1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Kontakty

ředitel
mobil:  775 291 654

zástupkyně ředitele
mobil:  602 388 162

kancelář
mobil:  778 757 407

sborovna
mobil:  778 757 408


speciální pedagog
mobil:  775 881 183


výchovná poradkyně
mobil:  775 881 182

družina
mobil:  775 158 692

jídelna
mobil:  606 605 422
web:    zde
 
hřiště
objednávky: 8 - 14 h
mobil:  778 757 407
info:    zde
 
datová schránka
jwymqjc

Přihlášení


Finanční gramotnost do škol

14-15-vs05-penizeNaši žáčci Vrchňáčci se zúčastnili soutěže Finanční gramotnost do škol, která byla v letošním roce spuštěna pro 3. – 5. ročník základních škol. Tým DESETIKAČKY byl sestaven z těchto žáků:

Anastázie Šefčíková – kapitánka týmu (4. B)
Jakub Planka (4. C)
Jana Černá (5. B)
Václav Pfleger (5. B)

Školní kolo probíhalo během celého měsíce května, kde se náš tým umístil na 8. místě ze zhruba 130 týmů. Tímto si získal postup do finálového kola, které se uskutečnilo 19. 6. 2015 na Obchodní akademii Heroldovy sady v Praze. Ve finálovém kole měli ještě šanci postoupit o místečko výš. Našemu týmu se to podařilo a dovezli krásné 6. místo.

Všem zúčastněným žákům moc gratuluji a přeji mnoho úspěchů i v dalších soutěžích.


Evropa kolem nás

14-15-vs4-EvropaV letošním školním roce se naše škola opět zapojila do vědomostní a dovednostní soutěže Evropa kolem nás.

Tentokrát nás reprezentovalo družstvo 7. B třídy ve složení Kateřina Beková, Štěpán Pchálek a Hynek Závorka.
Družstvo si vedlo skvěle a v konkurenci základních škol a víceletých gymnázií z Moravskoslezského, Olomouckého a Jihomoravského kraje obsadilo 1. místo.


Blahopřejeme!


Merkur 2015

14-15vs-3Tým složený z žáků 7. tříd, jmenovitě Hynek Závorka, Štěpán Pchálek, Vratislav Wiesner, se umístili na 4. místě z 20 týmů. Soutěž pořádá Střední škola průmyslová a umělecká Opava. Jejich úkolem bylo co nejrychleji a nejpřesněji sestavit model nákladního auta a sekačky na trávu ze stavebnice Merkur 8. Medailové umístění uteklo jen o pověstný chloupek, což byl jeden bod.

Chlapcům děkujeme za velmi úspěšnou reprezentaci školy. Fotka zde.


20. ročník soutěže Eurorebus

14-15-vs5
Jubilejní 20. ročník soutěže Eurorebus byl pro naše žáky úspěšným. 

Do veřejného krajského kola se probojovaly kolektivy všech tříd 2. stupně a mezi jednotlivci postoupili Lucka Wittková (6. B), Leontína Mořkovská (6. A), Markéta Fuksíková (8. B), Veronika Víchová 
(9. B) a Jirka Horčic (9. B).

V krajském kole se naši žáci rozhodně neztratili. Těsně před branami celostátního finále, tedy na šestém místě, skončily družstva 7. A a 9. B třídy. 

Do celostátního kola, které se konalo 15. června v Praze, se probojovala třída 6. A (Leontína Mořkovská, Michaela Koutná a Kristina Pattermannová) a kolektiv 9. A (Klára Mořkovská, Jonáš Jelínek a Tomáš Stareček). Dále postoupily v soutěži jednotlivců Lucie Wittková, Klára Mořkovská a Leontína Mořkovská, která obsadila v krajském kole medailové 2. místo.

Všem žákům, kteří se zapojili do letošního ročníku soutěže děkujeme a blahopřejeme!


Biologická olympiáda kategorie D – krajské kolo


13-14-vs2 StromVe středu 20. 5. 2015 se v Ostravě konalo krajské kolo Biologické olympiády, ve kterém nás reprezentovaly Míša Koutná a Leontina Mořkovská (obě žákyně 6.A třídy). Staly se úspěšnými řešitelkami a svými umístěními prokázaly vysokou úrověň svých znalostí v oblastasti přírodopisu.

Michaela Koutná – 9. místo

Leontina Mořkovská – 21. místo

Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!!!


Biologická olympiáda kategorie C – krajské kolo

12-13-vs9 BiologieV pátek 15. 5. 2015 se v Ostravě uskutečnilo krajské kolo Biologické olympiády, ve kterém nás reprezentovala Klárka Moořkovská (9. A).  

Obsadila  17. místo a stala se úspěšnou řešitelkou.


Blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v přírodovědných soutěžích na střední škole!


Matematický maratón

13-14-vs5-PythagoriadaDne 26. 3. 2015 proběhl 15. ročník soutěže MATMAR, která se uskutečnila na ZŠ Opava - Kylešovice. Úkolem bylo vyřešit ve dvojicích 180 matematických příkladů za 12 hodin. Dvojice mohli tvořit pouze žáci osmých a devátých tříd.

Za ZŠ Vrchní byli vybrání tito žáci:

Jan Ibler 8. B a Jiří Horčic 9. B
Jakub Pospíšil a Filip Krobot 9. B.

Honza a Jirka se umístili na krásném 8. místě, Kuba a Filip v těsném závěsu na místě 11. Gratulujeme k jejich úspěchu a přejeme mnoho štěstí v dalších matematických soutěžích.


Biologická olympiáda kategorie C

12-13-vs8 BiologieV pondělí 27. 4. 2015 proběhlo na SVČ v Opavě okresní kolo Biologické olympiády kategorie C (8. a 9. třídy).

V této soutěži nás velmi úspěšně reprezentovala Klárka Mořkovská (9.A), která získala krásné 3. místo a postupuje do květnového krajského kola, které se uskuteční v Ostravě. Hana Piechová (8.A) obsadila pěkné 14. místo.


Gratulujeme a Klárce držíme palce v krajském kole!


Biologická olympiáda 2015 kategorie D

13-14-vs2 Strom
Ve čtvrtek 23. dubna 2015 se na SVČ v Opavě konalo okresní kolo Biologické olympiády.


Krásného umístění dosáhla děvčata 6.A třídy.

Míša Koutná vybojovala krásné 3. místo a postoupila do krajského kola, které se uskuteční v květnu v Ostravě. Leontina Mořkovská získala 4. místo.

Gratulujeme!!!


Environmentální výchova v projektech -
více si můžete přečíst zde.


Finále soutěže Velká cena zoo 

14-15-vs04-Lev
V sobotu 11. dubna 2015 se naši žáci 8.B třídy zúčastnili finále soutěže Velká cena zoo Ostrava.

V konkurenci 160 základních škol uspěli a ve finále se zaměřením na chráněné druhy obratlovců ČR získali krásné 3. místo.


Školu reprezentovali: Jan Ibler, Markéta Fuksíková, Natálie Adamcová, Tereza Smolková, Klára Plošková

Gratulujeme k úspěchu a děkujeme za vzornou repezentaci školy!!!


Okresní kolo matematické olympiády


14-15-vs03-MatematikaVe středu 8. dubna 2015 se konalo na Základní škole Opava, Otická 18 okresní kolo matematické olympiády.

Naši školu reprezentovali žáci 6.A: Míša Koutná, Jan Pchálek a Klárka Quisová. Všichni tři využili svoje znalosti a stali se úspěšnými řešiteli tohoto kola. 

K tomuto vynikajícímu výsledku jim gratulujeme a přejeme do dalších, nejen matematických soutěží mnoho nadšení a úspěchů.


Okresní kolo fyzikální olympiády

14-15-vs2 FyzikaVe čtvrtek 26. března 2015 proběhlo na Mendelově gymnáziu v Opavě okresní kolo fyzikální olympiády.

Naši školu reprezentoval žák 9. B třídy Tomáš Bednář. I v této soutěži uplatnil své znalosti, poradil si s náročnými úkoly a obsadil velmi pěkné čtvrté místo.


K jeho dosaženým výborným výsledkům v přírodovědných soutěžích mu gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů u přijímacích zkoušek.


Pythagoriáda

13-14-vs5-Pythagoriada
Ve středu 25. března 2015 proběhlo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda, kterého se zúčastnili žáci 5. až 8. ročníku.


Seznam úspěšných řešitelů školního kola:


5. ročník


Jana Černá
Jolana Hesounová
Jan Jančík
Vojtěch Szrajber
Květoslava Pavlíčková
Václav Pfleger
Tomáš Kocurek

8. ročník

Ondřej Palát
Jan Ibler
Zbyněk Kramný


Velká cena ZOO Ostrava

12-13-vs9 BiologieVe čtvrtek 24. 3. 2015 se naši žáci zúčastnili úvodního kola krajské soutěže Velká cena ZOO Ostrava. Krásného úspěchu dosáhlo družstvo ve složení Markéta Fuksíková, Honza Ibler, Natálie Adamcová, Tereza Smolková a Nela Uvírová (žáci 8.B). 

Obsadilo 10.místo ze 165 soutěžících družstev a postoupilo do finále, které se uskuteční v sobotu 11. března.


Děkujeme za vzornou reprezentaci škola a držíme palce!!!


Krajské kolo chemické olympiády

V pondělí 30. března 2015 proběhl na SPŠCH ak. Heyrovského a Gymnáziu, Středoškolská 1, v Ostravě - Zábřehu 51. ročník krajského kola chemické olympiády, kterého se zúčastnilo 23 žáků základních škol a gymnázií z celého Moravskoslezského kraje. Náš žák Tomáš Bednář obstál v tvrdé konkurenci a s celkovým počtem 96 bodů ze sta obsadil 1. místo. K tomuto vynikajícímu výsledku mu gratulujeme.


Matematický klokan

11-12-vs1KlokanDne 20. 3. 2015 proběhla soutěž Matematický klokan, které se zúčastnilo téměř 200 žáků nejen z prvního, ale i druhého stupně. Soutěž se uskutečnila ve třech kategoriích, a to Klokánek (4, 5. Třída), Benjamin (6., 7. třída) a Kadet (8., 9. třída).

Na prvních šesti místech, přičemž o některá místa se dělí více soutěžících, se ve výše uvedených kategoriích umístili:


KLOKÁNEK

1. Honza Jančík
2. Kuba Skopal, Kryštof Kotrla
3. Eliška Barwencziková, Květka Pavlíčková
4. Markéta Stoklasová
5. Martin Kryšpín
6. Lucie Rudyncová

BENJAMIN

1. Jenda Pchálek
2. Míša Koutná
3. Hynek Závorka
4. Honza Hanuš
5. Štěpán Pchálek
6. Zuzka Bohačíková

KADET

1. Tomáš Bednář
2. Klára Kořistková
3. Klára Mořkovská
4. Jirka Horčic
5. Filip Krobot
6. Honza Ibler

Gratuluji úspěšným řešitelům a děkuji všem soutěžícím za jejich hojnou účast. Přeji našim žákům hodně štěstí i v dalších ročnících, nejen této matematické soutěže.


Okresní kolo chemické olympiády

11-12-vs2ChemieV pátek dne 6. 3. 2015 proběhlo na ZŠ Edvarda Beneše okresní kolo chemické olympiády kategorie D, kterého se zúčastnilo 19 žáků základních škol a gymnázií z celého okresu.

Hlavním tématem praktické části byly základy kolorimetrie, výpočty hmotnostní a látkové koncentrace roztoků. Teoretická část byla zaměřena na přípravu a vlastnosti solí, znalost systematických a triviálních názvů a chemické výpočty. Naši školu reprezentoval žák 9.A třídy Tomáš Bednář, který získal 93 bodů a tím obsadil 1. místo. Výsledková listina je zde.

K dosaženému výbornému výsledku mu gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v krajském kole.


Zeměpisná olympiáda

11-12-vs6GlobusV minulém týdnu proběhla školní kola zeměpisné olympiády. Děti prokázaly svoje schopnosti pracovat s různými druhy map a svůj všeobecný přehled zeměpisných znalostí. Vítězové jednotlivých kategorií se nyní budou pečlivě připravovat na okresní kolo, které se koná 17. února.
Gratulujeme a držíme palce.

Výsledky jednotlivých kategorií:

6. ročník

1. místo Vojtěch Stoklasa
2. místo Jan Pchálek
3. místo Soňa Flasarová 


7. ročník

1. místo Elizabeth Vavrlová
2. místo Viktor Kurtin
3. - 7. místo Štěpán Pchálek, David Vadinský, Vít Heim, Ondřej Kudla, Anna Řezníčková

8. - 9. ročník

1. místo Markéta Fuksíková
2. místo Jan Ibler
3. místo Klára Mořkovská


Biologická olympiáda

12-13-vs9 BiologieVe čtvrtek 15. 1. 2015 proběhlo školní kolo Biologické olympiády 2015. Tohoto kola se zúčastnilo 25 žáků kategorie D (6. a 7. třídy) a 21 žáků kategorie C (8. a 9. třídy). Kategorie D: 1. Michaela Koutná - postup do okresního kola 2. Leontina Mořkovská - postup do okresního kola 3. Viktor Kurtin 4. Natálie Hájková 5. Anna Řezníčková Kategorie C: 1. Klára Mořkovská - postup do okresního kola 2. Hana Piechová - postup do okresního kola 3. Markéta Fuksíková 4. Jan Ibler 5. Tereza Smolková.

Gratulujeme a postupujícím přejeme v okresním kole hodně štěstí!!!


Vánoční matematická soutěž

Ve středu dne 17. prosince proběhla na Slezském gymnáziu Opava Vánoční matematická soutěž. Naši školu reprezentovalo tříčlenné družstvo ve složení Tomáš Bednář, Jakub Pospíšil a Jiří Horčic. Tato trojice řešila různé matematické úlohy, hádanky i rébusy. Umístili se na pěkném 5. místě. Za toto umístění jim gratulujeme a přejeme hodně úspěchů i v dalších soutěžích.


Naši žáci obsadili 1. místo v „Přírodovědné soutěži“ na MGO

11-12-vs2ChemieVelkou radost nám udělali naši žáci, kteří se dne 12.12.2014 zúčastnili „Přírodovědné soutěže“, kde prokazovali nejen znalosti, ale i dovednosti z oblastí chemie, biologie a fyziky.

Družstvo ve složení Klára Mořkovská, Tomáš Bednář a Jan Ibler obstálo nejen mezi opavskými , ale i okolními školami a skončilo na prvním místě s jasným náskokem. Další naše družstvo ve složení Jakub Pospíšil, Filip Krobot a Markéta Fuksíková skončilo na 13. místě.


Žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme jim hodně úspěchů i v dalších soutěžích.


Výsledková listina je zde.


Úspěch našich mladých šachistů

12-13-ss1Šachy
Družstvo ve složení Dominik Klapuch, Jan Kupka, Jakub Černohorský, Antonín Kozelský a Erik Stanovský se zúčastnilo okresního kola v šachu a ve velké konkurenci skončilo na krásném 2. místě.

Děkujeme všem za pěknou reprezentaci školy. Hoši si tak zajistili postup do krajského kola, ve kterém jim přejeme hodně štěstí a bystrou mysl.


Šachový turnaj

Ve čtvrtek 4. 12. 2014 na naší škole proběhlo školní kolo v šachovém turnaji. Zúčastnilo se ho 10 žáků, převážně z nižšího stupně. Na prvním místě se umístil Dominik Klapuch ze 3.A třídy, druhou příčku obsadil Filip Krobot z 9.B a na třetím místě skončil Martin Kryšpín. Všem umístěným blahopřejeme a ostatním účastníkům turnaje děkujeme za účast a věříme, že se těm nejlepším bude dařit i v okresním kole. 


Výsledky jsou:


1. Dominik Klapuch 9 bodů z 9 možných
2. Filip Krobot 7,5 bodů
3. Martin Kryšpín 6,5 bodů
4. Antonín Kozelský 6 bodů
5. Erik Stanovský 4,5 bodů
6. - 7. Jakub Černohorský 4 body
6. - 7. Matyáš Tůma 4 body
8. - 9. Vojtěch Šina 2 body
8. - 9. Johana Hesounová 2 body
10. Adam Czech 0 bodů


Na nižším stupni máme výborné čtenáře a taky znalce pamětihodností Opavy

Dne 26. 11. 2014 proběhlo slavnostní vyhodnocení soutěží pořádaných knihovnou Petra Bezruče v Opavě pod názvem "Lovci perel" a "Opava v proměnách století". Soutěže Lovci perel se zúčastnili žáci základních škol jednotlivě i celé třídy. Perly získávali přečtením knih a zodpovězením otázek týkajících se přečteného textu. První místo v jednotlivcích získala Lucie Wittková z 6.B, dále byly oceněny Diana Michalisková z 6.B, Jana Černá z 5.B , Pavlína Nováková z 5.A a Sára Brombošová ze 4.B. Dalším oceněným čtenářem byl také Jakub Černohorský ze 4.B. Za třídní kolektivy získala 2.místo třída 5.B. Vyhodnocena byla i soutěž, která zjišťovala znalosti žáků o historii Opavy - "Opava v proměnách staletí". Měla 3 korespondenční kola, která žáci řešili již od začátku školního roku. Celkové 1.místo získala třída 4.C. Odměnou všem soutěžícím byla beseda s ilustrátorem Adolfem Dudkem. Foto zde.
Všem oceněným blahopřejeme!


Cheva

Na střední škole stavební v Opavě jsme se s žáky účastnil soutěže ve stavění s českou stavebnicí CHEVA. Soutěže se účastnili žáci sedmých tříd, jmenovitě v týmech:
CHEVÁCI - Vratislav Wiesner, Hynek Závorka, Jakub Vlček, Michal Sliž
BUILDING TEAM VRCHNÍ - Jáchym Sýkora, Vít Nohýl, Adam Krybus, David Vadinský


Celkem bylo na soutěži 20 stavebních týmů z Opavska a Bruntálska. Naši žáci se umístili - CHEVÁCI na 4. místě pouze o 2 body na bronz a BUILDING TEAM VRCHNÍ na 6. místě. O to víc kluky těší výsledky, protože všechny týmy byly složeny z žáků 8. a 9. tříd. Několik fotek ze soutěže zde. Mgr. Aleš Gebauer


O nejoriginálnější betlém

Opavský a hlučínský deník vyhlásil soutěž "O nejoriginálnější betlém" v obchodním domě Breda & Weinstein. Soutěž je pro žáky 7.- 9. tříd základních škol. V soutěži máme 2 betlémy (fotky zde). Na zhotovení dohlíželi a pomáhali učitelé Eva Tošenovská a Aleš Gebauer. Žáci se zúčastnili z 9.tř. - Aneta Kirschnerová, Veronika Víchová, Veronika Holaňová, Kamila Voigtová, Klára Kořistková, Klára Mořkovská, Kristýna Labancová, Adéla Šromová, Matěj Valík, Filip Krobot, Jan Wolf, Tomáš Stareček, Tomáš Bednář, ze 7. tř. - Tereza Valíková, Anna Řezníčková, Adéla Gintarová, Elizabeth Vavrlová, Natálie Vargová, Dominika Sotáková, Martina Leváková, Tereza Starečková, Adéla Doleží, Natálie Dostálová, Vít Nohýl.
Výsledky soutěže budou známy až po ukončení výstavy 17.12.2014. Do té doby můžete hlasovat v Bredě v 1. podlaží na mostě u Intersportu pro naše betlémy s čísly 6 a 10. Čím více hlasů pro naše betlémy, tím větší šance na výhru. První 3 betlémy s nejvíce hlasy získají pro školu finanční dar. V případě vašeho zájmu děkujeme za podporu. Aleš Gebauer


Merkur

Naše škola se zúčastnila soutěže pro základní školy, kterou vyhlásila společnost "Idea park" společně s Bredou Weinstein. Tým 6 žáků získal 2. místo za model Eiffelovy věže s funkčním výtahem. Bohužel pro nás, porota rozhodovala v Praze podle fotek, které jim byly poslány, a o výtahu nevěděli. Všem stavitelům děkuji za úspěšnou reprezentaci školy, Aleš Gebauer.


Několik fotek z akce zde.


Opaváček

14-15-vs1Přesně tak se nazývá nový trolejbus městského dopravního podniku Opava. Nejen, že má trolejbus své jméno napsáno přímo na kapotě, ale je tam i krásný obrázek, který mohou vidět všichni cestující, návštěvníci i turisté v Opavě. Jak jméno i obrázek vznikl? Nakreslila a pojmenovala jej Baruška Kubánková, žákyně 5.B třídy, ZŠ Vrchní v Opavě. Díky Barušky, bude mít ZŠ Vrchní pojmenovaný trolejbus i s obrázkem. Její výtvarná práce vyhrála v soutěži spolu s dalšími čtyřmi žákyněmi z jiných škol. Barušce gratulujeme a přejeme další úspěchy v novém školním roce!

Chovatelská olympiáda

V průběhu prázdnin v Táboře proběhlo celostátní kolo Chovatelské olympiády, kterého se zúčastnila Klárka Mořkovská. Po loňském druhém místě si letos odvezla z této soutěže cenné vítězství. GRATULUJEME!!!!

GDPR

Ochrana osobních údajů