1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Kontakty

ředitel
mobil:  775 291 654

zástupkyně ředitele
mobil:  602 388 162

kancelář
mobil:  778 757 407

sborovna
mobil:  778 757 408


speciální pedagog
mobil:  775 881 183


výchovná poradkyně
mobil:  775 881 182

družina
mobil:  775 158 692

jídelna
mobil:  606 605 422
web:    zde

hřiště
objednávky: 8 - 14 h
mobil:  778 757 407
info:    zde
 
datová schránka
jwymqjc

Přihlášení


Minivolejbal

14-15-ss10Ke konci školního roku 2014-2015 naši žáci Štěpán Pchálek, Josef Margecín a Jan Blaštík vyhráli v soutěži AŠSK v turnaji minivolejbale pro 6. a 7. třídy.

Minivolejbal se hrál na hřišti o rozměrech 6 x 6 m, 3 hráči na hřišti a výška sítě 210 cm. Kluci hráli velmi dobře a příští rok se pokusíme 1. místo obhájit.

Všem děkuji za reprezentaci školy. Fotky z turnaje zde.


Atletický čtyřboj

25. června 2015 proběhl na hřišti ZŠ Šrámkova atletický čtyřboj žáků 1. – 4. tříd. Děti bojovaly ze všech sil a s plným nasazením. Všichni žáci si ze soutěže odnesli medaile a vysvědčení atleta. Největšího úspěchu dosáhla děvčata Elen Honková, Mariana Libová a Hanka Gilíková, která ve své kategorii vyhrála všechny disciplíny. Foto je zde.


Finále v OVOV

14-15ss-5Ve čtvrtek 11.6. se Jakub Dzida, žák 5.A, v Havířově, probojoval do Republikového finále v OVOV, které se bude konat v měsíci září. V závodě se 7 disciplínami - sprint na 60 m, skok daleký, hod míčkem, shyby na šikmé lavičce, leh-sedy, přeskoky přes švihadlo, běh na 1000 m - získal nejvíce bodů a zaslouženě vyhrál a zajistil si přímý postup.

Gratulujeme a přejeme v Praze hodně úspěchů. Pár fotek zde.


Běh o nejrychlejšího Opaváka 2015

Ve středu 27. 5. se uskutečnil Běh o nejrychlejšího Opaváka 2015. I když je tato soutěž mimo školní aktivitou, zúčastnilo se jí několik úspěšných sportovců naší školy Vrchní. Nejúspěšnější byli chlapci v kategorii do 12 let s umístěním - 1. Jakub Dzida, 6. Daniel Gebauer, 9. Vojtěch Fuksík, fotka zde. V dalších kategoriích běželi - Tereza Fuksíková 1. třída, Filip Gebauer a Michael Elbl oba 2. třída. Všem gratuluji k umístění a přeji, aby se jim ve všech soutěžích dařilo jako v tomto závodě.


Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasuDružstvo mladších žákyň ve složení Kateřina Beková, Tereza Smolková, Klára Plošková, Karolína Roháčová, Tereza Valíková, Lenka Stočková, Sabina Halodová, Lucie Černínová, Michaela Rabínská, Anna Řezníčková, Barbora Pachmannová a Klára Quisová vybojovalo v okresním kole atletického "Poháru rozhlasu" třetí místo.

Výborné výkony a vysoký bodový zisk zajistily našim atletkám účast v krajském finále této soutěže.

Ani v kraji se naše reprezentantky neztratily, své výkony ještě vylepšily a ve velké konkurenci sportovně zaměřených škol Moravskoslezského kraje obsadily krásné 7. místo.


OVOV - Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů

14-15-ss9Na stadionu ZŠ Englišova se konal závod v OVOV.

Soutěžilo se v šesti disciplínách a to v pořadí: 60 m, trojskok, hod medicimbalem 2 kg, švihadlo 2 min., kliky 2 min., 1000 m.

Závodu se zúčastnili: Terza Smolková, Klára Quisová, Tomáš Kocurek, Jakub Dzida.

Nejlépe se dařilo Kubovi, který vyhrál ve své kategorii a kvalifikoval se na krajské kolo do Havířova. Všem děkuji za úspěšnou reprezentaci školy a vítězi gratulujeme. Pár fotek s vítězem zde.


Pohár rozhlasu 2015 – postup do krajského kola v kategorii mladší dívky

Ve středu 13. 5. 2015 se děvčata 6. – 8. tříd zúčastnila okresního kola Poháru rozhlasu. V konkurenci 11 základních škol uspěla, vybojovala bronzové medaile a postoupila do krajského kola, které se uskuteční v Opavě v úterý 19. 5. 2015. Foto zde.

Školu reprezentovaly:

Kateřina Beková, Tereza Smolková, Klára Plošková, Klára Quisová, Michaela Rabinská, Sabina Halodová, Tereza Valíková, Sára Wiederová, Lucie Černínová a Lenka Stočková

Gratulujeme a držíme palce v krajském kole!


Mc Donald´s Cup


14-15-ss09Fotbalový turnaj Mc Donald´s Cup je pro většinu chlapců 1.- 5. tříd velkým lákadlem.

Po školní soutěži, která proběhla začátkem dubna, následovalo kolo okrskové, kde si lépe vedli mladší chlapci (r. 2005 – 2008), kteří postoupili do kola okresního.

Družstvo ve složení Adam Sedláček, Matyáš Drastík, Saša Rychlý, Filip Kokeš, Lukáš Lazecký, Daniel Kudela, Pavel Gilík, Adam Juřík, Michal Elbl, Filip Čelůstka a Jonáš Gebauer obsadilo krásné 2. místo.

Blahopřejeme! Foto najdete zde.


Republikové finále O nejlepší pohybovou skladbu

14-15-ss-09Výrazného úspěchu dosáhly naše gymnastky, když na Republikovém finále O nejlepší pohybovou skladbu v Praze obsadily v kategorii žáků nižšího stupně krásné 2. místo. Skladbu předvedly prvňačky Lada Jedličková, Petra Prejdová, Jana Manderlová, Kateřina Pavlíčková a Adélka Laresová, druhačky Kristýna Šindlerová, Natálie Nováková, Viktorie Bendová, Natálie Vítková a Barbora Mrusková a třeťačky Klára Silberová a Sabina Konečná. Foto zde.

Děvčatům blahopřejeme.


Soutěž opavských základních škol ve šplhu

Soutěž opavských základních škol ve šplhu se vydařila především našim mladším žákyním. Družstvo ve složení Terezie Bendová, Anežka Bravencová, Květa Pavlíčková a Jana Černá skončilo se součtem časů 39, 3 s na druhém místě za ZŠ Kylešovice se součtem časů 39, 00 s. Terezie Bendová obsadila v jednotlivcích rovněž 2. místo. Chlapci Filip Kokeš, Šimon Petlák, Patrik Procházka, Jakub Dzida a Kryštof Kotrla vybojovali ve stejné soutěži 4. místo a získali také cenné body do ligy opavských ZŠ.

Blahopřejeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci.


Sportovní gymnastika

10. a 12. března 2015  proběhla soutěž škol ve sportovní gymnastice. Naše škola měla zastoupení ve  všech kategoriích. Nejlépe se dařilo žákům 4. a 5. tříd, kteří zvítězili.2. místo získala stejně stará  děvčata a žákyně 6. a 7. tříd. Žáci a žákyně 1., 2. a 3. tříd, žáci 6. a 7. tříd a žákyně 8. a 9. tříd  obsadili 3. místo. Nejstarší chlapci získali bramborovou medaili. Školu reprezentovali tito žáci.

1. kategorie

Marek Hrbač - 4. místo
Lukáš Lazecký
Hynek Adamec
Adam Martinek
Jiří Podzemný 
Jiří Prejda 

Natálie Nováková - 3. místo
Sabina Konečná
Klára Silberová
Barbora Pallová
Barbora Mrusková
Kateřina Pavlíčková

2. kategorie

Šimon Petlák - 1. místo
Filip Drozd 2. místo
Prokop Věncek
David Glossl

Adéla Grabiášová
Jana Černá
Tereza Bendová - 4. místo
Tereza Gebauerová
Marie Sedláčková
Kristína Kubáňová

3. kategorie

Tomáš Sedláček - 2. místo
Tomáš Doleží
Jan Hanuš
Jan Smékal

Anna Řezníčková - 2. místo
Kateřina Beková - 4. místo
Soňa Flasarová
Michaela Rabinská
Michaela Koutná

4. kategorie 

Tomáš Bednář
František Holaň
Vojtěch Podzemný
Jan Katolický

Hana Fiedlerová - 1. místo
Nikol Stanovská
Lucie Černínová
Karolína Mrůzková

Všem děkujeme za snahu a přejeme hodně úspěchů v dalších soutěžích.


Florbal

Ve středu 21. ledna 2015 se konalo na ZŠ Otická Okresní finále ve florbale dívek 6. a 7. tříd. Družstvo ve složení Beková Kateřina, Roháčová Karolína, Halodová Sabina, Pachmanová Barbora, Smolková tereza, Quisová Klára, Adamcová Natálie, Fuksíková Markéta a Blachutová Denisa obsadilo krásné 4. místo. Gratulujeme!!!


Vánoční aerobik

Stejně jako v předchozích létech i letos proběhla v naší tělocvičně soutěž nazvaná Vánoční aerobik. Letošního ročníku se zúčastnilo téměř 150 žáků. Všichni cvičili s velkým úsilím a nadšením. Poděkování patří především paní vychovatelce N. Hřivnacké, která podala více než 100 % výkon a děti dokázala svým nadšením strhnout. Foto zde.

Výsledky vánočního aerobiku

1., 2. třídy
1. Tobiáš Stropek
2. Josef Halfar
3. Tomáš Antl
1. Kristýna Šindlerová
2. Viktorie Bendová
3. Alžběta Laresová

3., 4. třídy
1. Mariana Libová
2. Jakub Ballok
3. Dagmar Žáková

5. třídy
1. Barbora Kubánková
2. Kristýna Kubáňová
Michaela Konečná
3. Terezie Bendová

6. – 9. třídy
1. Ondřej Hlavenka
2. Tomáš Sedláček
3. Tomáš Hon

1. Romana Klapuchová
2. Klára Plošková
3. Soňa Flasarová


Teamgym

V pátek 29. listopadu 2014 proběhlo v Třebíči Republikové finále soutěže Teamgym Junior. V kategorii 0 děvčata cvičila na akrobacii a malé trampolíně a družstvo ve složení Klára Silberová, Sabina Konečná, Natálie Nováková, Kristýna Šindlerová, Viktorie Bendová, Marie Novotná a Viktorie Hájková obsadilo krásné 2. místo. Gratulujeme!
Vzorně reprezentovala školu i starší děvčata, která ve své kategorii obsadila 6. místo. Družstvo tvořila Hana Fiedlerová, Nikol Stanovská, Anna Řezníčková, Diana Michalisková, Michaela Konečná, Tereza Gebauerová, Adéla Grabiášová, Marie Sedláčková, Terezie Bendová, Jana Černá, Johana Hesounová a Kristína Kubáňová.
17. listopadu 2014 se obě družstva zúčastnila stejné soutěže, tentokrát pořádané Českou obci sokolskou v Olomouci. Tady se více dařilo starším dívkám, které obsadily 3. místo a mladší děvčata skončila pátá. Foto je zde.


Výškaři z Vrchní

Foto 1


Halová kopaná - futsal


14-15-ss7Naši fotbalisté se zúčastnili turnaje ve futsale v rámci AŠSK, který jsme jako škola pořádali. V turnaji bylo 5 týmů ze: ZŠ Šrámkové, Kylešovic, Neplachovic, Vítkova a Vrchní. 

Hráči - Matěj Macháč, David Ferenc, Matěj Říčný, Štěpán Pchálek, Josef Margecín, Daniel Kružel, Vít Heim. Naši kluci obsadili po vyrovnaných zápasech (rozhodovalo skóre) nepopulární 4. místo.

Všem děkuji za reprezentaci školy. Mgr. Aleš Gebauer


Kateřinská laťka

Naši žáci se zúčastnili tradiční "Kateřinské laťky" pořádané na ZŠ Ilja Hurníka - "Ochrance". Všem zúčastněným děkuji za úspěšnou reprezentaci školy ve skoku vysokém. Celkové umístění najdete v tabulkách zde. Fotky nejúspěšnějších skokanů zde.


Stolní tenis - krajské finále

14-15-ss3-Tenis
Nela Uvírová, Hanka Fiedlerová a Barbora Burkartová se zúčastnily Krajského finále ve stolním tenise, kde hrály proti Frýdku-Místku, Jindřichovu a Novému Jičínu.

Všechny soupeře s přehledem porazily a Krajské finále vyhrály.

Všem jmenovaným žákům děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší školy a blahopřejeme k dosaženým výsledkům.


Okresní turnaj školních družin v badmintonu

Pořadatelem byla ŠD T. G. Masaryka a SK Badminton Boreček.

Zúčastnili se ho tito žáci:

1. kategorie

Filip Čelůstka 2. třída - získal stříbrnou medaili
Filip Kovář 3. třída - obsadil třetí místo

2.kategorie

Lukáš Křeska 4. třída
Jakub Skopal 5. třída
Ondra Slanina 4. třída

Žáci ve 2. kategorii se neumístili jen o kousek na medailových pozicích.


Skok vysoký

14-15-ss4 Skokan
V úterý 18. 11. 2014 se v tělocvičně školy uskutečnilo školní kolo ve skoku vysokém pro žáky 2. stupně. Této soutěže se zúčastnilo 36 žáků naší školy s následujícími výsledky:

Kategorie mladší dívky: 1. Anna Řezníčková, 2. Michaela Rabinská, 3. Klára Quisová.

Kategorie mladší hoši: 1. Tomáš Doleží, 2. Rudolf Wittek, 3. Jakub Chromý.

Kategorie starší dívky: 1. Sára Lacková, 2. Andrea Týnová, 3. Lenka Stočková, Veronika Holaňová

Kategorie starší hoši: 1. Matěj Valík, 2. Tomáš Doležal, 3. Jakub Pospíšil.

Gratulujeme a v dalších skokanských soutěžích držíme palce!!!


Plavecké závody

14-15-ss5 PlavecVe čtvrtek 20. 11. 2014 se naši žáci zúčastnili plaveckých závodů v rámci soutěží AŠSK. Soutěžili jsme ve všech kategoriích v 6-ti člených družstvech:

II. kat - 4.-5. tř.: Jana Černá, Pavla Nováková, Hana Jedličková, Johana Hesounová, Natálie Lišková, Kateřina Billerová,
Jakub Skopal, Jan Jančík, Lukáš Chovanec, Daniel Gebauer, Jakub Černohorský, Filip Drozd
Náhled do výsledkových listin zde.
III. kat - 6.-7. tř.: Karolína Roháčová, Kateřina Beková, Klára Quisová, Soňa Flasarová, Klára Plošková, Lucie Wittková
Vít Heim, Vít Nohýl, Vojtěch Fuksík, Michal Chovanec, Tomáš Sedláček, Dominik Zlámal
Náhled do výsledkových listin zde.

IV. kat - 8.-9. tř.: Dominika Motyková, Klára Kořistková, Tereza Smolková, Barbora Burkartová, Zuzana Vostálová, Hana Fiedlerová
Vojtěch Zygula, Filip Krobot, Daniel Herrman, David Hlavenka, Hynek Závorka, Jan Wolf
Náhled do výsledkových listin zde.

Nejlépe se umístili chlapci ze 4. a 5. tříd a brali ceny a medaile za skvělé 3. místo v okrese Opava.

Všem jmenovaným žákům děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší školy a blahopřejeme k dosaženým výsledkům.


Stolní tenis - okresní finále

14-15-ss3-TenisKluci 6., 7. třída: Heim Vítek, Říčný Matěj, Kopiš Ondřej, Šíma Ondřej
Ve skupině prohráli oba dva zápasy proti M.G.O. a Hlučínu, takže nepostoupili

Dívky 6., 7. třída: Beková Kateřina, Roháčová Karolína
Ve skupině vyhrály proti E. Beneše a prohrály proti Englišové, postoupily do semifinále, kde prohrály proti Kylešovicím, v souboji o 3. místo vyhrály proti B. Němcové

Kluci 8., 9. Třída: Podzemný Vojtěch, Godula Tomáš, Stareček Tomáš
Ve skupině vyhráli proti Stěbořicím a Mařádkové, v semifinále porazili Vítkov, ve finále prohráli proti Englišové a vybojovali 2. místo

Dívky 8., 9. Třída: Uvírová Nela, Fiedlerová Hana, Burkartová Barbora
Ve skupině vyhrály proti M.G.O., Englišové, Vítkovu a postoupily do semifinále, kde porazily Stěbořice, ve finále vyhrály proti Hlučínu-Hornické a vybojovaly 1. místo a postup do krajského finále, které se bude konat 19.11.2014.Florbalový turnaj pro 1.- 5. třídu

V úterý 4. 11. 2014 jsme se zúčastnili prvního kola "Ministerského turnaje" ve florbale. Skupina se hrála v tělocvičně ZŠ Otická. Našimi soupeři byly: ZŠ OTICKÁ, ZŠ ŠRÁMKOVÁ, ZŠ OLDŘIŠOV. Tým tvořili hráči: Jakub DZIDA, Kryštof KOTRLA, Martin KRYŠPÍN, Jakub HERMANN, Daniel KUDELA, Lukáš LAZECKÝ, Filip KOKEŠ. Společně vybojovali výborné 2. místo, ale nepostupové do dalšího kola. Foto najdete zde.

Všem hráčům děkuji za úspěšnou reprezentaci školy. Mgr. Aleš Gebauer


Školní kolo turnaje ve stolním tenise


14-15-ss3-Tenis
Školní kolo soutěže ve stolním tenise odehráli mladší žáci ve školním klubu, starší v herně TJ Sokol Kateřinky. Soutěže se zúčastnilo 32 žáků.

Vítězům blahopřejeme.

6., 7. třídy

1. Vítězslav Heim
2. Matěj Říčný
3. Ondřej Kopiš


1. Kateřina Beková
2. Karolína Roháčová

8., 9. třídy

1. Vojtěch Podzemný
2. Tomáš Godula
3. Tomáš Stareček

1. Nela Uvírová
2. Barbora Burkartová
3. Hana Fiedlerová

Tito žáci budou školu reprezentovat v okresním kole soutěže.


Memoriál Mirko Fišera

Zdravím Vás, v úterý jsme se zúčastnili tradičního již 26. ročníku tohoto závodu v Háji ve Slezsku a umístili jsme se na celkovém 4. místě. Závodu se zúčastnili tito žáci: Karolína Roháčová, Kateřina Beková, Michaela Rabinská, Michaela Koutná, Klára Quisová a Bára Pachmannová, Jakub Turzák, David Ferenc, Rudolf Wittek, Jakub Rosmanit, Tomáš Doleží a Tomáš Sedláček.


Přespolní běh

V úterý 1. 10. 2014 se konalo okresní kolo soutěže v přespolním běhu. Krásného úspěchu dosáhla děvčata kategorie 6. - 8. třídy, která vybojovala krásnou bronzovou medaili. Děvčata soutěžila ve složení: Karolina Roháčová, Sabina Halodová, Tereza Smolková, Klára Plošková, Andrea Věntusová a Klára Quisová. GRATULUJEME!!!!

Umístění žáků v dalších kategoriích:

IV. kategorie (1998, 1999, 2000)
http://www.assk-msk.cz/vysledky/opava/14-15/prespolak4a514.xls

II. (1.st.) a III. kategorie (2001, 2002, 2003)
http://www.assk-msk.cz/vysledky/opava/14-15/prespolak2a314.xls


Evropský týden mobility

14-15-ss2Ve čtvrtek 18. září 2014 proběhla v rámci Evropského týdne mobility soutěž v jízdě na koloběžkách a inlinech. Soutěž proběhla v podzemních garážích OC Breda. Naši školu reprezentovala poměrně početná skupina, z níž se nejlépe dařilo koloběžkářům. Natálie Nováková a Ondřej Slanina obsadili ve své kategorii 1. místo, Hynek Augustin 2. místo a Adam Juřík a Pavlína Nováková místo třetí. Na inlinech se nejlépe vedlo Adamovi Martínkovi, který skončil druhý. Bramborovou medaili vybojovala na koloběžkách Kateřina Straková a kolečkových bruslích Klára Halátková a Natálie Lišková. Fotečky si můžete prohlédnout zde.

Počítadlo