Třída 6.B

Výběrčí čehokolivKamil Konopka
Redakční rada: Honza Adamec, Nikolka Drozdová, Klárka Dobovanová
MlékařiTerezka Lukšová, Tobík Ficek, Viki Kuty

Rozvrh hodin třídy najdete zde

Tyršův stadion

Dne 26. dubna jsme v 7:30 vyrazili na Tyršův stadion. Přišli jsme tam, a jako první jsme si šli zaběhat dvě kolečka. Potom jsme si dali přestávku a seřadili jsme se po třídách. Pan ředitel nám začal vysvětlovat jak to půjde. Jako první jsme šli házet míčkem do dálky jako 2. disciplínu jsme šli běhat 60m. Dále jsme šli skákat do písku. A jako poslední disciplínu šly holky běhat 600m a kluci 1000m. A v 11:36 jsme se vraceli do školy.

Nikol Drozdová

Výlet do Slezského divadla

Dne 13.4. jsme šli na výlet do Slezského divadla na muzikál Noc na Karlštejně. Do divadla jsme šli pěšky, když jsme došli na místo, chvíli jsme museli počkat a vystoupení začalo v 9 hodin. Měli jsme si vzít pěkné oblečení a svačinku. Muzikál byl o tom, jak Karel IV. zakázal vstup ženám na jeho hrad, poté se ale na hrad dostala žena Karla IV. a ten rozhodl, že ženy vstup budou mít dovolen...

Divadlo bylo krásné a myslím si, že si to všichni užili.

Jan Adamec

Přednáška o dospívání

Přednáška se odehrála dne 19.4. Na naši školu přijela paní, která to říkala první rok i klukům (až doteď se toto říkalo jen holkám). Přednáška byla o dospívání - popisovaly se ženské i mužské rozmnožovací orgány apod. Hlavním úkolem přednášky bylo to, abychom věděli, co nás čeká.... 😀

Jako asi každý kluk ve 12-ti letech jsme přednášku spíše protrpěli - bylo to pro nás vtipné, ale asi i přínosné.

Jan Adamec

Adaptační kurz

V 8:15 byl sraz před naší školou. Když jsme se všichni sešli, šli jsme na autobus. Když jsme dojeli, tak jsme šli cestu dlouhou asi 5km na chatky. Po cestě jsme hrály různé hry. Např.: rozdělili jsme se na holky a kluky, zavázali jsme si oči a museli se sestavit podle výšky, kámen(drak), nůžky(princezna), papír(princ) a to jsme se dali naproti sobě a ukazovali jsme si co jsme a na další zastávce jsme hráli poslední hru, ve které jsme se měli bez mluvení seřadit podle datumu narození. Potom jsme chvíli šli a došli jsme na Myšinec. Měli jsme chvíli čas se vybalit a podívat se na okolí. Za chvíli byl oběd, na který jsme měli rýži s masem. Po obědě jsme měli volno. Po volnu jsme šli do klubovny si něco zahrát. Po hrách jsme se šli nachystat do lesa a zahrát si další hry. První hra byla o tom, že jsme se rozdělili na holky a kluky museli jsme se držet a nepustit se sebe a ani stromu, kterého jsme se museli držet, abychom se mohli přechytit na další strom. Další hra byla o důvěře, kde jsme se dali do kroužku a jeden z kroužku šel doprostřed a padal a my jsme ho chytali. A třetí, poslední hra byla o tom že jsme zavřeli oči a někoho se chytli oběma rukama. Potom jsme otevřeli oči a snažili se rozmotat. Nám, holkám se to povedlo. Když jsme dohrály všechny hry tak jsme šli na chatky. Potom jsme šli do klubovny kde jsme hráli zase pár her. Před večeří jsme si každý vylosoval roli na divadlo. Měli jsme večeři a po ní jsme šli trénovat na divadlo. Zahrali jsme si každý divadlo a každý se zasmál a užil si to. Po divadlech jsme šli hrát další hry a potom spát. Další den jsme se sbalili, nasnídali, dali naše zavazadla do auta paní Janě a šli jsme hrát hry. Po všech hrách jsme si vzali naše batohy a šli na zastávku. Když jsme přijeli zpátky, šli jsme si pro zavazadla a domů. Všichni si adapťák moc užili.

Klárka Dubovnová

Počítadlo