1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Kontakty

ředitel
mobil:  775 291 654

zástupkyně ředitele
mobil:  602 388 162

kancelář
mobil:  778 757 407

sborovna
mobil:  778 757 408


speciální pedagog
mobil:  775 881 183


výchovná poradkyně
mobil:  775 881 182

družina
mobil:  775 158 692

jídelna
mobil:  606 605 422
web:    zde
 
hřiště
objednávky: 8 - 14 h
mobil:  778 757 407
info:    zde
 
datová schránka
jwymqjc

Přihlášení


Stavíme s Merkurem

Soutěže "STAVÍME S MERKUREM" se zúčastnili žáci:

8.A - Tomáš Heinz, Ondřej Hon, Jakub Stříbný
8.B - Marek Pleban, Petr Kukuczka, Jakub Novák

http://www.strojka.opava.cz/merkur_2013
http://www.ostroj.cz/news/staveni-s-merkurem

Biologická olympiáda

12-13-vs8 Biologie


Ve středu 10.4.2013 proběhl na SVČ v Opavě další ročník Biologické olympiády. Krásného úspěchu dosáhla Klára Mořkovská, žákyně 7. ročníku, která v kategorii D zvítězila a postupuje do krajského kola.

Ve čtvrtek 16.5.2013 proběhlo v Ostravě krajské kolo Biologické olympiády kategorie D. Krásného úspěchu dosáhla Klárka Mořkovská ze třídy 7.A, která i v tomto kole uspěla a vybojovala 3. místo.

GRATULUJEME!!!Soutěž v technických dovednostech

Ve škole mezi žáky 7. tříd proběhla v Praktických činnostech soutěž v technických dovednostech. Tuto soutěž vyhlásilo a koordinovalo technické učiliště na Kolofikově nábřeží.

Nejlépe si ve školním kole vedli žáci Filip Krobot a Daniel Herrman. Oba se zúčastnili finále přímo v dílnách učiliště, kde potvrdili svou zručnost. Filip měl za úkol zhotovit z polotovaru stojánek na tužky ve tvaru slona a v soutěži získal 1. místo a Daniel se zúčastnil soutěže v elektrotechnice a to zhotovením elektronické kostky a celkově skončil mezi 10. nejlepšími. Pár fotek ze soutěže najdete zde.


Krajské kolo chemické olympiády

12-13-vs7V úterý 16. dubna 2013 se uskutečnilo na Matičním gymnáziu v Ostravě krajské kolo chemické olympiády kategorie D, žáků 8. a 9. ročníků. Naši školu reprezentoval Tomáš Vlček, žák 9. B. Soutěž se skládala z teoretické části obsahující 7 úloh zaměřených na všeobecné chemické vědomosti a výpočty a praktické části zahrnující laboratorní práce. V konkurenci 24 mladých chemiků celého Moravskoslezského kraje se Tomáš v této náročné soutěži umístil na příčce nejvyšší. Se svými 94 body obsadil vynikající 1. místo.

Výsledková listina je přiložena zde.Soutěž Eurorebus

12-13-vs10 Eurorebus
V neděli 21.5. se uskutečnilo krajské kolo vědomostní soutěže Eurorebus. V letošním roce do kraje postoupili v kategorii tříd kolektivy 7.A, 7.B, 8.B, 9.A, 9.B a v kategorii jednotlivců Klárka Mořkovská (7.A), David Wittek (8.B), Adam Smolka (8.B) a Eliška Kubínová (9.B). Naši žáci dosáhli skvělého umístění, odnesli si tři první, jedno druhé a dvě pátá postupová místa. Zlaté medaile si odneslo družstvo 8.B ve složení David Wittek, Petr Kukuczka a Vojtěch Vašíček a jednotlivci Klárka Mořkovská a David Witek. Se stříbrnou medailí odešla děvčata 7.A Klárka Mořkovská, Karolína Mrůzková a Kristýna Labancová. Z pátého místa se radovalo družstvo 9.B ve složení Eliška Kubínová, Jakub Kubín a Tomáš Vlček a rovněž reprezentanti 7.B ve složení Jakub Pospíšil,Veronika Víchová a Matěj Valík. Celostátní kolo se uskuteční 14. června v Praze. Držíme palce. www.eurorebus.czFotky najdete zde.


Olympiáda chovatelských dovedností


12-13-vs9 Biologie
V sobotu 13.4.2013 se děvčatům 7.ročníku podařilo uspět v Olympiádě chovatelských dovedností. 1. místo a postup do národního kola, který se koná v srpnu v Praze, vybojovaly Klára Mořkovská a Klára Kořistková, 2. místo obsadila Annabella Maria Schmiedová.


Blahopřejeme a držíme palce v národním kole!!!


Klokan


11-12-vs1Klokan

Ve středu 22. března proběhla na naší škole matematická soutěž Klokan, které se zúčastnilo celkem 90 žáků druhých až devátých ročníků.


Třemi nejlepšími řešiteli v jednotlivých kategoriích se stali tito žáci:

Kategorie Cvrček:

1. Jana Černá 3.B
2. Johanka Hesounová 3.B
3. Jakub Skopal 3.B

Kategorie Klokánek:

1. Kateřina Valíková 5.B
2. Leontina Mořkovská 4.A
3. Vojtěch Quis 4.A
4. Vratislav Wiesner 5.A

Kategorie Benjamín:

1. Filip Krobot 7.B
2. Jan Ibler 6.B
3. Tomáš Bednář 7.A

Kategorie Kadet:

1. Tomáš Vlček 9.B
2. Eliška Kubínová 9.B
3. Tereza Duroňová 9.B

Všem žákům k dosaženým výsledkům blahopřejeme.

Okresní kolo zeměpisné olympiády

11-12-vs6GlobusKrásného výsledku dosáhli naši žáci v okresním kole Zeměpisné olympiády. 

Klárka Mořkovská v kategorii 7. tříd zvítězila a postupuje do krajského kola. Neztratili se ani Tomáš Vlček a Jan Ibler, kteří v konkurenci škol opavského okresu obsadili pěkné 11. a 16. místo. 

Gratulujeme a Klárce držíme palce!


Okresní kolo chemické olympiády


12-13-vs7V pátek 1.3.2013 se na ZŠ Edvarda Beneše konalo okresní kolo 59. ročníku chemické olympiády.

Naši školu reprezentoval Tomáš Vlček, žák devátého ročníku, který se umístil na prvním místě. Více informací najdete zde.
Pythagoriáda

Ve středu 13.2. proběhlo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. V průběhu šedesáti minut řeší žáci celkem patnáct příkladů. Úspěšným řešitelem se stává každý žák, který dosáhne devíti a více bodů.

Úspěšní řešitelé školního kola:


5. ročník
Rudolf Wittek 10 bodů
Tereza Valíková 9 bodů

6. ročník
Ondřej Palát 11 bodů
Jan Ibler 11 bodů
Zbyněk Kramný 9 bodů
Radim Kocurek 9 bodů

7. ročník
Tomáš Bednář 10 bodů

8. ročník
David Wittek 9 bodů


Školní kolo zeměpisné olympiády


V pondělí 18.2.2013 se konalo školní kolo zeměpisné olympiády. 87 žáků soutěžilo ve třech kategoriích. V kategorii A (6. třídy) vyhrál Tomáš Otýpka, 2.místo obsadil Jan Ibler a bronz patří Markétě Fuksíkové. V kategorii B (7.třídy) zvítězil Matěj Valík , další místa obsadili Klára Mořkovská, Filip Krobot a Veronika Víchová. V kategorii C (8. - 9. třídy) byl nejúspěšnější Tomáš Vlček, 2. místo patří Vojtovi Vašíčkovi a na 3. místě skončil David Wittek.

Blahopřejeme a všem soutěžícím děkujeme za účast ve školním kole zeměpisné olympiády.


Dům snů

12-13-vs6Od poloviny listopadu 2012 Střední průmyslová škola stavební Opava připravila pro žáky 2. stupně ZŠ dovednostní soutěž s tématem "Dům snů".
Žáci měli za úkol nakreslit nebo vymodelovat dům podle své fantazie, ve kterém by jednou chtěli žít. Nejlepší žáci byli odměněni hodnotnými cenami.
 
Nejlépe zhotovil svůj Dům snů žák 8. ročníku Marek Pleban 
a získal tak 1. místo v této soutěži. Marek vytvářel dům přes 2 měsíce. Porota hodnotila celkový vzhled a také detailní propracování domu, což Marek splnil dokonale. 1. místo získal zaslouženě za svou šikovnost a píli při výrobě náročného modelu. Fotky z vyhlášení najdete zde.

SAPERE – vědět, jak žít

Na podzim proběhlo školní kolo třetího ročníku on-line soutěže „SAPERE – vědět, jak žít“. Odkaz zde - www.saperesoutez.cz. Výsledkové listiny školního kola I. i II. kategorie najdete zde. Nejlepší tři žáci jednotlivých kategorie školních klání utvořili týmy a absolvovali opět on-line okresní kolo této soutěže.

Žáci II. kategorie se tentokrát umístili na 4. místě.

Žáci I. kategorie obsadili v okresním kole 1. místo a tímto postupují do krajského kola.

Moc gratulujeme a budeme držet palce do dalších kol. Tady jsou diplomy okresního kola I. kategorieII. kategorie a krajského kola.


Finanční gramotnost

V prosinci proběhlo školní kolo soutěže „Finanční gramotnost“, která je organizována MŠMT ČR prostřednictvím portálu www.fgsoutez.cz. Tohoto čtvrtého ročníku soutěže se zúčastnilo 99 žáků naší školy. Žáci museli odpovědět v co nejkratším časovém limitu na 11 otázek týkajících se financí.

Nejúspěšnější byli tito žáci:

1. Horčic Jiří
2. Schmiedova Annabella
3. Pelikán Marek
4. Wittek David
5. Kaštovská Kristýna
6. Mrůzková Karolína

V okresním kole této soutěže, které se uskutečnilo v lednu, pak soutěžní družstvo ve složení David Wittek, Jiří Horčic a Karolína Mrůzková obsadili 6. místo.


Přírodovědná soutěž

Dne 14. 12. 2012 se konal čtvrtý ročník přírodovědné soutěže pořádané Mendelovým gymnáziem v Opavě. Soutěže se zúčastnilo celkem 22 družstev. Naši školu reprezentovalo tříčlenné smíšené družstvo ve složení Tomáš Vlček (9.B), Markéta Kostková (9.A) a David Wittek (8.A), které se úspěšně umístilo na vynikajícím 2. místě o pouhý jeden bod za družstvem vítězným. Všem soutěžícím blahopřejeme k dosaženým výsledkům.


Astronomická olympiáda 2012

12-13-vs4-TeleskopDne 4. prosince 2012 na naší škole proběhlo školní kolo Astronomické olympiády 2012. Této soutěže se zúčastnilo celkem 20 žáků ve dvou kategoriích:

Kategorie 6. a 7. třída:

1. místo Jakub Pospíšil
2. místo Markéta Fuksíková
3. místo Jan Ibler

Kategorie 8. a 9. třída:

1. místo David Wittek
2. místo Tomáš Vlček
3. místo Natálie Kotrlová

Kromě těchto umístěných žáků se do krajského korespondenčního kola probojovali:

Kategorie 6. – 7. třída:
Filip Krobot, Michael Pánek, Nela Nedělová, Jan Vlček, Martina Rehbeinová, Aneta Kirschnerová, Karolína Mrázková

Kategorie 8. a 9.třída:
Klára Věntusová, Annabella Maria Schmiedová, Anežka Kurečková

Blahopřejeme všem k postupu a do dalšího kola a držíme palce!


Konverzační soutěž v anglickém jazyce


12-13-vs5Z krajského kola konverzační soutěže v anglickém jazyce si naši žáci přivezli pomyslné zlaté a stříbrné medaile. Obrovským úspěchem skončil další ročník soutěže v konverzačních a prezentačních dovednostech, který se konal 29. listopadu a který každoročně pořádá šternberské gymnázium. V letošním roce byli žáci ZŠ Vrchní výjimečně úspěšní, kdy v kategorii standardní výuky AJ pro 8. ročník obsadili obě první místa. V kategorii jednotlivců vybojovala Klára Věntusová 1. místo a v kategorii týmů zvítězilo trio Daniela Hájková, Jakub Novák a Petr Kukuczka. V kategorii standardní výuky AJ pro 9. ročník získali naši žáci pro změnu obě druhá místa, kdy Terezu Duroňovou zastavil soupeř až v duelu v superfinále a získala druhé místo. V kategoii družstev si tři nerozlučné kamarádky Kristýna Furiršicová, Markéta Kostková a Iva Staňková zopakovaly úspěch z loňského roku a vybojovaly opět druhé místo. Naši základní školu dále reprezentovali tito žáci: Tomáš Heinz (8.roč.), Lenka Hlaváčková (9.roč.), Eliška Kubínová (9.roč.) a Vojtěch Vašíček (8.roč.). Všem těmto žákům patří velké díky za jejich znalosti a odvahu. Naši žáci se ve světě rozhodně neztratí.


Logická olympiáda

12-13-vs3Logicka olympidaV prvních dvou týdnech měsíce října probíhala školní kola matematické soutěže Logická olympiáda, pořádané Mensou České republiky. Cílem soutěže je doplnit nabídku oborových olympiád o soutěž zaměřenou na logiku, která podporuje samostatné myšlení žáků.

I naše škola má úspěšné řešitele postupující do krajského kola, které proběhne 2.11.2012 v Ostravě. Za 1. stupeň budou soutěžit sourozenci Klára a Vojtěch Quisovi ze 4.A třídy a Vratislav Wiesner žák 5.A. Druhý stupeň bude reprezentovat žák 8.B třídy David Wittek.


Kreslím, kreslíš, kreslíte – výtvarná soutěž

Tak, jako v předchozích letech, i letos bojovala naše škola ve výtvarné soutěži, kterou pořádá Strojní průmyslová škola v Opavě. Družstvo, které tvořily samé dívky, se svým výkonem rozhodně nenechalo zahanbit. V dané soutěži jsme obsadili všechny kategorie a krásné obrázky za nás tvořily:

I. kategorie – A. Stoklasová z 2.A
II. kategorie – A. Řezníčková, D. Blachutová a K. Valíková z 5.B
III. kategorie – žákyně vyššího stupně: E. Kubínová, A. Furiršicová a M. Kostková

Všem děvčatům patří naše pochvala a poděkování.


Evropský týden mobility v Opavě

12-13-vs2
Žáci tříd 5.A a 5.B si ve čtvrtek 20. září 2012 nenechali ujít Den bez aut, který byl součástí Evropského týdne mobility.

Na Horním náměstí získali informace o cyklistické a veřejné dopravě ve městě. Dále viděli preventivní akci policie, ukázky první pomoci a zasoutěžili si i v jízdě na netradičních vozidlech. Stačili si také vyzkoušet některé ze zážitkových aktivit.
Foto najdete
zde.


Velká cena malých zoologů – ZOO Ostrava

Ve středu 19.9.2012 se žáci pátých tříd zúčastnili soutěže, kterou každoročně pořádá ZOO Ostrava. Družstvo ve složení: Kateřina Beková, Karolína Roháčová, Kateřina Valíková z 5.B a Dana Malíková s Danielem Kruželem z 5.A bojovali s absolutním nasazením všech sil a vědomostí a to za velmi nepříznivých povětrnostních podmínek, za což jim náleží obdiv a velké poděkování. Celou trať zvládli ve velmi dobrém čase a i s letošním tématem, které znělo ČR – život ve vodě a kolem ní, si zdárně poradili.


Olympiáda mladých chovatelů


12-13-vs1
Dne 4.8.2012 se v Čáslavi konalo celostátní kolo soutěže Olympiáda mladých chovatelů.

Vynikajícího úspěchu dosáhla v této soutěži žákyně 7.A třídy Klárka Mořkovská, která v kategorii akvaristika obsadila celkové 2. místo. Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalších přírodovědných soutěžích.

GDPR

Ochrana osobních údajů