Wettbewerb "Witzige Texte"

Ve spolupráci s oddělením německého jazyka Slezské univerzity v Opavě byla vyhlášena soutěž VTIPNÉ NĚMČINY. Žáci dostali za úkol převyprávět kreslené vtipy. Soutěže se zúčastnilo 67 dětí.
Děkujeme žákyni Alžbětě Zajíčkové a Filipovi Kovářovi za krásné 6. místo!

Lange Nacht der kurzen Texte

Dne 28. 11. se konala Lange Nacht der kurzen Texte. Během večera vystoupilo mnoho studentů se svými básněmi a texty nejrůznějších německých autorů. Děkujeme žákyni Natálii Endrychové za její hudební příspěvek. Foto zde.

Velká cena ZOO

Ve středu 8. 11. 2017 se naši žáci 8. a 9. ročníků zúčastnili Velké ceny ZOO Ostrava.

Svou nejlepší připravenost prokázalo družstvo ve složení Hájková Natálie, Vavrečková Nikol, Wittková Lucie, Orlová Ivana, Němcová Nela, kterému k postupu chyběly 4 body.
Gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalších vědomostních soutěžích. Foto zde.

Zoo Ostrava

17-18-vs02V pondělí 6. 11. 2017 se konalo školní (postupové) kolo soutěže Zoo Ostrava.

Letošním podzimním tématem jsou LICHOKOPYTNÍCI.

Kdo postoupil?

1. Horníček, Nýč, Kryšpín, Černá, Kotrla
2. Kolková, Lukešová, Trastu, Bravencová, Otáhalová
3. Hájková, Vavrečková Nikol, Wittková, Orlová, Němcová
4. Mořkovská, Kvasničková, Koutná, Kostková, Pachmannová

Postupujícím družstvům blahopřejeme a ve středu 8. 11. 2017 držíme palce v Ostravě!!!

Učíme se s Honzíkem aneb Policejní pohádky hrou

7. 11. se 4 žáci zúčastnili celokrajské soutěže ve Fulneku „Učíme se s Honzíkem aneb Policejní pohádky hrou“ s preventivní tématikou, která byla určena po žáky 4. tříd ZŠ v Moravskoslezském kraji. Mezi nejlepší 3 místa jsme se neumístili, ale den jsme si užili. Vyzkoušeli jsme si držet policejní zbraně, otisk stopy a seděli jsme na policejní čtyřkolce. Ukázky psovodů se nám také líbily a odvezli jsme si i ceny. Foto zde.

Najdi si svou kešku

17-18-vs01Za lehce deštivého počasí se konal další ročník soutěže Najdi si svou kešku, kterou pořádá SPŠ stavební Opava.

Tým Berušky ve složení - Matouš Pospíšil, Lukáš Klapuch, Vojtěch Fuksík, Ondřej Šíma a Patrik Procházka se umístili na 7. místě.

Celkem se zúčastnilo 29 týmů z celého okresu Opava.

Před závodem chlapci lehce svačili a po návratu z terénu dostali k obědu řízek - fotky zde.

Kreslím, kreslíš, kreslíme

Jako každý rok jsme se úspěšně zúčastnili výtvarné soutěže „Kreslím, kreslíš, kreslíme“, která probíhala v tělocvičně SŠPU 27. 9. 2017.

V kategorii starších žáků získala 3. místo žákyně 9.A třídy Soňa Flasarová a čestné uznání získal žák 4.B třídy Arden Zadrick. Foto zde.

Žákům gratulujeme a všem zúčastněným dekujeme za reprezentaci školy.

Velká cena malých zoologů

14-15-vs04-LevVe čtvrtek 14. září se žáci naší školy zúčastnili soutěže, kterou každoročně pořádá ZOO Ostrava. Družstva složená z žáků tříd 5. B, 4. A a 4. B musela prokázat nejen znalosti z oblasti volně žijících zvířat a rostlin ve městech a na vesnicích, na zahradách a v parcích, ale bylo potřeba také rychle běhat a prokázat orientační schopnosti. Všem účastníkům, kteří se na soutěž ve svém volném čase připravovali a v závodě se velmi snažili reprezentovat co nejlépe naši školu, patří poděkování. Foto zde.