Třída 7.A

třídy najdete zde

Plánované akce

Čtenářská gramotnost

26.9. 2017 jsme v rámci projektového dne zdokonalovali naše čtenářské znalosti a dovednosti. Našim tématem bylo dílo K.J.Erbena "Kytice". Přečetli jsme si balady Poklad, Vodník, Svatební košile a plnili úkoly zadané k textům. Na závěr jsme shlédli všechny tři balady ve filmovém zpracování.

Exit tour

V úterý 3.10. jsme na naší škole v rámci preventivního programu přivítali hudebníky z Kalifornie, kteří nám představili svou kapelu v rámci turné "EXIT TOUR". Žáci zažili rockový koncert přímo v tělocvičně, která se na dopoledne změnila v opravdovou stage. Poté byly připraveny besedy a výukové bloky s lektory na téma sex, pohlavní nemoci, sebevědomí, stravovací návyky aj. Bylo to pro nás velmi zajímavé a netradiční vyučování.

Sportovní den

Ve středu 18.10. jsme zase po roce vyrazili na sportovní den do Bully centra v Kravařích. Každý z nás si vybral dvě aktivity, které nás baví /např. fotbal, bruslení, bowling, plavání aj./ a se svými kamarády si užil parádní den plný zábavy a sportu.

Výchovný koncert

Středa 25.10. byla pro nás neobvyklá, protože jsme vyučování začali v Knihovně Petra Bezruče. Měli jsme hodinu hudební výchovy s klavíristou Dominikem Fajkusem a violoncellistou Janem Hanouskem. Pánové nás provedli dějinami hudby od baroka až po současnost. Vyslechli jsme si spoustu skladeb a zjistili jsme, že i v dřívějších dobách se skládala hudba, která má hodně společného s tou současnou a můžeme ji poslouchat i dnes.

Plánované akce

31.5. Exkurze Dlouhé Stráně
13.6. Divadlo loutek Ostrava - Hodina Komenského
15.6. Školní výlet Bouzov, Javoříčské jeskyně

Sportovní den a Den prevence

Na konci června proběhl na Stříbrném jezeře již tradiční den v přírodě, který měl za úkol procvičit a upevnit znalosti a dovednosti ve zdravovědě, střelbě, topografii a zručnosti. Střelba ze vzduchovky, hod granátem na terč a chůze po slack „lajně“ byly opět výzvou pro všechny zúčastněné. Tradičně dětem zpestřovali disciplíny i zástupci místního hasičského sboru ukázkami svého umění.

Slezské divadlo

Už celý měsíc jsme se těšili na den 27. 4. 2017, kdy jsme navštívili Slezské divadlo, kde jsme shlédli muzikál "Noc na Karlštejně". Živá hudba, krásné kostýmy a veselý příběh zaujal všechny žáky šestých tříd. O přestávce jsme si prohlédli prostory divadla, občerstvili jsme se a těšili na druhou část příběhu. Závěrečný potlesk odměnil všechny herce a my plni zážitků odcházeli do školy.

Výstava Josefa Lady

Žáci šestých tříd navštívili v měsíci březnu výstavu Josefa Lady v Domě umění. V animačním programu se dověděli spoustu nových poznatků z malířova života, z jeho počátků tvorby. Zjistili, že nejen rodná ves Hrusice, hrající si děti, vodníci i ponocní byli jeho náměty, ale také komiksy, které kreslí do novin a časopisů. A uvědomili si, že musel vynaložit spoustu úsilí, snahy a píle, aby se stal známým a oblíbeným malířem.

Sportujeme!

Středeční dopoledne 9.11.2016 strávila naše třída ve sportovním centru Buly Aréna v Kravařích. V příjemném prostředí jsme si užili bazénu, ledové plochy, tělocvičny i sportovní haly. Všichni jsme se vraceli spokojeni a načerpali jsme nové síly do další práce ve škole.

Drama dílny

Nové vědomosti a poznatky můžeme získávat i zábavnou formou. Důkazem toho jsou drama- dílny, které proběhly na naši škole v pátek 11.listopadu. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí o J.A. Komenském a zkusili si zahrát divadlo. Moc se nám to všem líbilo.

Den jazyků

Dne 18. 11. proběhl na naši škole Den jazyků. Tentokrát poněkud netradičně si každá třída vybrala svou zemi. Žáci měli za úkol v jednotlivých předmětech prezentovat znalosti o této zemi, např. jazyk, zeměpis, přírodopis, kulturu a zvyky. Byla to pro ně nelehká úloha a tímto bychom chtěly poděkovat všem za vynaložené úsilí a práci.
M. Večerková, E. Tošenovská

Adaptační kurz

Adaptační kurz začal tím, že jsme měli přijít před školu. Od školy jsme šli na autobusovou zastávku. Cestou jsme si zahráli pár her. Autobusem jsme se přemístili do Suchých Lazců, kde nás už čekala paní učitelka. Dál jsme šli lesní cestou. Abychom nezlobili, tak jsme hráli různé hry a seznamovali jsme se s novými spolužáky. Měli jsme dojít do areálu Myšinec. Po příchodu do areálu jsme se rozdělili do chatek. Potom jsme šli dovnitř budovy a hráli hry. Moc nás to bavilo. Pak jsme měli chvilku volného času. Paní kuchařka nás zavolala na večeři, která nám moc chutnala. Po večeři jsme zase hráli hry a když se začalo stmívat, tak jsme rozdělali oheň a opékali párky. Pak už byla tma a ti odvážní se vydali na stezku odvahy a ti, kteří nechtěli, tak šli spát. Usli jsme asi ve dvanáct. Ráno jsme se probudili a šli jsme na snídani. Na snídani byl výběr ze švédského stolu. Pak jsme se sbalili a vyrazili na cestu zpátky domů. Moc se nám to tam líbilo. Foto zde.

Napsaly žačky 6.A Katka Pachmannová a Markéta Stoklasová