1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Kontakty

ředitel
mobil:  775 291 654

zástupkyně ředitele
mobil:  602 388 162

kancelář
mobil:  778 757 407

sborovna
mobil:  778 757 408


speciální pedagog
mobil:  775 881 183


výchovná poradkyně
mobil:  775 881 182

družina
mobil:  775 158 692

jídelna
mobil:  606 605 422
web:    zde

hřiště
objednávky: 8 - 14 h
mobil:  778 757 407
info:    zde
 
datová schránka
jwymqjc

Přihlášení

 
PORTO DE ACAMPAMENTO aneb druhý ročník letního stanového tábora
 
18 19as06Jedinečná atmosféra, nezapomenutelné zážitky, nová přátelství – to vše činí letní tábory něčím speciálním. Platí zde do posledního písmena heslo: „Kdo nezažil, nepochopí.“ My jsme velmi rádi, že se nám podařilo zorganizovat druhý ročník této úžasné akce. Foto najdete zde a tady.
 
V neděli 11. srpna se tak během několika hodin z téměř padesáti dětí stali námořníci, kteří se spolu se svými kapitány a admirálem Pedrem – Fernão de Magalhãesem vydali, přesně 500 let poté, po stopách jedné z nejlegendárnějších objevitelských plaveb v našich dějinách.
 
Na palubách lodí Concepcion, Trinidad, Santiago a Victoria bylo nutné od začátku udržovat kázeň a pořádek. O to se velmi úspěšně po celou plavbu starali první důstojníci (Matouš Pospíšil, Lukáš Klapuch, Jan Smékal a Boris Halfar). Především díky nim byl každodenní život na lodích pod kontrolou a nedošlo k žádné vzpouře.
 
Již po vyplutí ze Sevilly bylo všem námořníkům jasné, že je nečeká nic lehkého a po úvodních bojích o barvy a znaky jednotlivých lodí nastal na Kanárských ostrovech boj o lodní zásoby. Námořnický život přináší ale i zábavu, kterou si všichni užili v Rio de Janeiru městě samby a nekonečných karnevalů. Posilněni dobrou náladou námořníci úspěšně bojovali s ohněm v Ohňové zemi a pomohli admirálovi objevit průliv, který dnes celý svět zná pod názvem Magalhãesův. Během plavby v Tichém oceánu celá výprava překonávala nebezpečné bouře, ale i útoky exotického hmyzu. Na Mariánských ostrovech si pak vybojovala poklad a na Filipínách postavila první vesnici.
 
Kritickým dnem se stalo pondělí 19. srpna, kdy domorodci v noci unesli admirála Magallhãese a odpoledne podle napadli naše lodě. V boji proti statečným námořníkům však domorodci neměli šanci a také noční výprava za záchranu Magallhãese byla úspěšná. Po všech těchto překážkách a zkouškách lodě dopluly na Moluky, odkud si odvezly největší poklad výpravy – vytoužené koření. Poté stačilo už jen udržovat směr – Sevilla.
 
Zpátky bychom nikdy nedopluli, kdyby naší lodní kuchyni nevládly Evička a Marci, jen díky jejich dobrotám jsme měli každý den dost sil. Děkujeme také za krásné prostředí v RS U Brodu alias Porto de Acampamento, které se za ty dva roky stalo nedílnou součástí našich dobrodružství.
 
Dny na moři utekly jako voda a admirál Perdo, kapitáni Mary, Vladan, Gabka, Evička, Klaruš a felčarka Andy si nemohli přát lepší posádku. Všem moc děkujeme za krásné zážitky!
 
HEJ, NÁMOŘNÍ VÝPRAVA UŽ ODPLOUVÁ……….
 
Koncert sboru ve Švédské kapli
 
Stalo se již tradicí, že na konci školního roku pořádá školní sbor vlastní koncert pro rodiče, prarodiče, sourozence, kamarády,.. Letošní rok nebyl výjimkou a navíc jsme díky panu řediteli dostali k dispozici krásné prostory Švédské kaple. Koncert pro nejbližší má vždy zvláštní atmosféru. Jsme více nervózní a chceme se opravdu vytáhnout. Navíc se vždy během koncertu loučíme se zpěváky z devátých tříd. Snažili jsme se zaplněnou kapli potěšit a předat všem posluchačům spoustu pozitivní energie – snad se nám to i povedlo. Chceme moc poděkovat všem, kteří přišli a vytvořili úžasnou kulisu. Děkujeme také za finanční příspěvky, díky kterým jsme si následně užili společnou večeři. Foto zde.
 
Těšíme se zase za rok!

 
Pohádkování
 
18 19as05

 
Čokoládová tretra
 
V květnu uspořádali učitelé TV školní kolo soutěže s názvem Čokoládová tretra. Žáci, kteří se v jednotlivých ročnících podle data narození umístili na prvním, druhém a třetím místě, si tímto vybojovali postup na čtvrtfinále této soutěže. A tak nás na vítkovickém stadionu reprezentovali v nejmladší kategorii Dianka Najsrová, Katka Běláková, Sára Lacková, Adam Slaný, Filip Suchánek a Štěpán Kubík. Další kategori zastupovali Tereza Haburová, Radka Tomanová, Nelka Honková, Tomáš Žák, Honza Steček a Ondra Šumbera. Nejstaršími účastníky soutěže byli Danek Lazecký, Adélka Kokešová, Natálka Lindovská a Terezka Kremerová. A právě poslední jmenovaná si 3. místem vybojovala postup do semifinále, které se uskutečnilo 17. června 2019. Do finále si Terezka postup sice nevybojovala, ale její 18. místo v soutěži s účastí několika stovek soutěžících nejen z ČR, ale i Polska a Slovenska, je úspěchem.
 
Všem dětem děkujeme za reprezentaci a přejeme hodně pěkných výsledků v dalších soutěžích. Foto zde.

 
Zeměpisná exkurze devátých tříd
 
První červnový týden se naši nejstarší žácí vydali na exkurzi po zajímavých místech naší vlasti a navštívili i Slovenskou republiku. Co všechno jsme stihli si můžete přečíst v následujícím výčtu a poté si prohlédnout fotky, které hovoří za vše....
...obec Hrčava - Trojmezí, Šútovský vodopád, Geopark Megoňky, hrad Strečno, Šútovské jazero, Janošikové diery, Velký Rozsutec, památka UNESCO "Vlkolínec", vodopád Lúčky, termální pramen Kalameny, Colorlak, památný strom "Sekvojec Obrovský", Břestecká skála, kostelík Barborka, hrad Buchlov, Velehrad, vinařství Hruška, krojová dílna Blatnička a Kroměříž...samozřejmostí bylo opékání špekáčků a hromada legrace, kterou jsme spolu zažili. Foto zde.

 
Školní sbor zahájil jarní koncertování
 
Po úspěšných loňských koncertech jsme se rozhodli dělat radost i letos. Pilně jsme celé jaro trénovali a ve čtvrtek 23. května jsme navštívili Domov Bílá Opava.
 
Koncert provázela velmi příjemná atmosféra, a když jsme na konci předávali uživatelům obraz jedné z našich sboristek Nikol Hájkové, úsměvy na rtech zářily všem. Poprvé jsme také díky paní Katolické zavítali v pondělí 27. května na Základní školu pro tělesně postižené v Opavě. Překvapilo nás velmi milé a aktivní publikum, které si s námi nejednou i zazpívalo. Poté jsme měli možnost nahlédnout do jednotlivých tříd a dozvěděli jsme se něco o denním režimu školy. Pro řadu z nás to byl silný zážitek a jsme moc rádi, že se můžeme takovýchto koncertů účastnit.
 
Děkujeme organizátorkám z Domova Bílá Opava a ZŠ Dostojevského a těšíme se na další spolupráci.
 
Foto zde.
 
Dvoudenní exkurze v Praze
 
Ve dnech 21. – 22. 5. 2019 jsme podnikli s kroužkem debrujárů a deskových her naučnou exkurzi do Prahy. Tentokrát se pouť za poznáním nesla v duchu umění kreseb, optických klamů a samozřejmě oslav 100. výročí vzniku Československa. Níže přikládáme report jednoho ze zúčastněných žáků:
 
Paní zástupkyně D. Seidlová a paní učitelka L. Prášilová nám připravily perfektní program. Po příjezdu do Prahy jsme si odložili věci na ubytovně a procházkou vyrazili přes Staroměstské náměstí do muzea smyslů a poté muzea animace Pixar. Nechyběl ani výhled z rozhledny na Petříně, zrcadlové bludiště a keška. Po večeři jsme se vydali na Karlův most a Pražský hrad, odkud jsme zhlédli večerní Prahu. Ráno jsme po vydatné snídani navštívili Národní technické muzeum, kde jsme si vyzkoušeli perokresbu a vytvořili si vazbu vlastní knihy. Odpoledne jsme si prohlédli výstavu o Československu, v krásně opraveném Národním muzeu, a pak už jsme bohužel museli jet domů. Moc jsme si to všichni užili, a proto patří paním učitelkám naše velké poděkování. [Adam Czech] 
 
Sborové jaro
 
18 19 as04

JOY RUN - ASISTOVANÝ BĚŽECKÝ ZÁVOD, neděle 19. května 2019
 
Chceš svým během pomoci handicapovaným a dopřát jim úžasný sportovní zážitek?
Letos se již podruhé zúčastnila ZŠ Vrchní  závodu JOY RUN, kde je každý vítězem! Ve dvou týmech běželi učitelé a hosté školy,  kteří vezli  Natálku a děti pak do cíle dopravily Lucku. Děkujeme holkám za skvělý výkon a na další závodníky se těšíme příští rok. Foto zde a tady.
 
Nikol Hájková 9.B
Tereza Bendová 9.B
Tereza Wittassková 9.B
Kateřina Vavrlová 7.A

 
Pobyt v bavorském Bamberku
 
V týdnu 6. – 11. května jsme se zúčastnili výměnného pobytu v bavorském Bamberku. V pondělí jsme společně vyrazili na cestu do Prahy, odkud jsme Flixbusem pokračovali přímo do cíle naší cesty. V 6 hodin večer jsme byli na místě, kde si nás vyzvedli „náhradní rodiče“ a plni očekávání a zvědavosti jsme byli rozděleni do rodin. Po časově náročné cestě nás naše nové rodiny mile přivítaly večeří a teplou postelí. Druhý den jsme se po snídani vydali do školy našich německých kamarádů a po prohlídce nás čekala prohlídka krásného starobylého města Bamberg. Provázela nás paní původem z České republiky, která se sem přestěhovala. Společně s našimi německými spolužáky jsme navštívili velkolepou katedrálu, kde jsme si vyslechli historické zajímavosti a oživili znalosti dějepisu. Poté jsme byli přijati radnicí a pozváni na typické bavorské speciality do restaurace. Po obědě nás čekala expozice v opavské místnosti – Troppauer Zimmer, kde jsme si mohli prohlédnout fotky staré Opavy. Výstavou nás provázela paní Hannelore Anderl, která se narodila v Březové u Opavy. Středa byla ve znamení sportovního dne. Dopoledne jsme si zaplavali v místním bazénu a odpoledne jsme se vydali na kola, kde se k nám přidali žáci ostatních škol. I přes studené počasí jsme si užili legraci. Ve čtvrtek jsme vyrazili vlakem na celodenní výlet do Würzburgu, „města vína“. Obdivovali jsme rezidenci se zámeckou zahradou, která byla zařazena na seznam UNESCO. Prošli jsme se po mostě alte Mainbrücke, který nám připomínal Karlův most. Poslední den jsme se vydali na túru lesem k překrásnému zámku Seehof. V sobotu  nás  již čekala cesta zpátky do Opavy, kam jsme dorazili o půlnoci sice unavení, ale plní nových zážitků. Foto zde.
 
Sběr papíru
 
Kontik1
 
Soutěž tříd ve sběru papíru skončila vítězstvím třídy 2. A na nižším stupni, na vyšším stupni nasbírali nejvíce žáci 8. B.
 
 
Jejich snaha byla oceněna sladkou odměnou.
 
 
 
 
Výsledky
 
1. – 5. třídy
 
1. místo 2. A 1 226 kg
2. místo 5. A 1 069 kg
3. místo 1. A 969 kg
 
6. – 8. třídy
 
1. místo 8. B 876 kg
2. místo 9. B 800 kg
3. místo 7. A 602 kg 
 
Pomáháme uklidit Česko
 
Každý rok se v jarních měsících v rámci oslav Dne Země koná hned několik akcí. Jedna z nich nese název Ukliďme svět, ukliďme Česko. Tato dobrovolnická úklidová aktivita probíhá na mnoha místech České republiky a jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a obecně nepořádek. V minulém roce se do akce zapojilo přes 130 000 dobrovolníků, kteří odklidili přes dvě tuny odpadků. 
 
Ani my nezůstáváme vůči těmto globálním problémům slepí a není nám jedno, v jakém městě (světě) žijeme. A tak se v úterý 30. dubna vydali žáci šestých ročníků se svými učiteli uklidit okolí školy a řeky Opavy. Přesvědčili jsme se o tom, že lidé často zapomínají o své okolí pečovat a vyhazují do přírody nejrůznější předměty (např.: obaly všeho druhy, žárovky, kusy oblečení,…). Během pár hodin jsme naplnili všechny odpadkové pytle a vraceli se zpět do školy s dobrým pocitem. Foto zde.

 
Velikonoce na Vrchní
 
Svátky jara už nám klepou na dveře. Příroda hraje všemi barvami, a tak se i naše škola oblékla do jarního kabátku. V úterý 16. dubna proběhly již tradiční velikonoční dílničky. O zahájení celého odpoledne se svým vystoupením postarali naši nejmladší zpěváčci. Hned na několika stanovištích pak byly pro děti připraveny tvořivé činnosti. Domů si tak mohly odnést krásné vlastnoručně vyrobené jarní nebo velikonoční ozdoby. K zakoupení byly také pomlázky. Mimořádně bohatým výběrem pochutin lákala v letošním roce naše kavárna. Velmi děkujeme všem, kteří napekli perníčky, muffiny nebo buchty všeho druhu – bylo toho opravdu moc a ty chutě…. Celé odpoledne provázela velmi příjemná atmosféra. Ještě jednou děkujeme všem, kteří se zúčastnili.
 
VESELÉ VELIKONOCE
18 19 as05


Půjdeme na to od lesa
 
Žáci pátých tříd si užili pobyt v Jeseníkách. Během deseti dní se v rámci EVVO dověděli spoustu věcí o přírodě. Vzhledem k tomu, že přálo počasí, tak si také výborně zalyžovali. Pobyt zpestřil výlet na Praděd, návštěva bazénu v Bruntále a lázní Karlova Studánka. Foto zde.

 
Lyžařské závody 2019
 
lyzarske zavody2019 plakat nastrel1
 
5. ročník lyžařských závodu je již minulostí. Celkem se zúčastnilo 135 závodníků, kteří absolvovali  dvě kola. První místo již po čtvrté obhájila ZŠ Opava Vrchní. Závody zahájil primátor města Opavy Tomáš Navrátil. Chceme poděkovat všem sponzorům, hlavně pak panu Zdenku Mitášovi za bezplatné zapůjčení celého areálu.
 
Výsledky ZŠ Vrchní. A foto zde.
Lyžařský kurz 7. třídy
 
14 15 ss8 Lyzar
Pozdrav z Karlova všem, kteří nemohou trávit lyžařské, snowboardové a běžecké chvíle s námi. Pro dokreslení sportovní atmosféry pár úvodních fotek.
 
 
Výsledky v biatlonu dvojice
 
1. místo Bára Mitášová, Filip Kovář, 2. místo Kateřina Vavrlová, Max Híreš, 3. místo Markéta Stoklasová, Mariana Libová
 
Výsledky v obřím slalomu 7. třídy
 
lyže dívky
1. místo Kateřina Vavrlová, 2. místo Klára Silberová, 3. místo Pavla Pflegrová
 
lyže chlapci
1. místo Max Híreš, 2. místo Pavel Gilík, 3. místo Jáchym Žůrek
 
snowboard dívky
1. místo Bára Mitášová, 2. místo Michaela Durčáková, 3. místo Karolína Šenková
 
snowboard chlapci
1. místo Hynek Adamec, 2. místo Filip Kovář, 3. místo Ondřej Neděla
 
8. třídy
 
lyže smíšené
1. místo Jasmína Šafarčíková, 2. místo Jan Krček, 3. místo Vojtěch Pavlíček
 
snowboard smíšené
1. místo Mariana Libová, 2. místo Markéta Stoklasová, 3. místo Constance Taylor
 
 
Foto zde a tady.
 
Lyžák Karlov - 3.A a 4.AB
 
Krásný týden plný lyžování, dobrodružství a legrace na čerstvém vzduchu jsme si užívali v lyžařském středisku Karlov. 
 
Stihli jsme toho opravdu hodně: zdokonalili jsme se v lyžování, ti kteří stáli poprvé na lyžích zvládli lyžařský oblouk i jízdu na lanovce, proběhly diskotéky se soutěžemi, Bingo, Česko Slovensko má talent, lyžařský celodenní výlet na Čerťák, závody ve slalomu i závody v biatlonu.
 
Foto zde.
 
Výsledky závodů v obřím slalomu
 
4.tř. 
 
chlapci - 1. místo Kryštof Glogar, 2. místo Šimon Vavrla, 3. místo Antonín Kubánek
dívky - 1. místo Vanessa Šafarčíková, 2. místo Tereza Hlaváčková, 3. místo Lucie Antlová
 
3. tř. 
 
smíšená kategorie - 1. místo Jan Homola, 2. místo Ivona Krybusová, 3. místo Matěj Křižanovský
 
 
výsledky biatlonu
 
 
chlapci - 1. místo Šimon Vavrla, 2. místo Matěj Křižanovský, 3. místo Daniel Lazecký
dívky - 1. místo Lucie Antlová, 2. místo Vanessa Šafarčíková, 3. místo Tereza Kremrová
 
Lyžařský kurz druhých a třetích tříd - Visalaje
 
Den první - po příjezdu jsme se ubytovali, poobědvali a vyrazili na svah, kde to vypadalo jako v pohádce a proto jsme tento den završili pohádkou Ledové království. Foto zde.
 
Den druhý - dopolední lyžování na krásně upraveném svahu vystřídalo odpoledne husté sněžení a jízda v hlubokém sněhu (freeride). Večer nás navštívil sněžný muž a zanechal zde svůj ledový dráp. 
 
Den třetí a čtvrtý - středeční příprava na čtvrteční závody byla velice výživná. Lyže jsme vyměnili za boby a posedáky, zaplavali jsme si v hlubokém sněhu a snehovými koulemi jsme si zaházeli na cíl.
 
Čtvrteční dopoledne jsme věnovali tréninku, odpoledne už proběhl závod naostro. Všichni se srdnatě bili za co nejlepší umístění. Nejlepší lyžaři se dočkali medaile a diplomu.

 
Lyžařský kurz prvních tříd - Visalaje
 
První den lyžáku jsme toho stihli opravdu mnoho. Přejezd autobusem - vybalení věcí - oběd - příprava na svah - lyžování v překrásném prostředí - večeře - malování - diskotéka - pohádka ... . Foto zde.
 
 
Celý druhý den lyžařského výcviku nám sněžilo z nebíčka štěstí, dařilo se nám zlepšovat každou další chvílí strávenou na lyžích. Někteří, včera ještě začátečníci, si už vyzkoušeli velký vlek a měli z toho velkou radost. Ostatní se zdokonalovali a učili nové dovednosti. Foto zde.
 
Po dokonalém servisu jsme si středeční den užili na skvěle upraveném svahu a odpolední řádění ve sněhu bylo naprosto dokonalé. Na foto se můžete podívat zde.
 
 
Čtvrtek byl pro naše nejmenší lyžaře dnem závodním. Děti se učily jezdit v branách a odpoledne si vyzkoušely slalom na čas. Poslední den jsme zakončili diskotékou a vyhlášením vítězů. Foto zde.
 
Sobotní školička
 
skolička

 
Vánoční zvonění
 
18 19 as03
 
 
Zájezd do Rakouska

 
Naše škola ve spolupráci se SK ZŠ Vrchní uspořádala lyžařsko-poznávací kurz v rakouských Alpách.
 
1. den návštěva Salzburgu
R1
 
2. den lyžování na ledovci Molltal - krásné mrazivé zimní podmínky
R2
 
3. den - lyžování v Sillienu a návštěva kouzelného městečka v Lienz
R3
 
R4
 
4. den - lyžování Kals Matrei pod Glossglocknerem
R5
 
Další foto zde.


Předvánoční výlet do Vídně
 
18 19 as02Dne 28. 11. jsme se vydali na předvánoční výlet do Vídně. Za Krásného počasí jsme navštívili spoustu památek – velkolepou katedrálu svatého Štěpána, komplex paláců Hofburg, radnici, jeden z nejkrásnějších zámků Rakouska – zámek Schönbrunn a také vánoční trhy.
 
Mohli jsme si vychutnat předvánoční atmosféru s vůní pražených pistácií a lahodné dýňové polévky či jiných specialit, které nám poskytlo toto nádherné město. Foto zde.
 
100. výročí vzniku samostatného Československa
 
18 19 as0126. října u příležitosti stého výročí založení naší republiky se uskutečnil v naší škole projektový den ,,Děti učí děti aneb Osudové osmičky.“
 
Žáci devátých tříd si připravili pro své mladší spolužáky zajímavý program se spoustou aktivit, soutěží a kvízů, jejichž společným jmenovatelem byla naše republika. Jednotlivá stanoviště byla věnována důležitým mezníkům naší historie: 1918, 1948, 1968 a 1989.
 
Velké poděkování patří všem žákům i učitelům za jejich přístup, nasazení a nápady při tvorbě a realizaci projektového dne. Foto zde.
 
Sázení stromů
 
13 14 vs2 Strom13 14 vs2 Strom13 14 vs2 Strom
Dne 2. listopadu se naše škola podruhé zúčastnila akce „Sázíme stromy“. Výsadba byla v letošním školním roce orientována na oblast remízku v okolí kaple svaté Anny.
 
Po názorné ukázce sázení keřů se žáci pustili do práce. Díky šikovnosti mladých pracantů ze 7.A byl během devadesáti minut vysázen velký počet původních a místně vhodných dřevin. Foto zde.
 
Nezvykle teplý podzimní pátek si žáci patřičně užili a za odvedenou práci obdrželi sladkou odměnu. 
 
Velké poděkování patří organizátorům této akce, kteří pomáhají tato místa utvářet a zachovávat pro další generace.

 
Sportovní den
 
15 16 ss09 FotbalTři říjnové středy probíhal již tradiční sportovní den v Buly aréně v Kravařích.
 
Postupně se ho zúčastnili žáci 2. – 8. tříd. Každý si mohl vyzkoušet 3 různé sportovní aktivity: plavání, fotbal, sebeobrana, tenis, bowling, bruslení, minigolf, badminton. Foto zde.
 
Akce se opět setkala s velkým úspěchem, jak ze strany žáků, tak i učitelů a instruktorů.

 
Slunce - kolo - nádhera
 
Druhý říjnový týden se přes čtyři desítky dětí naší školy rozhodlo strávit školní čas mimo lavice. Na cyklisticko-fotografický kurz vyrazili přihlášení žáci šestých až devátých tříd. 
 
Celý týden jsme si užívali naplno každou chviličku a najeli bez mála 200km. Zažili jsme dřinu do kopce i bezva sjezdy z nich, projeli si těžkou trať plnou nástrah při jízdě zručnosti, prošli se po hřebenu Jeseníků při odpočinkové tůře a hlavně zažili spoustu legrace a upevnili přátelství. 
 
To vše bylo podtrženo dokonalým počasím a tak se při pohledu na přírodu střídala krása s nádherou. To jak parádně jsme se měli si můžete prohlédnout zde ...  
 
Den stromů
 
13 14 vs2 StromV neděli 14. října 2018 se naše škola zúčastnila akce pořádané MMO pod názvem „ Den stromů“. Akce probíhala v době od 13.00 do 17.00 hodin v Sadech svobody.
 
V průběhu slunečného nedělního odpoledne se žáci devátého ročníku věnovali předškolákům i žákům mladšího věku a široké veřejnosti. Jejich pozornost upoutali formou her, křížovek, pexesa, či prací s mikroskopem a přírodninami.
 
Děkujeme Alžbětě Zajíčkové, Natálii Turzákové, Danielu Gebauerovi, Jakubovi Dzidovi a Jiřímu Vítkovi za vstřícný přístup a schopnost zaujmout.
 
Návštěva z Německa
 
Dne 16. 9. navštívili naši školu žáci z Graf- Stauffenberg Realschule Bamberg. Užili jsme si krásný týden plný společných zážitků. Navštívili jsme Jeseníky, Hradec nad Moravicí, Vítkovice, zaplavali jsme si v Aquaparku a zahráli golf v Kravařích. Fotky můžete navštívit zde

GDPR

Ochrana osobních údajů