1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Kontakty

ředitel
mobil:  775 291 654

zástupkyně ředitele
mobil:  602 388 162

kancelář
mobil:  778 757 407

sborovna
mobil:  778 757 408


speciální pedagog
mobil:  775 881 183


výchovná poradkyně
mobil:  775 881 182

družina
mobil:  775 158 692

jídelna
mobil:  606 605 422
web:    zde

hřiště
objednávky: 8 - 14 h
mobil:  778 757 407
info:    zde
 
datová schránka
jwymqjc

Přihlášení

 
Velikonoce na Vrchní
 
Svátky jara už nám klepou na dveře. Příroda hraje všemi barvami, a tak se i naše škola oblékla do jarního kabátku. V úterý 16. dubna proběhly již tradiční velikonoční dílničky. O zahájení celého odpoledne se svým vystoupením postarali naši nejmladší zpěváčci. Hned na několika stanovištích pak byly pro děti připraveny tvořivé činnosti. Domů si tak mohly odnést krásné vlastnoručně vyrobené jarní nebo velikonoční ozdoby. K zakoupení byly také pomlázky. Mimořádně bohatým výběrem pochutin lákala v letošním roce naše kavárna. Velmi děkujeme všem, kteří napekli perníčky, muffiny nebo buchty všeho druhu – bylo toho opravdu moc a ty chutě…. Celé odpoledne provázela velmi příjemná atmosféra. Ještě jednou děkujeme všem, kteří se zúčastnili.
 
VESELÉ VELIKONOCE
18 19 as05


Půjdeme na to od lesa
 
Žáci pátých tříd si užili pobyt v Jeseníkách. Během deseti dní se v rámci EVVO dověděli spoustu věcí o přírodě. Vzhledem k tomu, že přálo počasí, tak si také výborně zalyžovali. Pobyt zpestřil výlet na Praděd, návštěva bazénu v Bruntále a lázní Karlova Studánka. Foto zde.

 
Lyžařské závody 2019
 
lyzarske zavody2019 plakat nastrel1
 
5. ročník lyžařských závodu je již minulostí. Celkem se zúčastnilo 135 závodníků, kteří absolvovali  dvě kola. První místo již po čtvrté obhájila ZŠ Opava Vrchní. Závody zahájil primátor města Opavy Tomáš Navrátil. Chceme poděkovat všem sponzorům, hlavně pak panu Zdenku Mitášovi za bezplatné zapůjčení celého areálu.
 
Výsledky ZŠ Vrchní. A foto zde.
Lyžařský kurz 7. třídy
 
14 15 ss8 Lyzar
Pozdrav z Karlova všem, kteří nemohou trávit lyžařské, snowboardové a běžecké chvíle s námi. Pro dokreslení sportovní atmosféry pár úvodních fotek.
 
 
Výsledky v biatlonu dvojice
 
1. místo Bára Mitášová, Filip Kovář, 2. místo Kateřina Vavrlová, Max Híreš, 3. místo Markéta Stoklasová, Mariana Libová
 
Výsledky v obřím slalomu 7. třídy
 
lyže dívky
1. místo Kateřina Vavrlová, 2. místo Klára Silberová, 3. místo Pavla Pflegrová
 
lyže chlapci
1. místo Max Híreš, 2. místo Pavel Gilík, 3. místo Jáchym Žůrek
 
snowboard dívky
1. místo Bára Mitášová, 2. místo Michaela Durčáková, 3. místo Karolína Šenková
 
snowboard chlapci
1. místo Hynek Adamec, 2. místo Filip Kovář, 3. místo Ondřej Neděla
 
8. třídy
 
lyže smíšené
1. místo Jasmína Šafarčíková, 2. místo Jan Krček, 3. místo Vojtěch Pavlíček
 
snowboard smíšené
1. místo Mariana Libová, 2. místo Markéta Stoklasová, 3. místo Constance Taylor
 
 
Foto zde a tady.
 
Lyžák Karlov - 3.A a 4.AB
 
Krásný týden plný lyžování, dobrodružství a legrace na čerstvém vzduchu jsme si užívali v lyžařském středisku Karlov. 
 
Stihli jsme toho opravdu hodně: zdokonalili jsme se v lyžování, ti kteří stáli poprvé na lyžích zvládli lyžařský oblouk i jízdu na lanovce, proběhly diskotéky se soutěžemi, Bingo, Česko Slovensko má talent, lyžařský celodenní výlet na Čerťák, závody ve slalomu i závody v biatlonu.
 
Foto zde.
 
Výsledky závodů v obřím slalomu
 
4.tř. 
 
chlapci - 1. místo Kryštof Glogar, 2. místo Šimon Vavrla, 3. místo Antonín Kubánek
dívky - 1. místo Vanessa Šafarčíková, 2. místo Tereza Hlaváčková, 3. místo Lucie Antlová
 
3. tř. 
 
smíšená kategorie - 1. místo Jan Homola, 2. místo Ivona Krybusová, 3. místo Matěj Křižanovský
 
 
výsledky biatlonu
 
 
chlapci - 1. místo Šimon Vavrla, 2. místo Matěj Křižanovský, 3. místo Daniel Lazecký
dívky - 1. místo Lucie Antlová, 2. místo Vanessa Šafarčíková, 3. místo Tereza Kremrová
 
Lyžařský kurz druhých a třetích tříd - Visalaje
 
Den první - po příjezdu jsme se ubytovali, poobědvali a vyrazili na svah, kde to vypadalo jako v pohádce a proto jsme tento den završili pohádkou Ledové království. Foto zde.
 
Den druhý - dopolední lyžování na krásně upraveném svahu vystřídalo odpoledne husté sněžení a jízda v hlubokém sněhu (freeride). Večer nás navštívil sněžný muž a zanechal zde svůj ledový dráp. 
 
Den třetí a čtvrtý - středeční příprava na čtvrteční závody byla velice výživná. Lyže jsme vyměnili za boby a posedáky, zaplavali jsme si v hlubokém sněhu a snehovými koulemi jsme si zaházeli na cíl.
 
Čtvrteční dopoledne jsme věnovali tréninku, odpoledne už proběhl závod naostro. Všichni se srdnatě bili za co nejlepší umístění. Nejlepší lyžaři se dočkali medaile a diplomu.

 
Lyžařský kurz prvních tříd - Visalaje
 
První den lyžáku jsme toho stihli opravdu mnoho. Přejezd autobusem - vybalení věcí - oběd - příprava na svah - lyžování v překrásném prostředí - večeře - malování - diskotéka - pohádka ... . Foto zde.
 
 
Celý druhý den lyžařského výcviku nám sněžilo z nebíčka štěstí, dařilo se nám zlepšovat každou další chvílí strávenou na lyžích. Někteří, včera ještě začátečníci, si už vyzkoušeli velký vlek a měli z toho velkou radost. Ostatní se zdokonalovali a učili nové dovednosti. Foto zde.
 
Po dokonalém servisu jsme si středeční den užili na skvěle upraveném svahu a odpolední řádění ve sněhu bylo naprosto dokonalé. Na foto se můžete podívat zde.
 
 
Čtvrtek byl pro naše nejmenší lyžaře dnem závodním. Děti se učily jezdit v branách a odpoledne si vyzkoušely slalom na čas. Poslední den jsme zakončili diskotékou a vyhlášením vítězů. Foto zde.
 
Sobotní školička
 
skolička

 
Vánoční zvonění
 
18 19 as03
 
 
Zájezd do Rakouska

 
Naše škola ve spolupráci se SK ZŠ Vrchní uspořádala lyžařsko-poznávací kurz v rakouských Alpách.
 
1. den návštěva Salzburgu
R1
 
2. den lyžování na ledovci Molltal - krásné mrazivé zimní podmínky
R2
 
3. den - lyžování v Sillienu a návštěva kouzelného městečka v Lienz
R3
 
R4
 
4. den - lyžování Kals Matrei pod Glossglocknerem
R5
 
Další foto zde.


Předvánoční výlet do Vídně
 
18 19 as02Dne 28. 11. jsme se vydali na předvánoční výlet do Vídně. Za Krásného počasí jsme navštívili spoustu památek – velkolepou katedrálu svatého Štěpána, komplex paláců Hofburg, radnici, jeden z nejkrásnějších zámků Rakouska – zámek Schönbrunn a také vánoční trhy.
 
Mohli jsme si vychutnat předvánoční atmosféru s vůní pražených pistácií a lahodné dýňové polévky či jiných specialit, které nám poskytlo toto nádherné město. Foto zde.
 
100. výročí vzniku samostatného Československa
 
18 19 as0126. října u příležitosti stého výročí založení naší republiky se uskutečnil v naší škole projektový den ,,Děti učí děti aneb Osudové osmičky.“
 
Žáci devátých tříd si připravili pro své mladší spolužáky zajímavý program se spoustou aktivit, soutěží a kvízů, jejichž společným jmenovatelem byla naše republika. Jednotlivá stanoviště byla věnována důležitým mezníkům naší historie: 1918, 1948, 1968 a 1989.
 
Velké poděkování patří všem žákům i učitelům za jejich přístup, nasazení a nápady při tvorbě a realizaci projektového dne. Foto zde.
 
Sázení stromů
 
13 14 vs2 Strom13 14 vs2 Strom13 14 vs2 Strom
Dne 2. listopadu se naše škola podruhé zúčastnila akce „Sázíme stromy“. Výsadba byla v letošním školním roce orientována na oblast remízku v okolí kaple svaté Anny.
 
Po názorné ukázce sázení keřů se žáci pustili do práce. Díky šikovnosti mladých pracantů ze 7.A byl během devadesáti minut vysázen velký počet původních a místně vhodných dřevin. Foto zde.
 
Nezvykle teplý podzimní pátek si žáci patřičně užili a za odvedenou práci obdrželi sladkou odměnu. 
 
Velké poděkování patří organizátorům této akce, kteří pomáhají tato místa utvářet a zachovávat pro další generace.

 
Sportovní den
 
15 16 ss09 FotbalTři říjnové středy probíhal již tradiční sportovní den v Buly aréně v Kravařích.
 
Postupně se ho zúčastnili žáci 2. – 8. tříd. Každý si mohl vyzkoušet 3 různé sportovní aktivity: plavání, fotbal, sebeobrana, tenis, bowling, bruslení, minigolf, badminton. Foto zde.
 
Akce se opět setkala s velkým úspěchem, jak ze strany žáků, tak i učitelů a instruktorů.

 
Slunce - kolo - nádhera
 
Druhý říjnový týden se přes čtyři desítky dětí naší školy rozhodlo strávit školní čas mimo lavice. Na cyklisticko-fotografický kurz vyrazili přihlášení žáci šestých až devátých tříd. 
 
Celý týden jsme si užívali naplno každou chviličku a najeli bez mála 200km. Zažili jsme dřinu do kopce i bezva sjezdy z nich, projeli si těžkou trať plnou nástrah při jízdě zručnosti, prošli se po hřebenu Jeseníků při odpočinkové tůře a hlavně zažili spoustu legrace a upevnili přátelství. 
 
To vše bylo podtrženo dokonalým počasím a tak se při pohledu na přírodu střídala krása s nádherou. To jak parádně jsme se měli si můžete prohlédnout zde ...  
 
Den stromů
 
13 14 vs2 StromV neděli 14. října 2018 se naše škola zúčastnila akce pořádané MMO pod názvem „ Den stromů“. Akce probíhala v době od 13.00 do 17.00 hodin v Sadech svobody.
 
V průběhu slunečného nedělního odpoledne se žáci devátého ročníku věnovali předškolákům i žákům mladšího věku a široké veřejnosti. Jejich pozornost upoutali formou her, křížovek, pexesa, či prací s mikroskopem a přírodninami.
 
Děkujeme Alžbětě Zajíčkové, Natálii Turzákové, Danielu Gebauerovi, Jakubovi Dzidovi a Jiřímu Vítkovi za vstřícný přístup a schopnost zaujmout.
 
Návštěva z Německa
 
Dne 16. 9. navštívili naši školu žáci z Graf- Stauffenberg Realschule Bamberg. Užili jsme si krásný týden plný společných zážitků. Navštívili jsme Jeseníky, Hradec nad Moravicí, Vítkovice, zaplavali jsme si v Aquaparku a zahráli golf v Kravařích. Fotky můžete navštívit zde

Počítadlo