1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Kontakty

ředitel
mobil:  775 291 654

zástupkyně ředitele
mobil:  602 388 162

kancelář
mobil:  778 757 407

sborovna
mobil:  778 757 408


speciální pedagog
mobil:  775 881 183


výchovná poradkyně
mobil:  775 881 182

družina
mobil:  775 158 692

jídelna
mobil:  606 605 422
web:    zde

hřiště
objednávky: 8 - 14 h
mobil:  778 757 407
info:    zde
 
datová schránka
jwymqjc

Přihlášení


Třída 9.C
Třídní učitelka: Martina Večerková
Třídní samospráva:

Zástupci třídy: Lucie Rudyncová, Pavel Pivoda
Pokladník: Jiří Vítek

 
Rozvrh hodin třídy najdete zde


9. ročník
 
Akce:
Veletrh povolání
V
e čtvrtek 25. 10. jsme se zúčastnili Veletrhu povolání, který se konal v opavské víceúčelové hale. Zde jsme mohli navštívit stánky, které prezentovaly jednotlivé střední školy. Zástupci těchto škol nám odpovídali na otázky, a dokonce nám někdy úředvedli praktickou ukázku nebo jsme si mohli některé činnosti sami vyzkoušet. 
Autor: T. Uhliarová
 
 

8. ročník

 
Akce:
 
17. - 21.9. 2018 – Výměnný program s Německem – poznávací a jazykový projekt
4.10. 2018 – Planeta Země – kino Mír
8.10. - 12.10. 2018 – Cyklisticko-fotografický kurz
24.10. 2018 – Sportovní den v Buly Aréně Kravaře
26.10. 2018 – Projektový den „Osudové osmičky“                                                                                                                            Děti učí děti, workshopy k významným  mezníkům československé historie
31.10. 2018 – Slezské divadlo Opava – Kytice
15.11. 2018 – Den otevřených dveří OHK Opava - prezentace škol města
28.11. 2018 – Exkurze - Vídeň
11. - 15.12. 2018  – Lyžařsko-poznávací kurz Rakousko
20.12. 2018 – Vánoční jarmark ZŠ Vrchní
10.2. -15.2. 2019 – Lyžařský výcvik Karlov
1.4. 2019 – Slezské divadlo Opava – Jak je důležité míti Filipa
17.4. 2019 – workoutová skupina Fenix Opava- prezentace trávení volného času
6. - 11.5. 2019 – Výměnný program v Německu – poznávací a jazykový projekt
21.5. 2019 – Praha – historicko-zeměpisná exkurze
31.5. 2019 – Planeta Oxidan – vzdělávací program zaměřený na efektivní využití zdrojů, odpadní vody
25.6. 2019 – Branný den

 
Planeta Oxidan
 
Pod tímto názvem se ukrývá vzdělávací program organizovaný Severomoravskými vodovody a kanalizacemi Ostrava, který se zaměřuje na efektivní využití zdrojů, především na péči o odpadní vodu a na odpovědné nakládání s ní. Naši žáci osmých ročníků se s tímto vzdělávacím programem setkali v pátek 31. 5. 2019. Pod vedením zkušených animátorek si ověřili své vědomosti formou zábavné hry plné soupeření, plnění úkolů i konstruktivního myšlení nutného k záchraně planety Oxidan.Žáci byli rozděleni do dvou týmů a objevovali novou planetu Oxidan, velmi bohatou na zdroje, která poskytovala blahobyt. Mezi oběma expedicemi začal probíhat konkurenční boj, jehož cílem bylo ovládnutí zdrojů a postupně celé planety. Během budování nové bohatší společnosti se začaly objevovat první problémy se znečištěním, především zdrojů vody. To mělo neblahý dopad na množství a dostupnost užitkové vody. Každý tým hledal optimální řešení této svízelné situace. Úkolem hry bylo pochopit odpovědnost při nakládání se zdroji a uvědomit si, že rozkvět společnosti není možný bez vzájemné spolupráce, šetrného zacházení s vodními zdroji a produkovanou odpadní vodou.
 
 
ŠKOLNÍ VÝLET  - BRNO
 
Náš výlet začal ve středu cestou vlakem do Brna . Když jsme dorazili, přesunuli jsme se z nádraží ke Kapucínské hrobce. Po prohlídce jsme  šli  na Zelný trh, kde jsme si koupili čerstvě ovoce , zeleninu  a výbornou zmrzlinu.  Poté jsme procházeli město, prohlíželi jsme si krásné budovy a po obědě v " Mekáči " jsme se vydali  na hrad Špilberk, kde jsme měli prohlídku kasemat.  Šli  jsme  pak na ,,šalinu" , kterou jsme se svezli až k Brněnské přehradě a tam jsme čekali na parník, kterým jsme dopluli  k našemu ubytování. Večer jsme viděli nádherný ohňostroj. Druhý den jsme strávili na pláži hraním volleyballu a koupáním. Celý výlet jsme si moc užili.
 
 
Návštěva žáků z Německa
 
V září  navštívili naši školu žáci z Graf- Stauffenberg Realschule Bamberg. Užili jsme si krásný týden plný společných zážitků. Navštívili jsme Jeseníky, Hradec nad Moravicí, Vítkovice, zaplavali jsme si v Aquaparku a zahráli golf v Kravařích. Myslím, že to bylo přínosem jak pro nás tak pro ně. Procvičili jsme si angličtinu, našli nové přátelé a především užili plno legrace. Já osobně jsem se ujala této příležitosti a jednoho Němce ubytovala a nemůžu se dočkat, až my navštívíme je a poznáme jejich město a okolí. 
Lucie Rudyncová
 
 
 Cyklistický kurz 
 
Jako jediný zástupce naši třídy jsem se zúčastnil cyklistického kurzu v Karlově a musím napsat, že jsem za to velice rád.  Celý týden jsme si užívali naplno každou chviličku a najeli bez mála 200km. Zažili jsme dřinu do kopce i bezva sjezdy z nich, projeli si těžkou trať plnou nástrah při jízdě zručnosti, prošli se po hřebenu Jeseníků při odpočinkové túře a hlavně zažili spoustu legrace. 
Jiří Vítek
 
 
Sportovní den
 
24.10. 2018 jsme opět po roce navštívili Buly Arénu v Kravařích. Při tom jsme si mohli vyzkoušet různé sporty. Např. fotbal, tenis, hokej, bowling, sebeobranu a oblíbené dovádění v bazénu.  Všichni jsme si to užili a doufáme, že přisti rok pojedeme zase. 
 Tereza Uhliarová, Nela Svěráková
 
 
Divadelní představení Kytice
 
Dne 31.10. jsme navštívili divadelní představení Kytice ve Slezském opavském divadle. Měli jsme možnost vidět hrané příběhy z knihy Kytice od známého autora K.J.Erbena. Mezi povídky námi viděné patří: Vodník, Zlatý kolovrat, Štědrý večer a Svatební košile. Představení se nám moc líbilo a jsme rádi, že jsme se tohoto představení mohli zúčastnit. 
 Eliška Rudolfová, Monika Samková 
 
 
 Soutěž zoologů Ostrava
 
Dne 15. 11. 2018 jsme vyrazili  (Klára, Anit, Filip, Kuba a Matěj) spolu s 9. B, 7. A a 7. B na  přírodovědnou  soutěže mladých zoologů v Zoo Ostrava. Měli jsme 2 hodiny na to, abychom si prošli Zoo a poté jsme  v pavilonu Evoluce  museli vyřešit soutěžní úkoly.   Nebylo nám oznámeno, kolikátí jsme skončili, ale byl to super výlet. 
Klára Vadínska a Anita Vavrlová
 
 
Soutěž mosty -  Bridgebuilder game 
 
Nejdůležitějším úkolem v soutěži Bridge Builder game je postavit ze špejlí a provázků co nejlehčí most, který unese co nejvíce. Týmy jsou řazeny podle poměru: váha, kterou most unese, děleno váha mostu. Vyhrává tým s největším poměrem.  Já jsem se zúčastnil této soutěže společně s mými spolužáky a náš most dopadl nad očekávání dobře. Obsadili jsme sice až 19. místo, ale byli jsme se svou prací spokojení a získali jsme do příštího ročníku nové zkušenosti.
Jiří Vítek
 
 
Sportovní soutěže
 
Zástupci naší třídy se pravidelně účastní různých sportovních soutěží. Tady je přehled:
Přespolní běh u Sádrového jezera.  Soutěže se zúčastnili žáci Filip Drozd, David Glössl a Marie Dlabolová plus další žáci z jiných tříd…Soutěž jsme si užili a myslím že se nám také  povedla. Děvčata obsadila  nádhernou druhou   příčku a kluci 
Štafeta  8 x 200 m - finále Velké ceny ZŠ okresu Opava v atletice. Ve štafetě se nám dařilo až na menší chyby, které jsme udělali. Ale i tak se těšíme na další rok. KDY TO UŽ VYHRAJEME!!! 
Plavání: Ve čtvrtek odpoledne 22.11.2018  se vydalo 36 zástupců naší školy bojovat na plavecký stadion.  Soutěž to byla týmová, plavalo se 4x 50m. Náš borec Pavel Pivoda zaplaval sice nejlépe, ale bohužel to v této týmové soutěži nestačilo. Na předních příčkách jsme se neumístili.
Ve středu 17. 10. 2018 proběhlo okresní finále ve stolním tenise IV. kategorie. Z naší třídy se zůčastnili Jakub Ballok a David Glössl. Poměřili jsme své síly s družstvy základních škol v Opavě a umístili se na 6. místě.
David Glössl
 
 
Rybaření s Pavlem a Kubou 
 
V předvánočním čase naši kluci Pavel Pivoda a Jakub Ballok připravili pro žáky 7. třídy přednášku na téma ryby.  Konkrétně se zaměřili zejména na rybaření, kde mají vlastní zkušenosti.  
Přednáška byla velmi zajímavá a většině zúčastněných žáků se velmi líbila. 
 
Zájezd do rakouských Alp 11.-16.12. 2018 
 
V první polovině prosince se žáci vyššího stupně i s rodiči vydali na lyžařsko-poznávací zájezd do Rakouských Alp. 
První den jsme vyjížděli ráno z Opavy autobusem a mířili jsme do Alp. Kromě krátké zastávky v Mikulově jsme se po cestě podívali i na pěkné vánoční trhy v Salzburku. Nasáli jsme vánoční atmosféru a pokračovali dál do malého městečka Flattach kde jsme byli ubytovaní. Večer jsme přijeli, usadili se na pokojích a vychutnali si výbornou večeři. 
Druhý den jsme se vydali do nejbližšího lyžařského střediska Mölltal kde jsme si užili sice zamračený, ale pěkný lyžovací den. Sluníčko se ukázalo pouze na pár minut a potom se zase schovalo. 
Třetí den jsme se vydali do trochu vzdálenějšího střediska Sillien kde ráno sluníčko pěkně svítilo, ale po půlhodince se přivalil mrak, který zakryl jak sluníčko tak taky většinu sjezdovek a tak jsme se přesunuli do nižší nadmořské výšky, kde byla zase viditelnost dobrá. Po cestě zpátky na ubytování jsme se stavily podívat na vánoční trhy v Lienzu, které nebyly tak velké jako v Salzburku, ale byly taky pěkné. 
Čtvrtý den jsme se vydali do střediska Kals-Matrei. Tentokrát sluníčko přeci jen vylezlo a dělalo nám chvíli radost, ale v tento den se v tomto středisku zrovna odehrávala předváděcí akce lyží pro slovince tak bylo na sjezdovkách trochu plno, ale stejně jsme si to užili. 
Pátý a zároveň poslední den jsme se vydali opět do střediska Mölltal kde jsme si užili pěkný poslední a mrazivý den. S lyžováním jsme skončili trochu dříve, abychom jsme se stihli sbalit. Kolem půl čtvrté hodiny jsme vyjeli z Flattachu a vyrazili jsme zpátky domů do Opavy. Po cestě jsme dělali jen zdravotní přestávky a kolem druhé hodiny ráno následujícího dne jsme byli v Opavě. 
Celý zájezd jsme si parádně užili. A už se těšíme, jestli to příští rok vyjde zase. 
Jakub Planka 
 
 
Retrobajty- Slezská univerzita v Opavě
 
Věděli jste, že první počítače byly tak velké, že vážily až 40 kg a neměly ani část výkonu, které mají počítače dnes? Výstava Retrobajty nám ukázala ty nejstarší počítače, které jsme si mohli jen představit. Samozřejmě, že tam byly také komponenty a diskety, které měly až 8 palců. Výstava byla s průvodem, který se nám snažil přiblížit počítačovou dobu dávno minulou a předal nám řadu zajímavých informací.Také jsme si mohli zkusit pracovat na počítačích a hrát hry na konzolích.
Lukáš Kubánek
 

7. ročník

Čtenářská gramotnost

26.9. 2017 jsme v rámci projektového dne zdokonalovali naše čtenářské znalosti a dovednosti. Našim tématem bylo dílo K.J.Erbena "Kytice". Přečetli jsme si balady Poklad, Vodník, Svatební košile a plnili úkoly zadané k textům. Na závěr jsme shlédli všechny tři balady ve filmovém zpracování.


Exit tour

V úterý 3.10. jsme na naší škole v rámci preventivního programu přivítali hudebníky z Kalifornie, kteří nám představili svou kapelu v rámci turné "EXIT TOUR". Žáci zažili rockový koncert přímo v tělocvičně, která se na dopoledne změnila v opravdovou stage. Poté byly připraveny besedy a výukové bloky s lektory na téma sex, pohlavní nemoci, sebevědomí, stravovací návyky aj. Bylo to pro nás velmi zajímavé a netradiční vyučování.


Sportovní den

Ve středu 18.10. jsme zase po roce vyrazili na sportovní den do Bully centra v Kravařích. Každý z nás si vybral dvě aktivity, které nás baví /např. fotbal, bruslení, bowling, plavání aj./ a se svými kamarády si užil parádní den plný zábavy a sportu.

Výchovný koncert

Středa 25.10. byla pro nás neobvyklá, protože jsme vyučování začali v Knihovně Petra Bezruče. Měli jsme hodinu hudební výchovy s klavíristou Dominikem Fajkusem a violoncellistou Janem Hanouskem. Pánové nás provedli dějinami hudby od baroka až po současnost. Vyslechli jsme si spoustu skladeb a zjistili jsme, že i v dřívějších dobách se skládala hudba, která má hodně společného s tou současnou a můžeme ji poslouchat i dnes.Plánované akce

31.5. Exkurze Dlouhé Stráně
13.6. Divadlo loutek Ostrava - Hodina Komenského
15.6. Školní výlet Bouzov, Javoříčské jeskyně


Slezské divadlo

Už celý měsíc jsme se těšili na den 27. 4. 2017, kdy jsme navštívili Slezské divadlo, kde jsme shlédli muzikál "Noc na Karlštejně". Živá hudba, krásné kostýmy a veselý příběh zaujal všechny žáky šestých tříd. O přestávce jsme si prohlédli prostory divadla, občerstvili jsme se a těšili na druhou část příběhu. Závěrečný potlesk odměnil všechny herce a my plni zážitků odcházeli do školy.

Výstava Josefa Lady

Žáci šestých tříd navštívili v měsíci březnu výstavu Josefa Lady v Domě umění. V animačním programu se dověděli spoustu nových poznatků z malířova života, z jeho počátků tvorby. Zjistili, že nejen rodná ves Hrusice, hrající si děti, vodníci i ponocní byli jeho náměty, ale také komiksy, které kreslí do novin a časopisů. A uvědomili si, že musel vynaložit spoustu úsilí, snahy a píle, aby se stal známým a oblíbeným malířem.

Sportujeme!

Středeční dopoledne 9.11.2016 strávila naše třída ve sportovním centru Buly Aréna v Kravařích. V příjemném prostředí jsme si užili bazénu, ledové plochy, tělocvičny i sportovní haly. Všichni jsme se vraceli spokojeni a načerpali jsme nové síly do další práce ve škole.

Drama dílny

Nové vědomosti a poznatky můžeme získávat i zábavnou formou. Důkazem toho jsou drama- dílny, které proběhly na naši škole v pátek 11.listopadu. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí o J.A. Komenském a zkusili si zahrát divadlo. Moc se nám to všem líbilo.


Den jazyků

Dne 18. 11. proběhl na naši škole Den jazyků. Tentokrát poněkud netradičně si každá třída vybrala svou zemi. Žáci měli za úkol v jednotlivých předmětech prezentovat znalosti o této zemi, např. jazyk, zeměpis, přírodopis, kulturu a zvyky. Byla to pro ně nelehká úloha a tímto bychom chtěly poděkovat všem za vynaložené úsilí a práci.
M. Večerková, E. Tošenovská


Adapťák 6.C

Adaptační kurz byl super. Byly pro nás přichystané bezvadné hry, při kterých jsme se více poznali a sblížili, nejenom my žáci mezi sebou, ale také s paní učitelkou. Strávili jsme hodně času v lese, opekli si špekáčky a spali jsme v chatkách. Moc se mi tam líbilo a ještě bych tam zůstala. Foto zde.
Lucie Rudyncová


GDPR

Ochrana osobních údajů