1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Kontakty

ředitel
mobil:  775 291 654

zástupkyně ředitele
mobil:  602 388 162

kancelář
mobil:  778 757 407

sborovna
mobil:  778 757 408


speciální pedagog
mobil:  775 881 183


výchovná poradkyně
mobil:  775 881 182

družina
mobil:  775 158 692

jídelna
mobil:  606 605 422
web:    zde

hřiště
objednávky: 8 - 14 h
mobil:  778 757 407
info:    zde
 
datová schránka
jwymqjc

Přihlášení


      Novinky

  
Seznamy prvňáčků
 
Seznamy žáků pro první třídy najdete zde.
 
Matematická pohotovost
 
Matematická pohotovost, která je součástí Brain Fitness, Beethovenova 2, Opava, bude otevřena po dobu prázdnin každé ponděli a čtvrtek od 13 do 17 hod.  Emailem možno domluvit setkání i mimo ordinační hodiny. 
 
kontakt: bf@math.slu.cz
 
web: brainfitness.cz

 
 
Zápis pro ukrajinské děti
 
- informace zde.

 
Výsledek zápisu k základnímu vzdělávání zde
 
Rozhodnutí o přijetí si můžete vyzvednou osobně na schůzce rodičů žáků budoucích 1.tříd nebo po telefonické domluvě - tel. 602 388 162. Datum konání schůzky upřesníme na internetu (předběžně 3.týden v červnu).  
 
Nábor zpěváků do mezinárodního hudebního projektu
 
17 18 as02 ZpěvJe zpívání Tvým koníčkem? Zajímá Tě, jak pracují hudebníci/profesionálové? Chceš se podívat „za oponu“ divadelních prken? Pak čti pozorně další řádky!
 
Vážení rodiče, milí žáci,
 
možná již víte, že měl náš školní sbor možnost podílet se na pilotním představení „Stvoření světa“, které je součástí mezinárodního projektu Let’s sing - https://www.letssing.eu/. Máme velkou radost, že nás Slezské divadlo znovu oslovilo a nabídlo nám spolupráci na novém představení „Země zaslíbená“. Děti tak budou mít znovu možnost spolupracovat s profesionálními hudebníky z různých koutů Evropy. Premiéra představení se uskuteční ve Slezském divadle 16. 10. 2022.
 
Zapojit se mohou žáci všech tříd! Stačí dorazit na první zkoušku, která se bude konat ve čtvrtek 26. května od 14:00 v hudebně školy. Nevyhovuje Vám den nebo čas? Neváhejte i přesto oslovit paní učitelku Foltýnovou. Vše se dá domluvit. J Plánujeme také soustředění, které se uskuteční poslední červnový víkend.
 
Těšíme se na všechny nové zpěváky, paní učitelky Foltýnová a Grigarčíková.
 
Pohovory
 
Vážení rodiče,
 
v úterý 3.5.2022 se budou konat pohovory s rodiči od 16:30h - 1.stupeň a od 17h - 2.stupeň.
 
Prosíme, abyste se zapsali do rezervačního systému na odkazu: Rezervační systém.xlsx. Přihlášení je přes žákovské účty z Office 365, jako minule.  

 
Vážení rodiče, 
 
Ukrajinanaše škola se připojuje ke sbírce věcí na Ukrajinu, kterou organizuje Mendelovo gymnázium Opava.
 
"Sbírka pro přežití" pro civilisty bude od 1. do 3. března na Mendelově gymnáziu, vchod přes dvůr. Do sbírky se může zapojit i opavská veřejnost, bude možno nosit věci do sbírky od 8 do 15 hodin. 
 
Věci můžete nosit i k nám do školy, převezení věcí zajistíme my.
 
Věci poputují vlakem, který bude vypraven v pátek z Ostravy, gymnázium spolupracuje s jejich absolventy - Expediční klubovna Brno a zeleznicepomaha.cz. 

 
Změna cen obědů
 
Upozorňujeme rodiče, že od 1.3.2022 je změna cen obědů - zde.

 
Změna testování od 7.2.2022
Corona
 
Od tohoto data jsme se rozhodli vrátit k antigennímu testování. 
Reagujeme tak na neakceptovatelnou čekací dobu na výsledky PCR testů, které nám sjednaná laboratoř dodávala se stále větším zpožděním.
 
Žáci se tak budou testovat v pondělí antigenními testy (výtěrem z nosu). V případě pozitivního testu bude žák odeslán domů a následně podstoupí potvrzovací PCR test, elektronickou žádanku mu vystaví KHS.
 
(Všechny osoby s pozitivním výsledkem preventivního antigenního testu jsou povinny se podrobit konfirmačnímu RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2). 
O karanténách rozhodne KHS.  
 
Testovat se nebudou žáci, kteří prodělali covid a jsou v 30denní ochranné lhůtě. Stejně tak se na ně nevztahuje karanténa. 
 
Informace pro krizové ošetřovné najdete zde.
 
Vloženo 3. 2. 2022
 
Vážení rodiče,
 
od 6.12.2021 se nám podařilo zajistit PCR testy. Testovat se bude žvýkacími neinvazivními testy. (Aby test byl průkazný, nesmí se 30 minut před testem jíst a pít, tamponek se pouze převaluje v puse, nekouše se.)
 
Testování každé pondělí je stále povinné pro žáky, kteří nejsou očkováni a neprodělali v posledních 180 dnech onemocnění covid 19 (testy provedené ve škole neočkovaným dětem jsou hrazeny ministerstvem školství a nesouvisí s nárokem dětí na 5 testů za měsíc zdarma).
 
Žáci, kteří splnili jednu z výše uvedených podmínek, se netestují.
 
Vzhledem ke skutečnosti, že při testování PCR metodou budou výsledky známy až v odpoledních hodinách, bude vyučování v pondělí probíhat s ochrannou dýchacích cest. V případě nedodržení této podmínky bude muset třída, kde se objeví pozitivní žák, celá do karantény.
 
Dobrovolné testování
 
Pokud máte zájem o testování dětí, které se testovat nemusí, uvědomte o tom třídního učitele.
 
Škola Vám testování zajistí, hradit se ale bude ze zdravotního pojištění dítěte.
 
Každé dítě do 18 let má nárok na 5 PCR testů za měsíc. U očkovaných dětí se tedy od tohoto počtu odečtou testy provedené ve škole.
 
Děkujeme za spolupráci.
 
Vedení ZŠ Opava, Vrchní 19
Vloženo 2. 12. 2021

 
 
Upozornění pro všechny rodiče žáků, kteří jsou v karanténě
 
Obědy mají děti automaticky odhlášeny do konce října. Tiskopis na ošetřovné Vám můžeme zaslat na školní email žáka, kterého se to týká.
 
Elektronická žákovská a rodičovský účet
  
Vážení rodiče,
 
v letošním školním roce jsme se rozhodli rozšířit školní informační systém o elektronickou žákovskou knížku pro žáky druhého stupně a o elektronickou podobu třídních knih. Tato elektronická aplikace Vám umožní snadnější orientaci v rozvrhu Vašich dětí, omlouvání absence a komunikaci s vyučujícími.
 
Budeme velmi rádi, když budete aplikaci pro omlouvání absence Vašich dětí využívat. Stále však ponecháváme na Vašem uvážení, jestli budete se školou komunikovat elektronicky nebo prostřednictvím žákovských knížek.
 
Zároveň Vás chceme poprosit o shovívavost, systém zavádíme a upravujeme. Rozvrhy vašich dětí jsou již pevně stanoveny, elektronickou podobu stále dopracováváme a může se stát, že nebude shodná s rozvrhem, který Vaše děti obdržely od třídních učitelů. V případě jakýchkoliv nejasností kontaktujte třídního učitele nebo přímo ředitelství školy. (tel: 602388162).
 
Vše bychom rádi doladili do 12 října. Na tento den (pokud to epidemická situace dovolí) plánujeme třídní schůzky, kde budete mít možnost případné nejasnosti konzultovat s třídními učiteli.
 
Dne 9.9.2021 jsme vám zaslali informace ke zřízení rodičovských účtů. Pro zřízení postupujte dle pokynů v emailu, kde vám byl doručen váš osobní PIN, nebo můžete využít video, které jsme pro vás připravili o založení účtu a o přihlášení se do účtu a jeho využití.
 
K náhledu elektronické klasifikace proveďte přihlášení do školního systému na stránkách https://portal.dmsoftware.cz/.

  
Postup při ztrátě čipu
čip
 
Vážení rodiče,
 
pokud dítě ztratí čip, který jste získali ve školní jídelně, pak je potřeba si nejdříve vyzvednout ve škole potvrzení a teprve potom zajít do školní jídelny pro nový čip. Tento nový čip pak bude přiřazen k otevírání vstupních dveří a skřínky dítěte. 
 
Bližší informace získáte u třídního učitele.

 
Šachový kroužek
 
Zveme všechny zájemce o šachy do kroužku, který bude probíhat každé úterý od 15 – 16 h ve školním klubu. Cena za pololetí je 500,- Kč.  
 
Začínáme 12.10.2021.  

  
Výsledky testování PCR testů
 
Výsledek testu PCR Vašeho dítěte najdete v jeho školním emailu, který používáte ke komunikaci se školou v Microsoft Office 365. Každý žák má svůj email a je ve tvaru jméno.příjmení@zsvrchni.cz. V SMS zprávě přišel zákonnému zástupci kód, kterým si otevře výsledek testu.
 
Ve třídě, kde byla potvrzena pozitivita žáka, zůstává celá třída 14 dnů v karanténě.

 
Doporučení Ministerstva zdravotnictví ČR pro školy a školská zařízení k zahájení školního roku 2021/2022 v souvislosti s probíhající pandemií onemocnění COVID-19 zde.
 
Pozvánka nejen k prohlídce naší školy
 
Slunicko
Předškoláky a jejich rodiče, které zajímá, jak to u nás vypadá, zveme ke zhlédnutí krátkého videa.
 
Úvodní slovo ředitele školy Romana Podzemného zde
 
Video o škole zde.
    
Účet na placení příspěvků SRPŠ a LV

271 654 196 / 0300

Účet pro úhrady školní družiny

271 646 284 / 0300

Prosím uvádějte vždy VS, který je tvořen takto:

1. číslice - ročník (např. 8.)
2. číslice - třída. A=1, B=2 (např. 8.A je 1)
3. a 4. číslice - číslo v katalogovém listu - sdělí třídní učitel
Příklad: 
8101 (první žák v 8.A)
3215 (patnáctý žák v 3.B)

Důležité

Přejeme všem pěkné prázdniny

Divka-na-prazdninach

Kalendář akcí

GDPR

Ochrana osobních údajů

Hledání