Třídní učitelka: Veronika Krajíčková

Rozvrh hodin třídy najdete zde

Akce třídy 3. A ve školním roce 2019/2020

Testování nadání žáků

Na konci listopadu se děti zúčastnily výzkumu k diplomové práci studentky FSS MU. Hlavním cílem bylo zjistit, v jaké oblasti jsou děti nejvíce šikovné, co jim jde méně a v neposlední řadě odhalit mírné náznaky deficitů v učení (především dyslexie). Děti hrály didaktickou hru na PC, následně psaly písemný test a poslední částí byly individuální pohovory se studentkou. Výsledky by měly být dostupné v průběhu března.

Kočičí zahrada

Od října v naší třídě probíhá projekt Kočičí zahrada. V rámci tohoto projektu mají děti jednou za měsíc skupinovou práci se školní psycholožkou. Celým projektem provází několik koček, které děti postupně seznamují s různými problémy a nástrahami, které je mohou potkat ve škole i mimo ni.

Návštěva Slezského muzea

Dne 14. 11. jsme se třídou 3. A navštívili Slezské muzeum. Měli jsme zde edukační program na téma „Krajina kolem nás“. Děti si nejdříve vyslechly krátké povídání o různorodosti krajiny v našem nejbližším okolí, poté se seznámily s materiály, které se využívají  především v oděvním průmyslu - vlna, len, konopí. Program byl zakončen tvořivou dílnou, kde si žáci mohli vyrobit sovičku. Foto zde.

Beseda o Vesmíru

V pátek 5. 11. jsme se s třídou 3. A zúčastnili besedy na téma Vesmír. Besedu vedla paní Tomanová ze SVČ, která měla pro děti připravena krátká videa, obrázky a jiné materiály přibližující fungování sluneční soustavy, střídání dne a noci a fáze měsíce.

Dopravní hřiště

Na konci září jsme se zúčastnili praktické výuky dopravní výchovy na dopravním hřišti Mírová. V první části se nám věnovala paní instruktorka při prezentaci různých dopravních situací a jejich řešení.

V druhé části dopoledne se děti staly účastníky silničního provozu a samy si vyzkoušely dodržování pravidel na kolech a koloběžkách.

Komentovaná prohlídka MiniZOO

Ve středu 9. 10. jsme se zúčastnili s třídou 3. A komentované prohlídky minizoo. Nejdříve jsme se

blíže seznámili s možnostmi ochrany zvířat, které žijí v naší bezprostřední blízkosti. Dále nás

pracovnice minizoo provedla všemi částmi zoo a podala nám základní informace o jednotlivých

zvířatech. Děti měly možnost si pohladit hady, drobné hlodavce, rozpoznat různé druhy ryb, želv a

ptáků. Završením celé akce byla možnost zahrát si hru typu AZ kvíz a ověřit si tak nově získané

informace. Foto zde.

Knihovnická lekce Skřítci okolo nás

S dětmi jsme navštívili knihovnu v Kateřinkách, kde jsme se seznámili s různými skřítky, kteří žijí

v našem okolí. Jednalo se o skřítky domácí, lesní, luční, školní, mediální a vzácné druhy skřítků.

Nejvíce nás zaujal skřítek Škraloup a Překlep, jejichž cílem je dělat neplechu v knihách.

Září

- Dopravní výchova

- Procházka po významných památkách Opavy

- Sběr kaštanů