Třídní učitelka: Kamil Quis

Rozvrh hodin třídy najdete zde

Plán akcí 5. B do konce roku 2017

ZÁŘÍ

V měsící září se naši žáci zúčastnili soutěží ve florbale a házené, také výtvarné soutěže, přespolního běhu
a Velké ceny mladých zoologů.

ŘÍJEN

Na měsíc říjen plánujeme sportovní den v Kravařích, výchovný koncert a návštěvu knihovny PB.
Někteří žáci se také zúčastní Cyklo-fotografického kurzu.

Přírodovědná vycházka
Návštěva opevnění v Milostovicích a památníku v Hrabyni.

PROSINEC

Mikulášská nadílka ve třídě
Vánoční jarmark
Vánoční aerobic a laťka
Vánoční besídka ve třídě
Přírodovědný projekt - Podnebné pásy

RAFTY

Ve čtvrtek 8. června jsme byli na raftech v městských sadech. Když jsme dorazili do Loděnice, převlékli jsme se a rozdělili se na několik skupin. Všichni jsme si to náramně užili. Jakmile jsme dojezdili, šli jsme opékat špekáčky. Někdo si opekl i rohlík. Kluci potom hráli fotbal a holky se opalovali. Nikomu se nechtělo odcházet. Všichni jsme si to skvěle užili. Foto zde

Napsal Honza Dušek, 4.A

Záchranná stanice Bartošovice

V pátek 12. května jsme opět společně 4.A a 4.B vyrazili na výlet. Tentokrát jsme jeli autobusem do Bartošovic, kde je největší Záchranná stanice pro volně žijící živočichy v kraji.
Nejprve jsme si prohlédli voliéry s různými dravci, od sovy, přes poštolku až po orla. Ke každému jsme se dozvěděli zajímavý příběh, jak se do stanice dostal a jaká ho čeká budoucnost. Ve většině případů už musí dravci zůstat na stanici, protože by život ve volné přírodě nezvládli.
Poté jsme se přesunuli dovnitř, kde jsme se dozvěděli další zajímavé informace např. jak se starat o ptáčata, která vypadnou z hnízda, nebo jak rozpoznat zmiji od užovky a jak se chovat v lese. Potom jsme si mohli na památku koupit drobný dárek a vyzkoušet si různé aktivity na zahradě stanice, které měli prověřit naše znalosti.
Celý výlet se nám všem moc líbil a rádi se do Záchranné stanice vypravíme i příště. Foto zde.

Den mláďat

V pátek jsme společně 4.A a 4.B vyrazili na Školní statek u Zemědělské školy, kde probíhal Den mláďat. Tam i zpět jsme šli pěšky, což dalo některým dost zabrat. Ale stálo to za to!
Po příchodu jsme si prohlédli různá domácí zvířata, od králíčků až po koně. Potom jsme měli rozchod, abychom se mohli zúčastnit co nejvíce soutěží. Po areálu jsme chodili ve skupinkách a plnili jsme různé úkoly, za které jsme si nakonec mohli vybrat sladkou odměnu. Viděli jsme také sportovní vystoupení žáků Zemědělské školy, vojáků a psí agility.
Někteří z nás si stihli opéct i špekáček! Do školy jsme se vrátili unavení, ale spokojení a nadšení. Foto zde.

Kreslený komix

Dne 8. 2. jsme se zúčastnili slavnostního vyhodnocení soutěže "Kreslený komix.", který se uskutečnil v knihovně P. Bezruče. Před Vánocemi jsme se totiž přihlásili do této soutěže. Našim úkolem bylo napsání kresleného komixu  již s předem určenými slovy. Celá třída jsme se do toho pustila s velkým nadšením, vymýšleli jsme, kreslili a naše úsilí se vyplatilo. Byli jsme odměněni krásnou Školní encyklopedií a navíc každý z dětí dostal reflexní pásek s logem  města . Budeme se těšit na další výtvarné a literární projekty. Foto zde.

Za třídu 4. B Kamila Šoltysová

A zase jeden Halloween...

2. listopadu naši třídu opět navštívila Bludimíra z Černého lesa. Oproti minulému roku si děti nepřinesly strašidelné pokrmy z domu, ale vyrobily si je přímo ve škole. Vypadaly skvěle a chutnaly ještě lépe. Hýřily barvami, chutí i rozmanitostí poživatin. Nejdůležitější na tom vše bylo, že si ten den zase všichni parádně užili. Škoda jen, že u toho nebyla paní učitelka. Ještě, že se mohla alespoň kouknout na fotky :-)

Lovu zdar a strašidlům zvláště

Vaše Bludimíra

Škola v přírodě

V pondělí 6. června jsme vyrazili společně 3.A a 3.B na školu v přírodě do hotelu Visalaje v Beskydech. Cesta utekla jako voda a my jsme přijeli do překrásné přírody plné rozkvetlých kytek a stromů. Po drobných neshodách jsme se ubytovali na pokojích a vyrazili jsme do lesa. Po celou dobu nám přálo počasí, sluníčko svítilo a bylo krásně teplo. Zvládli jsme túru na Švarnou Hanku, kde jsme pozorovali hvězdářským dalekohledem Slunce i túru na Bílý Kříž. Kromě toho jsme hráli spoustu soutěží a her v lese i na louce. Velmi oblíbená byla přehazovaná na pískovém hřišti. Každý den byl plný zábavy, her a dobrodružství. Dozvěděli jsme se mnoho nového nejen o lese a horách, ale i o sobě navzájem. Na památku jsme si ozdobili tričko podle vlastní fantazie pomocí speciálních barev a šablon. Všem se nám na Škole v přírodě moc líbilo a už se těšíme na příští rok, až zase vyrazíme za poznáváním přírody. Foto zde.

Velikonoce v Rožnově

Dne 22. března jsme vyrazily (3. A + 3. B) do Rožnova . Čekal nás tam úžasný pořad o Velikonocích. Všichni jsme se dozvěděli spoustu nových zajímavostí o tom, proč vlastně tento svátek slavíme. V každé chalupě nás čekalo příjemné překvapení. Ochutnali jsme nejen tradiční pečené jidáše, ale také pokrm pučálku v podobě usmaženého hrachu, který všem moc chutnal. Kromě toho jsme i shlédli vynášení Moreny a jak dříve chodili chlapci na pomlázku v dobových krojích. Nazdobili jsme si i vajíčka voskovou technikou a vyzdobili jsme si břízové větvičky barevnými pentlemi. Foto zde.
Všem se nám tam moc líbilo a celý den jsme si náležitě užili. Určitě se tam zase někdy rádi vrátíme.

Halloweenské vyučování

Jelikož letošní Halloween nám letos vyšel na víkendový den, uspořádali jsme si proto menší strašení hned v pondělí 2. 11. Do třídy přiletěla Bludimíra z Černého lesa a začalo strašidelné vyučování, na kterém samozřejmě nechybělo nejen originální jídlo, ale také rej masek (mnohdy přímo hrůzostrašných). Všichni si celý den náležitě užili a už teď se těší na příští rok. Foto zde.

S pozdravem Bludimíra a celá třída 3. B