1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Kontakty

ředitel
mobil:  775 291 654

zástupkyně ředitele
mobil:  602 388 162

kancelář
mobil:  778 757 407

sborovna
mobil:  778 757 408


speciální pedagog
mobil:  775 881 183


výchovná poradkyně
mobil:  775 881 182

družina
mobil:  775 158 692

jídelna
mobil:  606 605 422
web:    zde
 
hřiště
objednávky: 8 - 14 h
mobil:  778 757 407
info:    zde
 
datová schránka
jwymqjc

Přihlášení


Fotosoutěž

Cena primatoraJiž tradičně se naše škola zúčastnila fotografické soutěže Opavský průmysl očima dětí. Tentokrát mezi nimi byli i někteří žáci třídy 8.B. Součástí soutěže je nejprve exkurze ve vybraných opavských strojírenských firmách, kde jsme fotili zajímavé objekty a situace. Poté jsme vybrali 5 nejlepších a zaslali je porotcům naší školy, kteří vybrali 5 nejlepších a ty putovali na soutěžní výstavu.

Velkého úspěchu zde dosáhla Bětka Vavrlová, která získala cenu primátora. Gratulujeme ji a přejeme mnoho úspěchů nejen v dalších soutěžích!

Foto prací našich žáků najdete zde.

Pythagoriáda

13-14-vs5-PythagoriadaDne 25. května 2016 se v aule Slezské univerzity konalo okresní kolo matematické soutěže Pythagoriáda.

Úspěšným řešitelem tohoto kola se stal Štěpán Pchálek z 8. B. 

Štěpánovi gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů i v dalších soutěžích!


Megabajtík

13-14-vs8-BajtikDne 13. května 2016 proběhla na škole Boženy Němcové počítačová soutěž Megabajtík ve které měli žáci za úkol vytvořit prezentaci na téma Karel IV. 

Hodnotila se promyšlená a logická struktura prezentace, náročnost zpracování, hypertextové odkazy a jejich funkčnost a grafické zpracování erbu. Ve finálním kole obhájil 2. místo náš žák Vašek Pfleger.

Vaškovi gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů i v dalších soutěžích!


Fyzikální olympiáda

14-15-vs2 FyzikaVelkou radost nám udělali naši dva žáci devátého ročníku – Jan Ibler a Ondřej Palát. Ti se zúčastnili okresního kola fyzikální olympiády, kde se Honza umístil na 4. místě a Ondra na 6. místě. Oba díky vysokému počtu bodů postoupili do krajského kola, které se konalo v Ostravě. Zde si pořadí vyměnili a Ondřej Palát obsadil krásné 8. místo a Jan Ibler 13. místo.

Moc jim oběma gratulujeme a věříme, že se jim získané vědomosti budou hodit i na středních školách, které si vybrali.


Evropa kolem nás

14-15-vs4-EvropaI v letošním roce se naši žáci zapojili do vědomostní a dovednostní soutěže – Evropa kolem nás. Ta je určená žákům 4. až 7. tříd ZŠ a odpovídajících ročníků nižších gymnázií Olomouckého, Moravskoslezského a Jihomoravského kraje.

Školu reprezentovala dvě družstva třídy 5. B a dvě družstva třídy 7. B a vedla si velmi dobře.
Družstvo 5. třídy ve složení Katka Orlíková, Terezka Vlnová a Nela Tomášková obsadilo 10.místo a tým Stázka Šefčíková, Eliška Halfarová a Sára Brombošová skončil čtvrtý.

Sedmé třídy reprezentovali Natálka Hájková, Lucka Wittková a Nikol Vavrečková. Děvčata obsadila výborné 6. místo. Vojta Fuksík, Markétka Nýčová, Lukáš Klapuch dosáhli na medailové pozice, skončili na 3. místě. Foto je zde.

Gratulujeme.


Eurorebus

12-13-vs10 EurorebusV sobotu 23. 4. proběhlo v Ostravě krajské kolo 21. ročníku soutěže Eurorebus. Do krajského kola se probojovalo 7 týmů třídních kolektivů 6. A, 7. A, 7. B, 8. A, 8.B, 9. A, 9. B a pět jednotlivců Markéta Fuksíková, Vojtěch Fuksík, Natálka Hájková, Lucie Wittková a Leontýna Mořkovská. Třídní kolektivy reprezentovali Ondřej Ševčík, Pavla Nováková, Terezka Gebauerová, Kristýna Pattermannová, Bára Pachmanová, Leontýna Mořkovská, Vojtěch Fuksík, Natálka Hájková, Lucka Wittková, Michal Sliž, Viktor Kurtin, Vráťa Wiesner, Denisa Blachutová, Karolína Roháčová, Markéta Fuksíková, Jan Ibler, Natálie Adamcová, Martina Rehbeinová a Lenka Stočková.

Konkurence v letošním roce byla velká, v každé kategorii soutěžilo více než 50 školních kolektivů. O to cennější jsou 10. místo týmu 7. A a 6. místo Leontýny Mořkovské.
Vynikajícího úspěchu dosáhla Natálka Hájková, která v kategorii jednotlivců obsadila 3. místo a postoupila do celostátního kola v Praze. Blahopřejeme a držíme palce!
Zároveň se uskutečnilo i krajské kolo Eurorebus Junior a i v něm jsme měli své zastoupení. Našimi nejmladšími reprezentanty byli Adam Czech, Filip Kovář a Jasmína Šafarčíková. Obsadili krásné 5. místo. Foto je zde.

Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy.


Zeměpisná olympiáda

15-16-vs06-Zemepisna-olympiadaV okresním kole zeměpisné olympiády naší školu v letošním roce zastupovali Martin Kryšpín v kategorii 6.tříd, Leontýna Mořkovská v kategorii 7. tříd a Markéta Fuksíková v kategorii 8.-9.tříd.

Všem patří poděkování za vzornou reprezentaci, všichni se umístili v první desítce soutěžících. Markéta Fuksíková byla ve své kategorii devátá, Leontýna Mořkovská osmá a Martin Kryšpín na skvělém pátém místě.

Blahopřejeme.


Biologická olympiáda - okresní kolo

12-13-vs9 BiologieVe čtvrtek 21. 4. 2016 se uskutečnilo okresní kolo Biologické olympiády. Na této soutěži nás reprezentovala děvčata 7. A třídy – Leontina Mořkovská a Michaela Koutná. V konkurenci opavských škol uspěla a odnesla si cenná umístění.

Leontina Mořkovská – 3. místo a postup do krajského kola v Ostravě
Michaela Koutná – 5. místo (na postup do krajského kola bude čekat)

Gratulujeme a držíme palce!!!


Pythagoriáda

13-14-vs5-PythagoriadaJako již tradičně každým rokem, i letos v březnu proběhlo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. Soutěž je určena pro žáky 6. - 8. ročníků.

Na naší škole se soutěže zúčastnilo na 60 žáků, z nichž do okresního kola postupují: Jana Černá, Květoslava Pavlíčková, Honza Jančík, Pavla Nováková a Adélka Stonišová ze šestých tříd a Štěpán Pchálek ze třídy osmé.

Všem úspěšným žákům gratulujeme a v okresním kole přejeme nejen hodně štěstí, ale i bystrou mysl.


Pangea

Žáci naší školy se v únoru zúčastnili matematické soutěže Pangea, kde si porovnali síly nejen se svými spolužáky, ale také s žáky základních škol celé Evropy. Pangea je totiž soutěž mezinárodní. Mezi nejlepší patří ze 4. ročníku – Filip Kovář a Pavel Gilík, 5. ročníku – Kuba Černohorský a Katka Orlíková, 6. ročníku – Jana Černá a Květuška Pavlíčková, 7. ročníku – Honza Pchálek a Vojta Fuksík, 8. ročníku – Hynek Závorka a Míša Opuszynská a 9. ročníku – Ondra Palát a Terezka Smolková. Všem gratulujeme! :)
Do finálového kola, které se uskuteční 6. května v Praze, postupuje Honzík Pchálek a Ondra Palát, kterým tímto gratulujeme a přejeme hodně štěstí ve finálovém kole.


Matematická olympiáda okresní kolo

14-15-vs03-MatematikaV okresním kole matematické olympiády bojovali za naši školu tito žáci: Jana Černá a Martin Kryšpín za šesté třídy, Lea Mořkovská a Míša Koutná za třídy sedmé a Štěpán Pchálek za třídy osmé.

Na prvním místě s plným počtem bodů se umístila Janička Černá ze třídy 6. B. Janička exceluje nejen v matematických soutěžích, a to už od nižších ročníků. Moc ji gratulujeme a přejeme nadále spoustu úspěchů.

I když se ostatní žáci ve svých kategoriích na předních příčkách neumístili, určitě tvrdě bojovali, nicméně konkurence byla silná. Ovšem i postup do okresního kola je velmi úspěšný, takže jim tímto gratulujeme :)


Happy English day

V pátek 1. dubna 2016 proběhl na naší škole již 8. ročník soutěže Happy English Day, kterého se zúčastnilo 17 družstev ze základních škol z opavského okresu. Žáci si mohli v pěti náročných kolech ověřit své znalosti anglického jazyka a zároveň si i vyzkoušet práci v týmu. Děkujeme tímto všem zúčastněným školám a budeme se těšit, že se opět uvidíme v příštím školním roce.


Výsledková listina Happy English day 2016

1. ZŠ B. Němcové (54b.)
2. ZŠ Komárov (49b.)
3. ZŠ Hradec and Moravicí (48,9b.)
4. ZŠ E. Beneše (48,8b.)
5. ZŠ Otická (48,6b.)
6. ZŠ Šrámková (48,5b.)
7. ZŠ Vrchní (45b.)
8.-10. ZŠ Litultovice (44b.), ZŠ Malé Hoštice (44b.), Mařádkova (44b.)
11.-12. ZŠ Englišova (41b.), ZŠ Kylešovice (41b.)
13. ZŠ Vávrovice (38b.)
14. ZŠ Oldřišov (36b.)
15. ZŠ Stěbořice (35b.)
16. ZŠ Hněvošice (33b.)
17. ZŠ Neplachovice (20b.)


Matematický klokan 2016

11-12-vs1KlokanDne 18. 3. 2016 proběhla soutěž Matematický klokan, které se zúčastnilo zhruba 250 žáků nejen z prvního, ale i druhého stupně. Soutěž se uskutečnila ve čtyřech kategoriích, a to cvrček (2., 3. třída), klokánek (4, 5. třída), benjamin (6., 7. třída) a kadet (8., 9. třída).

Na prvních šesti místech, přičemž o některá místa se dělí více soutěžících, se ve výše uvedených kategoriích umístili:

CVRČEK

1. Jan Dušek 3. A
2. Jan Černohorský 3. B
3. Szrajberová 2. B, Pallová 2. B
4. Daniel Mrázek 3. B
5. Ondřej Kuděla 3. A
6. Hana Gilíková 3. A

KLOKÁNEK

1. Jakub Černohorský 5. B
2. Jan Gilík 5. B, Filip Kovář 4. B
3. Anastázie Šefčíková 5. B
4. David Glösl 5. C
5. Markéta Stoklasová 5. A
6. Jan Kupka 4. A

BENJAMIN

1. Michaela Koutná 7. A, Jan Jančík 6. A
2. Květoslava Pavlíčková 6. B
3. Jan Hanuš 7. A
4. Lea Mořkovská 7. A
5. Jana Černá 6. B
6. Jan Ječmínek 7. B

KADET

1. Jan Ibler 9. B
2. Klára Plošková 9. B
3. Ondřej Palát 9. A
4. Tereza Smolková 9. B
5. Zbyněk Kramný 9. B
6. Štěpán Pchálek 8. B

Gratuluji úspěšným řešitelům a děkuji všem soutěžícím za jejich hojnou účast. Přeji našim žákům hodně štěstí i v dalších ročnících, nejen této matematické soutěže.


Pythagoriáda

Dne 21. 3. 2016 proběhlo v aule na Slezské univerzitě okresní kolo matematické soutěže Pythagoriáda pátých tříd. Ze školního kola do kola okresního postoupili dva žáci ze třídy 5. B, a to Jakub Černohorský a Anastázie Šefčíková.
V okresním kole byli úspěšní řešitelé všichni soutěžící, kteří dosáhli minimálního počtu devíti bodů. Stázka Šefčíková získala 12 bodů a Kuba Černohorský 13 bodů. Oběma žákům moc gratulujeme a přejeme spoustu úspěchů v dalších nejen matematických soutěžích.


Prezentace 2016

Prezentace2016Ve středu 16. března proběhla v aule Střední školy průmyslové a umělecké v Opavě finálová přehlídka počítačových prací žáků základních škol v rámci soutěže Prezentace.

Absolutní vítězkou se stala Markétka Nýčová, žákyně 7.B, která obsadila 1. místo v tvorbě krátkého videoklipu. Pozorné a uznalé publikum, ale i odbornou porotu nadchla nápaditým krátkým animovaným filmem "Mravenci útočí!", při jehož výrobě velmi originálně využila tradiční animátorské postupy. Videoklip si můžete prohlédnout zde.

1. místo ve znalostní soutěži týmů z oblasti informačních a komunikačních technologií získali Jáchym Sýkora, Josef Margecín, Rudolf Wittek a Václav Pfleger.

Podrobnější informace o soutěži si můžete přečíst tady.

Všem žákům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů i v dalších soutěžích.


Dětská scéna

Dne 11. 3. 2016 proběhlo okresní kolo recitační soutěže „Dětská scéna“ v Loutkovém divadle SVČ Opava. Soutěže se zúčastnili žáci ze 4 okrsků (Vítkov, Kravaře, Hlučín, Opava). Odborná porota hodnotila přirozenost dětského projevu, vybavenost recitátora, celkovou úroveň a kulturu projevu. Naši školu úspěšně reprezentovaly Nikol Hájková a Klára Plošková. Nikol ve III. kategorii vybojovala krásné 3. místo, Klárka se ve IV. kategorii umístila na pěkném  4. místě. Gratulujeme!!!


Chemická olympiáda

11-12-vs2ChemieV pátek 4. března 2016 proběhlo na ZŠ E. Beneše okresní kolo 52. ročníku chemické olympiády kategorie D.

Soutěž byla rozdělena do dvou šedesátiminutových bloků, zahrnujících teoretické a praktické znalosti o mědi, jejich vlastnostech, způsobech využití, minerálech, reakce s její účastí a odpovídající výpočty. Naši školu reprezentoval Jan Ibler, žák 9.B třídy, který se stal úspěšným řešitelem a skončil na pěkném desátém místě.


Testování SCIO

15-16-vs05-SCIOV testování SCIO žáků 9. tříd nám velkou radost udělal Jan Ibler z 9.B, který dosáhl mimořádného úspěchu. Všichni mu moc blahopřejeme a přejeme neméně stejný úspěch na přijímacích zkouškách.

Ocenění najdete zde a tady.


Přírodovědné soutěže Mendelova gymnázia

V pátek 18. 12. 2015 se naši žáci zúčastnili již 7. ročníku tradiční předvánoční Přírodovědné soutěže Mendelova gymnázia v Opavě. V konkurenci 18 družstev opavských ZŠ obsadili krásné 3. místo.

Složení družstva: Markéta Fuksíková, Jan Ibler, Vít Nohýl

Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci!!!!!


Stavění mostů a rozhledny z Chevy

15-16-vs04Na Střední škole stavební Opava se konaly 2 soutěže ve stavění, a to mostů ze špejlí a rozhledny ze stavebnice Cheva. Ke stavění mostů, kde šlo o poměr váhy mostu a nosnost mostu se přihlásili žáci 9. třídy - Marek Kolb, Jan Katolický, Vojtěch Podzemný, Matěj Bujok, Vojtěch Zygula, Tomáš Godula, a obsadili 7. místo z 20. Žáci 7. tříd - Jan Smékal, Filip Kuča, Matouš Pospíšil, Oliver Uliczka, Boris Halfar osadili 20. místo. Fotky jsou zde.

Stavění rozhledny se zúčastnili a osadili 3. místo z 20 - Hynek Závorka, Štěpán Pchálek, Michal Sliž, David Vadinský, Vratislav Wiesner. Druhý tým obsadil 5. místo - Adam Krybus, Jáchym Sýkora, Vít Nohýl, Josef Margecín, Jakub Vlček. Fotky jsou zde.


Basketbal 3x3

Jan Blaštík, Matyáš Kittel, Vojtěch Stoklasa, Lukáš Klapuch - naši baskeťáci, kteří začínali v přípravce ZŠ Vrchní, vybojovali pro školu velký úspěch a to 2. místo v soutěži AŠSK. Na turnaji byli lepší pouze hráči ZŠ Boženy Němcové. Klukům děkujeme za skvělou reprezentaci školy a gratulujeme k dílčímu úspěchu v tomto sportu. Fotka je zde.


Poznej správnou techniku

15-16-vs03Ve čtvrtek 12. 11. 2015 se žáci z přírodovědných praktik, z kroužku Debrujárů a žáci zapojeni do soutěže Klokan vydali na technickou univerzitu VŠB v Ostravě, kde probíhala akce „Poznej správnou techniku.

Prostory univerzity byly zaplněny nejrůznějšími ukázkami a pokusy, které k technice patří nebo úzce s ní souvisí. Hned první představení pokusů nás netradičními, ale přesto dostupnými pomůckami přesvědčilo o tom, že zvuk můžeme vidět a světlo slyšet. Navíc se můžeme pochlubit tím, že se asistentem na pódiu stal i náš žák Honzík Gilík, který se ničeho nezalekl a byl dobrým pomocníkem hlavního demonstrátora. V prostorách školy se to hemžilo roboty různých velikostí a tvarů, žáci si vyzkoušeli letecký trenažér nebo rozjet vlak jen silou myšlenky. Vše nakonec završili laserovým bludištěm. Foto najdete zde.


Kvarteto

15-16-vs02Dne 10. 11. 2015 se žáci 5. A (N. Mertová, M. Stoklasová, K. Pachmannová, A. Sedláček, S.Přibylská) zúčastnili vědomostně-dovednostní soutěže KVARTETO v prostorách Gymnázia PORG v Ostravě. Měli možnost ověřit si, jak jsou na tom se znalostmi a dovednosti v porovnání s žáky z Moravskoslezského, Olomouckého a Zlínského kraje. A v neposlední řadě mohli vybojovat hodnotné ceny.

Celkem se do soutěže přihlásilo 42 škol, 210 žáků. Žáci naší školy obsadili krásné 11. místo. Možnost zúčastnit se finále jim o vlásek uniklo. K tomuto úspěchu všem moc blahopřejeme!


Logická olympiáda

V průběhu měsíce října proběhlo školní kolo matematické soutěže Logická olympiáda. Úspěšným řešitelem tohoto kola se stal Jakub Černohorský z 5. B, který postoupil do kola krajského.

Krajské kolo se uskutečnilo 6. 11. 2015 v Ostravě a zúčastnilo se jej 53 žáků. Soutěž byla rozdělena do dvou bloků, přičemž v prvním bloku dostali děti test na 30 minut v tištěné formě, po přestávce pak následoval druhý blok, kde byly otázky promítány na plátno. Na závěr programu děti hráli různé zajímavé hry.

Kuba se v krajském kole umístil na krásném 13. místě a tímto mu k úspěchu gratulujeme a přejeme mnoho štěstí i v dalších soutěžích.


Přírodovědný klokan

11-12-vs1KlokanVe středu 14. října proběhla na naší škole soutěž Přírodovědný klokan, kterou pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci. Cílem této soutěže je vzbudit zájem žáků o technické a přírodovědné obory. Žáci řeší 24 úloh, na jejichž zpracování mají 40 minut.

Mezi nejlepší řešitele patří Hana Piechová z 9. A, Anna Řezníčková z 8. B a Ondřej Palát z 9. A třídy.

Všem k dosaženým výsledkům gratulujeme.


Velká cena mladých zoologů

14-15-vs04-LevV ostravské zoologické zahradě proběhlo v minulém týdnu základní kolo soutěže pro žáky 4. a 5. tříd Velká cena malých zoologů. Tématem pátého ročníku je „Zoo Ostrava“. Na 500 žáků z 26 škol Moravskoslezského kraje soutěžilo v sedmičlenných družstvech od středy do pátku vždy v dopoledních hodinách.
Soutěž prověřuje nejen znalosti žáků, ale také jejich fyzickou zdatnost. Trasa je vytyčená po celém areálu zoo z otázek, jejichž správné zodpovězení dovede soutěžící až k cíli. Pro zajímavost - pokud by vždy odpověděli správně, uběhli by vzdálenost 1,1 km. Pokud by ale naopak pokaždé udělali chybu a museli se vždy vracet, trasa by se více než dvakrát prodloužila na 2,7 km. V cíli navíc čekaly další úkoly, které měly prozkoumat vědomosti čtvrťáků a páťáků o ostravské zoo.

Z celkem 72 družstev nakonec vzešlo 6 finálových, která své síly změří ve finále 9. října.

Z naší školy obsadili:
15. místo - ZŠ Vrchní - kapitán Filip Kokeš – družstvo třídy 5. C
17. místo - ZŠ Vrchní - kapitán: Adéla Vondřejcová – družstvo třídy 4. B
33. místo - ZŠ Vrchní - kapitán: Prokop Věncek – družstvo třídy 5. B
37. místo - ZŠ Vrchní - kapitán: Natálie Mertová – družstvo třídy 5. A
55. místo - ZŠ Vrchní - kapitán: Klapuch Dominik – družstvo třídy 4. A

Všem žákům děkujeme za reprezentaci školy. Soutěžícím ze tříd 5. C a 4. B patří navíc i gratulace za krásné umístění v první dvacítce.


Najdi si svou kešku


15-16-vs01"Najdi si svou kešku", tak se jmenovala soutěž, kterou pořádala Střední průmyslová škola stavební Opava. Celkem bylo přihlášeno 22 týmu z celého okresu. Tým z Vrchní ve složení Barbora Burkartová, Štěpán Pchálek, Vratislav Wiesner, Hynek Závorka se umístili na skvělém 5. místě.

Všem gratulujeme a přejeme další úspěchy po celý školní rok 2015/2016. Fotky ze soutěže zde.

GDPR

Ochrana osobních údajů