1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Kontakty

ředitel
mobil:  775 291 654

zástupkyně ředitele
mobil:  602 388 162

kancelář
mobil:  778 757 407

sborovna
mobil:  778 757 408


speciální pedagog
mobil:  775 881 183


výchovná poradkyně
mobil:  775 881 182

družina
mobil:  775 158 692

jídelna
mobil:  606 605 422
web:    zde

hřiště
objednávky: 8 - 14 h
mobil:  778 757 407
info:    zde
 
datová schránka
jwymqjc

Přihlášení


Třída 9.A
Třídní učitel: Ivo Minks
Třídní samospráva:


* Mluvčí třídy: Toník Kozelský, Anežka Parvová
* Správce třídní knihy: Honza Montág, Adélka Opuszynská
* Pokladník: Barunka Katolická
* Správce počítačové učebny: Maiky Pfleger, Honza Kupka
* Pomůckáři:
Toník Kozelský
* Výběrčí čehokoliv: Kačka Vavrlová, Eli Pekárková
* Redakční rada: Kačka Bilerová, 
Eli Pekárková

* Mlékaři: Dominik Paloch, Terezka Skotnicová

Rozvrh hodin třídy najdete zde

* * *

 

8. ročník

 
září
 
9. - 13. 9. mezinárodní projekt Edison - přednášky zahraničních studentů z Hong Kongu, Turecka, a Ruska v hodinách angličtiny 
 
16. 9. přednáška E-bezpečí o nástrahách a úskalích sociálních sítí, přednášky připraveny i pro rodiče v lednu a březnu
 
25. 9. sportovní den v Bully Aréně v Kravařích - tenis, minigolf, bazén, fotbal, bowling, sebeobrana
 
 
říjen
 
14. 10. cyklistický kurz v Karlově pod Pradědem
 
25. 10. sběr papíru
 
29.-30. podzimní prázdniny
 
 
listopad
 
29. 11. e-bezpečí

 
Předvánoční období
 
Nastalo předvánoční období, které jsme si náramně užili. Navštívili jsme představení našich žáků v kostele sv. Václava, poté jsme si nakoupili dobrůtky na vánočních trzích a vychutnávali sváteční atmosféru. Poslední den před prázdninami jsme si nadělili spoustu dárečků a společně si zazpívali, zatančili a udělali společné fotečky. Viz foto.
 
Fyzikální soutěž 2019
 
13.12. se konala soutěž se zaměřením na fyziku, chemii, biologii a ekologii. Ráno jsme spolu se Zuzkou šli na Mendlovo gymnázium. Kolem tři čtvrtě na devět se začalo s prvním „testem“, který byl zaměřen na ekologii. Další test se týkal chemie. Chemie, fyzika a biologie byly rozděleny na dvě části – teoretická část a praktická část. Mezi testy jsme měli cca 10 minut pauzu. Jako předposlední jsme psali fyziku. Následovala praktická část a jako poslední test jsme měli biologii. Po tomto testu jsme šli všichni na oběd. Po obědě jsme měli jednu delší přednášku o různých pokusech. Po skončení přednášky se vyhlašovaly výsledky ohledně videí. Anežka Parvová a Matěj Valík poslali jedno video se zaměřením na podtlak. Oba se umístili na krásném druhém místě. Po tomto vyhlašování se přešlo rovnou na vyhlášení výsledků testů. Anežka Parvová, Matěj Valík a David Daněk se umístili na druhém místě. Spolu s nimi také soutěžili Eliška Pekárková, David Glössl a Filip Říčný.
 
Bully aréna
 
25.9. jsme spolu s ostatními třídami vyrazili do Bully arény v kravařích. Každý jsme měli libovolnou možnost si vybrat z nabídky sportu. Někdo se zpotil někdo zase okoupal. Foto zde.
 
Všem se nám to velice líbilo a je nám líto, že příští rok už nejedeme.

 
Studenti
V týdnu - 9. - 13. 9. navštívili naši školu studenti z Ruska, Hong Kongu a Turecka. Žáci se seznámili s jejich kulturou a zvyky.Obohatili si zeměpisné a jazykové znalosti. Foto zde.
 

 
7. ročník

 

Výroční zpráva – 7. A

1. Hledání společného rytmu - Interaktivní workshop zaměřený na komunikaci s dětmi - 11. 10. 2018 – 26 žáků

2. Čas proměn - Dospívání, život plný změn – přednáška pro dívky - 11. 10. 2018 – 12 žáků

3. EVVO – Sázení keřů – 2.11.2018 - 23 žáků

4. Exkurze Vídeň - Zeměpis a cizí jazyky – prohlídka města a památek - 28. 11. 2018 – 3 žáků

5. Lyžařsko-poznávací kurz – Rakousko – Poznávací zájezd - 11. 12. 2018 – 15. 12. 2018 – 2 žáci

6. ODIS Bus – propagace veřejné  dopravy - Zdůraznění hromadného cestování pro ochranu ovzduší - 9. 4. 2019 – 25 žáků

7. FENIX Opava - Prezentace volnočasové workoutové skupiny Fenix Opava - 17. 4. 2019 – 25 žáků

8. Praha 2019 - Historicko-zeměpisná exkurze - 21. 5. 2019 – 12 žáků

9. Výměnný program s Německem - Poznávací a jazykový pobyt - 17. – 21. 9. 2018 – 28 žáků

10. Děti učí děti, osudové 8    Sto let výročí republiky, Workshop k významným mezníkům československé historie       26. 10. 2018  - 26 žáků

11. Divadlo – Kytice – 20.3.2019 – 24 žáků

 

Výtel do Teplic nad Bečvou

21.6.2019 jsme jeli na exkurzi do Teplic nad Bečvou. Navštívili jsme aragonitové jeskyně, shlédli nejhlubší propast v Evropě a zahráli si minigolf. Také jsme dobře pojedli a popili. Bylo to skvělé a těšíme se na příští výlet v 8. třídě.

Foto zde.


 

 

Přednáška o Íránu

Dne 4.2. jsme navštívili nově zrekonstruované kino Mír. Byli jsme na přednášce o Íránu, v rámci výuky zeměpisu. Přednášku vedli 2 pánové,kteří byli z Olomouce. Přednášku u nás v Opavě mívají každý rok. Každý rok o prázdninách také provádí tu expedici kterou pak potažmo v ten daný školní rok přednáší. Pánové to měli velmi zajímavé a taky informativní, přístí rok bude přednáška o Číně. Která taky určitě bude velmi zajímavá. 

Za redakci napsal Jan Montág


  

Vánoce 2018

 

Vááánoce  jsou tady!!! Naši třídu navštívil Ježíšek a přinesl spoustu dárečků. Užili jsme si tento den rozbalováním dárečků, hraním her a pojídáním různých dobrůtek.

Budeme se těšit opět za rok. Foto zde.


  

Pohádka

Dnes jsme se šli podívat na vystoupení žáků sborového zpěvu na pohádku o 12 měsíčcích. Jan Montág hrál jednoho ze 12 ti měsíčků.

Kristýna Kappelová a Barbora Katolická uvedli na začátku pohádku. Pohádka byla velmi zajímavá a poučná. Všem se to moc líbilo.


 

Zájezd do Vídně

Dne 28. 11. jsme se někteří z naší třídy vydali do Vídně. Za krásného počasí jsme navštívili vánoční trhy tohoto úžasného města. Takto jsme si mohli vychutnat předvánoční atmosféru s vůní pražených pistácií a lahodné dýňové polévky či jiných specialit, které nám poskytlo toto velkolepé hlavní město Rakouska - Wien! Foto zde.


 

Sázení stromků

2. 11. 2018 jsme se zúčastnili školní akce v sázení stromků. Naše škola to zvládla nejrychleji a nejlépe. Byli jsme rozděleni na dvě skupiny. Jednu vedl náš třídní učitel Ivo Minks a druhou asistentka Zuzka. Všechny tato akce bavila a těšíme se na další. Foto zde.

Za redakci napsal Dominik Klapuch 


 

Sportovní den

Dne 24. 10. 2018 se naši žáci 7.a 8. tříd zúčastnili sportovního dne v Bully aréně. Mohli jsme si vyzkoušet např. bowling, fotbal, tenis a hokej. Většina žáků si šla zaplavat do místního bazénu ve kterém se všem líbilo. V sebeobraně se žáci naučili, co dělat při napadení. Pak  následoval turnaj v bowlingu, ve kterém každý zabodoval. V bazénu žáci dováděli a není divu, že byla potřebná pauza na svačinu. Všem se to tam líbilo, akce byla vcelku dosti zajímavá a určitě by jsme ocenili podobné. Fotečky si můžete prohlédnout zde.

Za redakci napsal a graficky upravil Dominik Klapuch


 

Hudební akce

Dne 11.10. se na naší škole konala hudební akce. Děti si mohli společně v rytmu zabubnovat. Byla to veliká krása.6. ročník

Ratiboř

Dne 26. 4. se v Polsku v Ratiboři uskutečnil Den země, na který jsme byli také pozváni. Přichystán byl bohatý program začínající shrnutím společných akcí naší školy a gymnázia v Polsku. Polští kamarádi nás taktéž přivítali malou svačinkou a čajem. Poté následoval hlavní program. Ten byl rozdělen na tři části. V první jsme si měli na tabletech sestavit robota a poté si vykreslit obrázek, na který jsme se dívali přes program. Druhá část byla velice zábavná. Žáci polské školy si pro nás připravili pestré přírodovědné i fyzikální pokusy. Následně jsme si pochutnali na obědě a celý den byl završen poslední aktivitou – ručními pracemi. Vyráběli jsme různé věci z krabic apod. Všichni si celý den moc užili.

Tereza Vlnová.


Vánoční aerobik

Dne 22. 12. 2017 se naše třída zúčastnila tradiční soutěže ve vánočním aerobiku. V tento den jsme se neučili. Byli jsme se podívat na naše spolužačky, které tančily a fandili jsme jim, samozřejmě i jiným. Jedna z našich spolužaček se umístila na druhém místě. Poté jsme ještě hráli ve třídě různé zábavné hry. A v 6. vyučovací hodině jsme šli na oběd. A poté domů, byl to poslední den ve škole v roce 2017. A velice jsme si ho užili.


Den jazyků

Dne 16. 11. 2017 se na naší škole konala akce "Den jazyků". Mohli jsme si zopakovat, ale i naučit základy jazyků (ruština, němčina, španělština,f rancouzština a angličtina). Akce byla pojata nejen naučnou, ale i zábavnou formou.


Drakiáda

V pondělí dne 6. 11. 2017 jsme v rámci pracovních čiností pouštěli draka. Draka jsme si sami vyrobili v dílně, skoro všem lítal, až na vyjímky. Všichni jsme si to užili. Pokud chcete, můžete se kouknout na video z akce. A také zde.Halloween

Dne 2. 11. se na naší škole uskutečnila akce Halloween. Žáci 6. tříd přišli do školy v maskách a přinesli s sebou napečené dobroty. Foto zde.


Ve sběru papíru jsme získali bramborovou

I letos jsme se zapojili do sběru papíru a to s výrazně lepším výsledkem než kdykoliv předtím. Tentokrát jsme byli na třetím místě s hmotností 466 kg. To je veliká krása za kterou děkujeme všem a také našim rodičům za pomoc!


Sportovní den

Dne 18.10. 2017 jsme vyrazili na sportovní den, který se konal v Kravařích.

Mohli jsme se zúčastnit mnoha sportovních zážitků jako například akvaparku sebeobrany bowlingu minigolfu a tak dále, byla to velmi zajímavá akce všechny to bavilo.

Za redakci 6.A Jan Montág


Exit Tour

V pondělí 3. 10. se druhý stupeň zúčastnil projektu Exit Tour, který pořádala kapela DA. Projekt obsahoval 2 blogy s tím, že každý ročník měl jiné téma. 6. třídy měli téma “Zdravé sebevědomí„ a “Porucha příjmu potravy„. Bylo to zajímavé.

Jan Montág


Den čtenářské gramotnosti

Dne 26. 9. se uskutečnil Den čtenářské gramotnosti. My, šesté ročníky, jsme se zabývali společným tématem, a to knihou Bylo nás pět. Čekaly na nás speciální úkoly, kterým jsme se úspešně postavili čelem. Seznámili jsme se s autorem díla Karlem Poláčkem, vypracovali jsme cvičení spojená se čtením knihy, pobavili jsme se nad některými příběhy pětičlenné party kluků a na závěr jsme vytvořili informativní koláže.


Adaptační kurz

V úterý 19. 9. a ve středu 20. 9. se naše třída zúčastnila adaptačního kurzu. Hned jak jsme dojeli na Myšinec, tak jsme se vybalili. Ubytování jsme byli v Budišovicích na Myšinci v chatkách po pěti. Všechny to moc bavilo. Po večeři jsme si šli projít stezku odvahy.

Ubytování jsme byli v Budišovicích na Myšinci. V chatkách jsme byli ubytování po pěti.

Fotky si můžete prohlédnout zde.


Básničky našich žáků


Pan učitel

Panu učiteli úsměv sluší,
zdraví nás "Dobrý den a úsměv v duši".

Matika je pro mě věda,
panu Minksovi to ale nedá.

Matiku budu mít rád,
abych byl jeho kamarád.

Majk Pfleger

* * * 

Adapťák

Ve škole mi dobře bývá,
pan Minks mi sílu dává.

Učení mě hodně baví,
počítání, odčítání.

Úterý je velký den,
na adapťák odjedem.
Ve spacáku budem spát,
veselé sny se nám budou zdát.

Budou různé soutěže,
pan Minks to celé povede.
Všichni si to užijem,
a s úsměvem odjedem.

Vzpomínky nám zůstanou,
pěkně v našich srdcích.
Než z devítky odejdem,
spoustu toho zažijem.

Dáša Žáková

* * *

V srdcích našich

Pan učitel vše hravě zvládá,
básničku nám povykládá.

Se vším ti vždy vyhoví,
i skupinu vymění.

Máme ho všichni moc rádi,
chceme být vždy kamarádi.

V srdcích našich bude vždy,
náš učitel nejlepší.

Jan Montág

* * *

Výtvarná výchova

Ve škole zvoní na hodinu,
máme novou dívčinu.
Paní učitelka praví,
dnes budete hladoví.

Rozdejte si papíry,
budeme kreslit upíry.
Tři, dva, jedna začněte
tak už prosím kreslete.

Svačinka se rychle blíží,
učitelka se k nám plíží.
Po svačinkách ještě chvíli,
chce ještě velkou píli.

Děti končí vám hodina,
a teď hurá družina.
Do družiny se těšíme,
další záhady už řešíme.

Anežka Parvová

* * *

Třídní velitel

Ivo Minks náš učitel,
nikdy na nás nekřičel.

Když nás učí matiku,
je nám horko i v triku.

Všichni se tak snažíme,
a moc ho nezlobíme.

Jiří Kurtin

* * *

Matiku si přejeme

Rychle si pište,
co si vezmeme příště!

3 maličké motorky,
vrátíme se do školky.

Ale to my nechceme,
matiku si přejeme!

Pátek je náš smutný den,
matiku mít nebudem.

Sobota a neděle,
uběhne vesele.

Pak nás čeká pondělí
a budem zas veselí! :-)

Eliška Bosá

* * *

Ryzí matematika

Číslice a písmena,
V příkladech se spojili.
To je mi ale proměna,
do boje s blbostí vyrazili.

Logika jim pevnou rukou vládne,
hloupost už pomalu mizí.
Námitky teď nejsou žádné,
matika je zase ryzí.

AdélKa Opuszynská

* * *


GDPR

Ochrana osobních údajů