1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Kontakty

ředitel
mobil:  775 291 654

zástupkyně ředitele
mobil:  602 388 162

kancelář
mobil:  778 757 407

sborovna
mobil:  778 757 408


speciální pedagog
mobil:  775 881 183


výchovná poradkyně
mobil:  775 881 182

družina
mobil:  775 158 692

jídelna
mobil:  606 605 422
web:    zde
 
hřiště
objednávky: 8 - 14 h
mobil:  778 757 407
info:    zde
 
datová schránka
jwymqjc

Přihlášení

 
Okrskové kolo recitace 2020
 
19 20 vs07Boj o postupová místa do okresu se již tradičně uskutečnil v prostorách opavského loutkového divadla. Také letos se sešlo velké množství recitátorů, a tak bylo od počátku jasné, že uspět nebude snadné.
 
Kromě maximálního počtu zástupců v kategoriích od druhých do devátých tříd nás letos reprezentoval také prvňáček Ondřej Fládr, který se s básní Dobrý den rozhodně velkého pódia nezalekl a s úsměvem na tváři postoupil! J Další dvě kategorie nižšího stupně byly tradičně obsazeny nejpočetněji a my jsme moc rádi, že se naši žáci se svými výkony rozhodně neztratili. Foto zde.
 
Kategorie vyššího stupně nabízejí boj již ostřílených „mazáků“. O to větší radost máme z postupu hned tří našich recitátorů. Adam Czech, Matěj Rychlý a Klára Vadinská se tak 13. března představí v okresním kole. Všem gratulujeme, děkujeme za skvělou domácí přípravu a držíme palce dál!
 
Matematická olympiáda okresní kolo
 
13 14 vs6 OlympiadaV posledním lednovém týdnu proběhlo okresní kolo matematické olympiády pro žáky pátých a devátých tříd. Naši školu reprezentovali Radka Balloková, Jakub Nosek a Michal Kovář za pátý ročník, Jakub Černohorský a Matěj Valík za devátý ročník.
 
I přesto, že byla konkurence velmi silná, se naši žáci umístili na krásných místech, zejména pak zástupci pátého ročníku, kteří se všichni stali úspěšnými řešiteli okresního kola.
 
Jednotlivě Radka Balloková na nádherném 2. místě, Michal Kovář na krásném 11. místě a Kuba Nosek na pěkném 34. místě. Hochům z devátého ročníku děkujeme za maximální nasazenost, se kterou do toho šli.
 
Všem moc gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalších soutěžích.
 
Školní kolo recitační soutěže
 
Po loňském velmi úspěšném ročníku jsme letos vstoupili do recitační soutěže plní očekávání a nadějí. Krásné básně, ale i prozaické texty byly na Vrchní k poslechu ve středu 12. 2. Stejně jako loni se ho i letos společně zúčastnili žáci obou stupňů. Mladší tak měli možnost sledovat již ostřílené kolegy a něčemu se přiučit, starší pak prožili příjemné dopoledne při poslechu často známých veršů a mohli podpořit své mladší kamarády. Foto zde.
 
Nejvíce porotu zaujali a do okrskového kola postoupili tito žáci:
 
Kategorie 2. a 3. třída:
Czech Daniel, Mertová Elen
 
Kategorie 4. a 5. třída:
Dubovanová Klára, Humplík Václav
 
Kategorie 6. a 7. třída:
Rychlý Matěj, Czech Adam
 
Kategorie 8. a 9. třída:
Vadinská Klára, Rudyncová Lucie
 
Všem recitátorům děkujeme za krásný kulturní zážitek a postupujícím přejeme mnoho štěstí v dalších kolech.
 
Den přírodních věd
 
14 15 vs2 FyzikaDne 20. listopadu 2019 se v budově Slezského gymnázia a v přilehlé sportovní hale uskutečnila výjimečná akce - projektový den pod názvem Den přírodních věd, které se za naši školu zúčastnili A. Parvová, J. Černohorský a M. Valík.
 
Studenti gymnázia si připravili pro ostatní žáky spoustu nádherných stanovišť. Všichni se zde seznámili s robotikou, vesmírem a virtuálním průvodcem lidského těla, prozkoumali periodickou tabulku pomocí rozšířené reality.              
 
Ve fyzikální laboratoři dělali pokusy s vodíkem a propan-butanem. Nejzajímavější bylo ohnivé tornádo (proudění vzduchu), levitace magnetu (opačné póly) a tvoření obrázků zvukem z reproduktorů. V chemické laboratoři  přeměnil laborant měď na zlato (reakce Cu+Zn+NaOH), poté žáci vdechovali helium a pozorovali změnu hlasu.                  
 
V chemické posluchárně dělali pokusy s plyny: lití horké vody na suchý led, mražení karafiátu, jablka a chipsů kapalným dusíkem, zapalování unikajícího vodíku. Seznámili se s historií i současností vesmírných programů různých zemí, vlastníma rukama vyrobili raketu s pohonem na hořící plyn a zúčastnili se např. únikové hry, kde hledali Jokera. Tímto způsobem se vyučující a studenti gymnázia snažili žáky přesvědčit, že přírodní vědy umí být i zábavné. Všichni si akci opravdu užili.
 
Recitujeme v němčině 
 
(Lesewettbewerb für Grundschulen am Lehrstuhl für Deutsch der Schlesischen Universität in Opava 11.2.2020 „Wer wird Lese-Superstar?“)
 
Dne 11. února se konala na Slezské univerzitě soutěž v recitaci a dramatizaci německých textů. Soutěže se zúčastnilo 21 žáků z opavských škol, z Bruntálu, Karviné a Přerova. Naši školu reprezentovali žáci 7. tříd - Adam Czech, Jan Černohorský a Matěj Rychlý, který vybojoval krásné 5. místo. Moc děkujeme a těšíme se příště ! Foto zde.

Přírodovědná soutěž
 
Dne 13.12.2019 se na Mendelově gymnáziu uskutečnila přírodovědná soutěž, které se zúčastnila dvě družstva z naší školy. Družstvo ve složení Matěj Valík, Anežka Parvová a David Daněk skončili na krásném 2. místě. Video, které natočili, bylo dokonce ohodnoceno jako nejlepší. Moc jim blahopřejeme a všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Video pokusu zde.
 
Stužkonoska modrá
 
19 20 vs03Dne 26. 9. 2019 se žáci naší školy zúčastnili recitační soutěže Stužkonoska modrá, která se uskutečnila v rámci festivalu Bezručova Opava.
 
Své recitační umění předvedli Matěj Rychlý (7. B), Adam Czech (7. A) a Viktorie Bendová (7. A). Spolu s nimi se soutěže zúčastnilo dalších sedm žáků z jiných základních škol. Foto zde.
 
S potěšením oznamujeme, že první dvě místa obsadili právě žáci naší školy: Matěj Rychlý (1. místo), Adam Czech (2. místo). Výhercům gratulujeme a přejeme mnoho dalších recitačních úspěchů!

 
Výstava kreslených obrázků
 
19 20 vs06Dne 2. 12. 2019 se vybraní žáci třídy 6.A zúčastnili výstavy kreslených obrázků s názvem Vánoce v lese, která navazovala na environmentální akci Sázení stromů na Svaté Anně pod záštitou magistrátu města Opavy.
 
Mezi 5 nejúspěšnějších obrázků byla vybrána kresba žákyně Alžběty Laresové.
 
Foto zde.

 
Přírodovědný klokan 
 
Soutěže se zúčastnilo 45 žáků z osmých a devátých tříd. Tato soutěž ověřuje vědomosti z přírodopisu, zeměpisu, fyziky a matematiky. První tři místa obsadili: Filip Kovář, 8. B – 77 bodů Antonín Kozelský, 8. A – 74 bodů Jakub Černohorský, 9. B – 67 bodů.
 
Tímto žákům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalších soutěžích. 
 
Logická olympiáda 
 
Logická olympiáda už podle názvu odpovídá své obtížnosti. Školního kola se zúčastnilo na 50 žáků. Do krajského kola postoupil Jakub Černohorský ze třídy 9. B. Krajské kolo proběhlo ve městě Ostrava, kde se Jakub umístil na krásném 11. místě.
 
Moc Kubovi gratulujeme a těšíme se na jeho další úspěchy.
 
Kreslíš, kreslím, kreslíme
 
19 20 vs02Dne 2. října se žáci naší školy zúčastnili soutěže „Kreslíš, kreslím, kreslíme“ na Střední průmyslové a umělecké škole v Opavě. Foto zde.
 
Gratulujeme Honzíkovi Varadymu, který získal Čestné uznání a také Markétě Stoklasové za 3. místo :D
Den s němčinou
 
Dne 15. 10. jsme prožili krásný. Soutěž se odehrávala v Obecním domě a žáci si prošli zajímavá stanoviště, kde se dozvěděli mnoho  informací o Německu. Vyhráli jsme krásné 3. místo a byli jsme odměněni dárky.
 
Následoval koncert německého hudebníka Uwe Kaa, kde jsme si mohli zazpívat a společně zatancovat. Foto zde.
 
Dávají za nás ruku do ohně
 
19 20 vs0110. 10. 2019 proběhlo v Praze vyhlášení soutěže "Dávají za nás ruku do ohně", do které se naši žáci zapojili již v minulém školním roce. Motivem bylo namalovat hasičské auto budoucnosti. Porota vybírala z více jak pětiset obrázků. Proto nás velice těší, že obrázek Mariána Žáka z 6.B, byl vybrán jako druhý nejlepší obrázek z nižšího stupně a malba jeho spolužačky Nely Vašicové jako nejnápaditější. Cenu předával sám generál hasičské stanice Praha – Modřany. Žáci si odnesli hodnotné ceny a z celé akce měli velký zážitek. Foto zde.
 
Děkujeme za reprezentaci školy!
 

GDPR

Ochrana osobních údajů