1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Kontakty

ředitel
mobil:  775 291 654

zástupkyně ředitele
mobil:  602 388 162

kancelář
mobil:  778 757 407

sborovna
mobil:  778 757 408


speciální pedagog
mobil:  775 881 183


výchovná poradkyně
mobil:  775 881 182

družina
mobil:  775 158 692

jídelna
mobil:  606 605 422
web:    zde
 
hřiště
objednávky: 8 - 14 h
mobil:  778 757 407
info:    zde
 
datová schránka
jwymqjc

Přihlášení

 
Opavský průmysl očima dětí
 
17 18 vs03V této fotografické soutěži jsme měli veliké úspěchy. Žáci své fotky měli možnost získat ve strojírenských firmách Ferram, Prestar, AVHB, Elektric Hansen. Nejlepších 5 fotek, ZDE, z naši školy se dostalo do finálového kola, které bylo vystaveno v OC Breda. Každý finalista dostal malé dárky. 
 
Výsledky: Anketa návštěvníků - 3. místo - Řetěz - Jakub Dzida, 2. místo - Zaměřeno na přesnost - Filip Hostinský. Cena odborné poroty - 3. místo Filip Hostinský a 1. místo - Plazma - Ondřej Ševčík - získal nový fotoaparát Canon. Ocenění pro nejúspěšnější školu v soutěži - finanční dar předal primátor města Opava Radim Křupala.
 
Soutěže se ještě zúčastnily Markéta Nýčová - Odraz na olejové hladině, Kateřina Orlíková - Kapesník. Foto zde. Mgr. Aleš Gebauer
 
Megabajtík

13-14-vs8-BajtikDne 16. května 2018 proběhla ve škole Boženy Němcové počítačová soutěž Megabajtík, ve které měli žáci za úkol vytvořit prezentaci na téma "Můj sportovní klub". 

Hodnotila se promyšlená a logická struktura prezentace, náročnost zpracování, hypertextové odkazy a jejich funkčnost a grafické zpracování loga. Ve finálním kole obhájil 3. místo náš žák Šimon Petlák. 

Šimonovi gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů i v dalších soutěžích!
 
Opavská dětská píseň
 
17 18 as02 ZpěvLidové písně v podání několika opavských dětských pěveckých sborů si mohli posluchači vychutnat ve čtvrtek 17. května v Loutkovém divadle.
 
Mezi účastníky nechyběl ani náš sbor tvořený z žáků vyššího stupně, který si připravil písně Mezi horami, Pani mamo švarnu cerku matě a Štyry mile za Opavum. Koncert se povedl a zaplněné divadlo si závěrečnou píseň Tancuj, tancuj zazpívalo se všemi sbory.
 
Velmi děkujeme panu Kosterovi za pozvání, krásně prožité odpoledne a budeme se těšit na další společné muzicírování.
 
Biologická olympiáda 
 
15 16 03ev PtakDne 23. 4. 2018 se naše žákyně Michaela Koutná zúčastnila okresního kola Biologické olympiády kategorie C a skončila v silné konkurenci na pěkném 7. místě. 
 
Vzhledem k výsledku je i stále určitá naděje k případnému postupu do dalšího kola. Budeme držet palce. 

 
Soutěž v technických dovednostech a elektrotechnice
 
Devátého ročníku soutěže na Střední škole technické na Kolofíkově nábřeží se letos zúčastnilo 28 škol. Naši školu reprezentovali žáci 7. tříd - Filip Drozd a Tomáš Rypel. Filip se účastnil soutěže v zámečnických dílnách, kde vyráběl svícen, Tomáš v elektrikářské dílně vyráběl elektronickou kostku. Chlapci zvládli výrobek zhotovit moc pěkně, a Filip za to získal 3. místo. Foto zde. Gebauer 
 
Pythagoriáda
 
13 14 vs5 PythagoriadaV měsíci březnu proběhla, jako již tradičně matematická soutěž Pythagoriáda. Soutěž je určena pro žáky 5. -8. ročníků. Školního kola se zúčastnilo na 115 žáků, z nichž do okresního kola postupují:
 
5. ročník: Honza Černohorský, Hanka Gilíková, Ondra Kuděla, Denis Adamčík a Kája Krybusová
 
7. ročník: Kuba Černohorský, Markétka Stoklasová, Matěj Valík, Kuba Planka, David Daněk a Honza Krček
 
8. ročník: Honza Jančík
 
Všem úspěšným žákům gratulujeme a v okresním kole přejeme nejen hodně štěstí, ale i bystrou mysl.
 
Pangea
 
Žáci naší školy se v únoru zúčastnili mezinárodní matematické soutěže Pangea. V rámci této soutěže si žáci porovnali síly se žáky základních škol celé Evropy. Školního kola se zúčastnilo 170 žáků. Na prvních třech místech se v jednotlivých ročnících umístili: 4. ročník – Matěj Binar, Honza Bravenec, Sára Dubovanová a Alžběta Laresová, 5. ročník – Kája Krybusová, Petr Kutálek, Natálka Pavlíková, Martin Horák, 6. ročník – Filip Kovář, Max Híreš, Barča Pallová, 7. ročník – Kuba Černohorský, Kuba Planka, David Glössl, Honza Krček, 8. ročník – Honza Jančík, Květka Pavlíčková, Pavla Nováková a 9. ročník – Honza Hanuš, Vojta Stoklasa, Lea Mořkovská. Všem gratulujeme! J
 
Do finálového kola, které se uskuteční 11. května v Praze, postupuje Honza Hanuš, kterému tímto gratulujeme a přejeme hodně štěstí ve finálovém kole.
 
Matematický klokan 2017 – školní kolo
 
11 12 vs1KlokanMatematický klokan je soutěž, která probíhá už od 2. třídy. Tvoří ji čtyři kategorie – Cvrček 2. a 3. třídy, Klokánek 4. a 5. třídy, Benjamin 6. a 7. třídy a Kadet 8. a 9. třídy.
 
Školního kola letošního ročníku se ve všech kategoriích dohromady zúčastnilo 260 žáků.
 
Úspěšní žáci:
 
CVRČEK
 
Michal Kovář 3. A 69
Kryštof Holaň 3. B 68
Lucie Manderlová 3. A 65
 
KLOKÁNEK
 
Karolína Krybusová 5. A 105
Michal Matěj 5. A 100
Hanka Gilíková 5. A 100
Honza Černohorský 5. B 100
Ondra Kuděla 5. A 98
 
BENJAMIN
 
Jakub Černohorský 7. B 101
Markéta Stoklasová 7. C 92
Filip Kovář 6. B 89
 
KADET
 
Michaela Koutná 9. A 83
Jan Pchálek 9. A 78
Jana Černá 8. B 78
Jan Jančík 8. A 76
Velká cena ZOO 2018
Dne 21. 3. 2018 se 20 našich "mladých biologů" 2. stupně (4.družstva) zúčastnilo soutěže VELKÁ CENA ZOO 2018 v Ostravě. Přestože jsme vzhledem k velké konkurenci nakonec nepostoupili do dalšího kola (vždy postupuje 
jen 10 nejlepších družstev), neztratili jsme se a skončili jsme v popředí startovního pole. V některých případech byl postup velmi blízko viz. výsledky dostupné na: http://www.zoo-ostrava.cz/cz/zoo-pro-skoly/souteze/ 
Mockrát děkujeme za reprezentaci naší školy. 
Mgr. Havlas
Chemická olympiáda
11 12 vs2ChemieV pátek 2. března proběhl na ZŠ Edvarda Beneše 54. ročník okresního kola Chemické olympiády kategorie D. Náročnou soutěž tvořily dva devadesátiminutové celky. Teoretická část byla zaměřena na kovy – měď, hliník, zinek, hořčík, železo a jeho výrobu.
Úkolem žáků v praktické části bylo pomocí pokusů určit neznámý kov a jeho množství ve vzorku. V obou částech soutěže byly zahrnuty i chemické výpočty pomocí vzorců a rovnic.
Soutěže se zúčastnilo 28 žáků ze 14 škol okresu Opava. Naši školu reprezentovali Natálie Hájková z 9. B třídy a Jan Pchálek z třídy 9. A, který se umístil na krásném 5. místě. Oběma děkujeme za reprezentaci školy ve vědomostní soutěži. Výsledky zde.
Dětská scéna 2018 – okrskové kolo recitační soutěže
„Slova jsou naším největším nevyčerpatelným zdrojem magie,“ pronesl v jednom z dílů Harryho Pottera Albus Brumbál. A právě kouzlu mluveného slova patřilo v pátek 23. února Loutkové divadlo v Opavě, kde proběhlo okrskové kolo recitační soutěže. Letos se ho zúčastnilo přes sto žáků základních škol z Opavy a nejbližšího okolí. Naši školu reprezentovali v kategorii žáků 2. a 3. tříd Daniela Otáhalová a Filip Brokl, kteří především sbírali první zkušenosti. Druhá kategorie (4. – 5. třída) byla nabitá skvělými výkony. O to větší radost nám udělali Matěj Rychlý a Hana Gilíková, kteří postoupili do okresního kola. J Lucie Rudyncová a Dagmar Žáková bojovaly se svými texty ve třetí kategorii. Obě předvedly velmi pěkný výkon a jsou příslibem pro další ročníky. Poslední a zároveň nejvyrovnanější kategorie se zúčastnila, letos již potřetí, žákyně osmého ročníku Nikol Hájková. Všem recitátorům děkujeme za jejich snahu a předvedené výkony. Matějovi a Hance gratulujeme a budeme držet palce v březnu.

Lesewettbewerb: Wer wird Lese-Superstar 2018?
Dne 8. 2. 2018 se konalo na Slezské univerzitě kolo škol z Moravskoslezského kraje (Ostrava, Krnov, Bruntál, Klimkovice) recitační soutěže v německém jazyce. Celkem se zúčastnilo 25 žáků. Gratulujeme žákyni Natálii Endrychové za krásné 3. místo a zároveň děkujeme Báře Pachmannové za reprezentaci naší školy. 

Okresní kolo soutěže v anglickém jazyce 
Okresní kolo soutěže v anglickém jazyce pro školní rok 2017/2018 bylo pro žákyni ZŠ Vrchní Janu Černou mimořádně úspěšné. Jana se umístila na vynikajícím třetím místě, a to přesto, že je žákyní teprve osmého ročníku. Jana tím potvrdila vysokou úroveň znalosti anglického jazyka společně s přirozeným ústním projevem.
Školní kolo zeměpisné olympiády
11 12 vs6GlobusVe dnech 11.- 12. ledna proběhla školní kola Zeměpisné olympiády. Děti soutěžily ve třech kategoriích. Mezi žáky 6. tříd zvítězil Filip Kovář, další medailová místa obsadila Barbora Mitášová a Filip Říčný. V kategorii 7. tříd si se zadáním olympiády nejlépe vypořádal Max Dlabola. Druhé a třetí místo patří Terezce Vlnové a Davidu Daňkovi. Nejvyrovnanější byla soutěž mezi zástupci 8. a 9. tříd.
Zvítězil Vojta Fuksík s těsným rozdílem před Vojtou Stoklasou, Leontýnou Mořkovskou, Martinem Kryšpínem a Eliškou Stonišovou.
Vítězům blahopřejeme a držíme palce do okresního kola. 

Přírodovědná soutěž
15. prosince 2017 proběhlo na Mendelově gymnáziu okresní kolo 9. ročníku „ Přírodovědné soutěže“ určené pro žáky devátých tříd základních škol. Soutěž, které se letos zúčastnilo 24 týmů, ověřuje znalosti učiva chemie, fyziky, biologie a ekologie. Naši školu reprezentovala dvě tříčlenná družstva. Tým s kapitánkou Michaelou Koutnou a členy Leontinou Mořkovskou a Martinem Kryšpínem se umístil na vynikajícím 2. místě. Tým pod vedením Jana Pchálka a členy Natálii Hájkovou a Tadeášem Horníčkem získal krásné 4. místo. Vyhodnocena byla také videa s chemickou tematikou. Zde náš tým s kapitánem Janem Pchálkem obsadil 1. místo za pokus filtrace přes aktivní uhlí.
Blahopřejeme všem zúčastněným žákům k jejich dosaženým výsledkům a přejeme mnoho sil do dalších soutěží.

Konverzační soutěž, prosinec 2017, Šternberk 
V letošním roce se podařilo přivést cennou bronzovou medaili z krajského kola Konverzační soutěže v anglickém jazyce, která se každoročně koná ve Šternberku. Tedy třetí místo vybojovala žákyně devátého ročníku Leontína Mořkovská. Velice blízko k medailovému umístění byla Jana Černá (8. roč.), která obsadila 4. místo. Zároveň děkujeme i dalším soutěžícím, kteří se soutěže zúčastnili, Boris Halfar (9.roč.) a Květoslava Pavlíčková (8. roč.).

Wettbewerb "Witzige Texte" 
Ve spolupráci s oddělením německého jazyka Slezské univerzity v Opavě byla vyhlášena soutěž VTIPNÉ NĚMČINY. Žáci dostali za úkol převyprávět kreslené vtipy. Soutěže se zúčastnilo 67 dětí.
Děkujeme žákyni Alžbětě Zajíčkové a Filipovi Kovářovi za krásné 6. místo!

Lange Nacht der kurzen Texte

Dne 28. 11. se konala Lange Nacht der kurzen Texte. Během večera vystoupilo mnoho studentů se svými básněmi a texty nejrůznějších německých autorů. Děkujeme žákyni Natálii Endrychové za její hudební příspěvek. Foto zde.


Velká cena ZOO

Ve středu 8. 11. 2017 se naši žáci 8. a 9. ročníků zúčastnili Velké ceny ZOO Ostrava.

Svou nejlepší připravenost prokázalo družstvo ve složení Hájková Natálie, Vavrečková Nikol, Wittková Lucie, Orlová Ivana, Němcová Nela, kterému k postupu chyběly 4 body.
Gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalších vědomostních soutěžích. Foto zde.

Zoo Ostrava

17-18-vs02V pondělí 6. 11. 2017 se konalo školní (postupové) kolo soutěže Zoo Ostrava.

Letošním podzimním tématem jsou LICHOKOPYTNÍCI.

Kdo postoupil?

1. Horníček, Nýč, Kryšpín, Černá, Kotrla
2. Kolková, Lukešová, Trastu, Bravencová, Otáhalová
3. Hájková, Vavrečková Nikol, Wittková, Orlová, Němcová
4. Mořkovská, Kvasničková, Koutná, Kostková, Pachmannová

Foto zde.

Postupujícím družstvům blahopřejeme a ve středu 8. 11. 2017 držíme palce v Ostravě!!!


Učíme se s Honzíkem aneb Policejní pohádky hrou

7. 11. se 4 žáci zúčastnili celokrajské soutěže ve Fulneku „Učíme se s Honzíkem aneb Policejní pohádky hrou“ s preventivní tématikou, která byla určena po žáky 4. tříd ZŠ v Moravskoslezském kraji. Mezi nejlepší 3 místa jsme se neumístili, ale den jsme si užili. Vyzkoušeli jsme si držet policejní zbraně, otisk stopy a seděli jsme na policejní čtyřkolce. Ukázky psovodů se nám také líbily a odvezli jsme si i ceny. Foto zde.


Najdi si svou kešku

17-18-vs01Za lehce deštivého počasí se konal další ročník soutěže Najdi si svou kešku, kterou pořádá SPŠ stavební Opava.

Tým Berušky ve složení - Matouš Pospíšil, Lukáš Klapuch, Vojtěch Fuksík, Ondřej Šíma a Patrik Procházka se umístili na 7. místě.

Celkem se zúčastnilo 29 týmů z celého okresu Opava.

Před závodem chlapci lehce svačili a po návratu z terénu dostali k obědu řízek - fotky zde.


Kreslím, kreslíš, kreslíme

Jako každý rok jsme se úspěšně zúčastnili výtvarné soutěže „Kreslím, kreslíš, kreslíme“, která probíhala v tělocvičně SŠPU 27. 9. 2017.

V kategorii starších žáků získala 3. místo žákyně 9.A třídy Soňa Flasarová a čestné uznání získal žák 4.B třídy Arden Zadrick. Foto zde.

Žákům gratulujeme a všem zúčastněným dekujeme za reprezentaci školy.


Velká cena malých zoologů

14-15-vs04-LevVe čtvrtek 14. září se žáci naší školy zúčastnili soutěže, kterou každoročně pořádá ZOO Ostrava. Družstva složená z žáků tříd 5. B, 4. A a 4. B musela prokázat nejen znalosti z oblasti volně žijících zvířat a rostlin ve městech a na vesnicích, na zahradách a v parcích, ale bylo potřeba také rychle běhat a prokázat orientační schopnosti. Všem účastníkům, kteří se na soutěž ve svém volném čase připravovali a v závodě se velmi snažili reprezentovat co nejlépe naši školu, patří poděkování. Foto zde.

GDPR

Ochrana osobních údajů