1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Kontakty

ředitel
mobil:  775 291 654

zástupkyně ředitele
mobil:  602 388 162

kancelář
mobil:  778 757 407

sborovna
mobil:  778 757 408


speciální pedagog
mobil:  775 881 183


výchovná poradkyně
mobil:  775 881 182

družina
mobil:  775 158 692

jídelna
mobil:  606 605 422
web:    zde

hřiště
objednávky: 8 - 14 h
mobil:  778 757 407
info:    zde
 
datová schránka
jwymqjc

Přihlášení

 
Odpoledne s našimi přáteli z Ukrajiny
 
UkrajinaV sobotu 14.5.2022 jsme strávili neobvyklé odpoledne s našimi přáteli z Ukrajiny. V areálu naší školy, na pozemku u družiny, jsme pro ně připravili zajímavý program, zaměřený především pro děti. Přišly opravdu v hojném počtu v doprovodu svých maminek a babiček. Naše děti pro ně se zájmem připravily různé soutěže na několika stanovištích, kde musely prokázat obratnost, pohyblivost i postřeh. Kromě fyzické zdatnosti se ukrajinské děti měly rovněž možnost naučit či zopakovat základní slovíčka v češtině dle tematických okruhů.
 
Počasí nám přálo, nálada byla přátelská, stoly pod pergolou byly plné bohatého občerstvení. V družném hovoru a smíchu se ozývala směs češtiny, ukrajinštiny, ruštiny i angličtiny. A kde chybělo slovo, pomohlo gesto. Bez problému jsme se všichni domluvili. Ukrajinci byli nadšeni. Čas plynul velice rychle, přišel čas se rozloučit. Všichni byli spokojeni a nikdo neodcházel s prázdnou : ukrajinské děti si s hrdostí odnášely malý dárek, který si vylosovaly v tombole, jejich maminky a babičky vděčnost, že aspoň na chvíli mohly zapomenout na své trápení a bolest, my obohacení o nové zážitky a pocit, že jsme mohli pomoci.
 
Za všechny organizátory PhDr. Dana Kašingová
 
Foto zde
Deutsch ist super
 
Dne 24. 3. se šesté třídy zúčastnily akce: Deutsch ist super! Akce probíhala na Střední škole hotelnictví a služeb v Opavě. Žáci si užili krásné dopoledne plné  zábavných aktivit v němčině.  Foto zde.
 
Markéta Kramolišová

Číst dál...

 
Cyklokurz - Karlov pod Pradědem
 
20 21 as01Po říjnovém zklamání ze zrušení kurzu se nám podařilo skutečně na poslední chvíli uspořádat oblíbený „cyklák“. Padesát spolužáků naší školy statečně projíždělo terénem v samotném srdci Jeseníků. Při jízdě i chůzi jsme se díky opravdu krásnému počasí pořádně zapotili a celkem jsme zdolali za týden 150 – 180 km. Někteří podali skutečně neuvěřitelné výkony jak na kole, při chůzi, jízdě zručnosti, výšlapu, sportovních hrách či závěrečné diskotéce.
 
Že to byl bezva týden se můžete přesvědčit zde na fotografiích zde.
 
PEVNOST BOYARD aneb třetí ročník letního stanového tábora
 
V době plné omezení a nejistot nebylo do poslední chvíle jasné, zda budou naše letní dobrodružství pokračovat. My jsme proto nesmírně rádi, že se v neděli 9. srpna přes všechna úskalí 45 statečných bojovníků spolu se svými vedoucími vydalo dobývat jednu z nejznámějších pevností světa, místo, které sloužilo jako ochrana pobřeží, ale i obávané vězení – BOYARD. Foto zde a tady.

Číst dál...

 
Lektoři z USA
 
Minulé pondělí, dne 24. února 2020, vedli na naši škole dva lektoři z USA, Brittany a Jim, společně s Tomášem, Nelou a Vojtou konverzační hodiny s našimi žáky z devátého a sedmého ročníku. V rámci výuky si mohli žáci vyzkoušet své schopnosti v anglickém jazyce a to v rámci krátkých aktivit, her nebo diskuzního kroužku. Velmi povedené a humorné byly krátké scénky, které si připravili sedmáci. Nadšeni byli samotní lektoři, kteří všem dětem zanechali také vzkazy. Brittany Walker všechny pozdravuje a vzkazuje jim: „I saw smart children with endless possibilities. They had great joy. I feel honored to have met them“. K tomu ještě Jim dodal:“I was very impressed by the children I met today. Brilliant kids full of potential. I hope they learn to really enjoy this stage of life and not to be in rush to move on. The future of the Czech Republic is bright“. Vzkazy nechávám bez překladu :-). Děkujeme tímto kolektivu z Elimu za zpestření výuky cizího jazyka na naší škole. J. Valeček 
 
Poděkování
 

 
Dny otevřených dveří v hodinách AJ 
 
Do konce letošního školního roku se mohou rodiče našich žáků přijít podívat přímo do výuky anglického jazyka. Pro tuto akci byly vybrány následující termíny: 24.2., 31.3., 29.4. a 28.5. 2020.

 
Dne 24. února 2020 navštíví naši školu 3 lektoři z USA, z města Chicago 
 
Konverzačně laděná výuka žáků z osmých a devátých tříd probíhá ve spolupráci se společnosti ELIM několikrát do roka. Přímý kontakt s rodilým mluvčím je významným motivujícím prvkem pro naše žáky a všichni se rádi zapojují do různých jazykových aktivit.
 
Pozvánka pro základní školy 
 
ZVEME VÁS NA 12. ROČNÍK SOUTĚŽE FUNNY ENGLISH DAY 3. DUBNA 2020. REGISTRACE DRUŽSTEV BUDE PROBÍHAT OD 8.15 DO 8.45. SOUTĚŽ JE URČENA PRO ŽÁKY 5. TŘÍD. SOUTĚŽIT MŮŽE POUZE JEDNO ČTYŘČLENNÉ DRUŽSTVO ZA ŠKOLU.
 
PŘIHLÁŠKY JE MOŽNÉ POSÍLAT DO 27. BŘEZNA 2020 NA EMAIL ZŠ VRCHNÍ, OPAVA: zs-vrchni@volny.cz
 
VEDOUCÍ SOUTĚŽE: PhDr. JAN VALEČEK, ZŠ VRCHNÍ 19, OPAVA
 
Sobotní školička
 
Rodiče, kteří mají zájem o fotografie ze sobotní školičky, se mohou obrátit na mail zs-vrchni@volny.cz, na jejich mail jim bude zaslán přístup, který bude platný do 14.2.2020.
 
Sobotní školička 2020
V sobotu 25. 1. 2020 proběhla na naší škole první Sobotní školička pro budoucí

Číst dál...

 
PORTO DE ACAMPAMENTO aneb druhý ročník letního stanového tábora
 
18 19as06Jedinečná atmosféra, nezapomenutelné zážitky, nová přátelství – to vše činí letní tábory něčím speciálním. Platí zde do posledního písmena heslo: „Kdo nezažil, nepochopí.“ My jsme velmi rádi, že se nám podařilo zorganizovat druhý ročník této úžasné akce. Foto najdete zde a tady.
 
V neděli 11. srpna se tak během několika hodin z téměř padesáti dětí stali námořníci, kteří se spolu se svými kapitány a admirálem Pedrem – Fernão de Magalhãesem vydali, přesně 500 let poté, po stopách jedné z nejlegendárnějších objevitelských plaveb v našich dějinách.
 
Na palubách lodí Concepcion, Trinidad, Santiago a Victoria bylo nutné od začátku udržovat kázeň a pořádek. O to se velmi úspěšně po celou plavbu starali první důstojníci (Matouš Pospíšil, Lukáš Klapuch, Jan Smékal a Boris Halfar). Především díky nim byl každodenní život na lodích pod kontrolou a nedošlo k žádné vzpouře.
 
Již po vyplutí ze Sevilly bylo všem námořníkům jasné, že je nečeká nic lehkého a po úvodních bojích o barvy a znaky jednotlivých lodí nastal na Kanárských ostrovech boj o lodní zásoby. Námořnický život přináší ale i zábavu, kterou si všichni užili v Rio de Janeiru městě samby a nekonečných karnevalů. Posilněni dobrou náladou námořníci úspěšně bojovali s ohněm v Ohňové zemi a pomohli admirálovi objevit průliv, který dnes celý svět zná pod názvem Magalhãesův. Během plavby v Tichém oceánu celá výprava překonávala nebezpečné bouře, ale i útoky exotického hmyzu. Na Mariánských ostrovech si pak vybojovala poklad a na Filipínách postavila první vesnici.
 
Kritickým dnem se stalo pondělí 19. srpna, kdy domorodci v noci unesli admirála Magallhãese a odpoledne podle napadli naše lodě. V boji proti statečným námořníkům však domorodci neměli šanci a také noční výprava za záchranu Magallhãese byla úspěšná. Po všech těchto překážkách a zkouškách lodě dopluly na Moluky, odkud si odvezly největší poklad výpravy – vytoužené koření. Poté stačilo už jen udržovat směr – Sevilla.
 
Zpátky bychom nikdy nedopluli, kdyby naší lodní kuchyni nevládly Evička a Marci, jen díky jejich dobrotám jsme měli každý den dost sil. Děkujeme také za krásné prostředí v RS U Brodu alias Porto de Acampamento, které se za ty dva roky stalo nedílnou součástí našich dobrodružství.
 
Dny na moři utekly jako voda a admirál Perdo, kapitáni Mary, Vladan, Gabka, Evička, Klaruš a felčarka Andy si nemohli přát lepší posádku. Všem moc děkujeme za krásné zážitky!
 
HEJ, NÁMOŘNÍ VÝPRAVA UŽ ODPLOUVÁ……….
 
Koncert sboru ve Švédské kapli
 
Stalo se již tradicí, že na konci školního roku pořádá školní sbor vlastní koncert pro rodiče, prarodiče, sourozence, kamarády,.. Letošní rok nebyl výjimkou a navíc jsme díky panu řediteli dostali k dispozici krásné prostory Švédské kaple. Koncert pro nejbližší má vždy zvláštní atmosféru. Jsme více nervózní a chceme se opravdu vytáhnout. Navíc se vždy během koncertu loučíme se zpěváky z devátých tříd. Snažili jsme se zaplněnou kapli potěšit a předat všem posluchačům spoustu pozitivní energie – snad se nám to i povedlo. Chceme moc poděkovat všem, kteří přišli a vytvořili úžasnou kulisu. Děkujeme také za finanční příspěvky, díky kterým jsme si následně užili společnou večeři. Foto zde.
 
Těšíme se zase za rok!

 
Pohádkování
 
18 19as05

Číst dál...

 
DEADWOOD CITY U BRODU aneb premiérový ročník letního tábora
 
V Divoký západ plný kovbojů a banditů se na konci srpna proměnil stanový tábor U Brodu v Zálužném, kam se vydaly čtyři desítky žáků naší školy. 
 
Po příjezdu na kovbojský ranč (tábořiště) byli kovbojové rozděleni do čtyř skupin a pod vedením předáků a rančerů začali pracovat na výstavbě svých měst. Každý tým si samozřejmě podle indiánského písma zvolil svůj název a vyrobil trička v určité barvě. Na vše celou dobu dohlížel ten nejvyšší – šerif Pedro. Ten svolával nástupy, vyhlašoval soutěže, organizoval výpravy a také rozděloval zlaté nugety, za které si každý tým mohl koupit nové budovy do svého města.
 
Život na Divokém západě není jednoduchý. O tom se kovbojové přesvědčili při pátrání po banditech, kteří jim otrávili vodu a ukradli zlato, když strážili ranč na nočních hlídkách a nebo když bojovali o své město v nejrůznějších soutěžích. Ty pro ně často připravovali také předáci (Matouš Pospíšil, Jan Smékal, Lukáš Klapuch, Filip Kuča). Účastníci absolvovali ale také ukázku práce s policejními psy a vyzkoušeli si svou reakci při záchraně raněných. Zajímavými hrami (např. Do pyžam) a outdoorovými aktivitami do programu přispěli také kovbojové z cizích měst, kteří rančem pouze projížděli. 
Nedílnou součástí každodenního života se stala řeka Rio Moravice tekoucí jen pár metrů za rančem. Byla příjemným osvěžením, zdrojem ranního otužování ale také místem ukrytého zlata. Sjezd divokého kanálu pak všem přinášel kus dobrodružství a zábavy.
 
Celou atmosféru podtrhovala výborná kovbojská kuchyně založená na bizoním mase, kterou vedly barmanky Eve a Marci. Za všechny dobroty jim ještě jednou moc děkujeme. Budeme na ně dlouho vzpomínat.
Úspěšný premiérový ročník je již minulostí, ale Pedro, Joker, Mary, Gabi, Malvína, Evelie a Claire už se teď těší na příští rok, který se z vyprahlého Divokého západu přesune na moře, do ráje námořníků a pirátů. 
 
Foto zde a tady.
 
TAK PŘÍŠTÍ ROK AHOOOJ!!
 
Šípkování s Růženkou
 
17 18 as04

Číst dál...


Zeměpisná exkurze 9. tříd

Ve dnech 12. 6. - 16. 6. se zúčastnili žáci devátých ročníků zeměpisné exkurze po Moravě. Program měli opravdu bohatý. Navštívili např. automobilovou firmu Tatra v Kopřivnici, vyzkoušeli si foukat sklo na Střední umělecké škole ve Valašském Meziříčí, prohlédli si kroměřížské zahrady a zámek Buchlovice. Na hrad Buchlov se vypravili z nejvyššího vrcholu Chřibů, z Brda. Prošli se kolem Baťova kanálu, prohlédli si svět sladkovodních ryb v Modré a překrásnou baziliku ve Velehradě. Jeden z výletů vedl do malebného Znojma. Z obce Čížov, nejmenší a jediné vesnice ležící přímo v Národním parku Podyjí, s ukázkami železné opony, sešli na překrásnou vyhlídku do údolí řeky Dyje. Někteří navštívili i nejmenší rakouské městečko Hardegg. Exkurzi zakončili v pátek v Lednicko-valtickém areálu. Část výpravy se vydala na prohlídku zámku a ta druhá na procházku zahradami a vystoupala na Minaret, odkud měla celou oblast Pálavy jako na dlani. Počasí přálo a zážitků bylo spousta. Exkurze se deváťákům vydařila.


Certifikát

Certifikát


Den prevence


Dne 21. 6. 2017 jsme uspořádali pro všechny žáky Den prevence. Akce se konala v okolí Stříbrného jezera. Žáci postupně procházeli se s svými třídními učiteli jednotlivá stanoviště - střelba za vzduchovky, zdravověda, topografie (práce s mapou), hod granátem. Byly osloveny také složky IZS - policie, hasiči a pro nejmenší ukázka práce psovodů. Fotky zde.

Číst dál...


Nejlepší žák školy roku 2016

fuksikovaMagistrát města Opavy každoročně oceňuje nejlepší žáky školy a za naši školu byla vybrána Markétka Fuksíková, žákyně 9.B třídy.

Markéta Fuksíková je aktivní, tvůrčí a svědomitou žákyní s výborným prospěchem. Od šestého ročníku se pravidelně zúčastňuje vědomostních a jazykových soutěží, především z přírodopisu, zeměpisu a německého jazyka, ve kterých obsazuje přední pozice.

V přírodovědné soutěži MGO získalo její družstvo v loňském roce druhé místo, v letošním roce se umístili jako třetí. Pro své organizační schopnosti a komunikativnost se stala vůdčí osobností projektu EMISE, který je zaměřen na environmentální výchovu. Se svými vrstevníky postoupili v loňském roce až do finále a získali nejvyšší metu, 1. místo, v letošním roce obsadili v okresním kole druhé místo. Do finále rovněž postoupila v přírodovědné soutěži Velká cena ZOO, kde obsadila třetí místo.

Zeměpisná olympiáda ji také neminula, v předešlých letech obsadila krásné šesté a páté místo v okresním kole.

Každoročně postupuje do konverzační soutěže v německém jazyce, která probíhá ve Šternberku a opakovaně obsadila osmé místo.

Do konce devátého ročníku, v němž ji čekají další soutěže, se jí určitě podaří získat další krásná vítězství.

Markéta hraje na zobcovou flétnu a je náruživou čtenářkou. Svým přístupem ke studiu a zapojením do soutěží se těší uznání svých spolužáků.

Číst dál...


Slavnostní předávání vysvědčení

proběhlo dne 28. 6. 2016 v Městském domě Petra Bezruče. Foto zde.

Dívando a končo

PlakátekVětrná elektrárna

V sobotu 11. 6. jsme s malými debrujáry navštívili větrnou elektrárnu nedaleko Oldřišova, které byla zpřístupněna i s komentovanou prohlídkou. Vyrazili jsme na kolech, počasí nám přálo a společně jsme načerpali nejen nové vědomosti o větrné energii, ale také jsme si užili pěkné sobotní dopoledne. Foto zde.

Číst dál...


Branný den

14-15-as08V předposledním červnovém dni pořádala škola "Branný den" pro žáky 1. - 8. tříd. Celá akce se konala kolem Stříbrného jezera.

Žáci a jejich třídní učitelé obcházeli jednotlivá stanoviště a plnili různé úkoly, ale také se dověděli spoustu nových informací.

Stanoviště - Policie ČR, hasiči, hod granátem na cíl, střelba ze vzduchovky + lana, zdravověda a topografie. Fotky z akce zde.


Třída v přírodě, příroda ve třídě

14-15-as07Ve čtvrtek 25. 6. 2015 se žáci 7. ročníků zúčastnili v rámci projektu MMO „TŘÍDA V PŘÍRODĚ, PŘÍRODA VE TŘÍDĚ“ terénní přírodovědné exkurze zaměřené na pozorování, systematizaci a výskyt bezobratlých živočichů do lokalit okolí Stříbrného jezera.

Foto je zde.

Lektor: Bc. et Bc. Jakub Kubačka (Natura Opava) Pedagogický doprovod: Mgr. Markéta Beková (koordinátor EVVO), Mgr. Karin Burkartová


Třída v přírodě, příroda ve třídě

V pátek 29. 5. 2015 se žáci 6. ročníků zúčastnili terénní přírodovědné exkurze na Raduňské mokřady v rámci projektu MMO „TŘÍDA V PŘÍRODĚ, PŘÍRODA VE TŘÍDĚ“. Pod vedením odborného lektora se seznámili s významem a funkcí mokřadu, významem umělých ekosystémů pro člověka a jeho vlivu na přírodní ekosystémy. Prakticky prováděli sběr a odlov vodního hmyzu, určování zástupců rostlin a bezobratlých živočichů podle klíčů. Tato lektorovaná terénní exkurze se stala motivačním prvkem žáků k rozvoji pozitivního vztahu k přírodě a její ochraně. Foto 6.A, 6.B

Lektor: Bc. et Bc. Jakub Kubačka (Natura Opava)
Pedagogický doprovod: Mgr. Markéta Beková (koordinátor EVVO), Mgr. Karin Burkartová

Na Visalajích bylo fajn

Týden od 18. do 22. května prožili žáci 3.A, 3.B a 4.C ve škole v přírodě v Beskydech. Počasí nám až na vyjímky přálo, takže jsme si užili jak turistiku, tak i sportovní soutěže a různé hry. Nechyběla ani diskotéka a karaoke. Také jsme si vyrobili třídní triko na památku naší letošní školy v přírodě. 
Poděkování patří vyučujícím i vychovatelkám ŠD za připravený program a také je na místě pochvala všem dětem za vzorné chování.
Celý pobyt se vydařil a fotky naleznete zde


Sběr papíru

Sběr papíru skončil vítězstvím 6. A třídy, která nasbírala 943 kg. Slíbený dort si zasloužili nejen za letošní rok, ale i za přední umístění v předchozích letech.

2. místo obsadila 1. A s 660 kg a 3. místo 5. B s 625 kg. Výtěžek sběru bude použit na pořízení průlezky do ŠD.


Velikonoční dělání

velikovoce15

Foto je zde.


Lyžařské závody opavských škol

14-15-ss8-LyzarNaše škola ve spolupráci s Magistrátem města Opavy uspořádala pro školáky celé Opavy lyžařské závody v obřím slalomu. Závod se uskutečnil 12.3.2015 v Karlově pod Pradědem v areálu Klobouk.

Propozice najdete zde výsledkovou listinu tady.


Environmentální výchova - „Od kamene k životu“

V termínu od 2. 3. do 12. 3. 2015 se naše děti ze 4. a 5. tříd účastní ozdravného pobytu s environmentálním zaměření. Tato akce probíhá na chatě Zátiší na Karlově. Cílem celého pobytu je vyvézt děti z oblastí zatížených emisemi do lokality zdravotně vyhovující a podpořit tak zlepšení zdravotního stavu dětí. Environmentální výchova je naplňována prostřednictvím dílčích aktivit projektu „ Od kamene k životu“. Ve zbývajícím čase se děti věnují zimním sportům, turistice, poznávání CHKO Jeseníky. Foto si můžete prohlédnout zde a tady a také tady. Prostředky jsou poskytnuty SFŽP ČR.

Koordinátoři EVVO: Markéta Beková, Y. Hlaváčková
Pedagogický doprovod: M. Smolková, E. Kornasová, N. Hřivnacká, E. Vašíčková, Z. Vaňková
Zdravotník: R. Wiltavský


Společná dílna rodičů a dětí

Dne 24. 2. 2015 se již po čtvrté konala Společná dílna rodičů a dětí, která byla dříve realizována v rámci projektu Od integrace k inkluzi. Přestože projekt už skončil, rozhodli jsme se v této aktivitě i nadále pokračovat. Dílny se tentokrát zúčastnili 3 žáci 2. ročníku a 2 žáci 4. ročníku společně se svými rodiči. Účelem bylo seznámit rodiče s novými metodami učení, s netradičními pomůckami a pracovními listy a ukázat jim, že i učení může být zábavné.

Dílna probíhala prostřednictvím plnění úkolů na jednotlivých stanovištích. Žáci i jejich rodiče si procvičili sluchové vnímání a paměť pomocí Pexesa pro uši, představivost díky skládačce iOTOBO či své logické myšlení se Spojovacími velbloudy. Seznámili se oblíbenou pomůckou Logico Piccolo a vyzkoušeli si i práci s interaktivní tabulí. Některé úkoly žáci plnili pomocí pracovních listů, které si pak mohli odnést domů ve vlastnoručně vyzdobených složkách.

Věříme, že se dílna dětem i rodičům líbila, všichni se dobře bavili a odnesli si nové zkušenosti a poznatky. Všem účastníkům děkujeme za aktivní přístup a těšíme se na další spolupráci. Foto je zde.


Školní kolo recitační soutěže nižšího stupně

Ve čtvrtek 29. 1. 2015 proběhlo školní kolo recitační soutěže. Každá třída nižšího stupně poslala své dva zástupce, kteří byli vybráni z třídního kola. Všichni soutěžící byli skvěle připraveni a porota, která hodnotila jejich výkony, to měla těžké.

Do okrskového kola dále postupují:

Lukáš Jarnot a Iva Pachmanová z 1. A, Nikol Vargová a Filip Kovář z 3. B, Jana Černá z 5. B a Natálie Mertová z 4. A.

Všem zúčastněným děkujeme za jejich snahu a postupujícím přejeme mnoho úspěchů v další soutěži.


Sobotní školička

Sobotní školička
Školička se vydařila

V sobotu 15. 11. 2015 se nastávající prvňáčci přišli poprvé podívat do své budoucí školy. Čekal je tam program s názvem „Malovaný podzim“, který pro ně připravili vyučující nižšího stupně.

Toto první setkání bylo věnováno výtvarným činnostem. Děti malovaly barevná jablka, kreslily zbarvené podzimní listí a také tvořily postavičku „Podzimníčka“, který byl hlavním hrdinou úvodní hrané pohádky.

Všechna výtvarná „dílka“ se dětem povedla a věříme, že se opět sejdeme na příští školičce, která se bude konat 13. 12. 2014 v budově školní družiny a tématem je tentokrát „Vánoční zpívání“. Fotky si můžete prohlédnout zde.

Dne 13. 12. 2014 se uskutečnila, již druhá v pořadí, sobotní školička. Tentokrát se děti prošly do hudební země Housličkov, ze které přišla i víla Notička se svou sestřičkou Zpěvankou. Nejenže si děti mohly vyzkoušet svůj hudební sluch, kdy za pomoci zvuků a interaktivní tabule rozeznávaly zvuky z běžného života, ale také si zahrály hru na tělo a za doprovodu Orfových nástrojů jsme si zatancovali a zazpívali zimní písničku. Na závěr si děti vyrobily z papírové krabičky svůj vlastní hudební nástroj, který si vyplnily čočkou, hráškem a kovovými plíšky. Možná jsme paní" Zimu" našimi písničkami ještě nepřivolali, ale určitě jsme si toto sobotní dopoledne všichni náležitě a náramně užili...
Proto se na Vás budeme těšit i na poslední školičce, která se uskuteční v lednu, na které nebude chybět pohyb a tanec. Fotky jsou tady.


Školní jarmark

14-15-as5Ve středu 17.12. 2014 se celá ZŠ Vrchní oblékla do svátečního vánočního hávu. Školou voněl punč, ozývaly se zvuky vánočních koled a z přilehlého kostela byla slyšet hudba a smích. Ano, ano, byl vánoční jarmark- zlatý hřeb roku. Jako každý rok se sešla spousta lidí, kteří mají rádi naši školu, přišli se sem pobavit, zastavit se se známými, popovídat si a možná si i něco vyrobit ....
Všem bylo fajn a nikomu se nechtělo domů.
Nám prostě nezbylo, než říct "přejeme krásné Vánoce a nádherný den, mnoho zdraví v novém roce a nějaký ten splněný sen."

Také děkujeme všem návštěvníkům za finanční i jiné příspěvky, které budou využity k charitativním účelům, letos poprvé přispějeme na Dobrého anděla. Foto je zde.

Krásný nový rok přejí všichni ze ZŠ Vrchní.Záložka do knihy spojuje školy

Žáci 1. stupně se zapojili do 5. ročníku česko-slovenského projektu Záložka do knihy spojuje školy. Letošního ročníku se zúčastnilo 220 českých a 200 slovenských škol. V rámci tohoto projektu žáci vyrobili záložky do knížek podle svých oblíbených hrdinů. Tyhle záložky pak byly odeslány do naší partnerské školy na Slovensku do Zvolena. Žáci ze ZŠ Hrnčiarska vyrobili také různé záložky, které poslali k nám. Žáci si tedy vyměnili záložky mezi sebou, přestože se neznají. Fotogalerii k projektu najdete zde.


Konnichiwa Vrchní

14-15-as05Letadlem byste museli cestovat přibližně osmnáct hodin, abyste se dostali do Tokia, ale v poslední říjnový pátek jako byste na naší základní škole mávli kouzelným proutkem a mohli jste se ocitnout v zemi vycházejícího slunce. Žáci vyššího stupně totiž v rámci oslav Dne cizích jazyků oslavovali japonskou kulturu, historii a vše, co je spojeno s bohatou tradicí této exotické země. Žáci si ve skupinách připravili na všechny vyučovací hodiny krátké prezentace a navzájem se vzdělávali o životě v Japonsku, jeho historii, tradicích, geografii a samozřejmě zde byla slyšet i japonština, japonská muzika a hrálo se i japonské divadlo. Nechyběla ochutnávka tradičního sushi a ukázky tradičních bojových umění karate a juda. V duchu těchto oslav se žáci šestých až devátých tříd převlékli do typických japonských oděvů jako gejši, panenky kawaii, bojovníci ninja, japonští inženýři a bylo možné zahlédnout pokemóna Pikachu.

Všichni žáci i učitelé přistupovali k tomuto dni s nadšením a celá akce se velmi vydařila a to zejména díky vyníkající přípravě všech žáků naší školy. Foto najdete zde.Společná dílna pro rodiče a žáky

14-15-as4V úterý 21.10.2014 proběhla další „Společná dílna pro rodiče a žáky“ s mottem: Naše učení je hra a radost.Je součástí projektu Od integrace k inkluzi. V odpoledních hodinách se sešli žáci druhého až pátého ročníku ve třídě II.B a společně se svými rodiči plnili řadu zajímavých úkolů. Žáci pracovali s rodiči na stanovištích, na kterých si prostřednictvím rozličných didaktických pomůcek , určených pro práci v reedukačních hodinách, procvičovali a upevňovali učivo, rozvíjeli zrakové i sluchové vnímání, jemnou motoriku, pozornost atd.

Cílem dílny bylo především ukázat rodičům jak lze hravou formou s dětmi procvičovat již osvojené učivo, jak se s nimi připravovat na vyučování a seznámit je s didaktickými pomůckami pro reedukaci učení.

Věříme, že Společná dílna byla přínosná pro všechny zúčastněné a že jsme všichni prožili příjemné odpoledne. Rodičům i žákům děkujeme za aktivní přístup a těšíme se na další spolupráci. Foto zde.


EVVO - exkurze do Raduně

14-15-as03Ve středu 15.10.2014 se žáci 4.C (p. uč. Sniegoňové)  a 5.B (p.uč. Kornasové) tříd zúčastnili terénní přírodovědné exkurze do Raduně.  S panem Kubačkou poznávali mokřadní biotopy, učili se chápat vztahy mezi živočichy, popisovat druhy.  

Vzhledem k teplému říjnovému počasí našli spoustu živočichů, popisovali, zařazovali, porovnávali, pozorovali …. Prostě si užívali. Foto najdete zde.


EVVO Štramberk

14-15-as02V pátek 19. září se žáci 7. ročníku v doprovodu p. uč. Bekové a Burkartové zúčastnili terénní exkurze do oblasti Štramberka. Navštívili muzeum ve Štramberku, kde si prohlédli expozice věnované historii města, národopisným sbírkám a výstavu světoznámého malíře a ilustrátora Zdeňka Buriana. V přírodní památce Kamenárka se seznamovali se vzácnými druhy rostlin a živočichů. V lomové stěně vyhledávali zkameněliny prvohorních amonitů, ramenonožců a hlavonožců. Celá akce byla hrazena z dotace Magistrátu města Opavy. Foto najdete zde.


Mimino se narodilo aneb škola Vrchní má 115 let

19. června 2015 v 18:00 h v Loutkovém divadle

K narozeninám naší školy jsme připravili komponované představení, kde vystoupí školní divadelní soubor Vrchmeni se sborem. Zveme všechny příznivce divadla ke zhlédnutí letošní show. Více můžete vidět zde.


Dnem otevřených dveří pokračují oslavy 115. výročí založení ZŠ Vrchní

Ve čtvrtek 18. 6. 2015 Vás všechny srdečně zveme na Den otevřených dveří pořádaný u příležitosti 115. výročí založení naší Základní školy Vrchní.
Začínáme v 16.00 krátkým vystoupením našich nejmladších na hřišti školní družiny. Poté si můžete prohlédnout obě budovy školy. Budete moci nahlédnout do kronik školy, seznámit se s úspěchy našich žáků, aktivitami školy, prolistovat si učebnice, vyzkoušet si naše výukové programy. Připraveny pro Vás budou ukázkové hodiny výuky v prvních třídách, angličtiny na I. stupni, soutěž „Jsi chytřejší než čtvrťák“, chemické a fyzikální pokusy, přírodovědná bádání, nejrůznější kvízy a rébusy. Žáci třetí třídy si připravili krátké divadelní představení. V tělocvičně školy se Vám představí starší žákyně s hrou na flétnu, uvidíte zde ukázky aerobiku a gymnastiky. Občerstvit se můžete ve dvou kavárničkách, kde se budou promítat videa ze školních akcí. Program dne otevřených dveří najdete zde. Fotečky si můžete prohlédnout tady.

Na setkání s Vámi se těší žáci a zaměstnanci Základní školy Vrchní.

Číst dál...

Počítadlo

GDPR

Ochrana osobních údajů