1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Kontakty

ředitel
mobil:  775 291 654

zástupkyně ředitele
mobil:  602 388 162

kancelář
mobil:  778 757 407

sborovna
mobil:  778 757 408


speciální pedagog
mobil:  775 881 183


výchovná poradkyně
mobil:  775 881 182

družina
mobil:  775 158 692

jídelna
mobil:  606 605 422
web:    zde

hřiště
objednávky: 8 - 14 h
mobil:  778 757 407
info:    zde
 
datová schránka
jwymqjc

Přihlášení


In line pohár

13-14-ss4V pondělí 23. června 2014 proběhl v podzemních garážích OC Breda 2. ročník Školního in line poháru. Naši žáci si v něm vedli velmi dobře.

V 1. kategorii obsadil Adam Martinek, žák 1. A třídy 2. místo a jeho spolužák Lukáš Hrbáč 3. místo. V 2. kategorii se také na 3. místě umístil Matyáš Drastík. Mezi nejstaršími děvčaty získala Klára Halátková 2. místo a Hana Fiedlerová 3. místo. Blahopřejeme.

Fotečky najdete zde.


Sportovní gymnastika

13-14-ss3V březnu proběhly gymnastické soutěže škol ve sportovní gymnastice. V okresním kole děvčat se naše nejmladší děvčata umístila na 4. místě, žákyně 4. a 5. tříd obsadily 2. místo, stejně jako děvčata z 6. a 7. tříd, nejstarší děvčata obsadila 3. místo. Foto zde.

Ještě lépe se vedlo chlapcům, když žáci 1., 2. a 3. tříd skončili na 2. místě, 4. a 5. tříd soutěž vyhráli, v kategorii 6. a 7. tříd jsme obsadili 3. místo a v kategorii 8. a 9. tříd místo 4.

V krajském kole této soutěže, kterého se zúčastnila děvčata 2. a 3. kategorie, jsme obsadili krásné 5. místo.

V soutěži jednotlivců ve svých kategoriích nejlépe uspěli Tomáš Sedláček a Hana Fiedlerová, kteří gymnastický trojboj vyhráli, Filip Drozd, který byl 2. a 3. místo obsadila Jana Černá a Tomáš Doleží.


Školu reprezentovaly tyto děti:

1. kategorie 1. – 3. třídy

Petra Černínová
Jasmína Šafarčíková
Natálie Nováková
Sabina Konečná
Kristýna Šindlerová
Barbora Pallová
Marek Hrbač
Adam Martinek
Šimon Petlák
Filip Drozd
Jiří Podzemný

2. kategorie 4., 5. třídy

Kristína Kubáňová
Johana Hesounová
Jana Černá
Marie Sedláčková
Adéla Grabiášová
Michaeal Konečná
Terezie Bendová
Tomáš Doleží
Tomáš Sedláček
Matěj Silber
Jan Smékal


3. kategorie 6., 7. třídy

Hana Fiedlerová
Nikol Stanovská
Petra Černínová
Kateřina Beková
Vojtěch Podzemný
Jan Katolický
Marek Kolb
David Masnica

4. kategorie – 8., 9. třídy

Karolína Věncková
Kateřina Honová
Karolína Mrůzková
Anežka Kurečková
Adam Smolka
František Holaň
Michal Pánek


Výsledky soutěže ve šplhu

1. třídy – 3 m


1. Marek Hrbač 5,2 s
2. Jiří Podzemný 5,7 s
3. Michal Elbl 6,6 s

1. Kateřina Straková 5,4 s
2. Viktorka Bendová 6,2 s
3. Martina Hertlová 8,1 s

2., 3. třída – 4,5 m

1. Natálie Fischerová 10,8 s
2. Vendula Reichenauerová 12,2 s
3. Mariana Libová 12,6 s

1. Filip Drozd 8,1 s
2. Filip Kokeš 8,7 s
3. Lukáš Lazecký 8,7 s

4., 5. třída – 4,5 m

1. Terezie Bendová 5,0 s
2. Anežka Bravencová 8,0 s
3. Iva Lorencová 9,0 s

1. Jan Feilhauer 7,7 s
2. Patrik Procházka 8,3 s
3. Jan Jančík 9,2 s


Florbal

V úterý 14. 1. 2014 se naše děvčata 6. a 7. tříd zúčastnila okrskového kola ve florbale v Kravařích. Zde uspěla a postoupila do okresního kola, které se konalo v pátek na ZŠ Otická. Zde v konkurenci ZŠ E. Beneše, ZŠ Hlučín, ZŠ Englišova, ZŠ Kylešovice a ZŠ Otická obsadila krásné 4. místo. (Beková K., Roháčová K., Halodová S., Valíková T., Smolková T., Plošková K., Adamcová N., Burkartová B., Fuksíková M., Honischová D., Klapuchová R., Klapuchová., Nedělelová N., Uvírová N., Vostálová Z., Fiedlerová H.)

Gratulujeme a děkujeme všem děvčatům za vzornou reprezentaci! Foto najdete zde.


Vánoční aerobik

13-14-ss2Tak jako každý rok v předvánoční čas nezahálíme, ale sportujeme, soutěžíme, tančíme, fandíme a neučíme se. V úterý 17. 12. proběhl tradiční Vánoční aerobik, ve kterém se pod vedením skvělé cvičitelky Nadi Hřivnacké, rozvlnila takřka celá škola. Vášniví příznivci aerobiku z prvního i druhého stupně, chlapci i dívky, prostě všichni rozhýbali svá těla a skvěle zvládli náročné sestavy.
Ti nejlepší byli vybráni odbornou porotou a vystoupili na stupně vítězů:


1., 2. třída

1. Barbora Pallová
2. Lukáš Lazecký
3. Kristýna Šindlerová
Sabina Konečná


3., 5. třída

1. Barbora Kubánková
2. Natálie Endrychová
3. Kristýna Kubáňová

6., 9. třída

Chlapci:
1. David Hlavenka
Jan Fiedler
2. Marek Pleban
3. Vojtěch Podzemný

Dívky:
1. Romana Klapuchová
2. Monika Böhmová
3. Adriana Godziková
Vanesa Plušková

Všem zúčastněným děkujeme a přejeme jim spoustu pohybových úspěchů při dalších soutěžích.


Novinkou letošních Vánoc byl první ročník memoriálu Perníkového losa Rudolfa. Soutěžící z druhého stupně si vyzkoušeli jízdu na lyžích pro dva a dokázali, že jsou nejen šikovní a zdatní, ale také, že nezkazí žádnou legraci. Skvěle jsme se bavili a gratulujeme všem výhercům.


1. místo Perníkový losík: Petr Kremer
Jakub Turzák

1. místo Perníkový los: chlapci Matěj Valík
Jakub Pospíšil
dívky Aneta Kirschnerová
Magda Harazimová

Absolutním vítězem memoriálu se staly Karolína Věncková a Gabriela Wittassková.

Foto je zde.


Teamgym Junior

Významného úspěchu dosáhly naše gymnastky, které se v republikovém kole soutěže TEAMGYM Junior pořádané v Třebíči umístily na krásném 3. místě. Naši školu reprezentovala tato děvčata: Anna Řezníčková, Nikol Stanovská, Hana Fiedlerová, Lucie Černínová, Kateřina Honová, Karolína Věncková a Anežka Kurečková.

Neztratila se ani mladší děvčata, která obsadila ve své kategorii 7. místo. Jsou to Jana Černá, Terezie Bendová, Anežka Bravencová, Barbora Kubánková, Kristína Kubáňová, Johana Hesounová, Marie Sedláčková, Adéla Grabiášová, Michaela Konečná, Diana Michalisková, Michaela Koutná a Michaela Rabinská. Foto je tady.

Blahopřejeme!


Kateřinská laťka

Ve čtvrtek 28.11.2013 se na ZŠ Ilja Hurníka konala tradiční Kateřinská laťka. Naši žáci soutěžili ve všech kategoriích. O umístění mnohdy rozhodovaly lepší skočené pokusy.


Kategorie:  

Jméno a Příjmení - Třída - Výkon v cm - Umístění 

Mladší žákyně:  

Karolína Roháčová  6.  120  6.    
Anna Řezníčková  6.  120  4.-5.    
Zuzana Vostálová 7.  115  9.    
Markéta Fuksíková 7.  115  10.

Mladší žáci:  

Jakub Chromý  6.  110  14.-16.    
Štěpán Pchálek  6.  120  12.    
Matěj Kubesa  6.  110  14.-16.    
Tomáš Godula  7.  154  1.    
David Masnica  7.  140  3.

Starší žákyně:  

Natálie Demelová 9.  130  1.    
Karolína Věncková 9.  120  7.    
Monika Böhmová  9.  120  9.    
Veronika Holaňová 8.  120  8.

Starší žáci: 

Matěj Valík  8.  151  5.    
Jakub Stříbný  9.  140  8.    
Daniel Thomas  9.  145  6.

Fotky ze soutěže najdete zde.


Atletické závody

Tradičně každý rok se konají atletické závody „Memoriál Mirko Fišera“ v Háji ve Slezsku.


Naši žáci se zúčastnili ve složení:

Dívky:
Smolková Tereza, Beková Kateřina, Halodová Sabina, Roháčová Karolína, Věntusová Andrea, Plošková Klára

Chlapci:
Godula Tomáš, Turzák Jakub, Říčný Matěj, Masnica David, Ibler Jan, Tůma Jakub

Žáci soutěžili v pěti disciplínách – 60 m, skok daleký, hod míčkem, šplh 4,5 m, 1500 m. 
Děvčata se umístila na výborném 4. místě a chlapci na místě 9. Celkově se naše škola umístila na 7. místě z deseti zúčastněných škol v okrese Opava.


Výsledky stolního tenisu 6. - 7. třída


Kluci: Podzemný, Godula, Bujok, Tůma (2. místo ve skupině, celkově 5. místo ze 14 týmů)
Holky: Beková, Fiedlerová, Roháčová (2. místo ve skupině, celkové 4. místo z 8 týmů)


Přespolní běh 2013

13-14-ss1Další sportovní soutěž proběhla v okolí Stříbrného jezera. Tradičně se zde běhá Přespolní běh, a to pro všechny věkové kategorie. Každé družstvo se skládalo vždy z 6 žáků, chlapů nebo dívek.

Z každého družstva bodovali pouze 4 nejrychlejší. Velkého úspěchu dosáhly naši nejmladší žáci v II. kategorii. Děvčata si doběhla pro 3. místo a chlapci pro 6. místo. Na výsledky se podívejte v odkazu níže.

Výsledkové listiny jednotlivých kategorií:
http://www.assk-msk.cz/vysledky/opava/13-14/prespolakIIIaVI13.xls
http://www.assk-msk.cz/vysledky/opava/13-14/prespolakIIaIV13.xls

Fotky najdete zde.

Další soutěže

Stolní tenis - výsledky
Šachy - výsledky


Evropský týden mobility

12-13-ss11Několik stovek měst z celé Evropy slaví v polovině září Evropský týden mobility, který si klade za cíl propagovat alternativní způsoby dopravy a bojovat za čistý vzduch. Opavské Sportovní kurzy.cz a OC Breda uspořádali u této příležitosti v prostorách podzemních garáží OC Bredy závody koloběžkařů a in-line bruslařů určené žákům základních škol.

Této soutěže se zúčastnilo i 25 žáků naší školy. Největšího úspěchu mezi závodníky na in-linech dosáhl Ondřej Hon, který zvítězil v kategorii chlapců nar.r. 1999. 1998, 2. místo si mezi stejně starými děvčaty odnesla Klára Halátková a mezi děvčaty narozenými v r. 2002 a 2003 Kateřina Beková. Libor Škobránek, žák 5. třídy obsadil ve své kategorii 3. místo.

Ještě lépe si vedly naše děti v soutěži koloběžek. Tady obsadil Hynek Augustin mezi nejmenšími chlapci 2. místo, Ondřej Slanina skončil v 2. kategorii rovněž na 2. místě. V 3. kategorii obsadili Vítek Augustin mezi chlapci a Kateřina Beková mezi dívkami 3. místo. 4. a 5. kategorie patřila našim chlapcům, když Marek Kolb a Jan Fiedler zvítězili. Patrik Ondruch skončil za Honzou Fiedlerem na 2. místě. Poslední jmenovaní chlapci zabodovali nejen na závodech, ale i svým vystoupením na freestylových koloběžkách. Fotky si můžete prohlédnout zde.

Všem závodníkům patří poděkování za reprezentaci naší školy.

Štafeta 8 x 200 m

Zdravím všechny rodiče, kteří sledují stránky naší školy. Zahájili jsme nový školní sportovní rok 2013/2014. Naši žáci se zúčastnili štafety v běhu na 200m, v které musely běžet děti s ročníkem narození 1998, 1999, 2000, 2001. Z každého ročníku startovaly vždy 2 dívky a 2 chlapci. Běh zahájily děvčata od nejmladší a poté štafetový kolík předaly klukům, opět od nejmladšího. V dramatickém závěru se naše štafeta dostala na skvělé 4. místo a to uhájila až do cíle.

Složení štafety:
Tereza Smolková 7.B, Romana Klapuchová 7.B, Aneta Kruželová 9.B, Kateřina Honová 9.A, Tomáš Godula 7.A, Vojtěch Podzemný 7.A, Petr Kukuczka 9.B, Adam Smolka 9.B

Počítadlo