1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Kontakty

ředitel
mobil:  775 291 654

zástupkyně ředitele
mobil:  602 388 162

kancelář
mobil:  778 757 407

sborovna
mobil:  778 757 408


speciální pedagog
mobil:  775 881 183


výchovná poradkyně
mobil:  775 881 182

družina
mobil:  775 158 692

jídelna
mobil:  606 605 422
web:    zde

hřiště
objednávky: 8 - 14 h
mobil:  778 757 407
info:    zde
 
datová schránka
jwymqjc

Přihlášení

 
Třída 8.A
Třídní učitelka: Martina Večerková
Třídní samospráva:

* Předseda: 
* Místopředseda: 
* Mluvčí třídy:

Rozvrh hodin třídy najdete zde

8. ročník

7. ročník 

Brno
 
V úterý 7.6. jsme vyrazili  vlakem na exkurzi do Brna. Cesta to byla příjemná, jelikož jsme měli objednaná kupéčka a mohli jsme využívat služby Regiojetu. Do Brna jsme dorazili kolem 10 hodiny a vydali jsme se na okružní cestu přes  Kapucínskou  hrobku(mumie většina z nás viděla poprvé) , Zelný trh, Brněnskou radnici, Loretánský kostel až na Náměstí Svobody k Brněnskému orloji. Zde jsme dostali od paní učitelky hodinový rozchod a mohli jsme si koupit něco k obědu. Většina z nás samozřejmě navštívila náš oblíbený MC Donald.Poté jsme se vypravili na hrad Špilberk. Zde nás čekala paní, která nás provedla podzemím hradu a ukázala nám Kasematy, které sloužily jako vojenské vězení. Z hradeb Špilbeku jsme poté viděli krásně celé Brno. Zaujala nás nejvyšší budova AZ Tower a také byla krásně vidět Katedrála sv. Petra a Pavla, která byla naší poslední zastávkou v Brně.
 
Tento výlet jsme si všichni užili. Brno je krásné město a chtěli bychom se tam určitě ještě někdy podívat.
 
Žáci 7.A
 
 
Okresní finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů
 
Ve středu 20. dubna proběhlo na  ZŠ Englišova  okresní finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Tohoto finále se účastnila družstva ze 14 škol. Naše škola vyslala do okresního finále jedno družstvo složené z žáků 7.AB.   Soutěžili S.Pavlíková, A.Vegelová, L. Antlová, V. Vaňková, D.Lazecký, J.Šeda, K. Glogar a M.Adamec.  Na všechny žáky čekalo 5 disciplín: hod medicinbalem, přeskoky přes švihadlo, kliky, trojskok z místa snožmo a driblink/běh na 1 000 m. Naše družstvo se umístilo na 9. místě  a byli jsme rádi, že nejsme poslední, jelikož nám byla zima a byl to náš první závod v tomto roce.
 
S. Pavliková 7.A
 
 
Elena
 
V dubnu k nám přijela studentka Elena z Itálie. Navštěvovala s námi každou hodinu angličtiny, ale přišla se také podívat na jednu hodinu ruštiny. Paní učitelka Kašingová nám řekla, že se Elena byla podívat i na Slezské gymnázium v Opavě. 
Elena každou hodinu pozorovala, co děláme a jak se učíme. Asi v polovině dubna odešla, ale ukončila Erasmus dvěma prezentacemi, které se nám moc líbily. Jedna prezentace pojednávala o kultuře a druhá o jídle. Moc rádi jsme Elenu poznali a trávili s ní čas. 
Marie Vlnová, 7. A
Lyžák 2022 – 7. A a 7. B
 
Na lyžák jsme jeli někdy na začátku února. Všichni jsme si to moc užili a nikdo nechtěl domů. Měli jsme tam každý den po večeři program. Vždy před večeří jsme mohli ven před chatu, kde jsme bobovali na lyžařském kopci. Den před odjezdem jsme pořádali karneval, hráli jsme hry, tančili, zpívali a dělali různé hlouposti. Bylo tam i několik úrazů, dokonce musel jeden spolužák do nemocnice, ale i přes tyto drobné nepříjemnosti se nám lyžák moc líbil. Také jsme byli na běžkách, což bylo skvělé. Proběhla i soutěž v biatlonu, která byla pro mě trochu nepříjemná, protože sníh byl v ten den hrudkovitý a namrzlý. Bylo to parádní. Hned bych se tam vrátila!
Žákyně 7. A
Hodiny o dospívání
 
Ve čtvrtek 28. dubna jsme měly s holkami dvě hodiny o dospívání. Z počátku jsme všechny myslely, že to bude nuda a že nás to nebude bavit. To jsme se ale mýlily. Mluvily jsme nejprve o sobě, například, jestli dokážeme být ve společnosti samy sebou. Všechny jsme měly možnost říct svůj názor a bylo to bezva. Hned po první hodině jsme se dozvěděly spoustu zajímavostí. Když zazvonilo, všechny jsme mezi sebou začaly rozebírat různé věci, které jsme na přednášce slyšely. 
V druhé hodině jsme řešily holčičí problémy, například menstruaci, vzhled, potravu, tělesné změny související s dospíváním a taky změnu chování v období puberty. Byly to moc příjemné dvě hodiny, bohužel jsme však nestihly probrat všechno, co jsme chtěly, což nás trochu mrzelo. Proto bychom do budoucna chtěly další podobné hodiny, kde bychom se toho o dospívání ještě spoustu dozvěděly. 
Moc jsme si to všechny užily. 
Tereza Kremerová, 7. A
Vaření v angličtině 
Skupiny žáků  od paní učitelky Martiny Večerkové  a Petry Eschingerové vařili v hodině  angličtiny, aby si   prakticky osvojili slovní zásobu. Vařili  jednu hodinu. Většina žáků  pekla  lívance ,někdo jablečný koláč a jiní toasty. Moc jsme si pochutnali a líbilo se nám to.    
Jaroslav Šeda, 7.A
Zde je  recept na lívance.
Ingredients:
½ l milk, two eggs, a little salt and some flour, a little oil
Instructions:
1) Pour ½ l milk into a bowl.
2) Add two eggs, a little salt and some flour.
3) Mix all ingredients.
4) Heat a frying pan and pour a little oil into it.
5) Fry pancakes for 2 minutes on both sides.
6) Serve them with strawberry jam, nuttela, fruits and whipped cream.
Enjoy it!
Matematická olympiáda
 
Matematická olympiáda je dobrovolná soutěž pro žáky 5-9 třídy, kterou mi bylo ctí se zúčastnit. Abyste se dostali do okresního  kola , tak musíte dobře spočítat zadání školního kola, které jsem naštěstí udělal správně. Postoupil jsem tedy do okresního kola této soutěže, které se konalo 12. dubna na ZŠ Opava, Otická. Okresního kola jsem se účastnil společně s Radkou Ballokovou ze 7. B. Poté, co jsme se zaregistrovali a zařadili nás do tříd, jsme v 10,00 obdrželi zadání 3 matematických úloh. Měli jsme 2 hodiny času na vypočítání těchto úloh. Byly těžké, ale byla to zábava. Umístil jsem se na 9.-13. místě. 
Michal Kovář 7.A
 
 

GDPR

Ochrana osobních údajů