1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Kontakty

ředitel
mobil:  775 291 654

zástupkyně ředitele
mobil:  602 388 162

kancelář
mobil:  778 757 407

sborovna
mobil:  778 757 408


speciální pedagog
mobil:  775 881 183


výchovná poradkyně
mobil:  775 881 182

družina
mobil:  775 158 692

jídelna
mobil:  606 605 422
web:    zde
 
hřiště
objednávky: 8 - 14 h
mobil:  778 757 407
info:    zde
 
datová schránka
jwymqjc

Přihlášení


Okresní kolo zeměpisné olympiády

11-12-vs6Globus
Kategorie 6. tříd
Filip Krobot 11. místo

Kategorie 7. tříd
David Wittek 2. místo postup do krajského kola

Kategorie 8. - 9. tříd
Tomáš Vlček 12. místo

Krajské kolo zeměpisné olympiády

Kategorie 7. tříd
David Wittek 4. místo


Dnešní svět v pohybu

Velkého úspěchu v celostátním kole doprovodné hry Dnešní svět v pohybu s Českou spořitelnou, která je součástí soutěže Eurorebus, dosáhl žák 7.B David Wittek. Soutěž se konala v Praze 25. května a David obsadil skvělé 1. místo. Moc blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci.


Mladý zahrádkář

11-12-vs5ZahrádkářVe středu 23. května 2012 se žáci naší školy zúčastnili okresního kola soutěže Mladý zahrádkář. Krásného umístění dosáhla v kategorii mladších žáků Karolína Mrůzková ze třídy  6.A, která obsadila krásné 2. místo.

Dalších pěkných umístění dosáhli Tomáš Vlček 8.B (4.místo), Klára Mořkovská (5.místo), Daniel Chovanec 9.B (8.místo). Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy!


Chemická olympiáda

11-12-vs2V letošním 48. ročníku chemické olympiády reprezentovala naši školu žákyně 9.A třídy Tereza Křesková.

V okresním kole, které proběhlo 2. března na ZŠ Edvarda Beneše vybojovala velmi pěkné 4. místo a postoupila do krajského kola. V Ostravě se umístila na 14 místě a svým bodovým ohodnocením se stala úspěšnou řešitelkou. K dosaženým výsledkům ji gratulujeme.


Chovatelská olympiáda

14. 4. 2012 se uskutečnilo okresní kolo Chovatelské olympiády:

1. místo s postupem do celostátního kola, které se uskuteční v srpnu v Čáslavi:
Jana Kukuczková - obor hlodavci
Klára Mořkovská - obor akvaristika

11-12-vs3


2. místo:
Tereza Duroňová - obor kočky
Hlaváčková Anna - obor akvaristika
Hlaváčková Lenka - obor psi
Annabella Maria Schmiedová - obor psi
Gabriela Smetanová - obor plazi

3. místo
Barbora Tomíčková - obor psi
Biologická olympiáda

V úterý 10.4.2012 se konalo okresní kolo Biologické olympiády, kde se v silné konkurenci prosadily i naše dvě děvčata. Reprezentovala nás Klárka Mořkovská, která obsadila krásné 6.místo a Karolina Mrůzková, která skončila 22. Blahopřejeme.

Eurorebus

11-12-vs4 Krajské kolo 17.ročníku soutěže Eurorébus

15. dubna se uskutečnilo krajské kolo soutěže Eurorebus. Postoupily do něj kolektivy tříd 7.B, 8.B, 8.A a 9.B. Ani letos se naše družstva neztratila. Kolektiv třídy 9.B ve složení Jana Kukuczková, Daniel Chovanec a Míša Němcová obsadil 9.místo a družstvo třídy 7.B skončilo na nádherném 2.místě s postupem do celostátního kola. Třídu reprezentovali David Wittek, Petr Kukuczka a Vojtěch Vašíček. Fotky jsou zde.

Úspěšní jsme byli i v soutěži jednotlivců. Do krajského kola postoupila Eliška Kubínová a David Wittek, který si vybojoval postup do celostátního kola. Více o soutěži www.eurorebus.cz
I v letošním školním roce se zapojili naši žáci do soutěže Eurorebus a i tentokrát byli v první etapě velmi úspěšní. Třídy 7.B, 8.A, 8.B a 9.B postoupily do krajského kola a mezi jednotlivci si postup vybojovali Eliška Kubínová (8.B) a David Wittek (7.B). Úspěšným třídním kolektivům i jednotlivcům blahopřejeme a držíme palce do krajského kola.

V sobotu 14.4.2012 se žáci naší školy vydali do Ostravy řešit obtížné úlohy krajského kola celoevropské soutěže Eurorébus. Přestože v nově vzniklé kategorii pro nejmladší účastníky nedosáhli nejvyšších příček,rozhodně se v konkurenci žáků ostatních škol neztratili.
Družstvo se účastnilo soutěže ve složení: Vojtěch Fuksík ze 3.B, Dana Malíková ze 4.A a Tomáš Rabinský z 5.A

Všem zúčastněným gratulujeme!


Matematická soutěž Klokan

11-12-vs1Klokan

Na naší škole se zúčastnilo celkem 157 žáků druhých až devátých ročníků. Třemi nejlepšími řešiteli v jednotlivých kategoriích se stali tito žáci:

Kategorie Cvrček:

    Tomáš Doleží - 3.A
    Michaela Koutná - 3.A
    Soňa Flasarová - 3.A

 Kategorie Klokánek:

    Jan Vítek - 5.B
    Tomáš Rabinský - 5.A
    Jan Ibler - 5.B

 Kategorie Benjamín:

    Jiří Horčic - 6.B
    Filip Krobot - 6.B
    Jonáš Kolašín - 7.B

 Kategorie Kadet:

    Tomáš Vlček - 8.B
    Tereza Křesková - 9.A
    Daniel Chovanec - 9.B

Všem žákům k dosaženým výsledkům blahopřejeme.

Divadelní soubor Vrchňáček postoupil na krajskou přehlídku

Ve dnech 14.-15.3.2012 proběhla v Loutkovém divadle SVČ Opava přehlídka dětských divadelních loutkářských a recitačních souborů nazvaná Divadelní lízátko, kde jsme mohli shlédnout nakonec 13 představení.

Z naší školy se zúčastnily dva divadelní kolektivy. První stupeň reprezentovalo divadélko při ŠD, které pracuje pod taktovkou p. Vašíčkové. Děti vystoupily s pohádkou Sněhurka a sedm trpaslíků. Malí herci ji zahráli s vervou a radostí a porota je ocenila nejen diplomem, ale i pochvalou za čistotu projevu a celého zpracování. Žáci druhého stupně, kteří navštěvují divadelní soubor Vrchňáček vedený p. Burkartovou a p. Synkovou se představili s Pohádkami s rolničkou- pásmem pohádek zpracovaných dle předlohy A. Mikulky. Tento soubor postoupil do krajského kola soutěže a divadelní představení bylo vyhodnoceno jako nejlepší.
            A jaká byla odměna? Kromě povznášejících pocitů, jež můžete zažít pouze na prknech, která znamenají svět, a sladkého opojení z potlesku a smíchu obecenstva? Samozřejmě LÍZÁTKO :)
            Všem hercům a herečkám děkujeme a blahopřejeme a Vrchňáčkům držíme pěsti do krajského kola.
Můžeme také slíbit, že se pokusíme všem zájemcům z řad spolužáků, rodičů a přátel (nejen školy) umožnit navštívit představení ještě v tomto školním roce. Fotky si můžete prohlédnout zde.

Chemická olympiáda

Dne 2. března proběhlo okresní kolo chemické olympiády. Žákyně naší školy Tereza Křesková se umístila na velmi pěkném 4. místě a tím vybojovala postup do krajského kola.

K tomuto výsledku gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalším kole.

Recitační soutěž

Dne 17.2. 2012 proběhlo v Loutkovém divadle SVČ Opava, Husova 17 Okrskové kolo v recitační soutěži.

Do Okrskového kola postoupili výherci kola školního, jež se uskutečnilo 13.2. 2012 u nás ve škole.

Kategorie číslo I (2.-3. třídy ZŠ) byla zastoupena těmito recitátory:
Jana Černá a Ivana Orlová

Kategorii číslo II ( 4.-5. třídy ZŠ) reprezentovaly:
Barbora Burkartová a Hanka Fiedlerová

Za kategorii číslo III ( 6.-7. třídy ZŠ) bojovaly:
Daniela Hájková a Lucie Drabčíková

Za kategorii číslo IV ( 8.-9. třídy ZŠ) recitovali:
Viktor Kuzník a Tereza Křesková.

Do dalšího, okresního kola, se prorecitovali Daniela Hájková a "Koozman" Viki Kuzník. Toto se uskuteční v pátek 2.3. 2012 v LD SVČ Opava.

Všem soutěžícím děkujeme za důstojnou reprezentaci školy a postupujícím držíme pěsti v dalším kole :-).

Foto ze školního kola zde.

Mladý Démosthenes

Dne 25. 1. 2012 proběhlo v Ostravě regionální kolo řečnické soutěže Mladý Démosthenes. Naši žáci Filip Machel a Lucie Drabčíková získali v I. a II. kategorii skvělé 3. místo. Projekt Mladý Démosthenes je zaměřen na zdokonalení výuky umění veřejného projevu, prohloubení a porovnání komunikačních dovedností žáků základních a středních škol.
Autorem tohoto projektu je televizní rosnička Mgr. Jana Adámková, Ph.D., se kterou se žáci v Ostravě osobně setkali.

Soutěžící měli za úkol sestavit si svůj vlastní řečnický projev a předvést jej před porotou a obecenstvem. Důraz při hodnocení byl dán především na originalitu témat, techniku práce s hlasem, využití jazykových prostředků, neverbální komunikaci a celkový dojem.

Filip Machel se svým tématem o lukostřelbě byl pochválen za bezprostřednost a přirozenost. Jana Adámková vyzdvihla zajímavou barvu hlasu Lucie Drabčíkové, která ve svém projevu přiblížila původ svého jména.

Filipovi a Lucce děkujeme za pečlivou přípravu a odvážnou reprezentaci naší školy.

SAPERE – vědět, jak žít

Na začátku února proběhlo školní kolo druhého ročníku on-line soutěže „SAPERE – vědět, jak žít“. Více na www.saperesoutez.cz. Výsledkové listiny školního kola I. i II. kategorie viz níže. Nejlepší žáci jednotlivých kategoií utvoří týmy a absolvují opět on-line okresní kolo této soutěže. Po oficiální uzávěrce okresního kola budou výsledky opět zvěřejněny na webu.

Umístění ve školním kole I. Kategorie – I. Stupeň

Černínová Lucie – 5.A
Bínová Karolína – 5.A
Doleží Adéla – 4.A

II. kategorie – II. Stupeň

Kubínová Eliška – 8.B
Duroňová Tereza – 8.B
Kuželová Aneta – 7.B

Obě naše družstva se v okresním kole umístila na 1. místě. Ve II. Kategorii nahradila nemocnou Anetu Kruželovou Andrea Horáková ze 7.B. Oběma družstvům budeme tento týden držet palce a doufat, že v krajském kole budou stejně úspěšní.

Gratulujeme družstvu mladších dívek ke krásnému 3.místu v krajském kole. Diplom zde. Starší děvčata byla rovněž úspěšná a obsadila 4. místo. Budeme se těšit na další ročník této soutěže a doufáme, že budeme stejně úspěšní.


Zeměpisná olympiáda

Dne 15.února proběhlo školní kolo zeměpisné olympiády. Žáci 6.-9.tříd soutěžili ve třech kategoriích. Olympiády se zúčastnilo 47 dětí.Vítězové jednotlivých kategorií budou školu reprezentovat v okresním kole. Držíme palce. Fotky si můžete prohlédnout zde

Výsledky jednotlivých kategorií:

Kategorie A (žáci 6.tříd):
1.místo     Filip Krobot
2.místo     Jakub Pospíšil
3.místo     Klára Mořkovská

Kategorie B (žáci 7.tříd)
1.místo     David Wittek
2.místo     Petr Schreiber
3.místo     Vojtěch Vašíček

Kategorie C (žáci 8.a 9.tříd)
1.místo     Tomáš Vlček
2.místo     Markéta kostková
3.místo     David Sommer    

  
Přírodovědné soutěže

° 4. února se naše čtyřčlenné družstvo ve složení: Filip Krobot, David Wittek, Markéta Kostková, Tereza Křesková zúčastnilo krajského kola celostátní soutěže „Zelené podnikání“. V konkurenci škol Moravskoslezského kraje obstálo na výbornou a postoupilo do celostátního kola, které se bude konat 30.března v Jilemnici. Blahopřejeme a držíme palce!!!!


° V průběhu prvního pololetí školního roku se vybraní žáci naší školy zúčastnili několika přírodovědných soutěží.


Do krajského kola Logické olympiády postoupila jako jediná žákyně šestého ročníku Klára Mořkovská a z celkového počtu 54 semifinalistů se umístila na velmi pěkném 24. místě.

Poznatky ze zeměpisu, přírodopisu, chemie, fyziky a matematiky prověří otázky soutěže Přírodovědný klokan. O medailové pozice se podělili tito žáci:
1.místo Tomáš Vlček 8.B
2. místo Tereza Klevetová 8.B
3. místo Jana Kukuczková 9.B

Mendelovo gymnázium hostilo soutěžící Vánoční přírodovědné soutěže, které se zůčastnilo 23 tříčlenných družstev. Družstvo ve složení Nela Moravcová, Klára Wiltavská a Tomáš Vlček se umístilo na 12. místě. Následné 13. místo obsadil tým ve složení Tereza Křesková, Jana Kukuczková a Tereza Kostková.


Mladý Démosthenes


Tato řečnická soutěž proběhla v pondělí 19. 12. 2011. Soutěže se zúčastnili zástupci tříd vyššího stupně. Všem děkujeme za přípravu a odvahu vystoupit.
Do regionálního kola, které se uskuteční 25. 1. 2012, postoupili Lucie Drabčíková z 6. B a Filip Machel z 9. B.
Jako náhradníky porota zvolila Karolínu Mrůzkovou a Markétu Kostkovou.

Fotky si můžete prohlédnout zde.


Dějepisná olympiáda

školní kolo:

1. místo - Klára Wiltavská, David Sommer
2. místo - Lukáš Otýpka, Patrik Pfleger

GDPR

Ochrana osobních údajů