč. Fotka zde.
 
Šachy
12 13 ss1ŠachyŽáci 3. - 5. třídy se ve středu zúčastnili šachového turnaje.
Po velice vyrovnaném boji se nakonec umístili na 3. místě.
Žákům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.
Složení družstva: Holaň Kryštof, Tůma Matyáš, Horák Martin, Czech Adam
 
Foto zde.

Skok vysoký
14 15 ss4 Skokan
Parádní výkony předvedli naši chlapci v soutěži ve skoku vysokém konané na Tyršově stadionu. Bronzové medaile si odnesli chlapci v kategorii mladších žáků a kategorii starších žáků kluci VYHRÁLI. 
Ve strhující bitvě s ostatními školami jsme měli i absolutního vítěze v kategorii jednotlivců starších žáků. Je jím Libor Škobránek z 9.B s úctyhodným skokem vysokým 173cm. Gratulujeme.... Foto zde.
Skokani III. kat. - Filip Drozd, Lukáš Chovanec, Daniel Gebauer, Jakub Dzida
Skokani IV. kat. - Libor Škobránek, Matouš Pospíšil, Jan Smékal, Michal Chovanec
Slavnostní vyhlášení "LIGY SPORTU 2017"
Zhodnocení sportovních úspěchů základních škol za rok 2016/2017 proběhlo 6. 12. 2017 v KD Na Rybníčku. Skupina našich nejlepších sportovců, jak těch nejmenších, tak starších si vyslechli slova chvály a užili si příjemné dopoledne. 
Na tuto akci je pozváno pouze 10 nejlepších základních škol, které nasbíraly nejvíce bodů ve sportovních soutěžích. Naše ZŠ Vrchní se umístila v kategorii II. stupně na skvělém 4. místě a žáci prvního stupně obsadili příčku druhou. Navíc jako jediná škola jsme se zúčastnili všech vypsaných soutěží ASŠK.

Školní kolo VÁNOČNÍ LAŤKY
14 15 ss4 Skokan30. 11. 2017 se uskutečnilo školní kolo ve skoku vysokém. Z něj pak vyšlo několik statečných, kteří nás budou reprezentovat na okresním finále, kde už se poměříme s ostatními školami. 

Kategorie 6. - 7. třída: dívky - 1) Natálie Bártová, 2) Natálie Lišková, 3) Natálie Cihlářová, chlapci: 1) Filip Drozd, 2) Lukáš Chovanec, 3) Filip Uvíra

Kategorie 8. - 9. třída: hoši - 1) Tereza Wittassková, 2) Kristina Kubáňová, 3) Adéla Grabiášová, chlapci: 1) Libor Škobránek, 2) Jan Smékal, Michal Chovanec

Republikové finále TEAMGYM Třebíč
15 16 ss08 Gymnastka
První prosincový den se konalo republikové finále soutěže TEAMGYM v Třebíči. Tyto celodenní náročné gymnastické závody se skládají ze třech disciplín (akrobacie, skoků na trampolíně a pohybové skladby).

Naší škole se podařilo secvičit celkem tři týmy a obsadit tak všechny vypsané věkové kategorie. Výsledkem našeho úsilí jsou: v kategorii "TEAMGYM O" - 4. místo, "TEAMGYM JUNIOR I - 6. místo a "TEAMGYM JUNIOR II - 5. místo. Foto zde.

Všem našim gymnastkám děkujeme za reprezentaci školy, píli a nadšení při tréninku.

Okresní finále v plavání

14 15 ss5 Plavec
Ve středu 22. 11. 2017 jsme bojovali v plaveckém bazénu nejen se soupeři, ale mnohdy i sami se sebou. O to větší úspěch pro nás je, že jsme se ve všech obsazených kategoriích vrátili s medailemi na krku. Přemohli jsme obavy z neúspěchu,  a dokázali si, že na to máme...III. kat. dívky - 3. místo, chlapci - 2. místo, IV. kat. dívky - 3. místo, chlapci - 3. místo a naši nejmenší ve II. kat. chlapců byli stříbrní. Foto zde.

Všem, kteří za nás s velkým odhodláním a nasazením veškerých sil bojovali... moc gratulujeme...a děkujeme...


Okresní finále v halové kopané dívek

15 16 ss09 Fotbal V úterý 15. 11. 2017 jsme se zúčastnily Okresního finále v halové kopané dívek. Po velkých bojích, s radostí a novou zkušeností jsme nakonec obsadily 7. místo.
Ale … příští rok jdeme bojovat znovu!!!

Natálie Cihlářová, Kateřina Pachmannová, Nela Sudová, Natálie Fischerová, Jasmína Šafarčíková, Markéta Stoklasová, Lucie Rudyncová, Natálie Bártová, Marie Dlabolová, Markéta Lorenzová, Marie Sedláčková, Anežka Bravencová, Klára Silberová.
Foto zde.


Turnaj v halové kopané

15 16 ss09 FotbalV úterý 7. 11. jsme hráli turnaj v halové kopané.
Konal se v krásné nové hale SFC Opava. Kluci hráli 4 zápasy a bohužel s pozdějším vítězem skupiny prohráli těsně 2:1. Sestava - brankář - Jakub Ballok, hráči - Jakub Dzida, Ondřej Nýč, David Glössl, Maxim Dlabola, Maxmilián Híreš, Alexandr Rychlý, Matyáš Drastík, Lukáš Lazecký.

Fotky zde.


Okresní finále ve stolním tenise


14-15-ss3-TenisV pátek 13. 10. 2017 se konalo Okresní finále ve stolním tenise IV. kategorie. Po velice těžkém boji nakonec hoši obsadili krásné 2. místo. Foto zde.
Družstvo hochů: Nýč Ondřej, Kotrla Kryštof, Chovanec Michal
Družstvo dívek: Koutná Michaela, Černá Jana, Sedláčková Marie
Všem žákům děkujeme za reprezentaci školy!


Memoriál Mirko Fišera

17-18-ss02V úterý 10. října 2017 se naši žáci zúčastnili okresního kola Memoriálu Mirko Fišera. I přes chladné podzimní počasí si závodů užili, padla spousta osobních rekordů a na závěr přišla sladká odměna – BRONZOVÁ MEDAILE!

Družstvo dívek - 10. místo: Nela Tomášková, Markéta Stoklasová, Natálie Lišková, Katka Pachmannová, Marie Dlabolová

Družstvo hochů – 3. místo: Maxim Dlabola, Jan Krček, Ondřej Slanina, David Glössl, Filip Kokeš, Lukáš Chovanec

Štafeta

V úterý 26. 9. 2017 se osmičlenný tým, který tvořili čtyři chlapci a čtyři dívky naší školy, vydal na Tyršův stadion ke štafetovému běhu na 8 x 200m. Díky bojovným výkonům a skvělému finiši Tomáše Doležího jsme do poslední chvíle bojovali o medaili. I když jsme nakonec jen "o fous" skončili na místě čtvrtém, tento krásný a napínavý závod jsme si užili.

Blahopřejeme celé štafetě ZŠ Vrchní...


Hody

17-18-ss01-BasebolkaTrenéři SK HIT Opava, kteří se věnují sportu dětí se zaměřením na pálkovací hry - baseball a softball, uspořádali v pátek 8. září 2017 soutěž v hodu pro žáky 1. a 2. tříd.

I když jsme nezískali pohár pro vítěznou školu, mohou se naši prvňáčci Radka Tomanová a Dominik Křestan pochlubit zlatou medailí, Šimon Tůma bronzovou a Nikol Drozdová, žákyně 2. B, medailí stříbrnou. Všechny tyto medaile získali v soutěži jednotlivců.

Blahopřejeme a přejeme všem dětem hodně úspěchů v dalších soutěžích v novém školním roce. Foto zde.


Okresní finále v přespolním běhu

Dvanáctý den měsíce září se na Stříbrném jezeře konaly závody základních škol ve vytrvalostním běhu. Šestičlenná družstva dívek a chlapců ve třech věkových kategoriích soupeřila nejen s mnohapočetným startovacím polem, ale mnohdy i sami se svou vůlí a odhodláním. Největšího úspěchu dosáhlo družstvo chlapců III. kategorie, kteří si odnesli bronzové medaile. Dívkám ve stejné kategorii unikla medaile jen o "vlásek" a v konečném pořadí obsadili sice nepopulární, ale krásné čtvrté místo. Všem, kteří za nás bojovali děkujeme...a blahopřejeme... Bronzová sestava chlapců: Ondřej Nýč, Jakub Dzida, Filip Kokeš, Lukáš Lazecký, Maxmilián Hireš a Maxmilián Dlabola
Foto zde.

Počítadlo