Třídní učitelka: Ivana Eleková

Rozvrh hodin třídy najdete zde

Vážení rodiče,

milé děti, děkuji za příjemné 2 roky, které jsme spolu prožili. A zde jsou n
ejnovější fotkyPřeji Vám i dětem bezpečné a pohodové prázdniny.

Ludmila Bočková

Vážení rodiče,

Předkládám Vám další informace a fotky ze života žáčků 2.A.

V měsíci listopadu jsme prožili zajímavé dopoledne v knihovně PB v Kateřinkách. Paní knihovnice nám přečetly strašidelné příběhy a pohádky s českými strašidýlky, čerty, hejkaly, čarodějkami a skřítky. Krásně jsme se všichni báli, ale to už k podzimu patří. Do školy jsme si odnesli knihu „Modrý poťouch“, ze které jsme si dlouho společně četli na pokračování.

A už tu byl advent. Pěkně jsme si vyzdobili třídu, k čemuž nám přispěly i babičky Vaška Galvase a Vandy Bočkové, které nám poslaly adventní věnce a svícen. Děkujeme.
Mikuláš a čertíci, čertíkova školička, diskotéka, dárky od Mikuláše, písničky, texty v čítance a říkanky o Mikuláši, malování, kreslení, skládání a výroba čertíků a Mikulášů, to máme moc rádi.
Výlet autobusem do Vánočního skanzenu v Rožnově byl velmi zajímavý. Potkali jsme valašské čerty a Mikuláše a za pěknou koledu jsme dostali sušené křížaly. Mňam. A v bílém oblečení s husím křídlem v ruce nám smetla vše nedobré rožnovská Lucie.
V malých, dřevem zateplených chaloupkách nás vítali hospodáři a hospodyně, které nám vyprávěli pohádky, ukázali výrobu perníčků, svíček, mrváňků (malé kousky vánočkového pečiva), lití olova i pouštění lodiček, rozkrajování jablíček a další vánoční zvyky a obyčeje našich předků na Valašské dědině. Zkusili jsme si, jak se učilo a zpívalo ve staré škole, zahráli si na tři krále a v poslední chaloupce nám tetičky uvařily teplý čaj z devatera bylin a ochutnali jsme vánoční perníkovou buchtu. Byli jsme příjemně unaveni, vše se nám moc líbilo
A to byly Vánoce i před dveřmi naší třídy. Vánoční besídka, ochutnávka cukroví,, dárky pro kamarády, vánoční koledy i vánoční jarmark se vydařil. V závěru roku jsme dostali pěkný dárek od firmy Ferram, nové úbory pro naše děti, které zpívají v malém Vrchňáčku. Děkujeme
A teď hurá na plavání, lyžařský výcvik, vysvědčení a druhé pololetí školního roku 2016/2017.
Všechno nejlepší Vám všem do nového roku přeje tř. učitelka Vašich dětí Ludmila Bočková

Zprávičky z 2. A třídy

Rozloučili jsme se s první třídou veselou diskotékou, zdravými dobrotkami a pěkným vysvědčením. Odnesli jsme si zážitky ze školních lavic na velké, skutečné a zasloužené prázdniny. Ahoj školo, sejdeme se opět v září.

Prázdniny utekly jako voda a stojíme na prahu 2. A třídy. Přichází k nám nová žákyně Alice Kaplanová, odešel do ZŠ Štítina náš kamarád Honza Hájek. Je nás opět 28. školáčků.

Naše kamarádka Tran Mai Huong se vrátila z prázdnin ve Vietnamu, kde byla u své babičky. Přivezla dětem vietnamské dobrotky i pěkný obraz na památku.

Ve druhé třídě nás čeká více učení, úkolů, spousta soutěží, sportování i zpívání.

Už v září jsme zpívali v KD Opava, kde jsme přivítali malé nové občánky našeho města. Kamarádka Sofie Pavlíková z naší třídy hrála ve Slezském divadle Opava v muzikálu Mrazík, a tak jsme se tohoto představení rádi zúčastnili. Bylo to moc pěkné. Sofie byla úžasná.

Podzim jsme přivítali tradičním dnem pro zdraví, ochutnávkou specialit z ovoce a zeleniny, vytvořili jsme si výstavu ovoce a zeleniny, společně s rodiči jsme vyrobili originální podzimáčky. Sklidili jsme úrodu z naší školní zahrádky, uvařili dobrý šípkový a mátový čaj, oslavili jsme den zvířátek, sbírali jsme kaštany pro zvířata, nasbírali jsme spoustu papíru do celoškolní soutěže.

Spousta žáků 2.A se zaregistrovala a zúčastnila mat./log. olympiády, proběhlo první kolo eurorébusu, byli jsme v knihovně na pohádkové lekci, v literární výchově jsme se podrobně seznámili s kamarády z komiksu Čtyřlístek.

V rámci sportovního dne v Bully aréně Kravaře jsme bruslili, plavali, hráli tenis, bowling a prožili super dopoledne.

Děti 2.A třídy zazpívaly na benefičním koncertu v kostele sv. Václava, který se konal na podporu nemocných dětí. Organizátorům i účastníkům této akce se vystoupení našich malých kamarádů moc líbilo.

Jsme rádi, že se mezi nás do druhé třídy vrátil náš kamarád Daniel Lazecký, který se zotavuje po nepříjemné havárii. Držíme mu palce a rádi mu pomáháme.

Do konce pololetí 2016/2017 nás čeká spousta dalších zajímavých akcí. Na všechno se těšíme.