1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Kontakty

ředitel
mobil:  775 291 654

zástupkyně ředitele
mobil:  602 388 162

kancelář
mobil:  778 757 407

sborovna
mobil:  778 757 408


speciální pedagog
mobil:  775 881 183


výchovná poradkyně
mobil:  775 881 182

družina
mobil:  775 158 692

jídelna
mobil:  606 605 422
web:    zde
 
hřiště
objednávky: 8 - 14 h
mobil:  778 757 407
info:    zde
 
datová schránka
jwymqjc

Přihlášení


Testování Scio pro 5. ročník

V druhé polovině školního roku proběhlo na naší škole testování Scio pro 5. ročník a s potěšením vám oznamujeme, že naši školu navštěvuje žákyně – Barbora Mitášová, která získala OCENĚNÍ za výborné výsledky v Národním testování pro 5. třídu. Touto cestou jí blahopřejeme a těšíme se na další pěkná ocenění. Více najdete zde.


Hello games

14. 6. 2017 se 6 žáků naší školy zúčastnilo soutěže Hello games, konané v Dolní oblasti Vítkovice. Žáček 2. třídy soutěžil v hudební disciplíně (hra na housle), dvě žákyně 3. třídy si zasoutěžily ve znalostech první pomoci, 4. třídu reprezentovali dva žáci v matematice a žákyně 5. třídy předvedla anglické spelování. Poslední disciplína byla sportovní (hod na koš, slalom na koloběžce a lukostřelba). Ze 25 škol vybrala porota 5 nejlepších a ač jsme se neumístili, tento dlouhý den jsme si náramně užili a zakončili jej prohlídkou Světa techniky. Foto zde.


51. ročník Biologické olympiády – krajské kolo (18. 5. 2017)

2. místo – Michaela Koutná (8. A)

Velká gratulace! Blahopřejeme a držíme palce v dalších přírodovědných soutěžích !!!


Geologické kladívko – regionální soutěž VŠB Ostrava (28. 4. 2017)

16-17-vs09 KladívkoKategorie A – základní školy

1. místo

Leontina Mořkovská
Klára Quisová
Zuzana Bohačíková

5. místo

Michaela Koutná
Kristina Pattermannová
Soňa Flasarová

Gratulujeme!!!!!!


Eurorebus

12-13-vs10 EurorebusV neděli 23. 4. 2017 se uskutečnilo krajské kolo vědomostní, především zeměpisné, soutěže Eurorebus. V letošním roce do kraje postoupily v kategorii tříd kolektivy 6. A, 7.A, 7.B, 8. A, 8.B, 9.A, 9.B, v kategorii jednotlivců Vojta Fuksík (8. B), Lucka Wittková (8. B).

V kategorii Eurorebus junior bojovali Matyáš Tůma (3. A), Adam Czech (4. A) a Filip Kovář (5. B).

Soutěž probíhala v prostorách Vysoké školy báňské, přičemž žáci již po příchodu do budovy mohli plnit různé úkoly a soutěže, nechat si vyrobit placku s různým motivem, či navazovat a rozvíjet vztahy s dětmi z různých škol Moravskoslezského kraje. Foto zde.

Konkurence byla vysoká, jako již každým rokem se kromě základních škol zúčastnili soutěže také víceletá gymnázia. Naši žáci byli i přesto velmi šikovní. Už od rána vládla dobrá nálada a ta nám také vydržela po celý den. Již před odjezdem na soutěž padla tato motivační slova: „ Proč jedeme na Eurorebus? Jedeme přece vyhrát!“ :) Mezi jednotlivci se do první desítky probojoval Vojta Fuksík, kterému tímto velmi gratulujeme a přejeme spoustu úspěchů v dalších letech. Nejen Vojta, ale i ostatní si zaslouží gratulaci, už to, že se do krajského kola dostali, je pro nás hezký úspěch. Všem přejeme hodně štěstí.Olympiáda mladých chovatelů 2017 – okresní kolo (22. 4. 2017)

12-13-vs9 BiologieKategorie 14 – 18 let

2. místo - Michaela Opuszynská (9.B) - odbornost králíci

2. místo - Kristina Pattermannová (8.A) - odbornost akvaristika


Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a GRATULUJEME!!!!


51. ročník Biologické olympiády 2016/17 – okresní kolo

16-17-vs08 JelenKategorie D

2. místo – Tadeáš Horníček 7.B (postup do krajského kola)
3. místo – Jana Černá 7.B (postup do krajského kola)

Kategorie C

2. místo – Michaela Koutná 8.A (postup do krajského kola)
9. místo – Leontina Mořkovská 8.A (úspěšná řešitelka)

Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy a v krajském kole držíme palce!!!


Pangea

Žáci naší školy se v únoru zúčastnili matematické soutěže Pangea, kde si porovnali síly nejen se svými spolužáky, ale také s žáky základních škol celé Evropy. Pangea je totiž soutěž mezinárodní. Z naší školy se soutěže zúčastnilo téměř 160 žáků a mezi nejlepší patří ze 4. ročníku – Honzík Dušek, Adam Czech a Honza Černohorský, 5. ročníku – Filip Kovář, Filip Říčný a Hanka Jedličková, 6. ročníku – David Daněk a Kubík Černohorský, 7. ročníku – Janička Černá, Vojtěch Bobovský a Květuška Pavlíčková, 8. ročníku – Vojta Fuksík a Honza Pchálek a 9. ročníku – Víťa Nohýl a Kuba Vlček. Všem gratulujeme! 

Do finálového kola, které se uskuteční 5. května v Praze, postupuje David Daněk a Janička Černá, kterým tímto gratulujeme a přejeme hodně štěstí ve finálovém kole.


Pythagoriáda

13-14-vs5-PythagoriadaJako již tradičně každým rokem, i letos v březnu proběhlo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. Soutěž je určena pro žáky 5. -8. ročníků. Na naší škole se soutěže zúčastnilo na 110 žáků, z nichž do okresního kola postupují:

5. ročník: Filip Říčný a Filip Kovář
6. ročník: Kuba Černohorský, Markéta Stoklasová a Kuba Planka
7. ročník: Jana Černá, Květka Pavlíčková
8. ročník: Honza Pchálek

Všem úspěšným žákům gratulujeme a v okresním kole přejeme nejen hodně štěstí, ale i bystrou mysl.


Matematická olympiáda okresní kolo

V okresním kole matematické olympiády bojovali za naši školu tito žáci: Markéta Stoklasová a Katka Pachmannová za šestou třídu, Jana Černá a Martin Kryšpín za sedmou třídu a Klárka Quisová a Míša Koutná za osmou třídu.
Ačkoliv byla konkurence velmi silná, žáci bojovali tvrdě a někteří se umístili na krásných předních místech. V první desítce se za šesté ročníky umístila Markéta Stoklasová, které tímto moc gratuluji a přeji mnoho úspěchů do dalších matematických soutěží. Za ročníky vyšší gratuluji Janě Černé a Míše Koutné, které skončily v první dvacítce. I postup do okresního kola je velice úspěšný krok a tak přeji všem zúčastněným mnoho úspěšných a ještě úspěšnějších kroků nejen v soutěžích matematických.


Matematický klokan 2017 – ŠKOLNÍ KOLO

11-12-vs1KlokanMatematický klokan je soutěž, která probíhá už od 2. třídy. Tvoří ji čtyři kategorie – Cvrček 2. a 3. třídy, Klokánek 4. a 5. třídy, Benjamin 6. a 7. třídy a Kadet 8. a 9. třídy. Letošní ročník byl velmi úspěšný. Školního kola letošního ročníku se ve všech kategoriích zúčastnilo 238 žáků, což tvoří téměř polovinu žáků naší školy.

Úspěšní žáci:

CVRČEK

Matyáš Tůma 3. A - 74
Lukáš Jarnot 3. A - 66
Alžběta Laresová 3. A - 63

KLOKÁNEK

Filip Kovář 5. B - 104
Jan Černohorský 4. B - 98
Filip Říčný 5. A - 91

BENJAMIN

Jana Černá 7. B - 114
Jakub Černohorský 6. B - 91
Květoslava Pavlíčková 7. B - 88
Jakub Planka 6. C - 88
Patrik Procházka 7. A - 85
Vojtěch Bobovský 7. A - 82
Martin Kryšpín 7. B - 82
Filip Hostinský 7. B - 78
Markéta Stoklasová 6. A - 76
Šimon Adamčík 7. A - 75
Eliška Stonišová 7. A - 74
Katka Pachmannová 6. A - 72

KADET

Štěpán Pchálek 9. B - 86
Jan Pchálek 8. A - 81
Elizabeth Vavrlová 9. B - 80
Vratislav Wiesner 9. A - 80
Hynek Závorka 9. B - 80
Daniel Kružel 9. A - 73
Michaela Koutná 8. A - 73
Ondra Kudla 9. A - 72


Prezentace 2017

16-17-vs07Ve středu 15. března 2017 proběhla v aule Střední školy průmyslové a umělecké v Opavě přehlídka počítačových prací žáků základních škol v rámci soutěže Prezentace.

Z přihlášených powerpointových prezentací, webových stránek, počítačových programů i videoklipů vybrala odborná porota deset zajímavých a tematicky různorodých příspěvků, které jejich autoři mohli veřejně předvést svým vrstevníkům i učitelům.

Cenu poroty získala naše Markétka Nýčová, která natočila vtipnou animovanou pohádku s názvem Jak našel sedlák nevěstu. Cenu za nejlepší prezentaci přidělili svým hlasováním sami diváci, kde se Markétka umístila na krásném 4. místě.

Gratulujeme Ti Markétko a přejeme Ti mnoho dalších úspěchů i ve všech ostatních soutěžích.


Okresní kolo recitační soutěže

V pátek 10. 3. proběhlo okresní kolo recitační soutěže Dětská scéna 2017 a i tentokrát tři naše žákyně uspěly. Ve 3. kategorii se umístila na 1. místě Nikol Hájková ze 7. B, ve 4. kategorii 2. místo obsadila Nela Němcová z 8. B a tuto kategorii vyhrála a na 1. místě se umístila Bára Pachmannová z 8.A. Všechny tři postupují do krajského kola v Ostravě, takže opět budeme držet palce 28. dubna. Foto najdete zde. Holky, gratulujeme!


Okresní kolo Chemické olympiády

11-12-vs2ChemieV úterý 7. března se zúčastnily žákyně Karolína Roháčová a Anna Řezníčková (třída 9. B) okresního kola Chemické olympiády. Hostující školou byla ZŠ E. Beneše v Opavě, ve které se sešli žáci základních škol i studenti osmiletých gymnázií, aby předvedli své vědomosti a dovednosti v oboru chemie.

Olympiáda byla rozdělena na teoretickou část, kde žáci předvedli veškeré teoretické znalosti a praktickou část, kde pomocí stupnice pH určovali povahy roztoků a následně své poznatky zaznamenávali.

Z celkového počtu 28 zúčastněných žáků se umístila žákyně naší školy Anna Řezníčková na 3. místě. Gratulujeme. Foto si můžete prohlédnout zde.


WER WIRD LESE-SUPERSTAR 2017?


V úterý 8. února 2017 se uskutečnila recitační soutěž v německém jazyce. V kategorii pro základní školy se zúčastnilo 24 dětí z Opavy, Krnova, Města Albrechtice, Hlučína, Ostravy a Klimkovic. Chtěli bychom poděkovat našim žákům Natálii Endrychové za krásné 2. místo a Lukášovi Klapuchovi za reprezentaci naší školy. Více zde.


Konverzační soutěž - Gymnázium Šternberk

Ve čtvrtek 1. 12. 2016 se  žáci naší školy zúčastnili krajského kola konverzační soutěže v anglickém a německém jazyce. Chtěli bychom jim tímto poděkovat za zodpovědnou přípravu a reprezentaci naši školy.

V anglickém jazyce soutěžili  Lea Mořkovská, Boris Halfar, Jáchym Sýkora a  Rudolf Wíttek, v německém jazyce Vít Nohýl a Ondřej Kudla.


Přírodovědný klokan

11-12-vs1KlokanŠkolní kolo soutěže Přírodovědný klokan se uskutečnilo ve středu 12. října 2016. Soutěže, ve které žáci řeší 24 otázek z oblasti matematiky, přírodopisu, fyziky, chemie a zeměpisu, se zúčastnilo 44 žáků osmých a devátých ročníků.

1. místo obsadila Kateřina Beková z 9.B, na stříbrnou příčku dosáhl Vít Nohýl z 9.A a bronzovou pozici obsadil Hynek Závorka z 9.B.

Všem žákům děkujeme za účast a přejeme mnoho úspěchů v dalších soutěžích.

GDPR

Ochrana osobních údajů