Třídní učitelka: Kamil Quis

BESEDA V KNIHOVNĚ

V pátek 20. května jsme v rámci projektu E.C.H.R.E. European Cultural Heritage: Resource for Education vyrazili do knihovny v Kateřinkách, abychom se naučili pracovat s encyklopediemi.

Po příchodu jsme se rozdělili na 4 družstva a plnili jsme různé úkoly. Vyhledávali jsme knížky podle určitého tématu, naučili jsme se, jak se encyklopedie rozdělují podle čísel a kde je v knihovně můžeme najít. Potom jsme se podívali na krátkou prezentaci.

Na závěr jsme si společně vyrobili vlastní encyklopedii. Foto zde.

DEN BEZ TABÁKU

V pondělí 23. května jsme šli do Obecního domu na besedu o škodlivosti kouření. Rozdělili jsme se na 4 skupiny a studentky ze Střední zdravotnické školy nám vyprávěly o škodlivosti kouření. Ukazovali nám také obrázky poškozených plic a dávali nám otázky. Za správné odpovědi jsme získali malé odměny.

Potom jsme se přesunuli do velkého sálu a tam jsme se podívali na kreslený a zajímavý film o kouření.

Na závěr jsme šli do parku, kde jsme plnili úkoly na stanovištích. Byla to zábava a ještě jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací. Foto zde.

DOPRAVNÍ VÝCHOVA

Ve středu 25. května jsme měli vyrazit na dopravní hřiště v Malých Hošticích. Bohužel už od rána hustě pršelo, takže naše akce byla zrušena. Aby nám to nebylo líto, tak jsme si dopravní výchovu udělali ve třídě.

Nejdřív jsme si zopakovali dopr. značky a situace,a pak jsme vyplnili pracovní list. Poté jsme si zahráli dopravní hru na interaktivní tabuli. Nakonec jsme si ve skupinách vyrobili malé dopravní hřiště z papíru, špejlí a plastelíny.

Doufáme, že se na opravdové dopravní hřiště v Malých Hošticích stihneme podívat ještě v tomto školním roce! Foto zde.

KULIHRÁŠEK

Naše třída se zapojila do projektu Kulihrášek - sadíme hrách. Každý dostal krabičku, ve které byl květináč, nálepky, hlína a semínka hrachu.

Nejprve jsme si označili každý svůj květináč nálepkami, potom jsme do něj nasypali hlínu a přidali semínka hrachu. Nahoru jsme je zase zasypali hlínou a polili vodou.

Týden jsme sledovali, jak rostou nejdřív kořínky a pak i samotná rostlinka. Po týdnu jsme si odnesli květináč s malými hrášky domů, abychom si je mohli přesadit na záhonek. Foto zde.

Už teď se těšíme na úrodu!

DEN MLÁĎAT

V pátek 22. dubna jsme u příležitosti oslav Dne Země vyrazili na Školní statek, kde byl Den mláďat. Nejdřív jsme si společně prohlédli hospodářská zvířata a jejich mláďata, pak jsme posvačili a pustili se do soutěžení. Mohli jsme zdolávat překážkovou dráhu, skákat na skákacím míči, hrát fotbal nebo si vyrobit papírové zvíře.

Také jsme si mohli prohlédnout auta policistů a vojenskou techniku. Zajímaví byli také draví ptáci, které jsme si mohli posadit na ruku. Nechyběli ani pejsci, kteří cvičili agility a šlo jim to skvěle.

Celý den nám svítilo sluníčko, takže jsme odcházeli spokojeni a dobře naladěni.

OZDRAVNÝ POBYT

V pondělí ráno 4. dubna jsme vyrazili na ozdravný pobyt na Malou Moravu na Severomaravskou chatu. Přijeli jsme rovnou na výborný oběd a pak jsme se šli ubytovat. Všichni jsme měli moc hezké pokoje, které jsme se po celý pobyt snažili mít uklizené. Někomu se to dařilo více, někomu méně.

Každý den jsme si povídali o přírodě a pak jsme vyrazili do lesa vše prozkoumat. Měli jsme přednášku o papoušcích, svezli jsme se na koních a při celodenním výletě do města Králíky jsme si zašli na pizzu. Během celého pobytu jsme získávali odznaky za dovednosti, které ovládají zvířata (nejtěžší bylo vydržet mlčet jako ryba).

Trošku nás zlobilo počasí, protože nám asi 3x nasněžilo! Byli jsme však na to připraveni a zvládli jsme postavit sněhuláky a obrovské sněhové koule, které jsme kutálely po svahu.

Občas nám bylo trošku smutno, ale rychle jsme se rozveselili při večerním zábavném programu.

Ve čtvrtek 14. dubna jsme se šťastně vrátili domů a těšili se na Velikonoce.

VÁNOCE

Poslední školní den jsme si ve třídě udělali vánoční besídku. Nejdřív jsme si vyzdobili třídu vánočními ozdobami, které jsme si sami vyrobili.

Potom jsme měli vánoční tombolu, kde si každý vylosoval číslo a podle toho dostal dáteček. Během losování jsme ochutnávali cukroví a nezapomněli jsme ani na vánoční koledy.

Pěkně jsme se naladili na vánoční atmosféru a těšili se na Štědrý den.

Fotozde.

PLÁN AKCÍ

Září

- vycházka po Opavě –„ Poznej své město“