1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Kontakty

ředitel
mobil:  775 291 654

zástupkyně ředitele
mobil:  602 388 162

kancelář
mobil:  778 757 407

sborovna
mobil:  778 757 408


speciální pedagog
mobil:  775 881 183


výchovná poradkyně
mobil:  775 881 182

družina
mobil:  775 158 692

jídelna
mobil:  606 605 422
web:    zde

hřiště
objednávky: 8 - 14 h
mobil:  778 757 407
info:    zde
 
datová schránka
jwymqjc

Přihlášení

 
Přírodovědná soutěž
 
Dne 13.12.2019 se na Mendelově gymnáziu uskutečnila přírodovědná soutěž, které se zúčastnila dvě družstva z naší školy. Družstvo ve složení Matěj Valík, Anežka Parvová a David Daněk skončili na krásném 2. místě. Video, které natočili, bylo dokonce ohodnoceno jako nejlepší. Moc jim blahopřejeme a všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Video pokusu zde.
 
Stužkonoska modrá
 
19 20 vs03Dne 26. 9. 2019 se žáci naší školy zúčastnili recitační soutěže Stužkonoska modrá, která se uskutečnila v rámci festivalu Bezručova Opava.
 
Své recitační umění předvedli Matěj Rychlý (7. B), Adam Czech (7. A) a Viktorie Bendová (7. A). Spolu s nimi se soutěže zúčastnilo dalších sedm žáků z jiných základních škol. Foto zde.
 
S potěšením oznamujeme, že první dvě místa obsadili právě žáci naší školy: Matěj Rychlý (1. místo), Adam Czech (2. místo). Výhercům gratulujeme a přejeme mnoho dalších recitačních úspěchů!
 
Výstava kreslených obrázků
 
19 20 vs06Dne 2. 12. 2019 se vybraní žáci třídy 6.A zúčastnili výstavy kreslených obrázků s názvem Vánoce v lese, která navazovala na environmentální akci Sázení stromů na Svaté Anně pod záštitou magistrátu města Opavy.
 
Mezi 5 nejúspěšnějších obrázků byla vybrána kresba žákyně Alžběty Laresové.
 
Foto zde.

 
Přírodovědný klokan 
 
Soutěže se zúčastnilo 45 žáků z osmých a devátých tříd. Tato soutěž ověřuje vědomosti z přírodopisu, zeměpisu, fyziky a matematiky. První tři místa obsadili: Filip Kovář, 8. B – 77 bodů Antonín Kozelský, 8. A – 74 bodů Jakub Černohorský, 9. B – 67 bodů.
 
Tímto žákům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalších soutěžích. 
 
Logická olympiáda 
 
Logická olympiáda už podle názvu odpovídá své obtížnosti. Školního kola se zúčastnilo na 50 žáků. Do krajského kola postoupil Jakub Černohorský ze třídy 9. B. Krajské kolo proběhlo ve městě Ostrava, kde se Jakub umístil na krásném 11. místě.
 
Moc Kubovi gratulujeme a těšíme se na jeho další úspěchy.
 
Kreslíš, kreslím, kreslíme
 
19 20 vs02Dne 2. října se žáci naší školy zúčastnili soutěže „Kreslíš, kreslím, kreslíme“ na Střední průmyslové a umělecké škole v Opavě. Foto zde.
 
Gratulujeme Honzíkovi Varadymu, který získal Čestné uznání a také Markétě Stoklasové za 3. místo :D
Den s němčinou
 
Dne 15. 10. jsme prožili krásný. Soutěž se odehrávala v Obecním domě a žáci si prošli zajímavá stanoviště, kde se dozvěděli mnoho  informací o Německu. Vyhráli jsme krásné 3. místo a byli jsme odměněni dárky.
 
Následoval koncert německého hudebníka Uwe Kaa, kde jsme si mohli zazpívat a společně zatancovat. Foto zde.
 
Dávají za nás ruku do ohně
 
19 20 vs0110. 10. 2019 proběhlo v Praze vyhlášení soutěže "Dávají za nás ruku do ohně", do které se naši žáci zapojili již v minulém školním roce. Motivem bylo namalovat hasičské auto budoucnosti. Porota vybírala z více jak pětiset obrázků. Proto nás velice těší, že obrázek Mariána Žáka z 6.B, byl vybrán jako druhý nejlepší obrázek z nižšího stupně a malba jeho spolužačky Nely Vašicové jako nejnápaditější. Cenu předával sám generál hasičské stanice Praha – Modřany. Žáci si odnesli hodnotné ceny a z celé akce měli velký zážitek. Foto zde.
 
Děkujeme za reprezentaci školy!
 

GDPR

Ochrana osobních údajů