1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Kontakty

ředitel
mobil:  775 291 654

zástupkyně ředitele
mobil:  602 388 162

kancelář
mobil:  778 757 407

sborovna
mobil:  778 757 408


speciální pedagog
mobil:  775 881 183


výchovná poradkyně
mobil:  775 881 182

družina
mobil:  775 158 692

jídelna
mobil:  606 605 422
web:    zde

hřiště
objednávky: 8 - 14 h
mobil:  778 757 407
info:    zde

Přihlášení

 
Lesewettbewerb: Wer wird Lese-Superstar 2018?
 
Dne 8. 2. 2018 se konalo na Slezské univerzitě kolo škol z Moravskoslezského kraje (Ostrava, Krnov, Bruntál, Klimkovice) recitační soutěže v německém jazyce. Celkem se zúčastnilo 25 žáků. Gratulujeme žákyni Natálii Endrychové za krásné 3. místo a zároveň děkujeme Báře Pachmannové za reprezentaci naší školy. 
 
Okresní kolo soutěže v anglickém jazyce 
 
Okresní kolo soutěže v anglickém jazyce pro školní rok 2017/2018 bylo pro žákyni ZŠ Vrchní Janu Černou mimořádně úspěšné. Jana se umístila na vynikajícím třetím místě, a to přesto, že je žákyní teprve osmého ročníku. Jana tím potvrdila vysokou úroveň znalosti anglického jazyka společně s přirozeným ústním projevem.
 
Školní kolo zeměpisné olympiády
 
11 12 vs6GlobusVe dnech 11.- 12. ledna proběhla školní kola Zeměpisné olympiády. Děti soutěžily ve třech kategoriích. Mezi žáky 6. tříd zvítězil Filip Kovář, další medailová místa obsadila Barbora Mitášová a Filip Říčný. V kategorii 7. tříd si se zadáním olympiády nejlépe vypořádal Max Dlabola. Druhé a třetí místo patří Terezce Vlnové a Davidu Daňkovi. Nejvyrovnanější byla soutěž mezi zástupci 8. a 9. tříd.
 
Zvítězil Vojta Fuksík s těsným rozdílem před Vojtou Stoklasou, Leontýnou Mořkovskou, Martinem Kryšpínem a Eliškou Stonišovou.
 
Vítězům blahopřejeme a držíme palce do okresního kola. 

Přírodovědná soutěž
 
15. prosince 2017 proběhlo na Mendelově gymnáziu okresní kolo 9. ročníku „ Přírodovědné soutěže“ určené pro žáky devátých tříd základních škol. Soutěž, které se letos zúčastnilo 24 týmů, ověřuje znalosti učiva chemie, fyziky, biologie a ekologie. Naši školu reprezentovala dvě tříčlenná družstva. Tým s kapitánkou Michaelou Koutnou a členy Leontinou Mořkovskou a Martinem Kryšpínem se umístil na vynikajícím 2. místě. Tým pod vedením Jana Pchálka a členy Natálii Hájkovou a Tadeášem Horníčkem získal krásné 4. místo. Vyhodnocena byla také videa s chemickou tematikou. Zde náš tým s kapitánem Janem Pchálkem obsadil 1. místo za pokus filtrace přes aktivní uhlí.
 
Blahopřejeme všem zúčastněným žákům k jejich dosaženým výsledkům a přejeme mnoho sil do dalších soutěží.

Konverzační soutěž, prosinec 2017, Šternberk 
 
V letošním roce se podařilo přivést cennou bronzovou medaili z krajského kola Konverzační soutěže v anglickém jazyce, která se každoročně koná ve Šternberku. Tedy třetí místo vybojovala žákyně devátého ročníku Leontína Mořkovská. Velice blízko k medailovému umístění byla Jana Černá (8. roč.), která obsadila 4. místo. Zároveň děkujeme i dalším soutěžícím, kteří se soutěže zúčastnili, Boris Halfar (9.roč.) a Květoslava Pavlíčková (8. roč.).

 
Wettbewerb "Witzige Texte" 
 
Ve spolupráci s oddělením německého jazyka Slezské univerzity v Opavě byla vyhlášena soutěž VTIPNÉ NĚMČINY. Žáci dostali za úkol převyprávět kreslené vtipy. Soutěže se zúčastnilo 67 dětí.
Děkujeme žákyni Alžbětě Zajíčkové a Filipovi Kovářovi za krásné 6. místo!

 
Lange Nacht der kurzen Texte

Dne 28. 11. se konala Lange Nacht der kurzen Texte. Během večera vystoupilo mnoho studentů se svými básněmi a texty nejrůznějších německých autorů. Děkujeme žákyni Natálii Endrychové za její hudební příspěvek. Foto zde.


Velká cena ZOO

Ve středu 8. 11. 2017 se naši žáci 8. a 9. ročníků zúčastnili Velké ceny ZOO Ostrava.

Svou nejlepší připravenost prokázalo družstvo ve složení Hájková Natálie, Vavrečková Nikol, Wittková Lucie, Orlová Ivana, Němcová Nela, kterému k postupu chyběly 4 body.
Gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalších vědomostních soutěžích. Foto zde.

 
Zoo Ostrava

17-18-vs02V pondělí 6. 11. 2017 se konalo školní (postupové) kolo soutěže Zoo Ostrava.

Letošním podzimním tématem jsou LICHOKOPYTNÍCI.

Kdo postoupil?

1. Horníček, Nýč, Kryšpín, Černá, Kotrla
2. Kolková, Lukešová, Trastu, Bravencová, Otáhalová
3. Hájková, Vavrečková Nikol, Wittková, Orlová, Němcová
4. Mořkovská, Kvasničková, Koutná, Kostková, Pachmannová

Foto zde.

Postupujícím družstvům blahopřejeme a ve středu 8. 11. 2017 držíme palce v Ostravě!!!


Učíme se s Honzíkem aneb Policejní pohádky hrou

7. 11. se 4 žáci zúčastnili celokrajské soutěže ve Fulneku „Učíme se s Honzíkem aneb Policejní pohádky hrou“ s preventivní tématikou, která byla určena po žáky 4. tříd ZŠ v Moravskoslezském kraji. Mezi nejlepší 3 místa jsme se neumístili, ale den jsme si užili. Vyzkoušeli jsme si držet policejní zbraně, otisk stopy a seděli jsme na policejní čtyřkolce. Ukázky psovodů se nám také líbily a odvezli jsme si i ceny. Foto zde.


Najdi si svou kešku

17-18-vs01Za lehce deštivého počasí se konal další ročník soutěže Najdi si svou kešku, kterou pořádá SPŠ stavební Opava.

Tým Berušky ve složení - Matouš Pospíšil, Lukáš Klapuch, Vojtěch Fuksík, Ondřej Šíma a Patrik Procházka se umístili na 7. místě.

Celkem se zúčastnilo 29 týmů z celého okresu Opava.

Před závodem chlapci lehce svačili a po návratu z terénu dostali k obědu řízek - fotky zde.


Kreslím, kreslíš, kreslíme

Jako každý rok jsme se úspěšně zúčastnili výtvarné soutěže „Kreslím, kreslíš, kreslíme“, která probíhala v tělocvičně SŠPU 27. 9. 2017.

V kategorii starších žáků získala 3. místo žákyně 9.A třídy Soňa Flasarová a čestné uznání získal žák 4.B třídy Arden Zadrick. Foto zde.

Žákům gratulujeme a všem zúčastněným dekujeme za reprezentaci školy.


Velká cena malých zoologů

14-15-vs04-LevVe čtvrtek 14. září se žáci naší školy zúčastnili soutěže, kterou každoročně pořádá ZOO Ostrava. Družstva složená z žáků tříd 5. B, 4. A a 4. B musela prokázat nejen znalosti z oblasti volně žijících zvířat a rostlin ve městech a na vesnicích, na zahradách a v parcích, ale bylo potřeba také rychle běhat a prokázat orientační schopnosti. Všem účastníkům, kteří se na soutěž ve svém volném čase připravovali a v závodě se velmi snažili reprezentovat co nejlépe naši školu, patří poděkování. Foto zde.