1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Kontakty

ředitel
mobil:  775 291 654

zástupkyně ředitele
mobil:  602 388 162

kancelář
mobil:  778 757 407

sborovna
mobil:  778 757 408


speciální pedagog
mobil:  775 881 183


výchovná poradkyně
mobil:  775 881 182

družina
mobil:  775 158 692

jídelna
mobil:  606 605 422
web:    zde

hřiště
objednávky: 8 - 14 h
mobil:  778 757 407
info:    zde
 
datová schránka
jwymqjc

Přihlášení


Kinderiáda

12-13-ss11V úterý 21. května 2013 se žáci nižšího stupně zúčastnili lehkoatletické soutěže škol KINDERIÁDA, které se zúčastnilo 29 škol Moravskoslezského kraje. Všechny děti bojovaly v běhu na 60 m, druháci Mariana Libová a Šimon Petlák ještě ve skoku z místa, třeťáci Petra Černínová (žačka 2.A zastupovala žákyně 3. tříd, které byly na škole v přírodě) a Jakub Dzida v hodu plným míčem čtvrťáci Michaela Koutná, Libor Škobránek a Tomáš Doleží v hodu kriketovým míčkem a pátˇáci Kateřina Beková, Anna Řezníčková a Daniel Kružel ve skoku dalekém. Děti si odsud přivezly pěkné 12. místo, přičemž Jakub Dzida obsadil 1. místo v běhu na 60 m a 2. místo v hodu plným míčem, Šimon Petlák skončil ve skoku z místa na 4. místě, Anna Řezníčková ve skoku do dálky na 6. místě a naše štafeta vybojovala krásné 5. místo.
Soutěž plná sladkých odměn byla moc pěkná a už teď se děti těší na její další ročník. Fotky jsou zde.


Soutěž mladých cyklistů

12-13-ss10Katka Honová, Klárka Věntusová, Ondra Hon a Tomáš Heinz se jako tým účastnili cyklistické soutěže mladých cyklistů.
Soutěž vyhlásilo město Opava ve spolupráci s BESIPem a za podpory dopravní a městské policie, zdravotníků a autoškoly OSA JANY.
V oblastním kole se tým z naší školy umístil na 1. místě a zaslouženě postoupil do okresního kola. Celkem získali 400 bodů (méně bodů znamená lepší výsledek). V okresním kole procházeli stejnými disciplínami, ale s lepším bodovým ziskem. Disciplíny: dopravní hřiště + stanoviště, jízda zručnosti, zdravotní příprava, test z pravidel sil. provozu. Celkem ziskali 250 bodů.
Celý tým nakonec získal skvělé 3. místo v obrovské konkurenci základních škol v okrese Opava. Lepší byla jen ZŠ Bolatice (každoroční vítěz) a ZŠ Dolní Benešov. 

Mc Donald´s Cup

12-13-ss9Přišel duben a s ním dlouho očekávaný turnaj žáků nižšího stupně v kopané Mc Donald´s Cup. V úterý 16. dubna proběhlo školní kolo 2. a 3. tříd a ve středu 17. dubna žáků 4. a 5. tříd. V 1. kategorii zvítězila třída 3. B, na druhém místě skončila 2. A a třetí místo obsadili žáci 3. A. Vítězství v 2. kategorii patří 5. A, 2. místo 4. B a místo třetí 5. A. Na turnaji byli vybráni nejlepší hráči, kteří nás budou začátkem května reprezentovat v okrskovém kole. Budeme jim držet palce.

Fotky najdete zde.

Po školním kole fotbalového turnaje Mc Donald´s Cupu následovalo okrskové kolo této soutěže. Chlapci 4. a 5. tříd tady letošní soutěž ukončíli , žáci 1. – 3. tříd si vítězstvím zajistili postup do okresního kola. To se uskutečnilo ve čtvrtek 15. května 2013 v Kylešovicích. Naše družstvo ve složení Tomáš Kocurek, Lukáš Lazecký, Adam Sedláček, Matyáš Drastík, Alexandr Rychlý, Jakub Herrman, Adam Baďura, Filip Kokeš, Jakub Ballok, Kryštof Kotrla, Jakub Dzida, David Glossl a Patrik Procházka tady vybojovalo krásné 2. místo. Blahopřejeme! Fotky jsou zde.


Krajské kolo sportovní gymnastiky

12-13-ss8V krajském kole zaznamenalo největší úspěch družstvo nestarších děvčat, které ve složení Nikola Hlaváčová, Zuzana Hlaváčová, Šárka Hanzelková a Kateřina Honová vybojovalo 2. místo.

Neztratila se ani děvčata v kategorii 1. – 3. tříd Kristína Kubáňová, Jana Černá, Adéla Grabiášová a Tereza Bendová, která obsadila stejně jako družstvo 6. – 7. tříd Kateřina Beková, Hana Fiedlerová, Lucie Černínová a Nikol Stanovská pěkné 4. místo. Blahopřejeme! Fotky najdete zde.

Turnaj AŠSK v minivolejbale

12-13-ss7
Ve středu 20. 3. jsme se zúčastnili turnaje AŠSK v minivolejbale dívek pro 6.-7. třídy.

Naše děvčata obsadila skvělé 3. místo a jen o jeden set jim utekl postup do krajského kola.

Tým tvořila Markéta Fuksíková, Zuzana Vostálová, Klára Halátková, Veronika Víchová, Kristýna Labancová, Michaela Illíková a Sára Lacková. Všem jmenovaným srdečně blahopřejeme.


Okresní kolo gymnastiky

12-13-ss6V úterý 19. března 2013 změřily naše gymnastky síly s děvčaty ostatních opavských škol. Nejlépe dopadla nejmladší a nejstarší děvčata, která vybojovala 1. místo. Žákyně 4. a 5. tříd, stejně jako děvčata z 6. a 7. tříd obsadila krásné 3. místo. Navíc jsme uspěli i v soutěži jednotlivcú, kde v nejmladší kategorii získala Adéla Grabiášová 2. místo, v 3. kategorii Hana Fiedlerová také 2. místo a děvčata ve 4. kategorii obsadila celý stupeň vítězů, když Nikola Hlaváčová skončila na 1. místě, Kateřina Honová na 2. a Šárka Hanzelková na 3. místě. Další soutěž, tentokrát oblastní kolo gymnastické soutěže, proběhne v úterý 26. března 2013 v Krnově. Děvčatům přejeme i tam hodně úspěchů. Foto najdete zde.

Na úspěchy děvčat navázali ve středu 20. března i chlapci. Nejmladší chlapci obsadili 3. místo, zástupci 4. a 5. tříd zvítězili, šesťáci a sedmáci skončili 3. a nejstarší žáci vybojovali 2. místo. V jednotlivcích obsadil v 1. kategorii Filip Drozd 2. místo, v 2. kategorii nedali naši chlapci šanci ostatním družstvům, když 1. místo vybojoval Tomáš Sedláček, 2. Matěj Silber a 3. Tomáš Doleží. V nejstarší kategorii byl ze všech závodníků nejúspěšnější Jan Fiedler. I chlapci si zaslouží pochvalu za snahu a šikovnost. Foto najdete zde.


Preventan Cup

12-13-ss5V úterý 19. února proběhlo v tělocvičně ZŠ Edvarda Beneše okresní kolo soutěže ve vybíjené Preventan Cup. Družstvo ve složení Kateřina Beková, Karolína Roháčová, Denisa Blachutová, Bára Pachmannová, Tereza Kvasničková, Michaela Koutná, Kateřina Valíková, Tereza Valíková, Daniela Fischerová, Jana Černá, Klára Quisová a Anna Řezníčková získalo v okrskovém kole 1. místo, v okresním kole pak krásné 4. místo.

Blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v dalších soutěžích. Fotky najdete zde.


Florbal

12-13-ss4V úterý 15. ledna 2013 proběhl v tělocvičně ZŠ Edvarda Beneše turnaj  žáků 2. tříd ve florbale a skončili na pěkném 3. místě.

Družstvo tvořili tito žáci: Lukáš Křeska, Vít Rein, Jakub Ballok, Adam Baďura a Adam Sedláček. Fotky najdete zde.


Chlapcům za pěkný výkon děkujeme.


Výsledky Vánoční laťky 1. – 5. tříd

12-13-ss3


1. třídy


Děvčata

1. Žáková Dagmar
2. Vondřejcová Adéla
3. Godovská Nikol

Chlapci

1. Říčný Filip
2. Klapuch Dominik
3. Kurinec Adam

2. třídy

Děvčata

1. Libová Marianka
2. Černínová Pater
3. Fischerová Natálie

Chlapci

1. Chovanec Lukáš
2. Petlák Šimon
3. Křeska Lukáš

3. třídy

Děvčata

1. Grabiášová Adéla
2. Sedláčková Marie
3. Hesounová Johana

Chlapci

1. Procházka Patrik
2. Kotrla Kryštof
3. Feilhauer Jan

4. a 5. třídy

Děvčata

1. Anna Řezníčková
2. Karolína Roháčová
3. Bára Pachmannová

Chlapci

1. Tomáš Sedláček
2. Ondřej Kopiš
3. Michal Chovanec

Foto najdete zde.


Školní kolo šachy

12-13-ss1ŠachyVe dnech 5. a 6. prosince 2012 proběhlo školní kolo v šachách.

Výsledky:


Žáci 1. – 5. tř.

1. Kupka Jan - 1. tř.
2. Kudla Ondřej – 5. tř.
3. Quis Vojtěch – 4. tř.
4. Vlček Jakub – 5. tř.
5. Kopecký Štěpán – 1. tř.

Žáci 6. – 9. tř.

1. Vlček Tomáš – 9. tř.
2. Vích Filip – 9. tř.
3. Krobot Filip – 7. tř.
4. Burkartová Barbora – 6. tř.

Okresní kolo šachy

Žáci 1.- 5. t řídy ve složení Jan Kupka (1.tř.), Štěpán Kopecký (1.tř.), Vojtěch Quis (4.tř.), Ondřej Kudla (5.tř.) a Jakub Vlček (5.tř.) reprezentovali naši školu v okresním přeboru v šachách a obsadili krásné 3. místo.
Také žáci 6. – 9. ročníku Tomáš Vlček (9.tř.), Filip Vích (9.tř.), Filip Krobot (7.tř.) a Barbora Burkartová (6.tř.) se zúčastnili okresního přeboru bez umístění.

Okresní kolo – stolní tenis

6.- 7. třída

Žákyně Nela Uvírová (6.tř.), Sára Lacková (7.tř.), a Hanka Fiedlerová (6.tř.) reprezentovaly naši školu v okresním přeboru ve stolním tenise a obsadily krásné 2. místo.
Žáci Tomáš Stareček (7.tř.), Vojtěch Podzemný (6.tř.) a Jakub Pospíšil (7.tř.) skončili v okresním přeboru bez umístění.

8. – 9. třída
Děvčata ve složení Míša Weiglhofferová (9.tř.). Eliška Kubínová (9.tř.) a Barbora Tomíčková (9.tř.) se umístnily v okresním kole soutěže ve stolním tenise na 3.místě.
Chlapci ve složení Jakub Kubín , Filip Vích, Dominik Adamec, Alexandr Malysa (všichni 9.tř.) skončili v okresním kole bez umístění.

Všem děkujeme za reprezentaci školy a blahopřejeme k umístění.


Vánoční aerobik

Vánoční aerobik se stal na naší škole v posledních létech nedílnou součástí předvánočního týdne. Také letos se ho zúčastnila nejen děvčata, ale i chlapci. Letošní ročník této zajímavé soutěže dopadl takto:

Kategorie 1., 2. a 3. tříd

1. Katka Pachmannová
2. Dagmar Žáková
3. Nela Tomášková

1. Prokop Věncek
2. Šimon Petlák
3. Jakub Ballok

Kategorie 4. a 5. tříd

1. Vanesa Plušková
2. Kristina Kubáňová
3. Barbora Kubánková

1. Matěj Macháč
2. Jakub Skolpal
3. Daniel Kružel

Kateorie 6. – 9. tříd

1. Romana Klapuchová
2. Šárka Hanzelková
3. Monika Bohmová

1. Petr Kremer
2. Marek Kolb
3. Tomáš Hon


Teamgym Junior

12-13-ss2Gymnastky naší školy pokročily ve svých úspěších, když na republikovém finále soutěže TeamgymJunior obsadilo družstvo mladších děvčat 5. místo a starší děvčata si dokonce přivezla bronzovou medaili.

V pátek 23. listopadu 2012 proběhlo okresní kolo s krajskou účastí soutěže Teamgym Junior.Naši školu reprezentovala 3 družstva, dvě z nich si vybojovala postup na republikové finále této soutěže.V kategorii Junior I obsadilo družstvo ve složení Kristina Kubáňová, Johana Hesounová, Jana Černá, Tereza Bendová, Anežka Bravencová, Barbora Kubánková, Marie Sedláčková, Michaela Konečná, Adéla Laresová, Soňa Flasarová, Michaela Koutná, Michaela Rabinská a Pavlína Zieglová 3. místo. Starší děvčata obsadila 2. místo. V této kategorii, kategorii Junior II, naši školu reprezentovala tato děvčata – Zuzana a Nikola Hlaváčová, Karolína Věncková, Kateřina Honová, Hana Fiedlerová, Kateřina Beková, Nela Potížová, Nikol Stanovská a Anna Řezníčková. Družstvo B v kategorii Junior I se soutěže zúčastnilo poprvé , ale i tato děvčata bojovala statečně a obsadila 4. místo. Věříme, že i z Jasmíny Šafarčíkové, Petry Černínové, Mariany Libové, Katky Pachmannové, Elišky Halfarové, Michaely Durčákové, Kláry Silberové, Sabiny Konečné, Hany Jedličkové, Dagmar Žákové, Scarlet Godbold a Kateřiny Bilerové vyrostou šikovné gymnastky. Fotky můžete vidět zde.


Turnaj ve stolním tenise


V měsíci říjnu proběhl na naší škole v rámci školního klubu turnaj ve stolním tenise. Zúčastnilo se 50 žáků ve 4. kategoriích.

Výsledky:

6. – 7. třída
Dívky:
1. Nela Uvírová
2. Sára Lacková
3. Hana Fiedlerová
4. Míša Illíková

Hoši:
1. Tomáš Stareček
2. Vojta Podzemný
3. Jakub Pospíšil
4. Tomáš Hon

8. – 9. třída
Dívky:
1. Míša Weiglhoferová
2. Eliška Kubínová
3. Barbora Tomíčková
4. Nikola Hlaváčová

Hoši:
1. Jakub Kubín
2. Filip Vích
3. Dominik Adamec
4. Saša Malysa

Všem tenistům děkujeme za účast a výhercům gratulujeme.

Počítadlo