Vánoční zvonění

18 19 as03

Zájezd do Rakouska

Naše škola ve spolupráci se SK ZŠ Vrchní uspořádala lyžařsko-poznávací kurz v rakouských Alpách.

1. den návštěva Salzburgu
R1

2. den lyžování na ledovci Molltal - krásné mrazivé zimní podmínky
R2

Předvánoční výlet do Vídně

18 19 as02Dne 28. 11. jsme se vydali na předvánoční výlet do Vídně. Za Krásného počasí jsme navštívili spoustu památek – velkolepou katedrálu svatého Štěpána, komplex paláců Hofburg, radnici, jeden z nejkrásnějších zámků Rakouska – zámek Schönbrunn a také vánoční trhy.

Mohli jsme si vychutnat předvánoční atmosféru s vůní pražených pistácií a lahodné dýňové polévky či jiných specialit, které nám poskytlo toto nádherné město. Foto zde.

100. výročí vzniku samostatného Československa

18 19 as0126. října u příležitosti stého výročí založení naší republiky se uskutečnil v naší škole projektový den ,,Děti učí děti aneb Osudové osmičky.“

Žáci devátých tříd si připravili pro své mladší spolužáky zajímavý program se spoustou aktivit, soutěží a kvízů, jejichž společným jmenovatelem byla naše republika. Jednotlivá stanoviště byla věnována důležitým mezníkům naší historie: 1918, 1948, 1968 a 1989.

Velké poděkování patří všem žákům i učitelům za jejich přístup, nasazení a nápady při tvorbě a realizaci projektového dne. Foto zde.

Sázení stromů

13 14 vs2 Strom13 14 vs2 Strom13 14 vs2 Strom
Dne 2. listopadu se naše škola podruhé zúčastnila akce „Sázíme stromy“. Výsadba byla v letošním školním roce orientována na oblast remízku v okolí kaple svaté Anny.

Po názorné ukázce sázení keřů se žáci pustili do práce. Díky šikovnosti mladých pracantů ze 7.A byl během devadesáti minut vysázen velký počet původních a místně vhodných dřevin. Foto zde.

Nezvykle teplý podzimní pátek si žáci patřičně užili a za odvedenou práci obdrželi sladkou odměnu.

Velké poděkování patří organizátorům této akce, kteří pomáhají tato místa utvářet a zachovávat pro další generace.

Sportovní den

15 16 ss09 FotbalTři říjnové středy probíhal již tradiční sportovní den v Buly aréně v Kravařích.

Postupně se ho zúčastnili žáci 2. – 8. tříd. Každý si mohl vyzkoušet 3 různé sportovní aktivity: plavání, fotbal, sebeobrana, tenis, bowling, bruslení, minigolf, badminton. Foto zde.

Akce se opět setkala s velkým úspěchem, jak ze strany žáků, tak i učitelů a instruktorů.

Slunce - kolo - nádhera

Druhý říjnový týden se přes čtyři desítky dětí naší školy rozhodlo strávit školní čas mimo lavice. Na cyklisticko-fotografický kurz vyrazili přihlášení žáci šestých až devátých tříd.

Celý týden jsme si užívali naplno každou chviličku a najeli bez mála 200km. Zažili jsme dřinu do kopce i bezva sjezdy z nich, projeli si těžkou trať plnou nástrah při jízdě zručnosti, prošli se po hřebenu Jeseníků při odpočinkové tůře a hlavně zažili spoustu legrace a upevnili přátelství.

To vše bylo podtrženo dokonalým počasím a tak se při pohledu na přírodu střídala krása s nádherou. To jak parádně jsme se měli si můžete prohlédnout zde ...

Den stromů

13 14 vs2 StromV neděli 14. října 2018 se naše škola zúčastnila akce pořádané MMO pod názvem „ Den stromů“. Akce probíhala v době od 13.00 do 17.00 hodin v Sadech svobody.

V průběhu slunečného nedělního odpoledne se žáci devátého ročníku věnovali předškolákům i žákům mladšího věku a široké veřejnosti. Jejich pozornost upoutali formou her, křížovek, pexesa, či prací s mikroskopem a přírodninami.

Děkujeme Alžbětě Zajíčkové, Natálii Turzákové, Danielu Gebauerovi, Jakubovi Dzidovi a Jiřímu Vítkovi za vstřícný přístup a schopnost zaujmout.

Návštěva z Německa

Dne 16. 9. navštívili naši školu žáci z Graf- Stauffenberg Realschule Bamberg. Užili jsme si krásný týden plný společných zážitků. Navštívili jsme Jeseníky, Hradec nad Moravicí, Vítkovice, zaplavali jsme si v Aquaparku a zahráli golf v Kravařích. Fotky můžete navštívit zde