Třídní učitelka: Monika Pospíšilová

Rozvrh hodin třídy najdete zde

Projekt Opava

Minulý týden jsme se věnovali projektu Opava (zároveň ještě v rámci projektu E.C.H.R.E. European Cultural Heritage: Resource for Education). Velmi nás bavilo pracovat ve skupinách a vzájemně si předávat informace o historii našeho města a jeho památkách. Foto zde.

Cesta dějinami města

Dne 17. 10. jsme se zúčastnili krásné besedy o Opavě – Cesta dějinami města. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o našem městě. Bylo to moc zábavné a v rámci projektu E.C.H.R.E. European Cultural Heritage: Resource for Education. Také jsme si vyzkoušeli dobové kostýmy. Foto zde.

Návštěva zámku v Raduni

Jaro jsme v tomto školním roce přivítali návštěvou zámeckého parku v Raduni. Při společné procházce zámeckým parkem jsme věnovali pozornost rozmanitým změnám jarní přírody, určovali jsme jarní květiny, poznávali ptactvo a drobné zvířectvo a rovněž jsme si připomínali, jak důležité je naši přírodu chránit a jak se k ní máme chovat. Po procházce v parku následovala komentovaná prohlídka zámku Raduň , kam jsme vyrazili rámci projektu E.C.H.R.E. European Cultural Heritage: Resource for Education. V zámku nás přivítala průvodkyně v dobovém kostýmu, která nás provedla celým zámkem a sdělila nám spoustu zajímavostí týkajících se nejen samotného života na zámku, ale také tradic spojených s oslavou Velikonoc na zámku. Její výklad byl velmi zajímavý a pro děti poutavý. Dokonce jsme si mohli vyzkoušet, jak lidé v minulosti prali prádlo a poznali jsme i exotická zvířata z dalekých cest.